Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 7 stanął w miejscu

125 postów w tym temacie

Ja używam Liska od dawna (od wersji 1.1) i zawsze byłem zadowolony.
IE7 był u mnie... 2 godziny? Porażka totalna!
Aktualnie mam 20 wtyczek i... FF nadal działa! i na dodatek ma sie doskonale!
Szybkość, niezawodność, ochrona i ogromna ilość rozszerzeń - to jest to, czego nie potrafiła mi zapewnić Jedyna-słuszna ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdaje jednak, ze z automatu poszło do wersji 2.0 bo z wersji 1.0 z automatu poszło samo do 1.5.
Przy tej wersji jednak nie pamiętam, bo szybko przeszedłem na betę oszczędzając sobie czekania.
Wersja 1.5 jest wspierana dla osób które z jakiś powodów nie mogły/nie chcą przejść na 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 11:07, Selv napisał:

Wersja 1.5 jest wspierana dla osób które z jakiś powodów nie mogły/nie chcą przejść na 2.0.

Na przykład dla mnie. :)
Nie odpowiada mi jeden jedyny przycisk w dwójce i nie moge ustawić identycznego wyglądu jak 1.5. Ot takie dziwactwo. Wersja ta również nie zmienia się automatycznie w 2.0 jak sugerowali niektórzy. Jak tylko będę w stanie w dwójce wywalić z paska narzędzi listę okienek, która burzy mi wygląd przy pojedynczym przycisku dla zamykania tabów, to od razu zmieniam. :)
Poza tym co ciekawe 1.5 ma już wersję jedenastą, a 2.0 tylko trzecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i faktycznie, do 2.0 nie poszło z automatu. Ma pójść jak wygaśnie wspieranie 1.5 ;)
W każdym razie, gdyby pojawiało się okienko "Upgrade do IE7", bez sprawdzania oryginalności to podskoczyła by liczba użytkowników ;)
Ja chociaż używam FF to jednak mam IE7, dla samych aktualizacji a FF używa wyglądu IE7 ;) myFireFox - naprawdę polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś na screenie pokazać ten ewenement bo jakoś nie mogę się doszukać ;)
Mam na oku jedno "coś" ale pewności nie mam czy to ten :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 10:22, sig. napisał:

microsoft nada ie7 status łatki krytycznej i "popularność" podskoczy.

Na szczęście nie może tego zrobić. Wiele ogromnych firm korporacyjnych ma na liście płac wyjątkowo leniwych informatyków (bardziej leniwych nawet ode mnie;), którzy rozwój umiejętności zakończyli na poznaniu bugów w IE6 i zrobili pod niego miliony stron intranetowych (to taki internet wewnętrzny w firmie - niedostępny dla osób nie bedących pracownikami). Teraz po przejściu na IE7 okazuje się, że niektóre ogromne firmy nie byłyby w stanie funkcjonować gdyby masowo zmieniono przeglądarkę na taką, która poprawnie interpretuje kod html. Tak więc w wielu ogromnych firmach odgórnie zabroniono instalowania IE7 (i innych przeglądarek również, ale one i tak nigdy nie działały).
I to jest największa przyczyna porażki Microsoftu - rozpowszechnienie IE6, jej bugi, które stały się de facto standardem i założenie niektórych informatyków, że to się już nigdy nie zmieni.
Przy okazji kategorycznych ogłoszeń w firmach o niemożności instalowania IE7 mnóstwo nieuświadomionych pracowników zostało nagle dobitnie uświadomionych w kwestii bezpieczeństwa, a jednocześnie mając bodziec do dowiedzenia się więcej, teraz już świadomie nabywali z internetu wiedzę o Firefoxie jako o najbezpieczniejszej i najwygodniejszej przeglądarce. I dlatego IE7 zdycha. :)
Ustawienie IE7 jako krytyczna łatka skończyłoby sie lawiną pozwów sądowych (utracone korzyści) i miliardami dolarów odszkodowania, byłyby to dla MS tak pewne jak śmierć dla człowieka.
Natomiast dokładnie to samo dzieje się z Vistą. Z powodu problemów ze zgodnością, brakiem sterowników itp. korporacje zabroniły instalować jej na nowych komputerach. Efekt wiadomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 11:34, Selv napisał:

Mógłbyś na screenie pokazać ten ewenement bo jakoś nie mogę się doszukać ;)

Nier mogę bo mam FF1.5. Ustaw sobie w konfiguracji FF2.0 (about:config w adresie) ustawienie browser.tabs.closebuttons = 3, a wtedy zobaczysz przyciusk zamykania zakładek tylko po prawej stronie od zakładek (nie toleruje przycisku zamykania na każdej zakładce bo nie lubie bajzlu:), a wtedy zobaczysz, że ucina on liste okienek, która w zasadzie jest mi zbędna, a nie wiem jak ją wyłączyć. Żeby wrócić do pierwotnych ustawień zrób browser.tabs.closebuttons = 1 (lub reset ustawień).

ps. A to aby nie IE7 używa wyglądu FF 2?
ps.2 Looknij na posta powyżej i dowiesz się czemu IE7 jest na cenzurowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Lenistwo konsumenta jest niewiarygodnie ciężko pokonać. Dużo ludzi jest po prostu zadowolonych z IE6 i nie widzą oni żadnego powodu do aktualizacji, dopóki wystarcza im to, co już mają" - ha ha ha, a to się uśmiałem. Na pewno ci nieleniwi zainstalowali IE7, no bo przecież to najlepsza przeglądarka na rynku. A wszyscy sa zadowoleni, bo IE6 to przecież jest szczyt geniuszu programistów z M$...

Gdyby lenistwo ludzkie udało się pokonać, większość osób nie pamiętałaby, co to w ogóle jest IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 11:29, Selv napisał:

dla samych aktualizacji a FF używa wyglądu IE7 ;) myFireFox - naprawdę polecam ;)


Nie używa wyglądu ie7, tylko fani stworzyli taką skórkę (aka motyw) - dzięki temu widać ile IE podwędził z rozwiązań Liska :\
Ja osobiście używam skórki Modern Aluminium - wg mnie najprzyjemniejsza adaptacja wyglądu Netscape 7.x jaka wyszła na FF.

@ Olamagato ---> niezły ten IE :]]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, ucina na skinie standardowym.
Na myFirefox nie ucina, bo ten guziczek jest na innym miejscu. Starczyło by więc tylko stworzyć skin do firefoxa który ma ten jeden element zmieniony.
Wygląd != interfejs dla mnie :)
Mi chodziło tylko o wrażenia estetyczne chociaż IE7 ma inaczej porozrzucane inne elementy.
Wielkie firmy nie są aż tak ogromnym procentem ludzi chodzących po stronach internetowych. Inaczej, giną wśród ilości "nieświadomych użytkowników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAA, już widzę mój błąd ;))
Tam powinno być
"a w FF używam wyglądu IE7"
Niewielka różnica a inne znaczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 11:44, Olamagato napisał:

zobaczysz przyciusk zamykania zakładek tylko po prawej
stronie od zakładek (nie toleruje przycisku zamykania na każdej zakładce bo nie lubie bajzlu:),

Ja akurat wolę zamykacze okna osobno, nie zawsze zamykam aktywną zakładkę :)

Dnia 08.05.2007 o 11:44, Olamagato napisał:

a wtedy zobaczysz, że ucina on liste okienek, która w zasadzie jest mi zbędna, a nie wiem jak
ją wyłączyć.

Mnie się ten przycisk też do niczego nie przydaje, ale widzę go w całości - trzeba sobie po prostu ustawić fajną skórkę :) Np. taką jak Curacao (patrz niżej)

20070508124145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd przesiadłem się na najnowszego Firefoxa jestem przezadowolony.
Chociaż, jak korzystałem wcześniej z IE6, szczerze mówiąc nie narzekałem, ale tylko dlatego, że nie znałem Mozilli i jej o wiele większych możliwości od przeglądarki M$. Przewaga jest ogromna. Od automatycznych aktualizacji, po wygodną pracę bez reklam i zbędnych pop-upów, aż po udogodnienie związane z otwieraniem nowych stron w kartach, a nie, jak miało to miejsce w eksplorerze - w pasku zadań. Zdarza się, że otwieram niekiedy nawet 20 zakładek. I co? IE (przy tym cały Windows) by zwariował, a Mozilla nawet się "nie zająknie" ;>. Fakt, faktem, że zżera ona dosyć sporo pamięci wewnętrznej, ale podczas pracy w tle, bez włączonych zbędnych programów, nic to nie przeszkadza. Moim zdaniem jest to jedyny, mały minusik tej przeglądarki.
Także, nawet nie mam zamiaru testować najnowszej odsłony browsera z Redmont ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od zawsze korzystam z IE i nie zamierzam tego zmieniać. Że Firefox jest lepszy? Ma zakładki, można u góry zrobić sobie buttony do ulubionych stron i jest lepiej zabezpieczony? Co z tego? Ja codziennie wchodzę na te same kilka stron i nie szwędam się po internecie, a jeśli już to nie łażę po jakichś "dziwnych" stronach. Słowem, na nic by mi się nie przydał Firefox. Strony na obu przeglądarkach wyglądają tak samo. Oczywiście, są i inne rzeczy ważne w przeglądarce, ale, wybaczcie, śmieszą mnie ludzie, którzy z pobłażliwym uśmieszkiem na twarzy mówią, że "nie wiedzą co to IE". Wszyscy moi znajomi mają Firefoxa i, kiedy jestem u nich i odruchowo włączam IE, patrzą się na mnie dziwnie i mówią, że oni z tak prymitywnych rzeczy nie korzystają. Bardzo mnie to bawi, wszak wiedzą oni aż za dobrze, że nie będzie najmniejszej różnicy czy wejdą na gram.pl przez IE czy liska. Ale to dla wielu już taka maniera, podobnie jak używanie winampa "bo kto używa Media Player''a"? Ja używam. Słucham na nim muzyki, oglądam filmy na DVD i nie wiem dlaczego miałbym coś zmieniać.
Reasumując, następnym razem, kiedy zaczniecie się puszyć, że używacie czegoś "lepszego", zastanówcie się, czy naprawdę potrzebujecie tego, co "niekomercyjny" program oferuje, czy po prostu gnacie w tłumie "buntowników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie nie wzrasta w oczekiwanym tempie... Khym... a to ono w ogóle kiedyś wzrastało? W dzisiejszych czasach kiedy mamy do wyboru tyle alternatywnych i lepszych(!) przeglądarek, żeby jeszcze korzystać z IE w jakiejkolwiek wersji trzeba być zatwardziałym konserwatystą;)
Ja od bardzo dawna używam Firefoxa, miałem tylko krótką przerwę na Operę. I nawet jeśli miałbym zmienić przeglądarkę (do czego raczej nie dojdzie) nigdy nie będzie to produkt Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że potrzebujemy bo:
1 konkurencja ma dziury łatane od ręki a nie po miesiącach/latach
2 jest zgodna z oficjalnymi standardami (ten punkt to jawna kpina, microsoft najpierw je współtworzy jako stały członek w3c a potem ignoruje)
3 używany przeze mnie firefox dzięki wtyczkom ma duuuuużo większe możliwości niż jakakolwiek inna przeglądarka (bo to ja ustalam co potrafi a nie producent) mam np blokowanie reklam
4 czy ie potrafi sprawdzać pisownię? bo ja robię błędy, i wolę żeby mi program pokazał gdzie (dzięki czemu robię ich coraz mniej)
5 nawet jak bym chciał wypróbować ie to jest tylko dla windows (a u mnie podstawowy system to Linux.
ps ciesz się że jest ie7 dla xp, gdyby nie rosnąca popularność firefoxa byłby tylko dla visty (wersję dla xp-ka zapowiedzieli dopiero jak zaczeli tracić rynek)
a zresztą używaj czego chcesz (ale u siebie, znajomym kompów nie zaśmiecaj szkodnikami wykorzystującymi czekające na załatanie dziury w ie (a takowe potrafiły się pojawić np w bannerach, a więc również na pewnych stronach. jest już zarejestrowany przypadek wirusa na oficjalnej stronie urzędu ue), ważne że jest wybór a nie jedyny słuszny program bo monopol jest fatalny dla użytkownika końcowego, twórcy takiego programu praktycznie przestali by go rozwijać (bo i poco? i tak nie ma konkurencji więc szkoda się męczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie większość użytkowników IE nie używa go bo jest dobry tylko dlatego, że nie chce im się instalować bądź nie wiedzą o innych przeglądarkach ;] a IE jest zawsze na miejscu nawet jak ktoś go nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IE kiedyś miałem, później przez pewien czas Netscape używałem, ale od momentu pojawienia się FireFox''a inne przeglądarki dla mnie nie istnieją!:)) Poza tym ciągle IE ma problemy z zabezpieczeniami i tak sobie myślę, że mogą się robić ile się da i tak fama "ciągłych dziur w IE" będzie sie za tą przeglądarką ciągnąć!:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sprawa jest dość prosta - często Internet Explorer jest traktowany przez osoby mało obeznane z komputerem jako "Internet" nie przeglądarka którą można zmienić, ci którzy mniej więcej orientują się w tym temacie przesiadają się najczęściej na Firefoxa i aktualizują go regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować