Zaloguj się, aby obserwować  
kuko7

Lost - The Game!

312 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2008 o 19:36, roctez napisał:

Mozna w ta gre grac i czerpac przyjemonsc z fabuly ale nie ogladajac wczesniej serialu?


Z tego co słyszałem to niestety,osoba która nie obejrzy serialu może[raczej napewno] nie zrozumieć ocb.w grze.Pozdro-----no ale zawsze można kupić se na DVD Lost sezon 1 & 2 i wtedy na 100% zrozumiesz ocb. w grze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 21:43, rafekx 12 napisał:

Z tego co słyszałem to niestety,osoba która nie obejrzy serialu może[raczej napewno]
nie zrozumieć ocb.w grze.Pozdro-----no ale zawsze można kupić se na DVD Lost sezon 1
& 2 i wtedy na 100% zrozumiesz ocb. w grze:)

Losta ogladalem ostatni odcinek 2 serii. :P
Miedzy innymi wiem o co biega (jezeli mozna powiedzec, ze sie wie cokolwiek w przypadku niewiedomych w Lost) z tymi cyframi i numerami co trzeba wpisywac i conieco o czarnej mgle. :)
Po ogladniecu trailera bardzo mi sie gra podobala i to, ze stawia na fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:43, kermit1985 napisał:

Musze was zmartwić premiere przesunięto na 2008-04-19 i pewnie to nie ostatnie przesunięcie


No nie gadaj! A już myślałem że zamówię razem z Assasins Creedem...a skąd wiesz o tym przesunięciu premiery bo na gram.pl dalej pisze że 27 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za tym by kolega Kermit podał źródło,bo coś mi się nie chcę wierzyć w aż tak dużą i nagłą obsuwę premiery gry,która lada dzień ma zagościć na półkach sklepowych. Zwłaszcza,że ja nigdzie takowej informacji nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 22:26, suchy12 napisał:

To ktoś wie kiedy to wreszcie wyjdzie?? Jutro bedzie premiera?


Na portalu gazeta.pl pojawiła się dzisiaj informacja o premierze gry 27.03. oraz ukazał się specjalna strona internetowa z tej okazji http://gamecorner.pl/gamecorner/0,88196.html . , więc chyba premiera będzie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym proźbe do osób które mają już tą gre,bo przecież premiera była 2 dni temu....żeby napisali cos o niej,czy warto ją kupić?Czy to prawda że jest taka krótka?Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dość nietypowy problem z grą. Otóż kupiłem ją wczoraj,zainstalowałem na swoim komputerze (Athlon 3800+ 2.4 Ghz,1 GB RAM,GeForce 7600 GS 256 MB) i wszystko szło dobrze,ale w pewnym momencie (po około 10 minutach grania) gra "strzelała" blue screena,spróbowałem jeszce kilka razy i było to samo podczas,gdy w innych grach wszystko jest w porządku. Pojechałem,więc do sklepu grę wymieniłem,chociaż pan powiedział mi,że to problem Windowsa,a nie gry. Okazało się,że miał rację,bo problem się powtórzył po wymianie płyty. Coś mnie jednak podkusiło i dzisiaj zainstalowałem grę na laptopie (Intel Core 2 Duo 1,5 Ghz,1 GB RAM,zintegrowana Intel 384 MB) i było to samo tyle,że już przy uruchamianiu gry. Jeżeli ktoś wie w czym problem to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 22:00, sebastian 7 napisał:

> Czy ktos rozumie zakonczenie gry??? :P
No właśnie bo ja nie za bardzo :P

W grę nie grałem, ale widziałem zakończenie. Polecam obejrzeć 4 sezon, a szczególnie odcinek 4x05 The Constant. Myślę, że pomoże trochę w zrozumieniu tego, co wydarzyło się w LOST:Via Domus. Oczywiście nie uzyskasz dosłownej odpowiedzi, ale z pewnością pojawi się pewna ciekawa teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym właśnie polega serial (w prostej linii - także i gra), że nie wiadomo o co do końca chodzi. ;) IMO zakończenie gry jest bardzo fajne. Szkoda tylko, że ujrzałem je po 4h gry. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jednego z blogowiczów chaotic.blox.pl

Menu, jest, jest... Piękne. Ustawienia, opcje i odpalamy. Serce bije coraz szybciej. Genialne intro, które widziałem poniękąd już w trailerach. Tak właśnie, mimo krzyczących zewsząd nieprzychylnych komentarzy, podszedłem do Lost: Via Domus. Nie chciałem uwierzyć. Jak to? Komputerowy Lost beznadziejny do granic wytrzymałości? Niemożliwe! I tu mógłbym na chwilę przejmująco zawiesić głos, a potem dodać: pamiętacie, co powiedział kiedyś Alfred Hitchcock. Film mógłby zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno narastać. Lost: Via Domus zaczął się od katastrofy lotniczej, a potem była już tylko dętka... Rozczarowanie na KAŻDYM kroku Elliot''a Maslow''a... Ubisoft, ten sam, który stworzył takie perełki jak Far Cry czy Splinter Cell, popełnił grzech ciężki - najgorszą przygodówkę jaką w życiu widziałem. Świat gry ograniczony z każdej możliwej strony. Nie możesz po prostu wejść w dżunglę, nie możesz popływać, nie możesz wejść do namiotu, ba! NIE MASZ SWOJEGO NAMIOTU! Zero interaktywności z otoczeniem, nie licząc kilku walizek, butelek i mango, które nie wiadomo po jaką cholerę zbierasz... Gra prowadzi cię za rączkę od początku do końca, jej liniowość nie zna granic. Pod tym względem już stary dobry Larry był lepszy. Zagadki? Zapomnij! Co rusz musisz uporać się z tablicą rozdzielczą wkrecając kilka bezpieczników - i to wszystko!. Przez chwilę zgłupiałem, bo przecież nasz bohater miał być fotoreporterem, tymczasem na wyspie przyszło mu być... elektrykiem! Klimat? Dreszcze przeszły mnie tylko RAZ. Jaskinie są piękne. Zgasła mi pochodnia, chwilę później zaatakował mnie czarny dym. Grając w nocy ze słuchawkami na uszach, można się wystraszyć. Grywalność? Grywalność to podstawa, a jej warunkiem jest scenariusz. Szczęka mi opadła po raz pierwszy, kiedy zorientowałem się, że nigdy nie spotkam Walta, Rousseau, Any-Lucii, Mr.Eko i kilku innych bohaterów serialu. Drugi raz, gdy załapałem, że nigdy nie będę obecny w serialowych momentach - porwania Claire przez Ethana, budowy kościoła Pana Eko, złapaniu Bena... Trzeci raz - kiedy spostrzegłem kilka kluczowych zmian w scenariuszu, np. to, że JA a nie Michael, sprowadzam Benowi Jacka i Kate! Bez komentarza. Po raz czwarty i ostatni, kiedy po kilku godzinach grania - osłupiałem - napisy końcowe i KONIEC GRY!!! Nieeee... Ubisoft odwalił chałturę, zrobił gierkę na "odwal się", po prostu. Nie chcę dobijać tej gry, ale głosu użyczyli bohaterom jedynie Yungin Kim i Michael Emerson! Czy było w Via Domus coś, co mnie urzekło? Tak, owszem. Wszystkie lokacje są dopracowane idealnie. Można spacerować po Łabędziu, Płomieniu, Hydrze i kilku innych, być w miejscach, których w serialu nie zobaczyliśmy. No i to, że gra zrobiona jest w konwencji serialu, tzn. kolejne etapy to epizody. Każdy z nich zaczyna się i kończy czymś zaskakującym. Po kilku momentach frunie na nas napis LOST. No i to "Previously on Lost..." to dodatkowy smaczek - wstawki przypominające historię tego, co już w grze przeszedłeś. Ale... to wszystko!!! Tragedia, katastrofa, niebywała pomyłka. Nie mogę zrozumieć, dlaczego? Przypominacie sobie kultowy odcinek drugiego sezonu - Lockdown? I rozmowę Locke''a z Ben''em, o liczbach, o stacji Łabędź... Ben wypowiedział wtedy pamiętne słowa. Tak sobie myślę, że gdyby Terry O''Quinn mógł zapytać Michael''a Emersona o grę Lost: Via Domus, ten odpowiedziałby mu podobnie jak wtedy: "This game... is a joke, John...". Jest mi bardzo przykro, że tak to wyszło, choć mogło być tak pięknie. Serial zostanie kultowym, ale gra... Jeśli jesteś kolekcjonerem - kup i postaw na półkę. Jeśli jesteś fanem - nawet nie patrz w sklepie na to pudełko... Taka moja rada. Pozdrawiam wszystkich lostowiczów i łączę się z Wami w bólu...

http://chaotic.blox.pl/2008/03/Dzis-polska-premiera-gry-komputerowej-Lost .html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
Myśle,że ta teoria jest najbliższa prawdy. Końcówka ma rzeczywiście wiele wspólnego z The Constant,choć gra miała się opierać na pierwszych trzech sezonach. Nie ma wątpliwości,że dźwięk,który słyszeliśmy w scenie końcowej był wynikiem implozji Łabędzia i może z tego powodu Elliot zboczył z kursu,który kazała mu obrać Julliet i przytrafiło mu się to samo co Desmondowi we wspomnianym odcinku. Pytanie tylko co na plaży robiła Lisa? Tym razem nie wyglądała jak duch. :) Jak dla mnie to zakończenie to kolejny cliffhanger i za jakiś czas zobaczymy kontynuację gry.
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak. Jak ja zobaczyłem tą końcówkę od momentu kiedy zaczął spadać samolot, to normalne szczena mi opadła ;]
Ale w kontynuację gry to szczerze wątpię, bo niby co tam mieli byśmy robić od momentu rozbicia samolotu, bo chyba nie to samo co wcześniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka na prawdę fajna. Bardzo spodobała mi się fabuła, myślę że z opcji które mieli autorzy do wyboru, to było jedno z ciekawszych jak nie najciekawsze rozwiązanie. To tak jakby dorobiony odcinek którego brakowało, a został ładnie wpleciony w fabułę. Dobre flashbacki :) Ogólnie bardzo dobrze wspominam oczekiwanie na kolejny odcinek 4 serii Losta spędzony przy grze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość poważne problemy z działaniem gry...
A mianowicie, bez problemów przeszedłem przez dżungle, trafiłem na plaże, zatamowałem wyciek paliwa.
Później jest ta scena rozmowy z Jackiem już w nocy, a po niej zaczynają się problemy:
- gra zacina się na kilkanaście/kilkadziesiąt sekund
- pojawia się czarny ekran na kilkanaście/kilkadziesiąt po czym dalej można grać
- gra po prostu wywala się sama do pulpitu, bez żadnego błędu czy też komunikatu.
Mój komputer spełnia wymagania gry (patrz screen), a ustawioną mam rozdzielczość 800x600, średnią jakość grafiki i włączoną opcję Tekstury w wysokiej rozdzielczości. Oczywiście mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej, procesora, czy też najnowszą wersję DirectX.

Jest na to jakaś rada?

20080409151141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować