• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GaNgStA

HTML

Pytanie

Tutaj można opisywać swoje problmy na temat HTML, zadawać pytania itp. Na pewno ktoś odpowie :)

[Nie wiedziałem do jakiej kategorii zakfalifikować ten temat... Więc dałem do ''pomocy technicznej'']

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

199 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wiesz Gangsta wszystko ładnie pięknie. Ale ludzie - naprawdę nie ma sensu robić tematów w ten sposób, bo robimy tu jeden wielki Burdel.


Ktoś kto ma problem z HTML powinien go założyć a nie robić to w ten sposób. Bo to jest naprawdę spam :|. Na tej zasadzie założe zaraz:

1. Temat o Senegalu i jego gospodarce - kto ma problemy i pytania proszę pisać;
2. Temat o prawickach i ogrodniczkach - j/w
3. Temat o grze 1 - j/w
4. Temat o grze 2 - j/w

ITD, ITD... I tak powstanie nam pełne śmieci forum. Jestem przeciw takim działaniom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podpisuje się pod twoim sprzeciwem obiema rękami (wstukuje się pod nim na klawie? :) )
Zresztą już o tym wcześniej pisałem (na samym początku jak wątków było ze 6, i co minutę jakiś spamer dorzucałwątek na tej zasadzie co tutaj, wszyscy chcą naboiać licznik tematów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem wczoraj wpisać jeden problem który miałem, ale jakoś poradziłem. Już miałem zamykać okienko, gdy pomyślałem że moge założyć temat o HTMLu, wiec go założyłem. Jak kogoś uraziłem to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2005 o 20:39, GaNgStA napisał:

Chciałem wczoraj wpisać jeden problem który miałem, ale jakoś poradziłem. Już miałem zamykać okienko, gdy pomyślałem że
moge założyć temat o HTMLu, wiec go założyłem. Jak kogoś uraziłem to przepraszam.


To w nagrode możesz opisać nam ten problem i podać rozwiązanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc robiąc strone w programie Nvu (zna ktoś ?) przy próbie wstawienia nowej ramki, wszystkie inne ramki zmieniały swoje położenie - tak że logo strony znajdowało sie gdzieś na dole... No ale przeszedłem do widoku "normalnego" (tak sie ten widok nazywa w Nvu) i zrobiłem kopie ramki która znajdowała sie nad miejscem w którym chciałem wstawić nową. No i udało sie tą ramke wstawić nie zmieniająs ustawienia innych ramek. Potem tylko zmieniłem rozmiar ramki i wszystko gites :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2005 o 23:58, GaNgStA napisał:

No więc robiąc strone w programie Nvu (zna ktoś ?) przy próbie wstawienia nowej ramki, wszystkie inne ramki zmieniały swoje
położenie - tak że logo strony znajdowało sie gdzieś na dole... No ale przeszedłem do widoku "normalnego" (tak sie ten widok
nazywa w Nvu) i zrobiłem kopie ramki która znajdowała sie nad miejscem w którym chciałem wstawić nową. No i udało sie tą
ramke wstawić nie zmieniająs ustawienia innych ramek. Potem tylko zmieniłem rozmiar ramki i wszystko gites :]

hmm... popieram to co powiedział Keroth... a tak w ogóle to twój problem polegał raczej na obsłudze programu, a nie na samym HTML''u... swoją drogą to polecam tworzenie stron w ''normalnych'' edytorach(choćby Pajączek :D), a juz w ogóle to lepiej pisać stronki w xHTML''u, powoli staje się to już standardem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 00:28, KaWuHa napisał:

hmm... popieram to co powiedział Keroth... a tak w ogóle to twój problem polegał raczej na obsłudze programu,
a nie na samym HTML''''u... swoją drogą to polecam tworzenie stron w ''''normalnych'''' edytorach(choćby Pajączek :D), a juz w
ogóle to lepiej pisać stronki w xHTML''''u, powoli staje się to już standardem :)


A czym sie różni xHTML od HTML''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

xHTML to Extensible Hyper Tekst Markup Languaage, czy jakos tak ;d rozwiniety html pod wzgledem znaczników, i w przeciwienstwie do html, xhtml ciagle sie rozwija... to tak z grubsza.. nie znam sie zbytnio na tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2005 o 17:01, Tares napisał:

xHTML to Extensible Hyper Tekst Markup Languaage, czy jakos tak ;d rozwiniety html pod wzgledem znaczników, i w przeciwienstwie
do html, xhtml ciagle sie rozwija... to tak z grubsza.. nie znam sie zbytnio na tym :)


To może powiesz coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2005 o 00:45, Keroth napisał:

1. Temat o Senegalu i jego gospodarce - kto ma problemy i pytania proszę pisać;
2. Temat o prawickach i ogrodniczkach - j/w


ROTFL!
dobre :)
poza tym i tak jest niezly b..alagan na tym forum..
wszystko na odwrot.. zamiast topici w kategoriach... to kategorie do topicow LOL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 14:06, GaNgStA napisał:

Jak umieścić na stronie pilik z rozszerzeniem .swf ?


Twoerzysz stronę HTML i w niej zamieszczasz SWF a konkretniej otwórz jakiś program do tworzenia stron w HTML i użyj opcji "wstaw media" , "wstaw flash" lub podobne/pochodne. Zapisz potem całoś jako plik HTML i to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 14:09, Da Ghost napisał:

> Jak umieścić na stronie pilik z rozszerzeniem .swf ?

Twoerzysz stronę HTML i w niej zamieszczasz SWF a konkretniej
otwórz jakiś program do tworzenia stron w HTML i użyj opcji "wstaw media" , "wstaw flash" lub podobne/pochodne. Zapisz potem
całoś jako plik HTML i to tyle


Teraz jestem na lekcji informatyki i mam tylko FrontPage, i jak wstawiam jako wideo, to mi sie nie odtwarza zrobiona przeze mnie animacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bo to nie jest plik wideo. Spróbuj tak:

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
codebase=" http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#v..."
width="WARTOŚĆ_LICZBOWA" height="WARTOŚĆ_LICZBOWA">
<param name=movie value="ścieżka/do/pliku.swf">
<param name=quality value=high>
<embed src="ścieżka/do/pliku.swf" quality=high
pluginspage=" http://www.macromedia.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Versio..."
type="application/x-shockwave-flash" width="WARTOŚĆ_LICZBOWA"
height="WARTOŚĆ_LICZBOWA">
</embed>
</object>


Nie jestem pewny czy <embed> jest konieczny ale nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

np. <input type="button" value="Kliknij tutaj!" onClick="alert(''To jest właśnie obsługa zdarzenia, jakim było kliknięcie myszką na przycisku.'')">

Mozna również "podpiąć" jakąś funkcje, która będzie wykonywać określone zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2005 o 13:07, MacGregor napisał:

np. <input type="button" value="Kliknij tutaj!" onClick="alert(''To jest właśnie obsługa zdarzenia, jakim było kliknięcie
myszką na przycisku.'')">

Mozna również "podpiąć" jakąś funkcje, która będzie wykonywać określone zadanie.



Na przykład jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

np.

<head>
<script type="text/javascript">
function windowOpen() {
window.open('''','''',''toolbar=no,status=no,scrollbars=no,location=no,menubar=no,directories=no,width=300,height=300'')}
</script>
</head>

<body>
<input type="button" value="Kliknij tutaj!" onClick="windowOpen()">
</body>

Funkcja windowOpen otwiera okienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować