Zaloguj się, aby obserwować  
xRaphaelx

Podświadome sprawdzenie naszej osobowości. (test), Czy jesteś rasistą, seksistą, homofobem itp.

3 posty w tym temacie

Dzisiaj na realioznastwie amerykańskim nasz wykładowca, zaczął z nami rozmawiać o rasizmie. Spytał się czy ktoś z nas podejrzewa, że może być rasistą. Potem dał nam wykład, że można mówić, że cię nic nie obchodzi kolor skóry itp. Ale tak naprawdę w głębi każdy jest chociaż trochę. Objawia to się między innymi tym, że jesteśmy uważniejsi, gdy obok nas znajduje się ktoś o innym kolorze skóry. I ogólnie padło dużo mądrych spostrzeżeń, ale ja nie o tym.
Podał nam on dobrą stronkę z testami napisanymi przez naukowców w Harvardzie:
https://implicit.harvard.edu/implicit/

Może tam sobie porobić parę testów, a wyniki są naprawdę ciekawe. Wykazało mi, że jestem bardzo nastawiony przeciwko homoseksualizmie i trochę przeciwko czarnym. To by sie w sumie zgadzało, zaraz porobię sobie inne.

Formularzy nie musicie wypełniać jak nie chcecie. Najważniejsze to żeby za dużo nie myśleć tylko szybko mechanicznie na skojarzenia naciskać "e" lub "i".

Po wejściu na strone naciskasz demonstration->Go to... ->I wish to proceed i wybieramy test, który nas interesuje.


Wskazana znajomość języka angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronka jest też po polsku, a testy są ciekawe, bardzo ciekawe :P. Tylko dziwne, że żadna z tych stron z testami nie chce się otworzyć :/. Mam Mozillę Firefox 2.00.3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować