Zaloguj się, aby obserwować  
Daerdin

Seksmisja na Wyspa

10 postów w tym temacie

Byłem niedawno w kinie na ''Wyspie''. Kurcze albo miałem jakieś zwidy, albo ktoś tu podglądał Machulskiego jak ''Seksmisje'' kręcił. Nie chodzi mi o ogólny zamysł, tylko o takie fragmenty, chociażby -> ludzie oszukiwani na temat skażenia, wyprane mózgi że nie ma po co wychodzić, imitacja zniszczonej powierzchni. A może to tylko mnie momentami się tak kojarzyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:58, Daerdin napisał:

A może to tylko mnie momentami się tak kojarzyło?


ja miałem takie same skojarzenie, wyraźnie widać podobieństwa między tymi filmami, ciekawe czy celowe czy też przypadkowe? różnica jednak w tych filmach polegała na tym, że "Wyspa" była na poważnie a "Seksmisja" na wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>różnica jednak w tych filmach polegała na tym, że "Wyspa" była na poważnie a "Seksmisja" na wesoło.

No to z pewnością. Ale pamiętam jak kiedyś było info, że mieli kręcić taką amerykańską wersję ''Seksmisji'' - ciekawe, czy ktoś właśnie na tym nie bazował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seksmisja była lepsza.
Różnica była tylko taka, że w "Seksmisji" mężczyźni musieli udowodnić, że są tacy sami jak kobiety,
a w "Wyspie" klony musiały udowodnić, że są tacy sami jak ludzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 00:57, Olamagato napisał:

Różnica była tylko taka, że w "Seksmisji" mężczyźni musieli udowodnić, że są tacy sami jak kobiety,
a
w "Wyspie" klony musiały udowodnić, że są tacy sami jak ludzie. :D

o ile w przypadku klonów takie jest założenie,
to gdyby mężczyźni byli tacy sami jak kobiety, byłoby to wielką katastrofą....
nie tak wielką jak w przypadku, gdyby to kobiety stały się takie jak mężczyźni, ale jednak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seksmisja była na wesoło bo to była parodia całego systemu komunistycznego, który mamił. Moge tu o tym dużo mówić bo wspaniały przykład sztuki... sztuki czasów gdy wszędzie panowała cenzura. A jak widać pomimo ostrego sita i tak wychodziły na wierzch sprawy o których wszyscy wiedzieli, a mówić głośno nie było wolno, gdyż system komunistyczny w odróżnieniu od kapitalistyczniego jest nieomylny i bezbłędny więc wad mieć nie może. ;D

Seksmisja to był majstersztyk. A Wyspa - to kolejny plagiat robiony z myślą o pieniądzu widza a nie jego odczuciach. Gdybyście widzieli co ja czułem na poprzednim filmie de facto Twrórcy The Ring (lol chwała im za to że spagiatowali Japończyków) pod wdzięcznym tytułem DarKWater... takiej żenady to w życiu nie widziałem.... a film rozrelamowany jako wydażenie lata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 09:26, TYHE napisał:

> Różnica była tylko taka, że w "Seksmisji" mężczyźni musieli udowodnić, że są tacy sami jak kobiety,


ale i tak wiemy że Einstein była kobietą... ;D

Dnia 08.10.2005 o 09:26, TYHE napisał:

to gdyby mężczyźni byli tacy sami jak kobiety, byłoby to wielką katastrofą....
nie tak wielką jak w przypadku, gdyby to
kobiety stały się takie jak mężczyźni, ale jednak :P


hi hi... Patrzysz pod złym kontem... ale co tam tą drugą wersję mamy już teraz. Jakby nie patrzeć ideałem jest kobieta ''męska''. O twardym chanrakterze i wyglądzie męskim. Czytałem kiedyśw prasie naukowej urywki pracy pewnych amerykańskiech doktorów którzy stwierdzili jednoznacznie że jeżeli moda pójdzie w tą stronę w jaką idzie teraz to kobiety zacznąprzejmować coraz więcej cech męskich, i genotyp męski może ulec atrofii lub anichilacji. Obecnie branie mają kobiety typu męskiego: długie nogi, krótki wąski brzuch, płaski biust (najlepiej mniejszy niż A, albo wklęsły haha ;D) <-- wśród tych kobiet badania wykazały zwiększający się niebezpiecznie poziom testosteronu. Natomiast moda sprawia że mniejszą uwagę sprawdza się na kobiety właściwe - ''kobiety płodne'' z lekka rubensowskimi kształtami cechującymi je ciut niższym wzrostem, dłuższym brzuszkiem i krtszymi nóżkami. Takie kobiety właściwe rzekłbym. W których poziom testosteronu jest znacznie mniejszy.
Badania były zainspirowane zwiększającą się ilością hermafrodytek które rodzą się teraz w Ameryce. Wszystkie hermafrodytki bez problemu znajdowały pracę w modzie - warunkował to właśnie ich (obecnie uznawany za atrakcyjny) wygląd który powodował testosteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 09:26, TYHE napisał:

gdyby mężczyźni byli tacy sami jak kobiety, byłoby to wielką katastrofą....

Przecież nie będę pisał, że mieli udowodnić, że są lepsi od kobiet bo to ostatnio niezbyt poprawne politycznie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seksmisja miala inna koncepcje - wysmiewala tamte czasy podczas gdy panowala cenzura (zrobienie filmu s-f dawalo wiecej mozliwosci rezyserowi). Co ciekawe podczas premiery seksmisji wycieto z filmu scene gdy max mowi "na wschod, tam musi byc jakas cywilizacja!" ot taka ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować