Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Czyli konsola odzyskiwania nie chce się wcale uruchomić? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Do przywrócenia oryginalnego MBR można użyć programu testdisk (opcja MBR Code) zawartego np. na płycie Ultimate Boot CD do pobrania http://ubcd.sourceforge.net lub w postaci programu na dyskietce uruchamianego w trybie DOS-owym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj zainstalowałem Ubuntu ver 8,04 chciałbym zmienić temat (Vista Aero) by bardziej przypominał windows''a. Jednak po wybraniu opcji System --> Preferencje --> Emerald Themer nic się nie przełącza, nie ma też żadnego przycisku by zatwierdzić zmiany. Czy ktoś wie jak to zmienić ? Będę wdzięczny za pomoc. Podkreślam jest to moje pierwsze spotkanie z linuxem, więc proszę o precyzyjne tłumaczenie co mam zrobić krok po kroku.

Acha i czy da się na linuxie zainstalować Skypa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 22:40, Flagun napisał:

Acha i czy da się na linuxie zainstalować Skypa ?


Na głównej stronie Skype''a jest instalka, dzisiaj instalowałem - zero problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 23:15, rob006 napisał:

> Acha i czy da się na linuxie zainstalować Skypa ?

Na głównej stronie Skype''a jest instalka, dzisiaj instalowałem - zero problemów ;)


Właśnie też sprawdziłem - działa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały problem. No więc mam Ubuntu 8.04 Wszystko działa w miarę dobrze, jednak kiedy właczam w Compizie opcję Cube i staram się "wyklikać" ustaloną kombinację nic się nie dzieje. Dołączam parę screenów, choć nie wiem czy coś dadzą :( Ogólnie chodzi mi o to jak włączyć ta opcję cube, choć jeśli ktoś zna jakąś alternatywę (równie efektowną) mogę zamienić. Tylko żeby działało.

20081112200815

20081112200844

20081112200904

20081112201005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć modem USB by uzyskać połączenie za pomocą iPlus. Próbowałem już kilku rozwiązań (między innymi sterowniki Vodafone) ale jeszcze nie udało mi się uzyskać połączenia z internetem. Wychodzi na to, że będę musiał zrobić skrypt i w związku z tym pytanie - jak wykryć port, do którego jest podpięty modem?
A może da się uruchomić sieć za pomocą normalnego programu iPlus Manager instalowanego pod Wine?

Jakieś sugestie?

A - i jeszcze jedno - chciałbym zmienić nazwy, które pojawiają się w GRUB w czasie uruchamiania systemu. Tu jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 12:25, hallas napisał:

- jak wykryć port, do którego jest podpięty modem?

# tail -f /var/log/syslog
Podepnij wówczas modem i sprawdź, jak to zostanie odnotowane w logu.

Dnia 17.11.2008 o 12:25, hallas napisał:

A - i jeszcze jedno - chciałbym zmienić nazwy, które pojawiają się w GRUB w czasie uruchamiania
systemu. Tu jakieś sugestie?

Zmodyfikuj treść w linii rozpoczynającej się od title w pliku grub.conf lub menu.lst (zależnie od tego, którego używa GRUB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 12:25, hallas napisał:

Chciałbym podłączyć modem USB by uzyskać połączenie za pomocą iPlus. Próbowałem już kilku
rozwiązań (między innymi sterowniki Vodafone) ale jeszcze nie udało mi się uzyskać połączenia
z internetem. Wychodzi na to, że będę musiał zrobić skrypt i w związku z tym pytanie
- jak wykryć port, do którego jest podpięty modem?
A może da się uruchomić sieć za pomocą normalnego programu iPlus Manager instalowanego
pod Wine?


http://koval.com.pl/2006/07/31/przepis-na-iplusa-pod-ubuntu/ probowales tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 20:37, Ecko09 napisał:

Da się założyć hasło na Linuxa?

Sprecyzuj co masz na myśli, bo możesz mieć hasło dla każdego użytkownika w tym systemie oraz w programie, który dokonuje startu wybranego OS''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 22:37, Treant napisał:

> Da się założyć hasło na Linuxa?
Sprecyzuj co masz na myśli, bo możesz mieć hasło dla każdego użytkownika w tym systemie
oraz w programie, który dokonuje startu wybranego OS''a.


Coś jak w Windowsie, przy starcie, że jak sie hasła nie zna to nie włączysz systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 22:42, Ecko09 napisał:

Coś jak w Windowsie, przy starcie, że jak sie hasła nie zna to nie włączysz systemu.

Jeśli masz na myśli niemożliwość zalogowania się do systemu, to jak najbardziej. Bo możesz jeszcze ustawić hasło w BIOSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dotyczące instalacji ubuntu - posiadam płytę z ubuntu 8.10
i chcę zainstalować na komputerze który ma juz dwie partycję - jedną z windowsem(xp), drugą z danymi
windowsa. Chcę zainstalować ubuntu, nie kasując windy ani danych, i miec dostęp do obydwu systemów. płytkę kupiłem w "gazecie" easy linux extra, ale poradnik wspomina tylko o windowsie na jednej partycji.
To mój pierwszy linux, nie licząc tego że właśnie teraz korzystam z trybu livecd w tym właśnie ubuntu.
Wkręcam się w to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zassalem najnowszego Ubuntu w wersji i386; sciagnelo sie w poltorej godziny, wiec moze lepiej zaczac sciagac 64-bitowa wersje? Ktora jest lepsza (i szybsza)? Da sie jakos emulowac ktores gry z Windows''a? Jesli tak, to jak i ktore? ;) Moj konfig to: Intel Core 2 Duo E8400 3GHz, Sapphire Radeon HD4870 512MB, dysk WD Maxtor 160GB, 4 x 1GB PC2-8500 CL5 1066MHz i Asus P5Q-E. Na dysku zostalo mi gdzies 35% wolnego miejsca.

P.S. Ktory Linux bylby najszybszy i najlepszy do multimediow (muzyka, gry i filmy), Office''a, Internetu i robienia stron? Wielkosc nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:11, kuba9876543210 napisał:

Dzisiaj zassalem najnowszego Ubuntu w wersji i386; sciagnelo sie w poltorej godziny,
wiec moze lepiej zaczac sciagac 64-bitowa wersje? Ktora jest lepsza (i szybsza)? Da sie
jakos emulowac ktores gry z Windows''a? Jesli tak, to jak i ktore? ;) Moj konfig to:
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz, Sapphire Radeon HD4870 512MB, dysk WD Maxtor 160GB, 4 > x 1GB PC2-8500 CL5 1066MHz i Asus P5Q-E. Na dysku zostalo mi gdzies 35% wolnego
miejsca.

Da się emulować większość istniejących gier (choć nie zawsze działają poprawnie) :) Wystarczy ściągnąć program Wine :)
Tu masz moje przeżycia dot. emulacji kilku gier (i nie tylko):
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=37

A co do 64-bitowych Linuxów - co prawda nie testowałem akurat 64-bitowego Ubuntu, a Mandrivę, ale mam na ich temat negatywne skojarzenia - BRAK KODEKÓW DO FILMÓW! Wszystko inne działało dobrze, ale niemożność oglądania filmów wkurza. I to bardzo.

Dnia 30.12.2008 o 18:11, kuba9876543210 napisał:

P.S. Ktory Linux bylby najszybszy i najlepszy do multimediow (muzyka, gry i filmy), Office''a,
Internetu i robienia stron? Wielkosc nie ma znaczenia.

Najnowszy Ubuntu lub Mandriva 2008.1 (odradzam 2009, jest mało stabilna). Najlepiej w wersji DVD, to nie będziesz musiał tuż po instalacji systemu ściągać mnóstwa innych rzeczy.
Proponuję też rozwiązać ten Quiz - doradzi wybór najlepszego Linuxa:
http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

PS Jako, iż masz nowy sprzęt, to niestety pewnie będziesz miał problemy pt. Instalujemy sterowniki do karty graficznej (wierz mi, że to wcale nie jest takie proste...). Od razu więc radzę nauczyć się jednej rzeczy - korzystać z google :) Lub forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować