Maurycy_69

Buty - Pokaż swój styl :)

3074 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2015 o 20:14, Tyler_D napisał:

A to nie są przypadkiem buty do biegania [ tylko? ]?

Nie uświadczysz tu żadnych ''dziur na powietrze'', buty są zabudowane, więc dlaczego miałyby być tylko do biegania? Oczywiście są głównie przeznaczone do biegania, ale myślę, że nie za szkodzi ich nosić na co dzień. Szczególnie, że kolorystyka jest ogromna i można wybrać naprawdę kolory pasujące do wszystkiego. Ja mam np. takie jak na zdjęciu. Nawet na moim kierunku jest osoba, która także nosi te buty na co dzień. Chodząc po Wrocławiu także spotkałem się z grupą osób, które normalnie w nich chodziły. Najlepiej oczywiście jeśli byś podskoczył do jakiegoś sklepu z Salomonami i przymierzył. Zobaczył co z tą podeszwą, czy nie będą Cię pocić np. za bardzo. ( mi nie przeszkadzały, nosiłem w lato także ). Wygodę też sprawdzisz, a tu akurat gwarantuję, że się nie zawiedziesz, bo komfort jest ogromny według mnie. W niektórych butach np. była świetna podeszwa, a już np. w górnej części buta mnie coś irytowało, gniotło. Tak w przypadku tych noga leży idealnie.

20150418141155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ayo fanatycy. Od kiedy dorwałem pare lat temu air max light oranies nigdy nie znalazłem sklepu, strony internetowej, MIEJSCA, gdzie wybór tego modelu, light, byłby duży, albo w ogóle żeby był. Moje pytanie prośba. Gdzie znajdę, w Polsce, wybór tego modelu AirMaxów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 17:22, Nikopolidis napisał:

Co do podeszwy, to
głównie dzięki niej są takie wygodne, jednakże dosyć szybko ścierają się te ząbki od
podeszwy. Tutaj zależy jednak o jaką delikatność Ci chodzi, bo podeszwa jest wysoka (
nie ma mowy o czuciu jakiś kamieni pod stopami, czy coś w tym stylu ), tylko tak jak
pisałem jest problem ze ścieralnością.

Nie dziwota, że się podeszwa szybko ściera jak chodzisz po mieście w nich. To buty trailowe, przeznaczone do biegania w terenie, gdzie te ząbki się właśnie przydają, bo dzięki nim jest przyczepność na luźnej nawierzchni, na trawie czy w błocie.
Do chodzenia na co dzień już lepiej wziąć jakieś zwykłe biegówki, np. ja czasem chodzę w Puma Faas 500, nie dość, że fajne, to jeszcze taniutkie. Do biegania nie są może mistrzami, ale do zwykłego szwendania się jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 19:22, PinKee napisał:

>

Ja przeznaczenie tych butów znam. Nawet dałem wyraz temu wcześniej. Nosiłem po prostu różne różniaste buty i te ''zwykłe'' Salomony do ''szwendania się'' też i takiej wygody jak w tych nie doświadczyłem w żadnych innych, dlatego je zaproponowałem. A to, że się ścierają? Jak każdy but pewnie traci swoją wartość początkową z czasem. Na pewno wolę lekkie ścięcia się ząbków, niż uszkodzenie się całej podeszwy, czy nawet buta - a w przypadku Salomonów chyba mamy jakiś gwarant jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 19:53, Nikopolidis napisał:

> >
Ja przeznaczenie tych butów znam. Nawet dałem wyraz temu wcześniej. Nosiłem po prostu
różne różniaste buty i te ''zwykłe'' Salomony do ''szwendania się'' też i takiej wygody
jak w tych nie doświadczyłem w żadnych innych, dlatego je zaproponowałem. A to, że się
ścierają? Jak każdy but pewnie traci swoją wartość początkową z czasem. Na pewno wolę
lekkie ścięcia się ząbków, niż uszkodzenie się całej podeszwy, czy nawet buta - a w
przypadku Salomonów chyba mamy jakiś gwarant jakości.


To akurat może rzutować na postępowanei reklamcyjne. Ta zostanie odrzucona z powodu nieprawidłowego użytkowania. Z drugiej strony, rzaczej rzadko można spotkać sytuację, gdy uda się pozytywnie załatwić reklamację obuwia z tytułu starcia podeszwy, bo to podpada pod naturalne zużycie.

Ja osobiście jestem przeciwnikiem chodzenia na co dzień w butach do biegania, tych z amortyzacją. Odciąża to stopy i tym samym osłabia. Może nic szczególnego, ale są sytuacje, gdy to się odczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 25.04.2015 o 21:47, vonArnold napisał:

Z drugiej strony, rzaczej rzadko można spotkać sytuację, gdy uda się pozytywnie
załatwić reklamację obuwia z tytułu starcia podeszwy

Tak jak piszesz.

Dnia 25.04.2015 o 21:47, vonArnold napisał:

Ja osobiście jestem przeciwnikiem chodzenia na co dzień w butach do biegania, tych z
amortyzacją. Odciąża to stopy i tym samym osłabia. Może nic szczególnego, ale są sytuacje,
gdy to się odczuwa.

Tutaj też przyznam trochę racji. Sam zamiennie noszę normalne buty. Chociaż te zamienne też noszę bardzo lekkie ( wiem, że nie tylko o wagę Ci chodzi ). A stopy i tak zawsze miałem osłabione nie nosząc nigdy takich do biegania, więc te są dla mnie ulgą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 22:13, Nikopolidis napisał:

Tutaj też przyznam trochę racji. Sam zamiennie noszę normalne buty. Chociaż te zamienne
też noszę bardzo lekkie ( wiem, że nie tylko o wagę Ci chodzi ). A stopy i tak zawsze
miałem osłabione nie nosząc nigdy takich do biegania, więc te są dla mnie ulgą.


Ja akurat przez wiele lat nosiłem zwykle takie typowe adidasy treningowe (raczej, choć pewnie do biegania też by się nadały) z jakąś tam amortyzacją. Tylko, ile razy przyszło dłużej nosić buty z cienką podeszwą to po prostu bolały stopy, tak jakby byly przeciążone. Przy obuwiu pilkarskim też problemy (bo tu podeszwa cieniutka zwykle) szczególnie po grze na hali i na sztucznej.

W zeszłym roku na jesień szukałem nowych butów do codziennego chodzenia, a że nic ciekawszego znaleźć nie mogłem (popularne sa rózne air-maxy, roshe runy, itd - nie podobają mi się), a takie typowe adidasy treningowe (do których przywykłem bo to jednak wygodne obuwie) to raczej nie dość, że obecnie tandetnie wykonane to jeszcze wizualnie nieatrakcyjnie, padły wybór na Adidas Porsche Typ 64 2.0, ze skóry, bardzo wygodne, tylko podeszwa cienka. I był ból na początku, potem stopa się przyzwyczaiła, i jakoś mi problemy ze stopami i schodzącą skórą przeszły. To trochę jakby na boso zacząć chodzić, po prostu organizm musi się przestawić.

A dla mnie też z jeszcze innego powodu byłoby dziwnie chodzić w butach biegowych z amortyzacją. Chodzi o wyprofilowanie podeszwy. W niektórych się czlowiek czuje, jakby (a może de facto) nie przylegał poziomo stopami do podeszwy butów, a pod jakimś kątem. To oczywiśce ma swoje zastosowania, ale w biegu (po twardej nawierzchni typu asfalt), a nie w chodzeniu. Przynajmniej dla mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 22:35, vonArnold napisał:


Dnia 25.04.2015 o 22:35, vonArnold napisał:

padły wybór na Adidas Porsche Typ 64 2.0, ze skóry, bardzo wygodne, tylko podeszwa cienka.
I był ból na początku, potem stopa się przyzwyczaiła, i jakoś mi problemy ze stopami
i schodzącą skórą przeszły. To trochę jakby na boso zacząć chodzić, po prostu organizm
musi się przestawić.

O, widzisz! Ten sam problem mam ze stopami. Tak jak piszesz, przyzwyczaja się, chociaż trafiłem już na takie buty, do których bym już nogi za nic w świecie nie przystosował chyba i nie mówię tu o tanim obuwiu. Jeśli chodzi o takie z bardziej płaską podeszwą, to właśnie noszę też Meindle Brisbane i też są niesamowicie wygodne. Fakt, że nie do każdego ubioru i pewnie nie każdemu się będzie taki but podobał, jednak ja jestem zadowolony z ich każdego aspektu.
EDIT: Nie wiem skąd te kolory... ;)

20150425230440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam fajnych butów najlepiej Nike do gry w piłkę nożną, biorę udział w turniejach playarena (do gry w hali lub na orlikach). Przedział cenowy 200-250 zł. Oczywiście jak jakieś fajne są tańsze czy droższe o parędziesiąt złotych a są tego warte to się zastanowię. Do tej pory korzystałem z tradycyjnego wzoru: http://allegro.pl/buty-nike-tiempo-genio-leather-ic-halowka-42-5-i4922997217.html coś w tym stylu, ale całe były czarne, z białym znaczkiem, nie pół na pół, ale zajechałem w końcu te buty, no a miałem je od liceum, także z parę lat posłużyły, choć trzeba zaznaczyć, że nie grałem często, raczej okazjonalnie. Teraz gram dwa razy w tygodniu i szukam mocnych butów. Jak oglądam ostatnio te takie ładne nowe buciki od Nike to czy one są trwałe? Czy to jest skóra? Bo wydaje mi się, że to jakieś tworzywo sztuczne, które przy wślizgu lub kontakcie z butem przeciwnika się zedrze lub podrze. Proszę o opinię znawców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 12:46, Paoro napisał:

Szukam fajnych butów najlepiej Nike do gry w piłkę nożną, biorę udział w turniejach playarena
(do gry w hali lub na orlikach). Przedział cenowy 200-250 zł. Oczywiście jak jakieś fajne
są tańsze czy droższe o parędziesiąt złotych a są tego warte to się zastanowię. Do tej
pory korzystałem z tradycyjnego wzoru: http://allegro.pl/buty-nike-tiempo-genio-leather-ic-halowka-42-5-i4922997217.html
coś w tym stylu, ale całe były czarne, z białym znaczkiem, nie pół na pół, ale zajechałem
w końcu te buty, no a miałem je od liceum, także z parę lat posłużyły, choć trzeba zaznaczyć,
że nie grałem często, raczej okazjonalnie. Teraz gram dwa razy w tygodniu i szukam mocnych
butów. Jak oglądam ostatnio te takie ładne nowe buciki od Nike to czy one są trwałe?
Czy to jest skóra? Bo wydaje mi się, że to jakieś tworzywo sztuczne, które przy wślizgu
lub kontakcie z butem przeciwnika się zedrze lub podrze. Proszę o opinię znawców ;)


Polecam zapoznać się z asortymentem Aligoo - http://aligoo.pl/kategoria/polbuty-sportowe-2 - jest tam kilka przykładów butów, których szukasz i które mogłyby Cię zainteresować. Może niekoniecznie Nike, ale są też inne zacnie wyglądające, a na pewno dużo tańsze, co wcale nie znaczy, że jakościowo gorsze. Powodzenia na turniejach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć możecie mi polecić jakieś konkretne marki butów, nie szukam tylko reeboków, nike, adidasów itp. Chodzi mi również jakieś inne firmy. W temacie jestem zielony. Wiem, że to reeboka ale coś w tym stylu http://worldbox.pl/buty-reebok-phase-ii-trail-pack-m49044.html . Mogą być też grafiki na butach. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z marką Wishot? Głównie chodzi mi o jakość wykonania tego obuwia - wytrzymuje trochę czy podeszwa zaczyna odchodzić po kilku miesiącach chodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach