Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ujawniono szczegóły płatności Hellgate: London

59 postów w tym temacie

> Czemu mam płacić za abonament do FPP/RPG? To nie MMORPG! Sorry, już dziękuję za tę gierkę!
> :-Proos-

Nie za FPP/RPG tylko za płatną część multiplayer. Poza tym nikt nie każe Ci płacić. Możesz grać w tryb single-player lub w darmowe multi.

>Przeciez to oczywisty skok na kase, nie rozumiem jak mozna ich za to chwalic.
> Roos-

Brawo... Poważny, wydawałoby się, człowiek, i takie teksty walić. Po pierwsze, za "Bóg zapłać" nikt gier nie robi. Czemu nie powiedzieć, że CD Projekt robi skok na kasę sprzedając Wiedźmina, zamiast rozdając go za friko?? Po drugie, idąc dalej tokiem myślenia "Diablo vs. Guild Wars" można powiedzieć, że kiedyś to były czasy, bo rozdawali talony na "maluchy", a teraz trzeba płacić. Po trzecie, w GW trzeba co "chwilkę" kupować kolejne rozszerzenie, a tu - płacisz 9,95$ i wszystko ładnie się zasysa samo. Nowe przedmioty, lokacje. Co nie znaczy, oczywiście, że nie będzie też exp-packów.

>Akceptowalbym to, gdyby glowna gra byla oficjalnie za darmo do sciagniecia. A tak (miesieczne oplaty za >mozliwosc zwyczajnej rozgrywki w nieokrojona gre) to jak dla mnie jest zwykle naciagactwo.
>Elwro

Jaką nieokrojoną?? Kupujesz grę, dostajesz pełną wersję, w którą możesz pomykać sam lub w sieci. Jedyna różnica jest taka, że płacąc dostajesz większy schowek i "ulepszony" wygląd (TYLKO wygląd, nie statystyki) niektórych przedmiotów. Więc gdzie tu problem??

Zamiast narzekać i biadolić, proponuję najpierw trochę poczytać. Zapraszam na [url= http://www.flagshipforums.com/index.php?showtopic=2510]FORUM HELLGATE[/url].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie coś w stylu Pre-Paid-a, jak w WoW-ie... bo kary płatniczej nie posiadam. Zresztą mam WoW-a, nie potrzebuje nic innego, ta gra zastępuję mi wszystkie inne, a wiec i tak wychodzę na swoim :) BTW... w jakich wy czasach żyjecie, to oczywiste że twórcy chcą zarobić, bo przecież by gra by miała się dalej rozwijać muszą mieć przy tym zarobek jakiś ciągły (dobry, regularny) zysk... ehh... Peace 4 all

\o/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rany... Czy umiejętność czytania ze zrozumieniem zanikła wraz z poprzednim ustrojem??

MULTIPLAYER JEST DARMOWY!!

Można jednak wykupić "abonament", dający dostęp do dodatkowych możliwości, jak większa skrytka czy zmieniony wygląd przedmiotów. Nie wpływa to w żaden sposób na samą grę. Można grać nic nie płacąc, i rozgrywka przez to wcale nie będzie uboższa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze bedzie. Przeczytaj newsa. Za darmo jest tylko okrojona wersja rozgrywki w trybie MP, ktora zreszta moze nawet byc niemozliwa, bo nikt Ci nie gwarantuje, ze polaczysz sie z serwerem. (Bez kolejek moga sie laczyc tylko ci, ktorzy placa.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 17:37, Elwro napisał:

Oczywiscie ze bedzie. Przeczytaj newsa. Za darmo jest tylko okrojona wersja rozgrywki w trybie
MP, ktora zreszta moze nawet byc niemozliwa, bo nikt Ci nie gwarantuje, ze polaczysz sie z
serwerem. (Bez kolejek moga sie laczyc tylko ci, ktorzy placa.)


Elwro, czy zadałeś sobie choć odrobinkę trudu, by przeczytać to, co napisałem?? Multiplayer NIE jest okrojony, i JEST darmowy. Płacąc dostajesz więcej możliwości, nic więcej. Nie wpływają one na grę, nie zmieniają sposobu prowadzenia rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obietnice obietnicami. Ja nie wierze w te updaty. Z WoWem mialo byc tak samo -"bla bla bla patch co miesiac bla bla"... A mamy dodatek co roku (niby) i jeden patch co 3 miesiace ktory daje niewiele nowego (nowe instancje to co pol roku otwieraja). Mi ten system za bardzo Tibie przypomina... Mozesz grac za bardzo ale zawsze ci ktorzy placa beda lepsi - wiec nie ma sily, jezeli chcesz sie dobrze bawic w multi musisz placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 17:47, Ringno5 napisał:

Elwro, czy zadałeś sobie choć odrobinkę trudu, by przeczytać to, co napisałem?? Multiplayer
NIE jest okrojony, i JEST darmowy.

Darmowy MP jest okrojony: masz polowe inventory, 4 razy mniej postaci, mniej trybow rozgrywki, mniej mozliwosci awansow, mniej mozliwosci transportu pomiedzy obszarami itp. Jeszcze do niedawna (w czasach swietnosci Battlenetu) nikt nie smialby w ogole graczom proponowac czegos takiego. W dodatku nie masz gwarantowanego polaczenia z serwerem, moze w ogole sobie nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>-Brak kolejek na serwery, pierwszeństwo przed graczami bez opłaconego abonamentu
No chyba jedynie ze względu na to trzeba będzie płacić abonement. Nic oprócz tego , że większość ludzi będzie miało abonament , ponieważ to jedynie ok. 10$, co najlepiej będzie płacić kartą (szczególnie jak ktoś przesyła nam z Zachodu kasę w $) :]
Btw. Serwery będą ostro zapchane, najlepiej, żeby zrobili odosobniony segregał serwera dla tych bez abonamentu, bo multi wogóle bez abonamentu nie będzie T.T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 18:22, Elwro napisał:

Darmowy MP jest okrojony: masz polowe inventory, 4 razy mniej postaci, mniej trybow
rozgrywki, mniej mozliwosci awansow, mniej mozliwosci transportu pomiedzy obszarami itp. Jeszcze
do niedawna (w czasach swietnosci Battlenetu) nikt nie smialby w ogole graczom proponowac czegos
takiego. W dodatku nie masz gwarantowanego polaczenia z serwerem, moze w ogole sobie nie pograsz.


No cóż, niektórzy mówią że szklanka jest w połowie pełna, inni - że w połowie pusta. Gdyby najpierw ujawnili, że normalny rozmiar schowka to 20 przedmiotów i że można mieć 3 postaci jednocześnie, a potem podali, że płacąc można trzymać 40 przedmiotów i mieć 12 postaci, nikt by słówka nie pisnął. A transport między obszarami (czy raczej różnica między darmową wersją, a płatną) polega na jednym: Shuttle transports to special areas, including ongoing content areas (cytat z http://www.flagshipforums.com/index.php?showtopic=2510).

A co do "braku gwarantowanego połączenia z serwerem", to wybacz, ale gwarancji to nikt na coś takiego nie daje. Sacred miało darmowy MP i też nikt nie gwarantował, że serwery będą wolne (mówię o closed MP, nie open). A często nie były. Nie przypominam sobie, by ktokolwiek robił z tego wielką tragedię.

Na koniec powiem tak: śledzę Hellgate praktycznie od początku. Jestem członkiem dwóch największych for poświęconych tej grze (czyli Flagship Forums i HellgateGuru). Jestem alfa-testerem Mythosa (no, byłem, bo alfa się skończyła i czekamy na betę). Jak do tej pory Flagship w żadnym momencie nie dał mi powodów do tego, by w nich wątpić. Zamiast rzucać się na nich z bluzgami i tekstami w rodzaju "bo lecą na kasę" (co zawsze mnie rozśmiesza, bo to tak, jakby ktoś powiedział, że w kinie za bilet trzeba zapłacić, i że też lecą na kasę), lepiej podejść do tego z odrobiną dystansu i poczekać na to, co będzie w rzeczywistości, a nie myśleć o tym, co jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no teksty w komentarzach ze w GW trzeba kupowac kolejne rozszerzenia sa smieszne... musizs kupic bo co? Konto ci skasuja? Nie chcesz nie kupuj... mam wielu znajomych, ktorzy graja tylko w jedna czesc i to im w zupelnosci starcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyraźny podział na lepszych i gorszych... płacisz? okej, dostajesz świecącą zbroję i jesteś Fajny. nie płacisz? no to nara, na koniec kolejki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 21:01, Ertai napisał:

Nie no teksty w komentarzach ze w GW trzeba kupowac kolejne rozszerzenia sa smieszne... musizs
kupic bo co? Konto ci skasuja? Nie chcesz nie kupuj... mam wielu znajomych, ktorzy graja tylko
w jedna czesc i to im w zupelnosci starcza...


O to to właśnie. I dlaczego nikt nie rozumie, że z Hellgate jest tak samo?? Nie chcesz dodatkowych przedmiotów, broni, obszarów itp?? Ok, nikt nie zmusza przecież, można grać w podstawową wersję i się cieszyć z tego. Ale można też rozrywkę sobie urozmaicić wykupując abonament.

Tyle że Guild Wars są cacy, a Hellgate be. Czemu?? Bo jesteśmy narodem lubiącym narzekać, a poza tym... lubimy tylko te piosenki, które już znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na sporą ilość niejasności i wątpliwości wynikających z wczorajszych informacji dotyczących sposobów płatności, Bill Roper, szef Flagship Studios, zamieścił na głównej stronie list do fanów. Znaleźć go można pod tym adresem: http://www.hellgatelondon.com/news/view/76/#fancy_panel

Mam nadzieję, że uspokoi to niektórych "zapaleńców" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować