Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Wie ktoś co można zrobić żeby na youtubie, HD na full screenie sie nie laggowalo? Czytałem że da sie tak zrobic... Problem polega na tym ze rozwiązania ktore znalazlem w googlach nie podzialaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 23:12, Nevrac napisał:

Wie ktoś co można zrobić żeby na youtubie, HD na full screenie sie nie laggowalo? Czytałem
że da sie tak zrobic... Problem polega na tym ze rozwiązania ktore znalazlem w googlach
nie podzialaly.


przypuszczam że niewiele się da zrobić, póki flash nie będzie w pełni obsługiwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, jak na VirtualBoxie zmienić rodzielczość w Ubuntu 10.10? Maksymalnie mogę wybrać 800x600, co mnie raczej nie ratuje, dodatki gościa mam zainstalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 21:19, RamiroPL napisał:

Wie ktoś może, jak na VirtualBoxie zmienić rodzielczość w Ubuntu 10.10? Maksymalnie mogę
wybrać 800x600, co mnie raczej nie ratuje, dodatki gościa mam zainstalowane.


Pewnie potrzebuje sterowników do karty graficznej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak instalować rzeczy w linux ubuntu ? Właśnie zainstalowałem wersje 10.10 i nie moge nic zainstalować. Próbowałem mass effect i win rara. Jak klikam na ikone to tylko sie otwiera ? Nie instalowałem żadnych sterowników bo net, grafika wszystko ładnie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linux to nie Windows, programy pod Windowsa na nim nie działają (chyba że przez Wine). Winrar nie jest potrzebny, bo Ubuntu ma już managera archiwów. Z grami sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, bo o ile większość prostych programów można odpalić przez Wine, to w przypadku tych bardziej zaawansowanych to już wyższa szkoła jazdy. Poczytaj sobie o emulacji Windowsa na Linuksie, bo to temat rzeka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie dotyczące Ubuntu 10.10 zainstalowanego na moim netboku. Mianowicie podczas logowania moża wybrać tryb działania systemu. Tam pomiędzy Safe Mode i Ubuntu Desktop Edition (w które działają bezbłędnie) znajduje się tryb Ubuntu Netbook Edition. Chciałem go wypróbować, sprawdzić czym różni się od Desktopowej wersji, ponieważ z nazwy pasuje idealnie do mojego sprzętu. :) Niestety po uruchomieniu systemu nie pojawiają się ikony za to spore problemy z wyświetlaniem owszem. Obraz jest przesunięty, pojawia się i znika. Mam nadzieję, że ktoś się już z czymś takim spotkał i wie jak to rozwiązać. Sterowniki karty graficznej mam zainstalowane, tak jak mówiłem w trybie Ubuntu Desktop Edition wszystko działa bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które Ubuntu najlepiej zainstalować na starego kompa z 1,6 GHz, 512( max. 1GB)RAM? Komputer posłuży mi głównie do słuchania muzyki z płyt, także przyda się zgodność z kartą Xonar D1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 16:03, rob006 napisał:

Zainstaluj najnowsze, jak będzie wolno działać zaczniesz myśleć o zmianie środowiska
graficznego.


Szlag mnie trafi. Występuje problem z botowaniem. Płytka jest nowa, nie wiem o co może chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 17:15, Woo-Cash napisał:

Szlag mnie trafi. Występuje problem z botowaniem. Płytka jest nowa, nie wiem o co może
chodzić.


Ja też nie, bo "występuje problem z botowaniem" nie mówi praktycznie nic. Wyskakuje jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 20:08, rob006 napisał:

Ja też nie, bo "występuje problem z botowaniem" nie mówi praktycznie nic. Wyskakuje jakiś
błąd?


Na słabszym, docelowym kompie pojawia się komunikat o błędzie w uruchomieniu systemu, tryb awaryjny i takie tam.
Na mocniejszym sprzęcie podczas wczytywania Linuxa wyskakuje boot failed. Czyżby wina źle nagranej płytki? Wypalałem za pomocą Ashampoo, nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 22:12, Woo-Cash napisał:

Na mocniejszym sprzęcie podczas wczytywania Linuxa wyskakuje boot failed. Czyżby wina
źle nagranej płytki?


Jeśli płytka nie działa na 2 komputerach, to bardzo możliwe, ja jeszcze nigdy nie miałem problemów z zabootowaniem Ubuntu. Skąd pobierałeś obraz płyty? Na pewno nie było żadnych błędów w pobranym pliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Najprościej umieścić obraz płyty na jakimś pendrivie (np. przy pomocy universal usb insallera) i sprawdzić czy zadziała w ten sposób. Nawet jeżeli nie ruszy to przynajmniej wyeliminujesz kilka potencjalnych przyczyn problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 18:46, rob006 napisał:

Skąd pobierałeś obraz płyty? Na pewno nie było żadnych
błędów w pobranym pliku?


Z Ubuntu.pl, żadnych problemów nie było. Z pendrive natomiast nie wiem jak odpalić( wybieram USB HDD - nie działa). W poniedziałek pożyczę płytkę od nauczyciela, zobaczymy, co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem, z Ubuntu zainstalowanym na moim netbooku obok Windowsa 7. Mianowicie miałem zainstalowaną wersję 10.10 - Netbook edition i wszystko dzialało pięknie dopóki dzisiaj nie pojawiła się możliwość aktualizacji do wersji 11. Po aktualizacji miałem problemy z GRUBem (tak samo jak po pierwszej instalacji) ale naprawiłem go przy pomocy pendriva z systemem. Niestety teraz mogę poza Windowsem uruchomić tylko tryb awaryjny Ubuntu z "uproszczonymi" ustawieniami graficznymi. Gdy próbuje włączyć nową albo starą wersję pojawia się tylko ekran ładowania i nic więcej się nie dzieje. Mam nadzieję, że ktoś z was ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu. Jeżeli nie to czy jest możliwość przywrócenia poprzedniej wersji systemu bez utratu danych i ustawień? I moglibyście mi powiedzieć w jaki sposób usunąć Linuxa i połączyć zajmowaną przez niego partycję z partycją na której jest Windows? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam laptopa z łączem eSata i kieszeń z dyskiem posiadającą także to wejście (ewentualnie USB) służy mi on jako zapasowy dysk

pytanie - czy istnieje opcja zainstalowania ubuntu na tym przenosnym dysku i włączania go na laptopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zainstalować ubuntu 8.10 Desktop Edition, dawno temu zamówiłem tą płytkę i leżała. Ale proces instalacji kończy się w moim przypadku na jakimś środowisku konsolowym i za cholerę nie wiem co zrobić, żeby było graficznie. Wie ktoś co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować