Maurycy_69

Buty - Pokaż swój styl :)

3074 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2010 o 20:49, kitek0101 napisał:

> A szukałeś też na innych sklepach ?
Oczywiście, przejrzałem ofertę wielu sklepów, zobaczyłem też dużo aukcji. Ostatecznie
jednak zdecydowałem się na supersklep.pl lub skateshop.pl, bo te sklepy posiadają w asortymencie
pewną rzecz, którą chcę kupić i w nich postanowiłem nabyć buty.

No w takim razie już więcej propozycji nie daje ,jeżeli ci się podobają to kup.(wytrzymałe są na pewno,jedynie bałbym się o to ,że nie są szyte i według mnie są także brzydkie ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 17:47, kobe47 napisał:

> tym bardziej, że to legendarne Lacosty :)

ciekawe w jakich kręgach są ''legendarne''.

przeczytaj na czym polegają legendy. właśnie dlatego mówie, że legendarne, po za tym to marka z niesamowitą renomą jeśl chodzi o styl, ubiór, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2010 o 20:49, kitek0101 napisał:

doskonala...
Dobrej jakości buty za 150 zł. Inne dobrej jakości buty za 300 zł. Wybieram te tańsze.
Głupota?

Outstaller--> akurat na aukcji mi się trafiło. I jestem naprawdę zadowolony.


Jakie dobrej jakosci i jakie INNE dobrej za 300zl?Wybierasz tansze ale jakie?To gra role a nie cena...kazdy sugeruje sie cena...lojej...
Jak jestes zadowolony to ok...ale za 150 zl nie ma butow dobrej jakosci...jedynie co sredniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 20:59, Marked_One napisał:

Jakie dobrej jakosci i jakie INNE dobrej za 300zl?Wybierasz tansze ale jakie?To gra role
a nie cena...kazdy sugeruje sie cena...lojej...
Jak jestes zadowolony to ok...ale za 150 zl nie ma butow dobrej jakosci...jedynie co
sredniej..

Chodzi mi o to, że obydwie pary są zbliżonej jakości. Więc patrzenie na cenę i wybranie tańszych jest rozsądne, nie głupie. Tak jak mówiłem, w czasie kiedy kupiłem moje Adio (btw, co o nich powiesz? :P) moja dziewczyna kupiła sobie Nike. Nasze buty są w podobnym stanie - nie bardzo zniszczone, jak najbardziej da się chodzić, ale już widać, że swoje przeżyły. Rzecz w tym, że ona zapłaciła ponad 200 zł, a ja troszkę ponad 100 zł. Można sobie zamówić buty za więcej niż 300 zł, będą świetne, naprawdę cudowne. Ale co z tego? Mi wystarczają takie za mniej niż 200. Muszą wystarczać, na inne nawet nie patrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2010 o 21:09, kitek0101 napisał:

Chodzi mi o to, że obydwie pary są zbliżonej jakości. Więc patrzenie na cenę i wybranie
tańszych jest rozsądne, nie głupie. Tak jak mówiłem, w czasie kiedy kupiłem moje Adio
(btw, co o nich powiesz? :P) moja dziewczyna kupiła sobie Nike. Nasze buty są w podobnym
stanie - nie bardzo zniszczone, jak najbardziej da się chodzić, ale już widać, że swoje
przeżyły. Rzecz w tym, że ona zapłaciła ponad 200 zł, a ja troszkę ponad 100 zł. Można
sobie zamówić buty za więcej niż 300 zł, będą świetne, naprawdę cudowne. Ale co z tego?
Mi wystarczają takie za mniej niż 200. Muszą wystarczać, na inne nawet nie patrzę.


Napewno buty za 150zl nie beda zblizonej jakosci do tych za 300zl,nie ma co nawet marzyc...poza tym mozna zamowic buty za ponad 300zl ale nie koniecznie beda swietne(pod wzgledem wygladu czy materialow z jakich sa wykonane)tyle ze napewno o wiele lepsze niz te za 100zl...nawiasem to wg. mnie warto jak juz pisalem miec cos porzadnego,a nie bawic sie w jakies "zamienniki".Porzadna firma z tradycjami posiada doswiadczenie w tworzeniu swoich wyrobow i raczej nie pozwoli sobie na obnizenie "lotow".Na rynku jest wiele marek ale tylko kilka mozna z nich wyroznic..ale jak wiadomo i za marke sie placi i za renome firmy...wg. mnie warto bo jak napisalem lepiej kupic cos porzadnego niz g** nosic na sobie...i nie wmawiaj ze buty zamowione za 300zl to tylko "co z tego"?...nie wierze ze nie skusil bys sie na nowe Lacoste albo chociaz na pare nowych PUMA ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 11:04, Marked_One napisał:

Napewno buty za 150zl nie beda zblizonej jakosci do tych za 300zl,nie ma co nawet marzyc...

Mogą być. Tylko trzeba znaleźć takie za 150 zł gdzieś przecenione. A 300 (czy może bardziej pod 300) kosztuje sporo nowych modeli z kolekcji, które dopiero się ukazały itd. To też winduje cenę.
>nawiasem

Dnia 04.01.2010 o 11:04, Marked_One napisał:

to wg. mnie warto jak juz pisalem miec cos porzadnego,a nie bawic sie w jakies "zamienniki".

Ja wolę coś porządnego za 150 zł niż za 300 zł.
>Porzadna

Dnia 04.01.2010 o 11:04, Marked_One napisał:

firma z tradycjami posiada doswiadczenie w tworzeniu swoich wyrobow i raczej nie pozwoli
sobie na obnizenie "lotow".Na rynku jest wiele marek ale tylko kilka mozna z nich wyroznic..ale
jak wiadomo i za marke sie placi i za renome firmy...

Nie. Ja chcę płacić tylko za jakość. Dlatego mogę mieć buty DOBREJ JAKOŚCI (zrozum w końcu, że one są porządne!) firmy, której Ty i wiele innych osobób nie zna. Fakt, nie pochwalę się "ale mam super buty Lacoste" - tylko, że co z tego?
>wg. mnie warto bo jak napisalem

Dnia 04.01.2010 o 11:04, Marked_One napisał:

lepiej kupic cos porzadnego niz g** nosic na sobie...i nie wmawiaj ze buty zamowione
za 300zl to tylko "co z tego"?...nie wierze ze nie skusil bys sie na nowe Lacoste albo
chociaz na pare nowych PUMA ..

Ale jeżeli buty są dobre to mam gdzieś, że ktoś mówi mi, że są "gównem", serio. Nie widziałem zbyt wiele butów Lacoste, więc wolę się nie wypowiadać. Te Twoje niezbyt mi się podobają. Patrzyłem na Allegro, przejrzałem wieeeele aukcji, na Pumy też patrzyłem i wybrałem Globe. Nie, nie skusiłbym się na Pumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 04.01.2010 o 17:00, kitek0101 napisał:

Nie. Ja chcę płacić tylko za jakość. Dlatego mogę mieć buty DOBREJ JAKOŚCI (zrozum w
końcu, że one są porządne!) firmy, której Ty i wiele innych osobób nie zna. Fakt, nie
pochwalę się "ale mam super buty Lacoste" - tylko, że co z tego?


Hmmm ...ty chcesz zaplacic za jakosc jak twierdzisz...tylko ty zrozum ze jakosc wynika w tym wypadku z doswiadczenia..zwroc uwage od kiedy sa produkowane buty Lacoste ;)
Jesli wiele osob nie zna marki i jest malo popularna to chyba mija sie to z doswiadczeniem w produkcji obuwia? ;)
Buty nie po to sie kupuje by sie nimi chwalic w sposob .."o zobacz mam Lacoste..!" tylko jak ktos spojzy co nosisz sam zrozumie :D To z tego ze ubranie swiadczy o wlascicielu...a porzadne buty to podstawa u faceta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 17:36, Marked_One napisał:

Hmmm ...ty chcesz zaplacic za jakosc jak twierdzisz...tylko ty zrozum ze jakosc wynika
w tym wypadku z doswiadczenia..zwroc uwage od kiedy sa produkowane buty Lacoste ;)
Jesli wiele osob nie zna marki i jest malo popularna to chyba mija sie to z doswiadczeniem
w produkcji obuwia? ;)
Buty nie po to sie kupuje by sie nimi chwalic w sposob .."o zobacz mam Lacoste..!" tylko
jak ktos spojzy co nosisz sam zrozumie :D To z tego ze ubranie swiadczy o wlascicielu...a
porzadne buty to podstawa u faceta ;)


Trochę się wtrącę - nie wiem dlaczego utożsamiasz jakość z doświadczeniem - powiedziałabym, że ma to bardzo mały wpływ. Wszystko bowiem zależy od ludzi, którzy składają daną rzecz, bądź też nadzorujących maszyny to robiące. A że większość obuwia aktualnie jest robiona w Azji - Tajlandia, Chiny, Indie - to różnice nie są wielkie. Zresztą bardzo często się zdarza, że fabryki, które jednego dnia (tygodnia) produkują buty np. Pumy, w następnym produkują dużo tańszej firmy (szczególnie chodzi o firmy, które nie mają w Azji własnych fabryk). Koszt wyprodukowania takich butów jest śmiesznie niski, a cena za którą je się kupuje to wypadkowa takich kosztów i, przede wszystkim, marketingu - po prostu wielu uważa, że dobrej jakości są tylko drogie rzeczy (co wcale nie jest prawdą). Bo jak to wiadomo - firmy wychodzą na swoje nawet jak przecenią swoje towary o więcej niż 50% - a to świadczy o bardzo wysokiej marży. Po prostu takie życie.
Więc jak mam okazję kupić buty taniej, takie same jakościowe tylko innej firmy, albo no name, to się nie waham - bo szkoda tracić pieniądze jak nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do butow i samych marek to dodam jeszcze, ze dany model nie jest sobie rowny.. prosty przyklad, swoje chohany adidasa kupilem rok temu, chodze w nich bardzo czesto i sie nadal b.dobrze trzymaja, a zakupilem je na allegro... kolega kupil takie same w sklepie adidasa i po paru miesiacach zaczely mu sie one rozklejac, szwy puszczac i na gwarancji juz ich nie przyjeli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2010 o 19:03, Sabina_S napisał:


Trochę się wtrącę - nie wiem dlaczego utożsamiasz jakość z doświadczeniem - powiedziałabym,
że ma to bardzo mały wpływ. Wszystko bowiem zależy od ludzi, którzy składają daną rzecz,
bądź też nadzorujących maszyny to robiące. A że większość obuwia aktualnie jest robiona
w Azji - Tajlandia, Chiny, Indie - to różnice nie są wielkie.


......Jesli Lacoste byly by made in USA a Le coq made in france to w PL kosztowaly by 4 krotnie tyle czyli okolo 1600zl :D to ze je produkuja w Tailand lub India to tylko szczescie ze mozna je nabyc w PL za rozsadna kase.

Zresztą bardzo często się

Dnia 04.01.2010 o 19:03, Sabina_S napisał:

zdarza, że fabryki, które jednego dnia (tygodnia) produkują buty np. Pumy, w następnym
produkują dużo tańszej firmy (szczególnie chodzi o firmy, które nie mają w Azji własnych
fabryk).


Nie myl technologii w produkowaniu obuwia znanej marki z technologia "duzo tanszej firmy"...

Koszt wyprodukowania takich butów jest śmiesznie niski, a cena za którą je się

Dnia 04.01.2010 o 19:03, Sabina_S napisał:

kupuje to wypadkowa takich kosztów i, przede wszystkim, marketingu - po prostu wielu
uważa, że dobrej jakości są tylko drogie rzeczy (co wcale nie jest prawdą). Bo jak to
wiadomo - firmy wychodzą na swoje nawet jak przecenią swoje towary o więcej niż 50% -


W Azji tak jest bo wyplata pracownika nie przekracza 100 $ miesiecznie..a w Europie?Kto by pracowal za 100 $??

Dnia 04.01.2010 o 19:03, Sabina_S napisał:

a to świadczy o bardzo wysokiej marży. Po prostu takie życie.
Więc jak mam okazję kupić buty taniej, takie same jakościowe tylko innej firmy, albo
no name, to się nie waham - bo szkoda tracić pieniądze jak nie trzeba.


Tutaj to pojechalas...LOL no name lepsze od np. Lacoste..:D Niektorzy wydaja hajs na narkole,wode,czy balangi,natomiast sa tacy ktorzy wola nosic cos markowego i znanego a nie "no name" ... moze wogole nie kupowac butow tylko zaoszczedzic i wziac kilka par cieplych skarpet z targu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 19:25, Marked_One napisał:

......Jesli Lacoste byly by made in USA a Le coq made in france to w PL kosztowaly by
4 krotnie tyle czyli okolo 1600zl :D to ze je produkuja w Tailand lub India to tylko
szczescie ze mozna je nabyc w PL za rozsadna kase.


Nie powiedziałam, że to źle, że produkcja została przeniesiona do Azji. Wiadomo, że wiąże się to z kwestią kosztów produkcji.

Dnia 04.01.2010 o 19:25, Marked_One napisał:

Nie myl technologii w produkowaniu obuwia znanej marki z technologia "duzo tanszej firmy"...


Co masz na myśli, że mylę? Bo jeśli praca jest na tych samych maszynach, wykonana przez tych samych ludzi - to nie powiesz mi, że w tym wypadku park maszynowy się różni i technologia też?

Dnia 04.01.2010 o 19:25, Marked_One napisał:

W Azji tak jest bo wyplata pracownika nie przekracza 100 $ miesiecznie..a w Europie?Kto
by pracowal za 100 $??


Tak jak mówiłam - kwestia kosztów produkcjil

Dnia 04.01.2010 o 19:25, Marked_One napisał:

Tutaj to pojechalas...LOL no name lepsze od np. Lacoste..:D Niektorzy wydaja hajs na
narkole,wode,czy balangi,natomiast sa tacy ktorzy wola nosic cos markowego i znanego
a nie "no name" ... moze wogole nie kupowac butow tylko zaoszczedzic i wziac kilka par
cieplych skarpet z targu :D


No name bywają lepsze od markowych - oczywiście nie wszystkie, jeżeli jest jakość ta sama to po co przepłacać? Żeby móc się pochwalić znaną marką? Wybacz, ale wśród moich przyjaciół nikt takich rzeczy nie robi.
Nie mówiąc już o tym, że bywają rzeczy nieznanych marek, które są wygodniejsze od tych znanych marek (i tu mam na myśli nie tylko buty).
I tutaj pojawia się inna kwestia - marki i nie marki - to że są ludzie, którzy muszą mieć markowe rzeczy to wiem - tylko po co? Wiesz, że zdarza się dostać ciuchy znanych marek, na bazarach, tylko bez metki? Wszystko zależy od zamówionej partii materiału i zarządzania produkcją - czasami takie "odpady" są sprzedawane gdzie indziej, a częściej pojawiają się w outletach - kwestia przestawienia produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 19:46, Sabina_S napisał:

> ......Jesli Lacoste byly by made in USA a Le coq made in france to w PL kosztowaly
by
> 4 krotnie tyle czyli okolo 1600zl :D to ze je produkuja w Tailand lub India to tylko

> szczescie ze mozna je nabyc w PL za rozsadna kase.

Nie powiedziałam, że to źle, że produkcja została przeniesiona do Azji. Wiadomo, że wiąże
się to z kwestią kosztów produkcji.

> Nie myl technologii w produkowaniu obuwia znanej marki z technologia "duzo tanszej
firmy"...

Co masz na myśli, że mylę? Bo jeśli praca jest na tych samych maszynach, wykonana przez
tych samych ludzi - to nie powiesz mi, że w tym wypadku park maszynowy się różni i technologia
też?

> W Azji tak jest bo wyplata pracownika nie przekracza 100 $ miesiecznie..a w Europie?Kto

> by pracowal za 100 $??

Tak jak mówiłam - kwestia kosztów produkcjil

> Tutaj to pojechalas...LOL no name lepsze od np. Lacoste..:D Niektorzy wydaja hajs
na
> narkole,wode,czy balangi,natomiast sa tacy ktorzy wola nosic cos markowego i znanego

> a nie "no name" ... moze wogole nie kupowac butow tylko zaoszczedzic i wziac kilka
par
> cieplych skarpet z targu :D

No name bywają lepsze od markowych - oczywiście nie wszystkie, jeżeli jest jakość ta
sama to po co przepłacać? Żeby móc się pochwalić znaną marką? Wybacz, ale wśród moich
przyjaciół nikt takich rzeczy nie robi.
Nie mówiąc już o tym, że bywają rzeczy nieznanych marek, które są wygodniejsze od tych
znanych marek (i tu mam na myśli nie tylko buty).
I tutaj pojawia się inna kwestia - marki i nie marki - to że są ludzie, którzy muszą
mieć markowe rzeczy to wiem - tylko po co? Wiesz, że zdarza się dostać ciuchy znanych
marek, na bazarach, tylko bez metki? Wszystko zależy od zamówionej partii materiału i
zarządzania produkcją - czasami takie "odpady" są sprzedawane gdzie indziej, a częściej
pojawiają się w outletach - kwestia przestawienia produkcji.

Maslo maslanie...wszystko wiesz tyle ze nic nie wiesz ;)
Jak to poco miec markowe rzeczy?Wg. ciebie lepiej latac w jakis "targowach"za pare groszy niz w czyms co jest markowe i wartosciowe..?To lepiej kupic trampki za 20 zl jeansy od chinczyka z bazaru za 50zl i bluze za 40zl i bedzie oszczednie i " no name " ! LOL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/tnę/
Jakość nie wynika z doświadczenia. Przynajmniej niekoniecznie.
A jeżeli ja WIEM (bo np. sam je miałem), że buty marek, których Ty możesz nie znać, są dobre, to co powiesz, hm?
I przeczytaj uważnie posty Sabina_S. Ma sporo racji. Chociaż pewnie wstydziłbyś się pokazać w butach no name, ponieważ "branie swiadczy o wlascicielu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:20, Marked_One napisał:

Jak to poco miec markowe rzeczy?Wg. ciebie lepiej latac w jakis "targowach"za pare groszy
niz w czyms co jest markowe i wartosciowe..?

od razu widać czym się sugerujesz kupując ciuchy :) wiesz czasami jednak bardziej opłaca się kupić tańszą rzecz bez firmowego znaczka za który podwyższa cenę parokrotnie a poza którym obie rzeczy się nie różnią. czasami to nawet ta tańsza ma lepszą jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach