Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2011 o 10:12, tomoliop napisał:

Postanowiłem zainstalować ubuntu 8.10 Desktop Edition, dawno temu zamówiłem tą płytkę
i leżała.


Ta wersja Ubuntu nie jest już wspierana, nie ma sensu jej instalować. Ściągnij sobie najnowszą płytkę z http://ubuntu.pl/ wszystko będziesz miał od razu pod ręką i po polsku.
A tak na przyszłość - nie podałeś praktycznie żadnych informacji na temat twojego problemu, bez szklanej kuli ciężko byłoby ci pomóc. Na przyszłość podawaj komunikaty jakie się pojawiają, albo chociaż to co widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 12:46, rob006 napisał:

> Postanowiłem zainstalować ubuntu 8.10 Desktop Edition, dawno temu zamówiłem tą płytkę

> i leżała.

Ta wersja Ubuntu nie jest już wspierana, nie ma sensu jej instalować. Ściągnij sobie
najnowszą płytkę z http://ubuntu.pl/ wszystko będziesz miał od razu pod ręką i po polsku.

A tak na przyszłość - nie podałeś praktycznie żadnych informacji na temat twojego problemu,
bez szklanej kuli ciężko byłoby ci pomóc. Na przyszłość podawaj komunikaty jakie się
pojawiają, albo chociaż to co widzisz.


No napisałem, co widzę, środowisko konsolowe, to za mało?:P chyba ściągnę nowszą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 16:06, tomoliop napisał:

No napisałem, co widzę, środowisko konsolowe, to za mało?


Ale proces instalacji kończy się w moim przypadku na jakimś środowisku konsolowym i za cholerę nie wiem co zrobić, żeby było graficznie.
To świadczy o tym że nie masz pojęcia co zobaczyłeś, w tym wypadku twoje "środowisko konsolowe" może oznaczać wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 16:23, rob006 napisał:

> No napisałem, co widzę, środowisko konsolowe, to za mało?

Ale proces instalacji kończy się w moim przypadku na jakimś środowisku konsolowym
i za cholerę nie wiem co zrobić, żeby było graficznie.

To świadczy o tym że nie masz pojęcia co zobaczyłeś, w tym wypadku twoje "środowisko
konsolowe" może oznaczać wszystko :P


no wiadomo, mamy migający _ i wpisujemy różne komendy^^ mi się to wydaje oczywiste;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 16:27, tomoliop napisał:

no wiadomo, mamy migający _ i wpisujemy różne komendy^^ mi się to wydaje oczywiste;


No właśnie nie, bo wcześniej trzeba się zalogować, a przed miagającym "_" powinno być coś napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś, bo słabo znam się na linuxie.
Chciałem do Ubuntu wgrać gnoma, żeby to wyglądało tak --> http://www.ubuntugeek.com/wp-content/uploads/2013/04/23.png
Niestety po przeczytaniu jakiegoś poradnika wygląda to tak --> https://dl.dropboxusercontent.com/u/50433738/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png
Czy ktoś wie jak to odkręcić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję kogoś kto ma linuxa ubuntu i obok windows 7.

Podczas instalacji nie doszło w GRUBie do wpisu o drugim systemie i nie moge wybierać w nim systemu MS''u.

Czy mógłby mnie ktoś poratować plikiem lub modyfikacją gruba czy innym sposobem ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 20:41, Sigu napisał:

Przeinstaluj Linuxa. Jeśli nie podziała, to zainstaluj innego, a potem Ubuntu. Ja tak
zrobiłem i działa.

Mnie interesuje tylko ten linux który mam i nie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia płatności w Ubuntu One? Co zaskakujące nie widzę zapewnienia o tym, że usługa jest darmowa- choć pewnie taka jest :)
Jak dużo danych potrzebują, by pozwolić utworzyć konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 15:47, Boguslav4 napisał:

Jak wygląda kwestia płatności w Ubuntu One? Co zaskakujące nie widzę zapewnienia o tym,
że usługa jest darmowa- choć pewnie taka jest :)

https://one.ubuntu.com/services/

Dnia 04.09.2013 o 15:47, Boguslav4 napisał:

Jak dużo danych potrzebują, by pozwolić utworzyć konto?

Podejrzewam że tylko email i hasło, ale wątpliwości możesz rozwiać zaglądając do formularza rejestracyjnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 16:04, rob006 napisał:

> Jak wygląda kwestia płatności w Ubuntu One? Co zaskakujące nie widzę zapewnienia
o tym,
> że usługa jest darmowa- choć pewnie taka jest :)
https://one.ubuntu.com/services/

> Jak dużo danych potrzebują, by pozwolić utworzyć konto?
Podejrzewam że tylko email i hasło, ale wątpliwości możesz rozwiać zaglądając do formularza
rejestracyjnego...


Prawdopodobnie jak każde konto korzysta z prepaidowego systemu- ale nie byłbym zaskoczony, jeśli ktoś mógłby ukraść takie konto, kupić coś, a problemy miałbym ja :/
Może przesada, ale nie lubię tworzenia konta w każdym możliwym celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 15:53, Boguslav4 napisał:

Prawdopodobnie jak każde konto korzysta z prepaidowego systemu- ale nie byłbym zaskoczony,
jeśli ktoś mógłby ukraść takie konto, kupić coś, a problemy miałbym ja :/

Za pomocą samego maila nie ściągną z ciebie ani grosza. A nawet gdyby, to raz, że na twoje konto najpierw musieliby się włamać, a dwa, że w najgorszym razie wykupiliby ci płatną wersję na miesiąc. Lepiej się martw o konto bankowe.

Dnia 05.09.2013 o 15:53, Boguslav4 napisał:

Może przesada, ale nie lubię tworzenia konta w każdym możliwym celu.

To nie korzystaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2013 o 17:01, rob006 napisał:

> Może przesada, ale nie lubię tworzenia konta w każdym możliwym celu.
To nie korzystaj :D


Najlepsza porada :P

Steam przetestowany, o dziwo wykrywa całkiem znośnie, że jest zainstalowany w systemie gościu w VirtualBoxie :)
Czy to normalne, że jest po angielsku? To w sumie jednak inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
zainteresował mnie system Linux a dokładnie Linux ubuntu - mam wersję 13.10 ( na laptopie do multumediów oraz internetu ) prosze o Porady , jako że jestem świerzym uzytkownikiem i pomału ogarniam ten system to mam problem ze Skyp oraz z Adobe Flash 12 . Flesh jest tylko wersja 11 xx , natomiast najnowszej za cholercię nie mogę zainstalować ( chyba że nie ma na linuxa wersji 12 ) a więc moja prośba dotyczy Skyp oraz adobe flash . Druga sprawa : Wiem że wiele osób którzy chcą " polubić " Linuxa szybko sie zraża , własnie ze względu na instalację poprzez terminal , sam to ogarniam i narazie zaciskam zęby i się nie poddaję ale chciałbym uzyskać poradę od fachowców od Was . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flash jest w wersji 11.2.x i taka wersja jest też dostępna na stronach Adobe. Jakie masz problemy ze Skype - z instalacją czy nie możesz np. zadzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam już cztery partycje na dysku (bez partycji extended), to mam jakiś wybór na instalację Ubuntu w wersji 12.10 i niższych niż WUBI? Mowa oczywiście o instalacji obok Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak MBR to mogą być max 4 partycje, jak są już wszystkie podstawowe (po co?) to nie. No chyba że jest tam GUID (rozszerzenie MBR stworzone z myślą o macierzach i dużych dyskach) , wtedy limit wynosi 128 i można tworzyć następne.

ps jak któraś jest pusta, to można ją oczywiście usunąć i zastąpić rozszerzoną, a tam już robić sobie logicznych do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować