Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 7 stanął w miejscu

125 postów w tym temacie

Ciekawe zjawisko - na początku tego wątku prawie wszyscy korzystali z FF, a teraz okazuje się, że coraz więcej osób przyznaje się do Opery :).

Dnia 10.05.2007 o 00:22, lunat napisał:

A ja od zawsze używam od zawsze zestawu MS: IE + Office Outlook, oczwiście ze wszystkimi aktualizacjami,
i do tej pory (czyli przez cztery lata :-)) nie miałem żadnych problemów związanych z bezpiezeństwem.


Może mało serfujesz? Może przeglądanie internetu ogranicza się u ciebie do paru zaufanych miejsc? Bo ja np przeczesując zagraniczną część internetu często natykam sie na strony ze spyware''em (tylko na szczęscie nie muszę się z tym użerać, bo mam operę).

Dnia 10.05.2007 o 00:22, lunat napisał:

Jakoś FireFox mi nie spasował, choć testowałem go kilka tygodni i nadal mam go zanstalowanego.


FF pasuje prawie wszystkim właśnie dlatego, że jest tak podobny do IE (IMHO temu właśnie zawdzięcza swoją popularność).

Dnia 10.05.2007 o 00:22, lunat napisał:

Natomiast Opera jest zbyt naładowana opcjami i dodatkami.


To może na początku troche przytłaczać, ale ciężko uznać mnogość opcji i dodatków za minus :).

Dnia 10.05.2007 o 00:22, lunat napisał:

Co do "zatwrdziałych konserwatystów" - IE jest dla mnie łatwiejszy w użyciu, wygodniejszy;
nawet buttony "Odśwież" i "Zatrzymaj" po prawej stronie paska adresu mi odpowiadają (choś w
wielu recenzjach było to uznane za minus). Wybrałem IE i tyle. Tylko nie wiem dlaczego innym
to przeszkadza?!


Preszkadza nam to, gdyż używając IE działasz na szkode wszystkich internautów i całego internetu. Prawie napewno dziś internet (a konkretnie WWW) wyglądałby zupełnie inaczej i był mniej opóźniony w rozwoju gdyby nie IE6. To jego popularność sprawiła, że najnowocześniejsze standardy "stoją na półóce i się kurzą".

Dnia 10.05.2007 o 00:22, lunat napisał:

Kwestia testu acid - to, jakie narzędzia do pracy wybieram, zależy od ich funkcjonalności i
łatwości ich urzycia, a nie od ilości punktów zebranych w testach. Nigdy nie testowałem swojej
karty graficznej w 3Dmarku, co nie znaczy, że jestem "nieświadomym posiadaczem" złej karty.


Nie wiem jaką masz kartę, ale napewno jesteś nieświadomym posiadaczem złej przeglądarki. Tzn. też mam IE6, bo np. potrzebuję tej przeglądarki do wchodzenia do banku, ale to właśnie przez takie osoby jak ty muszę wchodzić do banku przez IE a nie przez dowolną przeglądarke.

Dnia 10.05.2007 o 00:22, lunat napisał:

A tak w ogóle, to nie rozumiem tych co piszą (mówią), że mieli na swoim komputerze zainstalowaną
Viste bądź IE7 i po godzinie musieli wyrzucić to "badziewie". Jak można po godzinie stwierdzić,
że nowy system jest do d..y?!? Poza tym wszystko co jest nowe i inaczej wygląda może odstaszać,
więc potrzeba więcej czasu żeby się przyzwyczaić (patrz Win98 => WinXP).


Pomiędzy 98 a XP były jeszcze inne windowsy (2000, ME). Poza tym IMO jedyne co mnie do Visty ciągnie a nie odstrasza to właśnie wygląd ;P. Aero jest naprawde ładne, ale cała reszta jest niedopracowana - tak samo zresztą było z XP po premierze. Dlatego czekam na pierwszego service packa i może wtedy się zdecyduje wydać kupe kasy na to samo tyle, że w nowej "panierce". I jeszcze taka anegdota. W pewnym sklepie nie dla idiotów było stoisko z vistą, gdzie każdy mógł podejść i na komputerze pobawić sie nowym system. Obok stał pracownik MS. No i podszedłem, wziąłem w łape myszke i po ok. 2 minutach zabaway z Aero system tak perfidnie się zawiesił, że bez twardego resetu nie dało rady. Przypomniały mi się czasy kiedy to na premierze Win98 podczas prezentacji systemu pojawił się słynny blue screen of death :).

Dnia 10.05.2007 o 00:22, lunat napisał:

A-HA, jeszcze kwestia reklam - nie ma, zwyczajnie zablokowane (w IE!!!), no na serio.


Nie mówisz chyba o reklamach typu brand mark, czyli takich, które są wbudowane w najwyższą warstwwe strony (pojawiają się "na" stronie, a nie w nowym okienku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 10:15, PoNgO_ napisał:

Nie mówisz chyba o reklamach typu brand mark, czyli takich, które są wbudowane w najwyższą

chyba właśnie o takie, bo w ie7 blokada popupów jest (zabugowana ale jest, chyba że już go załatali bo jakiś czas temu byłą możliwość wyświetlenia popupa mimo włączonej blokady). A wspomniane przez ciebie reklamy wyświetlające się w najwyższej warstwie są najgorsze, bo zasłaniają właściwą treść strony i często guzik który je wyłącza jest dobrze schowany (właśnie przez nie zainteresowałem się adblockiem, bannery mi nie przeszkadzają póki nie wydają żadnych dzwięków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko IE7, bo także IE6 od jakiegoś czasu blokuje pop-up''y. Ale co z tego, skoro właśnie reklamy typu brand mark (te w najwyższej warstwie) wciąż wyskakują w przeglądarce MS? Adblock jest tu zdecydowanie najlepszym narzedziem - opera ma coś podobnego, ale działa to jednak trochę gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto choć raz posiedział przy Operze kilka minut ... ten już do IE nie zajrzy... Opera jest najciekawszą obecnie przeglądarką i najszybciej reaguje na zmiany w sieci ... Opera RULEZ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, w końcu udało mi się przeczesać cały ten temat. :) No i po tak długiej wędrówce chciałbym i ja się z wami podzielić moimi doświadczeniami - gdy dostawałem po raz pierwszy do reki myszkę i klawiaturę (a było to dawien dawno) korzystałem jak tutaj większość z nas z produktu firmy M$. Dopiero rok po powyższym zdarzeniu znajomy przekonał mnie do Opery - mówiąc - może jest ten wnerwiający banner, ale masz o wiele więcej opcji niż w IE, no i spójrz jak szybko się otwiera. :) A więc mimo spartańskiego wyglądu i zżeraniu sporej ilości pamięci podręcznej, korzystałem sobie dług, ojj długo z Opery. No właśnie, ale jak wszystko nudzi się człowiekowi. Tak i mi standard Opery przestał odpowiadać, FireFox natomiast zawsze zadziwiał swoim wyglądem, kolorystyką i świetnym rozłożeniem wszystkich opcji. Ponadto mnogość pluginów (zasługa fanów) przypieczętowały sukces FF w moim prywatnym rankingu.

FF
Obecnie zaczynam prowadzić ranking pomiędzy przeglądarkami Mozilli. Ponieważ FF 2 staje się co raz bardziej przeglądarką dla tłumu, niż wyspecjalizowanym (jak NEtScape) programem do przeglądania stron www. FF 2 jest obecnie standardem używanym przez cafejki internetowe czy pracowanie komputerowe w szkołach. IE6 jest już tylko przedmiotem kpin, zdania: "używanie IE jest jak siadanie na desce klozetowej w publicznej toalecie" stały się wizerunkiem tej przeglądarki internetowej.

Opera
Zastanawia mnie czy aby popularność opery ostatnimi czasy nie spadła? Bo kiedy ja rezygnowałem z Opery na rzecz FF1.3 to Operetka miała jeszcze wtedy 4%udziałów w rynku, a teraz się dowiaduje o jej marginalnej roli w internetowym światku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 10:55, s2nto napisał:

Dopiero rok po powyższym zdarzeniu znajomy przekonał mnie do Opery - mówiąc - może jest
ten wnerwiający banner, ale masz o wiele więcej opcji niż w IE, no i spójrz jak szybko się
otwiera. :) A więc mimo spartańskiego wyglądu i zżeraniu sporej ilości pamięci podręcznej,
korzystałem sobie dług, ojj długo z Opery. No właśnie, ale jak wszystko nudzi się człowiekowi.
Tak i mi standard Opery przestał odpowiadać, FireFox natomiast zawsze zadziwiał swoim wyglądem,
kolorystyką i świetnym rozłożeniem wszystkich opcji. Ponadto mnogość pluginów (zasługa fanów)
przypieczętowały sukces FF w moim prywatnym rankingu.


Eee....a nie łatwiej było załadować skórke do Opery ?? http://my.opera.com/community/customize/skins/
Możliwości w tej chwili jest bez liku, Opera może wyglądać "jak każda",albo "jak żadna" w zależności od preferencji użytkownika.

Co do bannera to nie ma go już prawie 2 lata (od wersji 8.5). Oczywiście szanuję Twój wybór ale bądź na bieżąco, bo inaczej nie jest to wybór w pełni świadomy ;)

Co do popularności, to Opera zdobywa w tej chwili inne platformy, więc nie wiem jak te rankingi piszą. Opera na DS, czy Opera Mobile naprawdę cieszą się dużą popularnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do ds-a to nic dziwnego bo użytkownicy mają do wyboru operę albo brak przeglądarki, niewiem co z mobile (wersja na komórki?). operę jak najbardziej testuję, ale brak firefoksowych rozszerzeń (a co za tym idzie potrzebnych mi funkcji) powoduje że na testach się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 07:38, milten6 napisał:

O_o Z tym zdaniem się nie zgodzę! Aby zainstalować IE7 potrzebny jest oryginalny Windows, a
nie wszyscy muszą takowego posiadać .... Sam korzystam z Firefoxa, choć mam możliwość przerzucić
się na IE7, jednak tego nie zrobię.


Z tego co słyszałem, zainstalowanie IE7 na piracie wcale nie jest takie trudne. Podobno na niektórych serwisach były dokładne instrukcje, jak to zrobić. Problem w tym, że wtedy nie jest to już takie proste i lepiej zainstalować inną lepszą przeglądarkę. Ale jednak to lenistwo, a nie brak oryginalnego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na IE dzialaja nooby! Wiekszosc uzytkownikow IE nie ma pojecia ze sa inne przegladarki o aktualizacjach nie wspomne. Tak czy siak FF the best ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 12:33, sig. napisał:

co do ds-a to nic dziwnego bo użytkownicy mają do wyboru operę albo brak przeglądarki, niewiem
co z mobile (wersja na komórki?). operę jak najbardziej testuję, ale brak firefoksowych rozszerzeń
(a co za tym idzie potrzebnych mi funkcji) powoduje że na testach się kończy


Mobile to wersja na palmofony na Windows mobile i S60.

Oprócz tego jest jeszcze Opera Mini w Javie na zwykłe komórki.

Co do opcji których to Opera nie ma, to mógłbyś parę wymienić (z ciekawości pytam) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc po kolei nie widziałem:
sprawdzania pisowni (bardzo ważne jak dla mnie, bo mimo że się staram błędy dalej robię)
adblocka
no scripta
rip-a
automatycznego archiwizowania zakładek i ustawień
ściągania obiektów osadzonych na stronach (przydaje się przy gierkach/filmikach flaschowych)
automatycznego zmniejszenia rysunku do rozmiarów ekranu (niby drobiazg ale przydatny)
to wszystko ma mój firefox a nie ma opera
jak bym się dobrze zastanowił to bym pewnie jeszcze coś znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem że mi się wszystkie rozszerzenia na jednej stronie mieszczą wiec daję screena

20070513212557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 20:09, madridista2 napisał:

ja mam IE 6 i też nie hce mi się zmieniać na IE 7. nawet nie wiem skąd to ściągnąć i jakoś
nie chce mi się tego dowiedzieć.

Ściągnąć możesz z polskiej strony Microsoftu lub wpisując w google. "IE7 download"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 21:26, sig. napisał:

właśnie zauważyłem że mi się wszystkie rozszerzenia na jednej stronie mieszczą wiec daję screena


mhm jak zmniejszyłeś wielkość linków w zakładce ulubione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dla mnie jako użytkownika FireFox''a przyciąga mnie jeden aspekt: otwartość do użytkowników. Mozilla nie babrze się w szczegółach jak to Microsoft, który poprawi jedną rzecz - doda standard i robi wielkie halo. Od kąd tylko pamiętam FireFox miał zakładki, jednak gdzie po IE''erze się spodziewać przywracania sesji, kiedy program przestanie natychmiastowo działać bądź w wypadku jakiejś innej awarii?
Dla mnie "Lisek" zawsze będzie przodownikiem w tym aspekcie. Zapytacie się dlaczego wtedy nie ma on największej ilości procent podporządkowanego rynku? Odpowiedzią jest reklama oraz lenistwo. Dzielę komputer wraz z kilkoma osobami, kiedy ściągnąłem FF, nikt z niego nie korzystał prócz mnie, teraz każdy zachwyca się udoskonaleniami oraz coraz to nowymi dodatkami do tego programu. Na prawdę: Internet Explorer pozostaje daleko za standardami dzisiejszych przeglądarek internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat to jest kwestią ustawionej czcionki, jeśli ci chodzi o ten pasek z linkami pod paskiem ikon firefoxa (tyle że ustawiałem w opjach kde, niewiem czy da się pod windowsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 20:56, sig. napisał:

a więc po kolei nie widziałem:
sprawdzania pisowni (bardzo ważne jak dla mnie, bo mimo że się staram błędy dalej robię)


Jest w Operze, wystarczy polski słownik zassać (domyślnie jest angielski)

Dnia 13.05.2007 o 20:56, sig. napisał:

adblocka


Też jest, tyle, że pewnie różnią się się możliwością wychwytywania.

Dnia 13.05.2007 o 20:56, sig. napisał:

no scripta


On/off skryptów jest dostępne w "szybkiej konfiguracji"

Dnia 13.05.2007 o 20:56, sig. napisał:

automatycznego archiwizowania zakładek i ustawień


W jakim sensie automatycznego ?

Dnia 13.05.2007 o 20:56, sig. napisał:

ściągania obiektów osadzonych na stronach (przydaje się przy gierkach/filmikach flaschowych)


Oczywiście że jest. Opera wszystkie flashe ładuje do cache.

Dnia 13.05.2007 o 20:56, sig. napisał:

automatycznego zmniejszenia rysunku do rozmiarów ekranu (niby drobiazg ale przydatny)


Koło skali powiększenia masz guziczek "dopasuj do szerokości"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować