Maurycy_69

Buty - Pokaż swój styl :)

3074 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2010 o 21:01, Etnies napisał:

chyba butów z lumpeksu na oczy nie widziałeś

Owszem, nie widziałem, ale tak je sobie właśnie wyobrażam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:02, Ancient_Lord napisał:

Siemacie. Ostatnio widziałem okazjonalnie glany marki Steel za 100zł w jakimś sklepie
- przecena jakaś. Dobre to buty?

No i ważniejsze pytanie - zastanawiam się nad kupnem butów typowo wojskowych, aby fajnie
się komponowały z bojówkami, czy czymś takim. Co polecacie z takich butów? Od razu mówię,
że nie chcę wydać pół tysiąca na obuwie, więc wypatruję consensusu łączącego w sobie
przystępną cenę i niezgorszą jakość :)


Osobiście mogę spokojnie poradzić ci wybrać się do jakiegoś sklepu wojskowego typu demobil i tam szukać. W Katowicach np. jest taki sklep "Pentagon" i tam jest wszystko oryginalne wojskowe (więc lepsze i wytrzymalsze od firmowego badziewia, bo takie rzeczy muszą wytrzymać każde warunki) i to za niższą cenę, bo demobil. Masz tam wybór albo buty piechoty (czyli Rangersów) to są takie w sumie glany/martensy typowe, tylko, że lepsza jakość albo buty marynarki (desantowe) które IMO są ładniejsze (nie takie typowe glany, bardziej podobne to policyjnych) ale to już jest większy wydatek rzędu 200-300 zł, z tym, że te buty wytrzymają wszystko, w końcu to desantówki więc nawet woda się nie ma jakkolwiek prawa dostać...tak że jak ci noga nie rośnie już to polecam to, chyba że optycznie wolisz glanowate bardziej buty...

Na dole screeny obu rodzajów butów.

20101129220239

20101129220244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie te desantówki mi się podobają :)

Zwykłe glany moze i fajne, wygodne, ale nie podobają mi się prawie wcale. Te buty desantowe bym sobie z chęcią sprawił. Przynajmniej wiem, że przetrwają długo. Pod koniec grudnia wezmę sobie trochę z wypłaty i przekonam rodzicielkę, by mi dorzuciła trochę swoich złociszy. W prawdzie buty zimowe już mam, ale nie są one jakieś rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc, polecicie moze jakąs stronę, gdzie mozna kupic porządne buty na zimę, dla mlodego czlowieka, najlepiej jakies adidasy, o ile w ogole oni robia jakies fajne cieple buty ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:08, DesMonD__PL napisał:

To i ja się zapytam. Co sądzicie o nich, warte kasy??
http://allegro.pl/super-buty-safari-meindl-dla-aktywnych-i1319380913.html

zdecydowanie nie, za prawie 700zł kupisz buty na podeszwie VIBRAM i z GORE-TEXu, a to bardzo przydatne, jak chcesz pogadać o tym to zapraszam na gg 10493030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 22:04, Jaki_Gahn napisał:

Witam. Zima dosyć sroga, a moje buty zimowe najwyraźniej nie przetrwały ASG :P Muszę
zainwestować w coś nowego. I bardzo mi się spodobały te buty:

http://allegro.pl/buty-wojskowe-niemieckie-surplus-45-membrana-i1334604172.html

Co o nich sądzicie?



Nigdy nie byłem przekonany do sklepów na Allegro, ale te wyglądają bardzo dobrze od strony wizualnej, mają wszystko opisane, i jeszcze za taką cenę Thinsulate w bucie wydaje się dziwne...ale jeśli to jakiś zaufany sklep, to ja bym brał bo sam się param ASG i w takich bym mógł biegać.


EDIT: Sprawdziłem sklep i stwierdziłem, że chyba sam je kupię. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 22:39, filip1-1 napisał:

> To i ja się zapytam. Co sądzicie o nich, warte kasy??
> http://allegro.pl/super-buty-safari-meindl-dla-aktywnych-i1319380913.html


zdecydowanie nie, za prawie 700zł kupisz buty na podeszwie VIBRAM i z GORE-TEXu, a to
bardzo przydatne, jak chcesz pogadać o tym to zapraszam na gg 10493030. Ja na przykład używam na zimę i do wypadów w góry Ecco Expedition II (zdj) za niecałe 600zł dostaje podeszwę Vibram + Gore-Tex co dla mnie jest bardzo przydatne. Za cenę ok 600zł mogę polecić ci Ecco, Meindle (np. vakuum GTX [jak znajdziesz za cenę 700zł to bierz bez zastanowienia] ) North Face, Zamberlany, Lasportiva, Lafuma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ASG mi nie w głowie, bardziej martwię się podjazdem :D Ale teraz już jestem do nich w pełni przekonany ;)
Coś więcej wiesz o tym Thinsulate, że tak zachwalasz? Na Allegro pisze tylko, że to oddychający materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze "buty piechoty" to jakieś niewoadomoco wyprodukowane przez mil-teca, czyli chińska jakość wykonania.
Drugie desanty to nie są żadne buty marynarki, tylko buty pierwotnie zaprojektowane dla wojsk desantowych.(desant to nie zawsze z morza).A polecanie tych butów to grzech, równie dobrze mogłeś mu powiedzieć żeby dźgnął się kijkiem w oko...

Ja bym w sumie nie polecił żadnych wojskowych butów do codziennego użytku. Jak chcesz coś podobnego to kup sobie albo glany albo martensy, gwarantuję Ci że o wiele lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które miały buty Adidas. Wiem, że to mega-znana firma, ale sam nigdy nie miałem ich laczków. Jakie są tak naprawdę? Np. ADIDAS SE DAILY VULC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 15:02, Killinginno napisał:

Przede wszystkim są lekkie.

A jeżeli chodzi o wytrzymałość itd.?
Ja np. mam taki problem, że w każdych butach robi mi się dziura na wylot w podeszwie, na pięcie. Nie wiem jak ja chodzę, że tak się dzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 16:07, kitek0101 napisał:

A jeżeli chodzi o wytrzymałość itd.?
Ja np. mam taki problem, że w każdych butach robi mi się dziura na wylot w podeszwie,
na pięcie.

Tak dokładnie to nie wiem, bo nie mam ich aż tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za piękne też nie są. Przede wszystkim podeszwa beznadziejna jak na ubity śnieg czy lód, nie dość że płaska, to jeszcze te ''wypustki'' (nie wiem jak to się fachowo nazywa, tak jak bieżnik w oponach) nie jest przeznaczony na pewno na zimę. Podeszwa jest dosyć niska jak na zimowe buty. Mimo tego, że sięgają ponad kostki mam wrażenie, że śnieg dostanie się poprzez jęzor, bo nie jest dosyć ścisło. I jeszcze jedno - materiał tekstylny na zewnątrz nie wróży dobrze. Cała ta skóra sprawia wrażenie najcieńszej jak się dało, buty same w sobie są jakieś ''cienkie'', wątpię, że na mrozy jakie zapowiadają będą wystarczająco ciepłe.
Podsumowując, buty niewarte swojej ceny, szybciej są to buty jesienne niż zimowe. Nie kupowałbym.
Kumpel kupił fajne Nike zimowe, porządne, ale ze sportowym akcentem. Tylko nie pamiętam jaki był to model ;) Ale poszukaj czegoś od Nike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 17:41, Jaki_Gahn napisał:

Za piękne też nie są. Przede wszystkim podeszwa beznadziejna jak na ubity śnieg czy lód,
nie dość że płaska, to jeszcze te ''wypustki'' (nie wiem jak to się fachowo nazywa, tak
jak bieżnik w oponach) nie jest przeznaczony na pewno na zimę. Podeszwa jest dosyć niska
jak na zimowe buty. Mimo tego, że sięgają ponad kostki mam wrażenie, że śnieg dostanie
się poprzez jęzor, bo nie jest dosyć ścisło. I jeszcze jedno - materiał tekstylny na
zewnątrz nie wróży dobrze. Cała ta skóra sprawia wrażenie najcieńszej jak się dało, buty
same w sobie są jakieś ''cienkie'', wątpię, że na mrozy jakie zapowiadają będą wystarczająco
ciepłe.
Podsumowując, buty niewarte swojej ceny, szybciej są to buty jesienne niż zimowe. Nie
kupowałbym.
Kumpel kupił fajne Nike zimowe, porządne, ale ze sportowym akcentem. Tylko nie pamiętam
jaki był to model ;) Ale poszukaj czegoś od Nike.


No właśnie szukam cały czas czegoś na zimę w tym stylu, za kostkę i nie mogę znaleźć tylko takie szajsy są, nike to same dunki albo tez cieniutkie i pstrokate. A mógł byś się kumpla zapytać jaki model tych najaczy ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach