Maurycy_69

Buty - Pokaż swój styl :)

3074 postów w tym temacie

Chciałbym kupić buty przez internet, ale nigdy wcześniej tego nie robiłem. Podobają mi się jedne, ale wpierw chciałbym je przymierzyć, aby sprawdzić rozmiar. Wprawdzie mam już buty tej samej firmy(nike), ale nie chciałbym kupować totalnie w ciemno. Czy znacie jakieś sklepy w warszawie gdzie można zamówić np. 2 rozmiary danego buta, przemierzyć u nich i od razu kupić ten, który lepiej pasuje? Czy coś w tych klimatach jeżeli ktoś łapie o co mi chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 18:17, In_The_End napisał:

Chciałbym kupić buty przez internet, ale nigdy wcześniej tego nie robiłem. Podobają mi
się jedne, ale wpierw chciałbym je przymierzyć, aby sprawdzić rozmiar. Wprawdzie mam
już buty tej samej firmy(nike), ale nie chciałbym kupować totalnie w ciemno. Czy znacie
jakieś sklepy w warszawie gdzie można zamówić np. 2 rozmiary danego buta, przemierzyć
u nich i od razu kupić ten, który lepiej pasuje? Czy coś w tych klimatach jeżeli ktoś
łapie o co mi chodzi :P


Szukać możesz, choć bardziej opłaca się po prostu zmierzyć nogę i porównać do przeliczników :D Sam tak robię, i zawsze są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 18:17, In_The_End napisał:

Chciałbym kupić buty przez internet, ale nigdy wcześniej tego nie robiłem. Podobają mi
się jedne, ale wpierw chciałbym je przymierzyć, aby sprawdzić rozmiar. Wprawdzie mam
już buty tej samej firmy(nike), ale nie chciałbym kupować totalnie w ciemno. Czy znacie
jakieś sklepy w warszawie gdzie można zamówić np. 2 rozmiary danego buta, przemierzyć
u nich i od razu kupić ten, który lepiej pasuje? Czy coś w tych klimatach jeżeli ktoś
łapie o co mi chodzi :P


Kupowanie butów przez internet wcale nie jest takie niepewne. Sam zresztą czasami kupuję tak jakieś kamasze. Musisz po prostu zmierzyć sobie stopę, ot np. tak jak tutaj pokazali http://tnij.org/ia3u i podstawić swój wynik do tabeli konkretnego producenta. Ryzyko pomyłki jest naprawdę małe, wierz mi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lekka reaktywacja rematu :)

Ubzdurałem sobie takie kajaki:

http://pl.skate-europe.com/details/75814-buty_es_model_square_one_mid.html

Miał ktoś do czynienia w o gule z firmą "Es" ? Cena w.w. butów trochę jest wywalona w kosmos, jak za kawałek skóry i gumy, dlatego nie chcę trafić na chłam pokroju butów z c(R/L)oppa i kupić coś w miarę trwałego ( będę chepi jak wytrzymają dwa sezony, jesiennego człapania).
Tak wiec, cena jest adekwatna do jakości ? , czy może poszukać czegoś innego, albo polecicie mi jakieś inne sprawdzone marki ?

aaa zapomniałbym ... sweet komcie dotyczące dizajnu ... koniecznie !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HeyBabyGirl
Es to dobra firma, na pewno nieporównywalnie lepsza niż Cropp.
Myślę, że cena jak najbardziej jest adekwatna do jakości, samo to widać po zdjęciu...

A inne marki... Może poprzeglądaj Circa, Etnies, DC z tego typu butów. Chociaż te Es''y też fajne, takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 22:46, DuduTutu napisał:

Ja od roku nosze takie,raz spodnie nonszalancko wpuszczone w buty drugi raz tradycyjnie.

Kozak buty, miałem takie tylko brązowe. Skóra jest najwyższej jakości, a kupiłem je w outlecie ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie wie ktoś gdzie można w Częstochowie, ew. w Katowicach znaleźć dobry sklep z glanami ? Najlepiej firmy STEEL ;p. Chcę sobie takie sprawić, ale ostatnie glany kupowałem z 7 lat temu i już nawet nie pamiętam gdzie ;/. A w Deichmannach i CCCach to można o glanach pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 12:43, I_dont_know napisał:

/cut


Jak dla mnie to wszystko w porządku, z nazwą modelu to samo. Po prostu u producenta do nazwy LINK są dołączone skróty kolorów tego buta - charcoal/gray/black. Chyba, że chodzi Ci o coś innego czego nie zauważyłem ;].
Edit. A jeśli chodzi o napisanie nazwy firmy Circa a nie C1rca to i tak logo jest widoczne powyżej, więc pewnie jakieś przeoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak dopasować dobrze but do stopy, czy jeżeli moja stopa ma 25.5cm to mam brać but z dokładnie taką samą długością czy trochę dłuższy? Jeżeli tak to o ile mniej więcej? Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 16:05, I_dont_know napisał:

/cut/


Najczęściej radzi się dodawać do długości stopy od 0,5cm do 1cm. Spotykałem sprzedawców/firmy, u których było nawet 2cm, ale IMO to trochę za dużo. Zależy też od butów bo np. w zimowych powinno się doliczyć ciut więcej bo skarpety wtedy się najczęściej grubsze zakłada ;p. Ale wnioskując z Twojego wcześniejszego posta to 0,5- 1cm powinnien być ok. W przypadku moich butów zamawianych przez neta się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 18:12, drblase napisał:

Najczęściej radzi się dodawać do długości stopy od 0,5cm do 1cm. Spotykałem sprzedawców/firmy,
u których było nawet 2cm, ale IMO to trochę za dużo. Zależy też od butów bo np. w zimowych
powinno się doliczyć ciut więcej bo skarpety wtedy się najczęściej grubsze zakłada ;p.

To się tyczy zwłaszcza butów, w których się spędzi dużo czasu i przejdzie mnóstwo kilometrów (tak, głównie o wojskowe i trekkingowe mi chodzi). Stopa po długim marszu i przy dużym obciążeniu potrafi nieźle spuchnąć, a wtedy odciski mogą się zrobić nawet w dość luźnych butach
Ale nie wolno z tym oczywiście przesadzić, bo chodzenie w kajakach jest jeszcze mniej wygodne

Ale raczej się nie spodziewam po HiSinie wycieczek terenowych w góry, więc w jego przypadku radziłbym dodać najwyżej centymetr ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takie "cuś" zakupiłem, Nike5 Bomba, turfy. Bardzo wygodne, dobrze się w nich gra w piłkę, a i jak dla mnie fajnie wyglądają, więc i gdzieś pokazać się w nich można:)

20101009130329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 18:28, relacje napisał:

> więc i gdzieś pokazać się w nich można:)
Czyli mówisz, że chodzisz w nich na codzień? :/


Nie, nie chodzę w nich na codzień, ale wyglądają nieźle, więc ewentualnie pokazać się w nich nie jest wstyd. Do chodzenia na codzień mam inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach