Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 20:59, czaja24 napisał:

a jaki system? jeśli możesz zdradzić? SuSE? bo ja na ubuntu, suse kopnołem w kąt bo dla
mnie to nie system to jedna wielka pre alpha

E tam! Ja po prostu dodałem repo nVidii, zainstalowałem potrzebne pakiety, zrestartowałem X-y i gra muzyka :D Za to Ubu na moim sprzęcie w ogóle nie działa, więc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:54, DJ Danielus napisał:

> a jaki system? jeśli możesz zdradzić? SuSE? bo ja na ubuntu, suse kopnołem w kąt
bo dla
> mnie to nie system to jedna wielka pre alpha
E tam! Ja po prostu dodałem repo nVidii, zainstalowałem potrzebne pakiety, zrestartowałem
X-y i gra muzyka :D Za to Ubu na moim sprzęcie w ogóle nie działa, więc? :)

8.10? nie działa 8.04 nie działa? dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przedstawiany przeze mnie problem dotyczy bezpośrednio Ubuntu (a tak naprawdę wszystkich systemów operacyjnych), to "pukam do tych drzwi"... Mianowicie - czy sensownym posunięciem jest tworzenie partycji wymiany (swap) w przypadku posiadania 4 GB pamięci RAM? Pomijam fakt, że podczas normalnej pracy (edycja dokumentów tekstowych, programowanie, przeglądanie zasobów Sieci) system w ogóle z tej partycji nie korzysta. No i jak ma się to hibernacji czy też stanu wstrzymania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 10:54, LordYoghurt napisał:

Jako, że przedstawiany przeze mnie problem dotyczy bezpośrednio Ubuntu (a tak naprawdę
wszystkich systemów operacyjnych), to "pukam do tych drzwi"... Mianowicie - czy sensownym
posunięciem jest tworzenie partycji wymiany (swap) w przypadku posiadania 4 GB pamięci
RAM? Pomijam fakt, że podczas normalnej pracy (edycja dokumentów tekstowych, programowanie,
przeglądanie zasobów Sieci) system w ogóle z tej partycji nie korzysta. No i jak ma się
to hibernacji czy też stanu wstrzymania?

sensownym jest jak najbardziej bo inaczej systemu nie zainstalujesz, zwyczajnie. Jeżeli są nawet jakieś sposoby na taką instalację i bezproblemowe działanie to ja ich nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:28, DJ Danielus napisał:

Jak to nie ma możliwości? :) Ja przez jakiś czas działałem bez swapu na 2GB RAMu :D

bezproblemowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam program Sysinfo, który znajduje się w "standardowych" repozytoriach. Do zainstalowania poprzez komendę sudo apt-get sysinfo lub przy pomocy programu Menedżer pakietów Synaptic.

20090121094535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zainstalować Ubuntuu, bootując. Ściągnąłem, nagrałem na płytkę, ale nie działało. Kiedy wybierałem opcję instalacji wyskakiwało okienko z ,,live CD" (lub coś w tym stylu). Jako że czas mnie specjalnie nie gonił zamówiłem za darmo, bo sądziłem, że może coś źle zrobiłem. Przyszło, próbuję zainstalować i... mam dokładnie to samo... A windows tak się sypnął, że jak chce przeinstalować bootując to jest błąd. Help krótko mówiąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 22:08, DJ Danielus napisał:

Uruchom LiveCD i po uruchomieniu systemu będziesz miał opcje dot. instalacji systemu.


Ale jak uruchomić LiveCD??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.ubuntu.pl wejdź na forum i tam pytaj. Odpowiedź dostaniesz błyskawicznie. Warto też przejżeć poradnik instalacji, może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 16:50, tomoliop napisał:

> Uruchom LiveCD i po uruchomieniu systemu będziesz miał opcje dot. instalacji systemu.


Ale jak uruchomić LiveCD??

uruchamiasz komputer z rozruchem z płyty (ustawiasz w bios first boot device - CDROM), w menu które się pokaże wybierasz Start Live CD i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 19:44, czaja24 napisał:

> > Uruchom LiveCD i po uruchomieniu systemu będziesz miał opcje dot. instalacji
systemu.
>
>
> Ale jak uruchomić LiveCD??
uruchamiasz komputer z rozruchem z płyty (ustawiasz w bios first boot device - CDROM),
w menu które się pokaże wybierasz Start Live CD i to wszystko


Nie ma tam takiej opcji jak start live CD. Jest Install Ubuntuu i kiedy tę opcje wybiore to pojawia sie okienko z komunikatem ,,live-install"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 20:27, czaja24 napisał:

a może teraz jest live install - nie pamiętam, kiedyś na pewno było start live cd


Której opcji bym tam nie wybrał pojawia się jakiś komunikat i nie da się w sumie nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre komputery sprawiają problemy z Ubuntu - wiem to z doświadczenia, wtedy pozostaje tylko inna dystrybucja, albo czekanie na odpowiednie poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować