Zaloguj się, aby obserwować  
czaja24

Linux Ubuntu - Temat ogólny

586 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2010 o 19:39, Abomek napisał:

Dziala w 100%. Dzieki


x.org odpowiada w linuksie za grafikę i jest uruchamiany automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć normalnej przeglądarki.
Firefox zamula jak cholera
Google Chrome było miodzio, dopóki nie zaczęło się ot tak zawieszać i jeszcze po zamknięciu zżerać mi CPU
Opera jest *porypana*. Nie idzie jej po ludzku skonfigurować, brakuje przycisku nowej karty i funkcji przełączania kart kółkiem myszy. No i nie wyświetla polskich znaków

pomóżcie, bo już mnie wuj jasny strzela

a piszę w tym temacie, bo mam ubuntu 9.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś dobry program do zgrywania muzyki z płyty na komputer? Razem z konwersją itp. I najlepiej jeszcze jakiś program do tagowania, bo mp3 tag raczej nie obsługuje ubuntu inaczej niż przez wine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po skompilowaniu programu (Pascal) pojawia mi się jego ikonka na pulpicie (taka fioletowa), lecz nie reaguje na uruchomienie - dwuklik i nic się nie dzieje. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak skonfigurować gruba tak żeby po 10 sec nie ładował mi się Ubuntu tylko Windows? Chodzi mi o to by przenieść wybór systemu Windows na pierwsze miejsce w liście (obecnie jest na ostatnim). Proszę wytłumaczyć mi to jak małemu dziecku bo w Linuksie jestem kompletnym nowicjuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnej pomocy, bo inaczej będę skazany na ponowne instalowanie ubuntu, bądź korzystanie z Live CD...

Otóż - włączam dzisiejszego dnia komputer i... pojawił się nieco nietypowy ekran logowania (nigdy takiego nie miałem) a w prawym górnym rogu informacja "Domyślne wartości (konfiguracji?) menadżera zasilania GNOME nie zostały zainstalowane poprawnie"... coś w tym stylu. I... nic dalej nie mogę zrobić. Loguję się na swoje konto podając hasło i login, ekran na chwilę całkowicie ciemnieje i... z powrotem ekran logowania. I tak w kółko.

Wypróbowałem kilka metod, które były w internecie np:

cd /home/moja_nazwa
rm -rf .gnome2 .gconf .gconfd .metacity (do "wyzerowania" deskoptu)


następnie próbowałem coś z komendą "fsck", oraz:

sudo apt-get purge gnome-power-manager&&sudo apt-get install gnome-power-manager

I niby coś to dało, bo przy ekranie logowania nie wyświetla się już ta wiadomość o "domyślnych wartościach menedżera konfiguracji GNOME", ale... dalej nie mogę się zalogować. Tzn - klikam na swoje konto, bądź wpisuję login i hasło, chwilkę system się tak jakby loguje i... z powrotem wraca do ekranu logowania.

Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie bawiłeś się wcześniej w instalowanie/usuwanie jakichś dziwnych rzeczy? Może po prostu wywaliłeś coś ważnego. Sprawdź w /var/log/apt/history co to było i zainstaluj ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 13:34, rob006 napisał:

A nie bawiłeś się wcześniej w instalowanie/usuwanie jakichś dziwnych rzeczy? Może po
prostu wywaliłeś coś ważnego. Sprawdź w /var/log/apt/history co to było i zainstaluj
ponownie.

Cóż - z loga wynika, że instalowałem tego dnia tylko... Tux Racer, Tux Guitar i grę TORCS.
Potem mam gnome-power-manager, ale to instalowałem już po "padnięciu" systemu przez terminal.

Wcześniej jedyne rzeczy przeze mnie instalowane to aktualizacje programów, ale to nie może być to bo system działał wtedy stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Coś mi odbiło i wymyśliłem sobie instalowanie Ubuntu 10.10 (wersja netbookowa) na mojej Nokii Booklet. Wszystko działa w miarę normalnie jednak nie mogę zmienić rozdzielczośći na inną niż 800x600. Jest to dosyć niewygodne dlatego byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi ak rozwiązać ten problem. Możliwe że system potrzebuje sterowników do karty graficznej (Intel GMA 500) wie ktoś może skąd je ściągnąć i jak zainstalować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, a na wypadek gdyby ktoś jeszcze szukał:
sudo add-apt-repository ppa:gma500/ppa && sudo apt-get update && sudo apt-get install poulsbo-driver-2d poulsbo-driver-3d poulsbo-config

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem chory boli mnie głowa i nie mam siły męczyć się z Linuxem. Zaczynam powoli myśleć, że jestem za głupi na ten system :/ Mianowicie nie wiem jak udostępnić pliki i drukarkę dla innego komputera, na internecie znalazłem coś o sambie, lecz opis konfiguracji się chyba zdezaktualizować, gdyż nie mogę znaleźć określonych linii, jest inny sposób?
Bez problemu za to udostępniłem pliki z W7 dla Linuxa, nie wiem dlaczego w drugą stronę nie chce tak działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 21:05, Belmundo napisał:

Jestem chory boli mnie głowa i nie mam siły męczyć się z Linuxem. Zaczynam powoli myśleć,
że jestem za głupi na ten system :/ Mianowicie nie wiem jak udostępnić pliki i drukarkę
dla innego komputera, na internecie znalazłem coś o sambie, lecz opis konfiguracji się
chyba zdezaktualizować, gdyż nie mogę znaleźć określonych linii, jest inny sposób?
Bez problemu za to udostępniłem pliki z W7 dla Linuxa, nie wiem dlaczego w drugą stronę
nie chce tak działać...

Dobra znalazłem. Trzeba dodać System>Administracja>Menu Główne Opcję ''Współdzielone pliki''.
Teraz drukarka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 21:05, Belmundo napisał:

Jestem chory boli mnie głowa i nie mam siły męczyć się z Linuxem. Zaczynam powoli myśleć,
że jestem za głupi na ten system :/ Mianowicie nie wiem jak udostępnić pliki i drukarkę
dla innego komputera, na internecie znalazłem coś o sambie, lecz opis konfiguracji się
chyba zdezaktualizować, gdyż nie mogę znaleźć określonych linii, jest inny sposób?
Bez problemu za to udostępniłem pliki z W7 dla Linuxa, nie wiem dlaczego w drugą stronę
nie chce tak działać...


Eeee... A próbowałeś prawy klik-> opcje współdzielenia?
A drukarka nie jest automatycznie dzielona? W moich dzielonych plikach zawsze jest folder do drukarek, choć nigdy nie sprawdzałem co tam jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować