Zaloguj się, aby obserwować  
kuko7

Lost - The Game!

312 postów w tym temacie

Niedawno właśnie ukończyłem tą grę i przyznam, że grało mi się przyjemnie.
Hmmm... od czego tu... tzn. tak - przedewszystkim to nie wyobrażam sobie grać w tą grę, nie znając serialu, stanowczo odradzam grać właśnie tym graczą, po pierwsze, niespodoba im sie gra i wywalą kase w błoto, a po drugie zniechęcą się do serialu (a to już jest zbrodnia :P)...

...ale jeśli jestes fanem serialu (jak ja) to możesz się naprawdę dobrze bawić grająć w LOSTa.
Dlaczego? Otóż, twórcą gry udało się zachować w dużym stopniu klimat serialu, nawet odcinek w grze jest tak samo zrobiony jak w filmie (zaczyna się charakterystycznym: "Poprzednio w LOST...", później jesteśmy światkami jakieś szokującej sceny, a odc. kończy sie tak, że nawet nie masz myśli odejść od monitora). Klimacik czuć na każdym kroku, rzecz jasna spotykamy postacie z serialu i miejsca (gdzie inndziej mamy możliwość zwiedzania Stacji Łabędź, Meduza, albo np. Czarną Skałe?!). A do tego wszystkiego jeszcze te retrospekcje (dobrze napisałem?) z których możemy się dowiedzieć o szokującej prawdzie o naszym - co warto nadmienić - niepoznanym w serialu bohaterze.

Co może się nie podobać? Wiele dobrego mogo powiedzieć o wyglądzie lokacji i postaci, ale o głosach serialowych bohaterów nie powiem ani jednego dobrego słówka, wystarczy że napisze że większości nie podkładają serialowi aktorzy, tylko jacyś dublerzy... Kolejne minusy, to liniowe lokacje, gra jest krótka i łatwa... i... i zapomniałem co tam jeszcze mi się niepodobało, ale to dobry znak, bo dobre strony gry przesłoniły jako tako te słabe...

Polecam, ale tym i tylko tym, którzy są fanami serialu!

Aaaa... i jakoś nie rozkminiłem zakończenia gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 11:29, mareklamparski napisał:

czy ktoś może podać linka do spolszczenia bo mam angielską wersję

Z tego co wiem to gra ukazała się w polsce w ang. wersji. A poz tym ściąganie spolszczeń jest nielegalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Czy zna ktoś sposób, aby uruchomić grę "Lost" na komputerze z kartą graficzną Radeon 9600 Pro? To znaczy, żeby na ekranie pojawiło się coś więcej oprócz czerni i zieleni. Wiem, że w Oblivionie podmieniało się pliki gry etc., żeby gra działała na gorszych konfiguracjach. Jak ktoś może pomóc, to proszę pisak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>gdzie inndziej mamy możliwość zwiedzania Stacji Łabędź, Meduza, albo np. Czarną Skałe

Stacja Meduza? Nie przypominam sobie takiej :D może chodziło ci o Hydrę.

Dnia 05.05.2008 o 16:02, ImRo Nixon napisał:

Aaaa... i jakoś nie rozkminiłem zakończenia gry :P


Zakończenie jest dość trudne do zrozumienia, ja myślę, że wyspa wiedząc jakim Eliot jest człowiekiem urządziła mu jego własną historię pokazując wydarzenia z przeszłości które nie były prawdą. Gdy Eliot stał się dojrzalszy, zrozumiał swój błąd i gotów był poświęcić się za Kate i Jacka, wyspa wynagrodziła go zwracając mu to, na czym mu najbardziej zależy, czyli Lisę. Wiem, że wiele osób poszukuje związku między zakończeniem a 4 sezonem, nie chcę pisać więcej bo nie wiem czy widzałeś już odcinki 4 serii, myślę, że to poprostu jest taka puenta jaką zawarto w grze.

A tak odbiegając od tematu, widziałeś już czwarty sezon? Ja się muszę przyznać, że ze zniecierpliwieniem czekam na "There''s No Place Like Home" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu 3,5 poziomów (2 godz. gry) stwierdzam, że gra jest raczej średnia. Nie mniej jako facet co obejrzał wszystkie odcinki lostów darzę ją jakąś dziwną sympatią. Grę udało mi się dorwać na aukcji za 20 zł - myślę że cena adekwatna do oferowanego poziomu (i długości) rozgrywki.
Póki co zginąłem kilka razy - 1x wybuch silnika, 4xczarny dym, 3xprzepaść w jaskini. Jak dziś znajdę czas by pograć to powinienem skończyć grę... (w końcu jest 7 lvl. a jestem w połowie po 2 godzinach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 17 do 20:30 pograłem dokładnie badając każdy zakamarek. Skończyłem grę po jakiś 5 godzinach gry - tyle zajmuje przechodzenie gry na własną rękę przy robieniu wielu zdjęć i badaniu czego się tylko da. Dziś grałem na 42" plaźmie podłączonej do PC''ta - dżungla wyglądała zdecydoweanie lepiej. Reszta gry też => wszystko jakby bardziej klimatyczne. Rozumiem przewagę większości wersji konsolowej nad większością konwersji na PC. Jednak 42" to nie 19" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem kupiłem grę lost zagubieni the game ale jak zainstalowałem to pojawia sie czarny ekran a potem wychodzi do windy gra jest oryginalna kupiona w sklepie przeinstalowałem juz co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem tą grę i szczerze mówiąc - jestem z niej bardzo zadowolony, mimo paru wkurzających wad trzymała mnie przy kompie do samego końca. Dobrze, że ten nastąpił po tych 6, 7 godzinach, bowiem gra robi szybko robi się dość powtarzalna i mogłaby już przy dłuższej zabawie nudzić. Tak czy siak grywalność całkiem spora, fabuła i zakończenie niezłe, klimat świetny, a grafika (poza małymi defektami) i muzyka super. Dam mocne 8/10.

W ogóle kolejna gra o Zagubionych ponoć jest już w planach - ale jeśli nawet, to ukaże się gdzieś w 2010 po zakończeniu serialu. Nie będzie też bezpośrednim sequelem Via Domus, co być może pomoże ominąć ograniczenia pierwszej gry - np. będą mogli pokazać całą wyspę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 16:02, ImRo Nixon napisał:

Niedawno właśnie ukończyłem tą grę i przyznam, że grało mi się przyjemnie.
Hmmm... od czego tu... tzn. tak - przedewszystkim to nie wyobrażam sobie grać w tą grę,
nie znając serialu, stanowczo odradzam grać właśnie tym graczą, po pierwsze, niespodoba
im sie gra i wywalą kase w błoto, a po drugie zniechęcą się do serialu (a to już jest
zbrodnia :P)...

...ale jeśli jestes fanem serialu (jak ja) to możesz się naprawdę dobrze bawić grająć
w LOSTa.
Dlaczego? Otóż, twórcą gry udało się zachować w dużym stopniu klimat serialu, nawet odcinek
w grze jest tak samo zrobiony jak w filmie (zaczyna się charakterystycznym: "Poprzednio
w LOST...", później jesteśmy światkami jakieś szokującej sceny, a odc. kończy sie tak,
że nawet nie masz myśli odejść od monitora). Klimacik czuć na każdym kroku, rzecz jasna
spotykamy postacie z serialu i miejsca (gdzie inndziej mamy możliwość zwiedzania Stacji
Łabędź, Meduza, albo np. Czarną Skałe?!). A do tego wszystkiego jeszcze te retrospekcje
(dobrze napisałem?) z których możemy się dowiedzieć o szokującej prawdzie o naszym -
co warto nadmienić - niepoznanym w serialu bohaterze.

Co może się nie podobać? Wiele dobrego mogo powiedzieć o wyglądzie lokacji i postaci,
ale o głosach serialowych bohaterów nie powiem ani jednego dobrego słówka, wystarczy
że napisze że większości nie podkładają serialowi aktorzy, tylko jacyś dublerzy... Kolejne
minusy, to liniowe lokacje, gra jest krótka i łatwa... i... i zapomniałem co tam jeszcze
mi się niepodobało, ale to dobry znak, bo dobre strony gry przesłoniły jako tako te słabe...

Polecam, ale tym i tylko tym, którzy są fanami serialu!

Aaaa... i jakoś nie rozkminiłem zakończenia gry :P

Zgadzam się z tobą dla fana serialu jest tam dużo małych smaczków i historia którą ciężko poznać przez grę.Ja się przy niej dobrze bawiłem ale niestety liniowość niszczy grę , gdyby była dłuższa i można by było chodzić po całej dzungi :) najbardziej spodobało mi się w tej grze wpisywanie znanych i lubianych cyferek z Lostów do komputera i Ben :)
Skywalker560 Zgadzam się z tobą a co do kolejnej części lostów to mogli by rozbudować świat , zrobić możliwość chodzenia po całej dżungli no i aby było sie JACkem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić tą grę w promocji Wpln no i nie wiem czy się opłaca... Lubie klimaty przetrwania w dżungli, lecz nie oglądałem ani jednego odcinka... Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 13:12, Piotr13PL napisał:

Mam zamiar kupić tą grę w promocji Wpln no i nie wiem czy się opłaca... Lubie klimaty
przetrwania w dżungli, lecz nie oglądałem ani jednego odcinka... Warto?

Jeśli nie oglądasz serialu Zagubieni, to nie - nie warto.
Gra wyda Ci się nudna, może nawet głupia, a przede wszystkim krótka.

[Edit] Mi (osobie, która lubi serial) gra się nie podobała w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 14:44, balduran2 napisał:

> Mam zamiar kupić tą grę w promocji Wpln no i nie wiem czy się opłaca... Lubie klimaty

> przetrwania w dżungli, lecz nie oglądałem ani jednego odcinka... Warto?
Jeśli nie oglądasz serialu Zagubieni, to nie - nie warto.
Gra wyda Ci się nudna, może nawet głupia, a przede wszystkim krótka.

[Edit] Mi (osobie, która lubi serial) gra się nie podobała w ogóle...


Ale nie ma tam żadnej eksploracji wyspy? Żadnych wątków przetrwania, nic? Widziałem screeny, np. Stoi sie na jakiejś skarpie i widać całą wyspę itp, rozmawia sie z postaciami z Lost''a jakieś zadania przebrniecia przez dżunglę, i to mi się właśnie spodobało... Czyli nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 16:32, Piotr13PL napisał:

Dobra, zamówiłem już, to tylko 28zł łącznie z przesyłką, więc mam nadzieję że nie bedę
żałował. :P

No, ja pół roku temu płaciłem 80 zł :) Twoja cena to naprawdę niedużo ;] Szkoda że nie poczekałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 17:05, Joorg napisał:

> Dobra, zamówiłem już, to tylko 28zł łącznie z przesyłką, więc mam nadzieję że nie
bedę
> żałował. :P
No, ja pół roku temu płaciłem 80 zł :) Twoja cena to naprawdę niedużo ;] Szkoda że nie
poczekałem ;p


No dlatego za tą cenę, myślę że warto ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 18:24, Piotr13PL napisał:

> > Dobra, zamówiłem już, to tylko 28zł łącznie z przesyłką, więc mam nadzieję
że nie
> bedę
> > żałował. :P
> No, ja pół roku temu płaciłem 80 zł :) Twoja cena to naprawdę niedużo ;] Szkoda
że nie
> poczekałem ;p

No dlatego za tą cenę, myślę że warto ;d


gra jest dosyć płytka, liniowa, dialogi kiepskie, dla fana może sie podobać (ja takowym jestem i jako uzupełnienie serialu grało sie ciekawie), ale bez jego znajomości możesz sie nieźle nudzić, na twoim miejscu kupiłbym, ale najpierw zapoznał sie z serialem, chociażby obejrzał odcinki podsumowujące 3 pierwsze sezony, chociaż to też mało pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2008 o 19:13, szynka140 napisał:

gra jest dosyć płytka, liniowa, dialogi kiepskie, dla fana może sie podobać (ja takowym
jestem i jako uzupełnienie serialu grało sie ciekawie), ale bez jego znajomości możesz
sie nieźle nudzić, na twoim miejscu kupiłbym, ale najpierw zapoznał sie z serialem, chociażby
obejrzał odcinki podsumowujące 3 pierwsze sezony, chociaż to też mało pomoże


A jeżeli mam po prostu ochotę przeżyć jakąś fajną przygodę na bezludnej (?) wyspie w formie przygodówki, i fabuła zbytnio mnie nie interesuje? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 20:54, Piotr13PL napisał:

A jeżeli mam po prostu ochotę przeżyć jakąś fajną przygodę na bezludnej (?) wyspie w
formie przygodówki, i fabuła zbytnio mnie nie interesuje? :D

Będą Cię denerwowały liczne (i dość długie) przerywniki filmowe, liniowa fabuła i wiele zagadek, do których rozwiązania przyda się wiedza z serialu (ew. forumowiczów, których możesz zapytać o pomoc :P). Oprócz tego: niewidzialne ściany, mnóstwo wnerwiających dialogów - długich i nudnych (trzeba tyle powtarzać jedną opcję, aż bohater zacznie się powtarzać). Ponad to, czasem pojawiające się błędy i przekłamania w grafice (może nie zawsze :P) i dużo innych drobnych błędów natury technicznej.
Mimo to grało mi się w tę grę całkiem przyjemnie (teraz zastanawiam się jak to możliwe), więc może i tobie się spodoba, zwłaszcza, że taka cena to niedużo w stosunku do jakości gierki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować