Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Ok, sorry za dubla, ale nikt do tego czasu nie pisał ;)
Wszystkie problemy zażegnane - wszystko działa. Tylko jedno mnie trapi - wiecie może jak wyłączyć to coś, co powoduje iż za każdym razem kiedy wejdę w jakiś dysk, to on wyświetli się na pulpicie? Chciałbym mieć ten pulpit "czysty" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 18:55, wsaadman napisał:

Ok, sorry za dubla, ale nikt do tego czasu nie pisał ;)
Wszystkie problemy zażegnane - wszystko działa. Tylko jedno mnie trapi - wiecie może
jak wyłączyć to coś, co powoduje iż za każdym razem kiedy wejdę w jakiś dysk, to on wyświetli
się na pulpicie? Chciałbym mieć ten pulpit "czysty" ;)


To powiedz co zrobiłeś, bo mam zamiar na lapku zainstalować ubuntu i mam własnie taką rozdziałkę. Na stacjonarnym mam 1280x1024 więc problemu nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 22:38, SiDi napisał:

> Ok, sorry za dubla, ale nikt do tego czasu nie pisał ;)
> Wszystkie problemy zażegnane - wszystko działa. Tylko jedno mnie trapi - wiecie
może
> jak wyłączyć to coś, co powoduje iż za każdym razem kiedy wejdę w jakiś dysk, to
on wyświetli
> się na pulpicie? Chciałbym mieć ten pulpit "czysty" ;)

To powiedz co zrobiłeś, bo mam zamiar na lapku zainstalować ubuntu i mam własnie taką
rozdziałkę. Na stacjonarnym mam 1280x1024 więc problemu nie miałem.

Cóż - niektórzy kombinowali coś z wpisywaniem komend. Ja dokładnie nie wiem co zrobiłem - kierowałem się różnymi instrukcjami z googli - wszedłem w ustawienia ekranu (ale te Nvidiowskie, a nie te od ubuntu) i nagle rozdzielczość magicznie się pojawiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Postanowiłem otworzyć przez MPlayera płytę Muse Absolution Tour (DVD9, DVD-Video). Niestety tnie się strasznie (program, obraz, dźwięk), a obraz dodatkowo wygląda tak. Starałem się otworzyć VLC, ale wyrzuciło mi "Niepowodzenie odtwarzania: Program VLC nie może ustawić tytułu DVD. Prawdopodobnie nie można odszyfrować całej płyty. Twoje dane wejściowe nie może być otwarte:". Starałem się zainstalować Ogle, ale nie znalazłem instrukcji na moim poziomie. Wie ktoś może na czym może polegać ten problem i jak go rozwiązać?
Ubuntu 9.04

20100108231158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 23:27, tykus napisał:

A przez xine próbowałeś? Ja zawsze tego do DVD używałem, najlepiej sobie radził.

Uruchomiłem przez xine i po próbie odpalenia plyty dostaje tabelkę "Źródło nie daje się odczyta. Możliwe, ze nie masz wystarczających do niego uprawnień, lub źródło nie zawiera danych (np. brak dysku w napędzie). (Error reading from DVD.). Po kliknięciu na Więcej otrzymuję listę z obrazka.
Nie wiem, może czegoś nie dograłem. Użyłem tylko komendy "apt-get install xine-ui".
Może to czas powoli znów przenieść się na Windowsa >.<

20100108235642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co zrobić, zeby w kadu nie wyskakiwał cały ekran rozmowy, tylko żeby pojawiała się jedynie informacja, że otrzymaliśmy wiadomość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z historyjkami. Nie jestem w nich dobry, a mam napisać takie:
1) Pokazującą jak można wyszukać commit w którym po raz pierwszy pojawiła się określona funkcja.
2) Napisać historyjkę ilustrującą użycie polecenia git cherry-pick.
Pomożecie? Please...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie done. Napisze mi ktoś prosty skrypt przez nano w terminalu liczący w bin/bash liczący iloczyn od n=1 do n=2 ((-1)^n * 2^(n+1)) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie mi (znowu ;])
Tym razem mam kolejny problem - mogę ustawiać rozdzielczości do woli, ale... po ponownym włączeniu komputera nie zapisują się żadne ustawienia - wszystko muszę za każdym razem ustawiać od nowa. Macie na to radę?
Dodam tylko, że mój xorg.conf wygląda bardzo dziwnie... bo nie ma sekcji "monitor" ani innych - jest tylko coś takiego :

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
DefaultDepth 24
EndSection

Section "Module"
Load "glx"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Default Device"
Driver "nvidia"
Option "NoLogo" "True"
EndSection


Ktoś chętny do pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanko:

Z racji tego że mam zepsuty monitor, muszę używać programu zwanego PowerStrip.

Program ów kalibruje wyświetlanie obrazu, bo tak na czysto musiałbym przesuwać przyciskami.

Tam sobie klikam strzałeczki i mi obraz ładnie się "kurczy", szukam odpowiednika tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś krok po kroku napisać, jak zainstalować system, na partycji gdzie mam stary system, który chcę skasować, bo mi ciągle wyskakuje komunikat, że nie wybrałem partycji systemowej, i kij mnie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 15:26, zerohunter napisał:

Może mi ktoś krok po kroku napisać, jak zainstalować system, na partycji gdzie mam stary
system, który chcę skasować, bo mi ciągle wyskakuje komunikat, że nie wybrałem partycji
systemowej, i kij mnie trafia.


Jakią dystrybucję chcesz zainstalować ? Jesli chodzi o Ubuntu lub Debiana to jeśli instaluje się system w taki sposób jaki opisujesz to przy wyborze na jakiej partcji zainstalować system trzeba zaznaczyć odpowiedni punkt montowania, czyli klikasz na dawną partycję na której był system i z punktu montowania wybrać / wtedy powinno być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 22:39, Abomek napisał:

Moglby mi ktos polecic jakis odpowiednik IrfanView pod Ubuntu?
Obrazki wyswietla mi w FireFoksie. :<


Ubuntu ma swoją systemową przeglądarkę obrazów, nie wiem czy są jakieś powazniejsze zmiany w najnowszym GNOME, ale opiszę co trzeba zrobić pod GNOME jakie mam w Debianie 5.0.4. Klikasz na jakikolwiek obraz prawym przyciskiem myszy, wybierasz właściwości, przechodzisz do zakładki "otwórz za pomocą" i z listy wybierasz przeglądarka obrazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 15:57, zerohunter napisał:

Ale mam listę partycji, klikam prawym, daję usuń, potem jeszcze raz klikam i daję dodaj,
i co mam tam wstawić?
Jaki typ plików itd.


Musisz wybrać system plików, wybierasz ext3 lub nowszy system plików ext4, potem musisz wybrać punkt montowania (chyba tak się ta opcja nazywa) z rozwijanej listy wybierasz "/" .

Edit: jak pobiorę patcha do CoH to zainstaluje na Vbox'e Ubuntu i dam zrzuty ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować