Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Mam pytanie. Czy na linuxa został wydany jakiś program do obróbki wideo? Dziękuję za propozycje programów na poziomie windows movie maker''a, szukam czegoś lepszego, zdecydowanie bardziej profesjonalnego. Najlepiej aby było to narzędzie dorównujące Sony Vegas''owi, ale wątpię, że takowe istnieje. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to prosiłbym o poinformowanie mnie :). Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prostym acz nad wyraz użytecznym programem może okazać się Avidemux, choć wątpię by sprostał wyzwaniu... Generalnie bardziej sensownym wyjściem będzie "emulacja" poprzez Wine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpaleniem UBUNTU LIVE 8.10 - płytka się bootuje, wybieram sobie język, wybieram wypróbowanie Ubuntu, coś się tam potem sprawdza, ale później w kółko wyświetla się jakiś napis że error, failed,, cyferki, ata6, coś tam dalej.
Moja płyta główna to Asus P5Q, najnowszy bios. Jeżeli mi nie ruszy, to jaką inną wersję LIVE polecacie? Taką żebym mógł kompilować w g++ a pisać w jakimś nedit czy gedit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 18:16, Galadin napisał:

Mam problem z odpaleniem UBUNTU LIVE 8.10 - płytka się bootuje, wybieram sobie język,
wybieram wypróbowanie Ubuntu, coś się tam potem sprawdza, ale później w kółko wyświetla
się jakiś napis że error, failed,, cyferki, ata6, coś tam dalej.
Moja płyta główna to Asus P5Q, najnowszy bios. Jeżeli mi nie ruszy, to jaką inną wersję
LIVE polecacie? Taką żebym mógł kompilować w g++ a pisać w jakimś nedit czy gedit.


Ja miałem podobny problem ostatnio jak chciałem zainstalować ubutnu 8.10. Nie miałem czystej płytki więc postanowiłem wypalić CD-RW. Płytkę miałem od ładnych paru lat więc pewnie była już ostro zjechana ;P wydaje mi się że to mogła być wina starej płytki bo jak rozpakowałem nowiutką DVD-RW i wypaliłem to wszystko zainstalowało się ok i dzięki temu mogę obecnie pracowań na ubuntu :)

u ciebie oczywiście może powodować błędy zupełnie co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 20:06, kato86 napisał:

Ja miałem podobny problem ostatnio jak chciałem zainstalować ubutnu 8.10. Nie miałem
czystej płytki więc postanowiłem wypalić CD-RW. Płytkę miałem od ładnych paru lat więc
pewnie była już ostro zjechana ;P wydaje mi się że to mogła być wina starej płytki bo
jak rozpakowałem nowiutką DVD-RW i wypaliłem to wszystko zainstalowało się ok i dzięki
temu mogę obecnie pracowań na ubuntu :)

u ciebie oczywiście może powodować błędy zupełnie co innego


Niestety to nie będzie to, płytka jest nowa, oryginalna, przysłana od firmy, koledze działa. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postarałem się przemóc i przejść na tą inną, podobno lepszą "stronę mocy". I mam kilka podstawowych pytań - po pierwsze - Pobieram wersję 8.10 Irytująca Iranka - podbno ma wszystkie kodeki itp... Może pobrać inną? A po drugie - wytłumaczcie mi jak zainstalować Ubunciaka żeby był drugim systemem. Znaczy, żeby przy starcie pokazywała się lista jaki system odpalić. Ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 07:48, W.S.A.D napisał:

A po drugie - wytłumaczcie mi jak zainstalować
Ubunciaka żeby był drugim systemem. Znaczy, żeby przy starcie pokazywała się lista jaki
system odpalić. Ok?


Chyba każdy Linux przy "stawianiu" go na dysku instaluje lub pyta sie czy zainstalować program rozruchowy (GRUB lub LILO). Z tym więc nie powinieneś mieć raczej problemów (no chyba że instalowąłbyś ostatnie openSUSE i miał pecha jak ja;). No i oczywiści przy instalacji nie wybierać opcji sformatuj cały dysk i zainstaluj system. Tak to to nie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 07:48, W.S.A.D napisał:

A po drugie - wytłumaczcie mi jak zainstalować
Ubunciaka żeby był drugim systemem. Znaczy, żeby przy starcie pokazywała się lista jaki
system odpalić. Ok?


Wystarczy że go po prostu zainstalujesz. Linux automatycznie zainstaluje GRUBa, który przy starcie będzie wyświetlał listę systemów do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz mi się nie chciał ściągnąć... Podacie linka z jakiego najlepiej ściągnąć pingwinka? Bo nie chcę mieć trzeci raz kichy :/
Najlepiej spaczowanego z kodekami i PL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 12:38, W.S.A.D napisał:

Już drugi raz mi się nie chciał ściągnąć... Podacie linka z jakiego najlepiej ściągnąć
pingwinka? Bo nie chcę mieć trzeci raz kichy :/
Najlepiej spaczowanego z kodekami i PL ;)


Ściągnij linuksa Mint.

http://www.linuxmint.com/download.php

Jest to praktycznie Ubuntu i ma od razu zainstalowane wszystkie kodeki, flashe itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 18:16, Galadin napisał:

Mam problem z odpaleniem UBUNTU LIVE 8.10 - płytka się bootuje, wybieram sobie język,
wybieram wypróbowanie Ubuntu, coś się tam potem sprawdza, ale później w kółko wyświetla
się jakiś napis że error, failed,, cyferki, ata6, coś tam dalej.
Moja płyta główna to Asus P5Q, najnowszy bios. Jeżeli mi nie ruszy, to jaką inną wersję
LIVE polecacie? Taką żebym mógł kompilować w g++ a pisać w jakimś nedit czy gedit.


Przy starcie linuksa wybierz zaawansowane uruchamianie czy coś (powinien pojawić się na dole pasek z komendą wykonywaną przy wyborze danej opcji) i dopisz na końcu komendy po spacji all_generic_ide mi to pomogło przy instalacji jak miałem problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 15:11, W.S.A.D napisał:

Dobra pobrałem. Ale co teraz zrobić? Po wypakowaniu mam kilka folderów... Nagrać je na
płytkę?


Po wypakowaniu czego? Powinieneś pobrać plik ISO, czyli plik obrazu płyty. Go się nie rozpakowuje, tylko nagrywa obraz na płytę za pomocą jakiegoś programu, np Alkohola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować