Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 stanieje o 100 USD?

45 postów w tym temacie

Miło by było jakby konsola staniała zanim ją kupię. Jednak zastanawiam się czy obniżka będzie miała miejsce na całym świecie czy może Europa zostanie pominięta? Póki co konsola w USA jest tańsza niż u nas. I to sporo - różnica w cenie euro-dolar.

Zdecydowanie wolę konsolę do grania. Nie trzeba w nią w ogóle ładować pieniędzy przez długi czas. A w PC, żeby być na bieżąco trzeba pompować ogromne ilości kasy. A to nowa karta graficzna, RAM''u za mało, dysk się kurczy... dziura bez dna :/ a z konsolą nie ma takich problemów - kupujesz i grasz. żadnych sterowników, driverów, problemów ze zgodnością i innych tego typu rzeczy.

Wole PS3, nawet mimo że droższe bo X nie oferuje, raz że takich gier jakie chcę, a dwa że jest słabszy jeśli chodzi o moc. Tego nie przeskoczy. A w miarę upływu czasu developerzy zaczną coraz lepiej poznawać możliwości konsoli i robić coraz lepsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy skończy się to gdybanie w świecie konsol? PeCetowcy żyją prostolinijnym życiem, bez awantur i kłótni... A co tam, niech sobie pokrzyczą! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Sony to potwierdzi... przecież mając takie straty nie mogą sobie pozwolić na taką obniżkę :\
No, ale pożyjemy-zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 20:22, greg_f napisał:

Ciekawe czy Sony to potwierdzi... przecież mając takie straty nie mogą sobie pozwolić na taką
obniżkę :\
No, ale pożyjemy-zobaczymy.


Pokaż mi, gdzie widziałeś/czytałeś o tych stratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 20:27, master matrox napisał:

Pokaż mi, gdzie widziałeś/czytałeś o tych stratach.


hmmm... na gram.pl? Nieistotne. Chodzi mi głównie o to, że skoro muszą dokładać ok. 200 dolców do każdej konsolki, to jak mogą sobie pozwolić w tak krótkim czasie na taką obniżkę? Jest to conajmniej wątpliwe, ale poczekajmy na odpowiedź Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft musi się pilnować. Ma ograniczyć dostęp do Xbox Live niektórym krajom i tym stracić sporo zwolenników. PS3 wybije sobie drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 21:27, greg_f napisał:

> Pokaż mi, gdzie widziałeś/czytałeś o tych stratach.

hmmm... na gram.pl? Nieistotne. Chodzi mi głównie o to, że skoro muszą dokładać ok. 200 dolców
do każdej konsolki, to jak mogą sobie pozwolić w tak krótkim czasie na taką obniżkę? Jest to
conajmniej wątpliwe, ale poczekajmy na odpowiedź Sony.


Na Gram.pl?


http://www.gram.pl/news_9wzgGu4_Prawie_800_tysiecy_PS3_sprzedanych_w_Europie.html
800 tys. to mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwyrazniej nie jestem w temacie:
jak SONY, po PS2, ktora nadal sie sprzedaje, mimo (chyba) 7 lat od premiery, po hicie PSP (IMO WIEEEEEELKIM hicie - PSP rlz:P) i po 800 tys. sprzedanych PS3 moze miec straty?? nie mowie ze ktos tu nie ma racji - po prostu wydaje mi sie to troche .... hmm. .. strendż:P
(do tego dochodza inne sprzety elektroniczne, na ktorych sony pewnie tez zarabia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 21:29, master matrox napisał:


chyba się nie zrozumieliśmy... rozumiesz o co mi chodzi? chyba nie za bardzo:\
ps3 jest nadal najrzadziej kupowana konsolą, dlatego krążą plotki, że Sony będzie chciało obniżyć cenę, żeby podwyższyć sprzedaż.
skoro już przywołujesz wątek, to może przeczytaj to http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21819&pid=21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 21:53, greg_f napisał:

> http://www.gram.pl/news_9wzgGu4_Prawie_800_tysiecy_PS3_sprzedanych_w_Europie.html
> 800 tys. to mało?

chyba się nie zrozumieliśmy... rozumiesz o co mi chodzi? chyba nie za bardzo:\
ps3 jest nadal najrzadziej kupowana konsolą, dlatego krążą plotki, że Sony będzie chciało obniżyć
cenę, żeby podwyższyć sprzedaż.
skoro już przywołujesz wątek, to może przeczytaj to http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21819&pid=21


Zacytowałeś post fana X360 - spodziewasz się, że napisze tam dobre słowa o PS3? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 21:55, master matrox napisał:

Zacytowałeś post fana X360 - spodziewasz się, że napisze tam dobre słowa o PS3? :/


ale to są fakty... no cóż, nie zrozumieliśmy się.
poducz się, skończ szkołę i może nauczysz się czytać ze zrozumieniem.
Bez urazy.

ps. sorry za offa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wielkim fanem konsoli to ja nie jestem, w domu tylko PieC, chociaż ostatnio zastanawiam się nad zakupem PSP...ale z tego co słyszałem, czytałem to XBOX 360 króluje narazie, a wysoka cena PS3 wcale nie poprawia jej pozycji wyjściowej...wiadomo, konsola dopiero "wbija" się na rynek, ale moim skromnym zdaniem nie pobije X360, może dlatego takie obniżki? Wiedzą, że wydali badziew i chcą go szybko opchnąć? Poczekamy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 22:52, Shadow8 napisał:

Hmm wielkim fanem konsoli to ja nie jestem, w domu tylko PieC, chociaż ostatnio zastanawiam
się nad zakupem PSP...ale z tego co słyszałem, czytałem to XBOX 360 króluje narazie, a wysoka
cena PS3 wcale nie poprawia jej pozycji wyjściowej...wiadomo, konsola dopiero "wbija" się na
rynek, ale moim skromnym zdaniem nie pobije X360, może dlatego takie obniżki? Wiedzą, że wydali
badziew i chcą go szybko opchnąć? Poczekamy, zobaczymy :)


1.kroluje dalej PS2, ma chyba najwiecej sprzedanych egzemplarzy ;) ale mialo na to sporo czasu.
2. podbije ;) wczesniej czy pozniej przebije osiagami X
3. o zadnej obnizce narazie nie bylo mowy, jedyna oficjalna informacja to zwiekszenie wydajnosci fabryki produkujacej niebieskie diody.
4. badziew? po prostu nie ma jeszcze za duzo tytulow, zwlaszcza tych najwazniejszych.
5. poczekamy? poczekamy. zobaczymy? zobaczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to miło patrzeć na pogrążającego się małymi kroczkami XBoxa :)

- Brak hdmi - dajmy ludziom nową wersję starej konsoli, a co tam - stać ich na "upgrade" :D
- Brak B-Ray - dajmy ludziom nową wersję starej konsoli, a co tam - stać ich na "upgrade" :D
- Za maly dysk - dajmy ludziom nową wersję starej konsoli, a co tam - stać ich na "upgrade" :D (mniejsza z tym, ze z kopiowaniem sa mega problemy)
- konsole MS cholernie często się zawieszają (efekt tzw. Ring of death, hehe), ale spoko mamy dobry serwis gwarancyjny
- nowe GTA jest pod znakiem zapytania jeśli chodzi o X360 (brak właśnie tego hdd i b-raya), ale co tam, obetnie się troszkę i gra pójdzie
- wyłączmy im Live. Polacy będą żli ? A gdzie jest ta Polska i ile tam sprzedaliśmy konsol ?
- pokażmy im co potrafimy (GoW), to nic że za rok (czy nawet pół) nikogo to nie będzie "kręciło", w 2008 wypuścimy X360-Ultra (ofc nową wersję coby sprzętowo nadgonić resztę świata) :)
- zróbmy następną wersję konsoli w kolorze czarnym, może ktoś się pomyli i kupi X-a zamiast ps3 :)

A ps3 ?

- róbmy swoje

Na koniec:

MS - główna siła napędowa to kasa od Billa (super akcje w stylu podkupienia Metal Gear Solida, Final Fantasy czy Devil May Cry, tak trzymać :)
Sony - główna siła napędowa to doświadczenie (kto miał/ma psx/psone, ps2, grał np. w serie Tekkena, GT, czy FF wie o czym mowa :) )

Wnioski: Jak będzie mnie stać i na LCD i konsole, kupię ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meridok

masz racje x360 nie ma sporo zeczy w sobie, ale produceńci gier juz muwili że x360 jest wydajniejszy i łatwiej robić na niego gry np: Rainbow six jest przykładem na Ps3 wyglada gorzej czy chodzi gorzej tak samo i Tecmo nad NG Sigma mówili że konsola mocno sie grzeje. Fakt forsa Bila pozwala im zrobic wszystko tak jak to wykupili sobie blizzarda od tak by mieć WoW na Xboxa360 więc ja bym nie skazywał Microsoftu na klęskę.
Po za tym live ma być, a GTA będzie w końcu co za problem zrobić grę na 2 płyty chyba Blue dragon w japonni był na 3 czy 4 .
hdmi jest jak mniemam w nowej wersji konsoli
Jak ktoś tylko potrzebuje gry do grania to mu większy dysk nie potrzebny


Ja mam psx i Ps2 a teraz mam najgorszy dylemat bo z chęciom bym kupił xboxa bo będą na niego tytuły z Ps3, ale mam sentyment do Sony tyle lat przy nich a czasem trzeba powiedzieć żegnaj i pójść za czymś nowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X nie ma gier. Posiada tylko Gears of War, Halo i może Dead or Alive. I to chyba koniec, nie jestem w stanie wymyślić większej ilości. A PS ma ich mnóstwo, stąd też M$ i polityka podkupowania tytułów. Ale to nie zmieni ludzi. Nawet jeśli będzie Devil May Cry na X to ci którzy grali w niego na PS nie przesiądą się na konkurencję.

A co do wydajności i prostoty programowania? Zacytuję tutaj słowa Yosuke Hayashi z Team Ninja:

"Uważam, że wszyscy developerzy którzy mówią "Nie chcemy tworzyć gier na PS3", albo "To jest naprawdę trudne" powinni zwyczajnie się zamknąć i wziąć do roboty. Jeśli twórcy gier znajdują czas na narzekanie, powinni raczej przeznaczyć go na pracę nad wyciśnięciem ze sprzętu jak najwięcej"

Jak się chce, to się da. PS3 jest konsolą młodą i developerzy nie do końca znają pełne jej możliwości, ani też nie wiedzą jak je dobrze wykorzystać. Ale to się z czasem zmieni.

Pełny artykuł z którego pochodzi cytat:
http://www.gram.pl/news_9wvhJO2_Team_Ninja_i_dymiace_devkity_PS3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 09:57, Renchar napisał:

Ja mam psx i Ps2 a teraz mam najgorszy dylemat bo z chęciom bym kupił xboxa bo będą na niego
tytuły z Ps3, ale mam sentyment do Sony tyle lat przy nich a czasem trzeba powiedzieć żegnaj
i pójść za czymś nowym :)


Ja mam taki sam problem albo i nie mam, hehe. Nie tak dawno jednak po serii newsów między innymi dementujących wyłączność X360 dla nowej części Final Fantasy (moja ulubiona gra/seria), śpię troszkę spokojniej. Dla mnie konsola to gry. A takie perełki jak FF czy Tekken badź GT tudzież God of War zawsze będą mocą ps3. Z drugiej strony obawiam się tej "kasy" Billa. Dane mi było zobaczyć Gears of War w akcji (miodzio) i kurde ta plotka o wyłączności na Finala i nie ukrywajmy dużo niższa, póki co, cena (nadstan super się przyda na nowy TV) sprawiły że stałem już z kasą w Mediamarkcie i zerkałem na X360. Nie dałem jednak rady. Nie mogę tak łatwo, jak ty to piszesz, powiedzieć żegnaj. Znam PS już tyle lat. Wiem na co go stać. Wiem jak się rozwija z każdym miesiącem. Ten news o możliwej / prawdopodobnej obniżce cen ps3 bardzo mnie raduje.

ps. W WoWa grałem ponad 2 lata i akurat to raczej nie byłby as w rękawie MS. Już za późno. Nawet WoW 2 (gdyby coś takiego w ogóle powstało). WoW pozostał teraz tylko jako duże cyferki, które systematycznie spadają. Wyznawcy "kultu mmo" rozglądają się teraz za czymś innym. Ja np. dzisiaj kupię sobie LOTRO (liczę na klimat Tolkiena, a nie kolejną maszynkę do wyciskania kasy z graczy). Jeśli MS myśli o fuzji z Blizzem to lepiej skupić sie na czymś świeższym. Np wyłączność na nowe Diablo, ooo :) No ale to inny temat i nie zapominajmy że gry to nie tylko kasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować