Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2009 o 19:56, ziptofaf napisał:

> Chcę zainstalować CoJ na Linux Ubuntu, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją
> http://wikigames.ubuntu.pl/wiki/index.php?title=Call_of_Juarez#Konfiguracja_Wine

> Aż do punktu Instalacja, rozumiem, że "standardowo", znaczy standardowo w Linuxie?
Może
> ktoś mi podać komendę? Moja wersja CoJ to ta z CDA.

O ile masz zainstalowany wine, to standardowo oznacza 2x kliknąć na setup.exe :D Po co
ci komendy do tak trywialnych zadań ;)
A jak zainstalowac sam Wine? sudo apt-get install wine :)

Dobra zainstalowałem, teraz mam inny problem, gdy uruchamiam CoJ wyskakuje okno StarForce''a i pisze, że moduł ChromeEngine3.dll aplikacji został zmodyfikowany. Jak to ominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 20:05, Belmundo napisał:

Dobra zainstalowałem, teraz mam inny problem, gdy uruchamiam CoJ wyskakuje okno StarForce''a
i pisze, że moduł ChromeEngine3.dll aplikacji został zmodyfikowany. Jak to ominąć?


"Uwagi

- zabezpieczenie gry nie jest obsługiwane przez Wine"

Innymi słowy, nie pograsz bez modyfikacji plików i wyrżnięcia StarForce (błeee...), co niestety zalicza się do działań niekoniecznie legalnych. Winić możesz producentów gier, którzy tak zabezpieczają swoje produkcje, że standardowo te zabezpiecznia wgryzają się w Windowsa bardziej niż może administrator, a w Linuxie, który na to nie pozwoli, gra się nie włączy.
Notabene, te screeny z wikigames musiały więc być brane ze scrackowanych wersji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2009 o 22:36, W.S.A.D napisał:

Ta komenda nic nie daje... tylko się włącza coś co pyta mnie o układ klawiatury... a
grafika fo nvidia GF FX 5300...

No to po debianowemu.
apt-get install module-assistanc
m-a prepare
m-a a-i nvidia
apt-get install nvidia-glx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zainstalowałem Ubuntu 9.04 obok Windowsa XP. Wszystko fajnie działa i w ogóle, ale nie wiem jak się zabrać do skonfigurowania połączenia internetowego. Mam liveboxa tp podłączonego pod USB. Wytłumaczy mi ktoś co zrobić (jak krowie na rowie - jestem kompletnie zielony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem zażegnany. Wygrzebałem skądś tego wi-fi dzyngla na USB. Wystarczyło wpisać klucz. To lubię. Dzięki za linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem :/
Kiedy wpisuję polecenie ''apt-get update'' wyskakuje taki błąd:
''Błąd GPG: http://ppa.launchpad.net hardy Release: Następujące podpisy nie mogły zostać zweryfikowane z powodu braku klucza publicznego: NO_PUBKEY 9761EDC37AB674BA''

Mam oczywiście wersję 9.04, wszystkie rozwiązania jakie znalazłem w Internecie były dla starszych wersji i nie działały. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wg. howto - nie wyszło, więc uznałem, że nie potrzebuje tego repozytorium czy jak to się nazywa i wywaliłem je przez Synaptic. Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 22:14, AgayKhan napisał:


> Ta komenda nic nie daje... tylko się włącza coś co pyta mnie o układ klawiatury...
a
> grafika fo nvidia GF FX 5300...
No to po debianowemu.
apt-get install module-assistanc
m-a prepare
m-a a-i nvidia
apt-get install nvidia-glx

Napisałem problem w tym temacie
http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=105182&highlight=call+juarez
Nikt mi nie odpowiedział, za to skasowali mój post, napisali, żebym czytał regulamin i kupił legalną wersję gry.
Ehh... nie ma to jak przyjazna społeczność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:22, Belmundo napisał:

Napisałem problem w tym temacie
http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=105182&highlight=call+juarez
Nikt mi nie odpowiedział, za to skasowali mój post, napisali, żebym czytał regulamin
i kupił legalną wersję gry.
Ehh... nie ma to jak przyjazna społeczność...

Zarejestruj się na jakimś forum debianowym, ubunciaki często bywają trollowaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubunciaki są czasami mało wyrozumiali, bo Ubuntu jest bardzo popularną dystrybucją wśród osób mało obeznanych z komputerami i nie do końca potrafiącymi korzystać z internetu, więc są trochę drażliwi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam sposobu na zainstalowanie Ubuntu na swoim pendrive ale w taki sposób, żeby można było korzystać z miejsca na nim. Czyli żeby to wszystko wyglądało tak, jak bym zainstalował system na normalnym dysku. Zmiana systemu plików z FAT32 na ext3 mi nie przeszkadza, jeżeli będzie to konieczne. Jak na razie jestem w stanie uruchomić Ubuntu z pena ale w taki sposób, że startuje jak z bootowalnej płyty. Czyli pliki zapisywane są w pamięci operacyjnej, lub na innej partycji, jeżeli system ma do niej dostęp, i znikają po restarcie. Jakoś nie mam ochoty konfigurować wszystkiego za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nieważne. Podobno od wersji 8 wystarczy zbootować kompa z płytą Ubuntu w środku i podłączonym penem 4 GB i większym, żeby można było na nim zainstalować system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje Edubuntu są gdzieś luźno umieszczone w Internecie? Jeśli tak to prosiłbym o link, nie chce mi się od nowa instalować system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zainstalowałem Apache2, PHP5 i takie tam, przyszedł czas na zresetowanie serwera. Kiedy wpisuję komendę w terminalu, wyskakuje mi taki komunikat " Could not reliably determine the server''s fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName". Da radę coś z tym zrobić?

EDIT:
Problem rozwiązany. Wystarczyło dodać wpis "ServerName localhost" w pliku httpd.conf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim Ubuntu (9.04):
Otóż dzisiaj z pewnych przyczyn musiałem zmienić kartę graficzną z GeForce 6600 na GeForce FX 5200. Po ponownym uruchomieniu kompturea Ubuntu mi trochę "zgłupiał": Twierdził, że "No devices found". Po dłuższym czasie udało mi się uruchomić normalnie system w trybie low-graphic. Stamtąd usunąłem wszelkie sterowniki nvidia, uruchomiłem pownonie PCa, zainstalowałem nowe (EnvyNG pokazał mi polecane, więc takowych użyłem) - teraz nie mogę ustawić rozdzielczości wyższej niż 640x480. Próbowałem używać starszych sterowników, z tym samym efektem. (Dodam, że jestem kompletnym laikiem w sprawach linuxowych, Ubuntu mam od niecałych dwóch tygodni).

Proszę o wyrozumiałość i szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować