Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Popróbuj coś ze sterownikami, z DirectX''em (możesz zmienić też renderowanie z 9 na 7, dzięki temu sprawdzisz, czy to wina grafy i sterów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 16:19, JaqbD napisał:

Popróbuj coś ze sterownikami, z DirectX''em (możesz zmienić też renderowanie z 9 na 7,
dzięki temu sprawdzisz, czy to wina grafy i sterów).


Hem... ja tam żadnym mistrzem informatycznym nie jestem - wszystko co byłem w stanie zrobić to zassanie najnowszego DirectXa, sterów i wspomniane przez ciebie zmienienie. Niestety, nic nie pomogło, problem wciąż ten sam.
Odniosłem jednak wrażenie, że to nie gra staje, a z wyświetlaniem grafiki mam problemy - zrobiłem ctrlasltdela, po chwili wróciłem do gry. Co prawda teraz zniknęło już wszystko poza wskaźnikiem zdrowia i tarczy, ale po lewej stronie wyskoczył mi raport o powaleniu jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut/

Zainstaluj starsze stery, masz kartę graficzną GF, czy ATI? Jeśli GF to ja tez miałem kiedyś z jedną grą problem i wszystko się zmieniło po zainstalowaniu starszych sterów. Jaki masz system operacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 16:21, audioslave2000 napisał:

[ciach]


Visty specjalnie nie trawię, XP w zupełności mi do wszystkiego wystarcza. Karciochę mam NVIDII (GeForce 9600GT gdyby to w czymś miało pomóc), więc... jaki numerek sterów byś sugerował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 16:29, audioslave2000 napisał:

[ciaciach!]


Powracam, niestety na tarczy. Dowgrade sterowników nie pomogło (sprawdziłem obydwie podane wersje) zabawa z SP też nie. Wciąż te same objawy i problemy.
PS. Nie wiem czy wyraziłem się jasno - po mapie świata mogę łazić, po okienkach skakać. Tylko bić się nie mogę...
PS 2. Przeprowadziłem teścik, wyłączając wszystko co się da a potem uruchamiając Mounta. Nic, znaczy to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut/

To już naprawdę zaczyna się robić ciekawe (i frustrujące - wiem!). Instalowałeś może jakiegoś moda teraz? Jeśli nie, to spróbuj z jakimś (coś bardziej rozbudowanego niż Native Expansion). Może być coś takiego, że brakuje jakiegoś pliku, a plik podobny może znajdować się w folderze z modem. Polecam Prophesy of Pendor - zmienia też mapę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 18:59, audioslave2000 napisał:

[ciaciach!]


Nie, tym razem nie instalowałem jeszcze żadnego moda, ale przedtem - i owszem (The Eagle and the Radiant Cross). Nie pomagało, jutro się pobawię z polepszaczem grafiki i tym takim śmiesznym rosyjsko-polsko-litewskim modzikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 19:54, Karol44 napisał:

Polecacie jakieś fajne modziki znanie i po polsku ?


Po polsku to zdaje się, że nic nie ma (no może Native Expansion), ale ogólnie polecam bardzo Prophesy of Pendor - świetny mod, bardzo rozbudowany i trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 10:07, Karol44 napisał:

ale po polsku ? ten mod

PoP po polsku nie ma. W każdym razie nic o tym nie słyszałem, żeby ktoś zajmował się tłumaczeniem modów.
Jeśli tak bardzo zależy ci na modzie po polsku, czekaj na Rządy Miecza albo Festung Breslau (II WŚ) Obydwa to polskie mody, które mają szansę na zastanie najlepszymi modami do M&B.
w FB można będzie pojeździć czołgiem, polatać samolotem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 10:07, Karol44 napisał:

ale po polsku ? ten mod


Na forum TFW masz listę przetłumaczonych modów, jest ich tylko parę. Inne są po angielsku lub innych językach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pograłem troszkę w betę Warband. Przerażają przede wszystkim ogromne pingi - mi nie schodził poniżej 400, co niestety skutecznie uniemożliwiało grę. Trudno póki co również o graczy - nie wiem jak w innych rejonach świata, ale u mnie wykrywa jedynie 5 serwerów, gdzie jeden zasilało 7 graczy, a reszta była pusta/była na nich jedna osoba. Pozostało więc szukać błędów. Co tu dużo mówić - jest ich cała masa. Problemy ze skakaniem z wysokości, częste przenikanie przez ściany. Raport znalezionych błędów wysłałem już do deweloperów.

Żeby nie było, że Warband to jedna wielka porażka - już na pierwszy rzut oka widać, że polepszono grafikę. Nie jest to klasa największych hitów, ale wygląda to całkiem fajnie. Dodano efekty HDR, ulepszono shadery (ładniejsza woda itd.), odbicia, a tekstury IMO są dużo ładniejsze. Podoba mi się również design map. Mamy tutaj ruiny zamku, gdzie raczej trudno walczy się na koniu, ale mogą się tu odbywać świetne sceny batalistyczne, znalazło się również miejsce dla wioski, czy też standardowego pola nadającego się świetnie do bezpośredniego starcia kawalerii i wiele innych. Pojawiło się również kilka(naście?) nowych pozycji w ekwipunku.

Jeśli poprawione zostaną wymienione błędy, a serwery zapełnią się graczami (o co przy rozrastającej się społeczności M&B raczej nietrudno), będzie to propozycja naprawdę godna polecenia. Mam też nadzieję, że zmiany w grafice i inne ulepszenia pojawią się jako stosowny patch do podstawki. Nie jest to nic wielkiego, ale umila rozgrywkę :)

EDIT:
Hoł, hoł, hoł - w czasie, kiedy grałem, zdążyła pojawić się już nowa wersja bety. Może dlatego na serwerach jest tak mało ludzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:07, LESZ3u napisał:

Hoł, hoł, hoł - w czasie, kiedy grałem, zdążyła pojawić się już nowa wersja bety. Może
dlatego na serwerach jest tak mało ludzi ;)


No i miałem rację. Poprawiła się sytuacja zarówno z liczebnością graczy, jak i pingami na serwerach. W końcu można swobodnie powalczyć. Nie czekam dłużej, wracam do gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z powodu nowego piecka musiałem ściągnąć znowu mody w które gram i zonk! Nowa wersja The Eagle And The Radiant Cross sprawdzał ktoś?
Troszkę się zdziwiłem jak zobaczyłem Grand Duchy a tam husarie. Tak w nowej wersji zwykła mapa powiększona o niemieckie ziemie została jeszcze bardziej powiększona o 2 państwa - Polskę (Księstwo Litewskie i Korona) oraz Szwecję.
Nie wiem kto moda tworzył, lecz chyba nie lubi polaków bo księstwo ma bardzo mało jednostek i praktycznie od początku dostaje ostro od sąsiadów ;] Jednak armia złożona z samych husarzy wygląda pięknie i rozgniata pierwszą szarżą połowę armii wroga, problem jest tylko z pancernymi ruskami :P

A tak w ogóle ma ktoś jakieś mody do polecenia, bo troche z obiegu wypadłem ostatnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż muszę sprawdzić tego moda ^^

Dnia 11.10.2009 o 20:00, KrzyniuBDG napisał:

A tak w ogóle ma ktoś jakieś mody do polecenia, bo troche z obiegu wypadłem ostatnio...

To tak jak ja.
Od kiedy Repozytorium M&B zmieniło layout (na znacznie gorszy z resztą), przestałem w ogóle zaglądać na ich stronkę. Wyszukanie interesującego nas moda graniczy z cudem, na stronie głównej nie wyświetlają się nowe mody, tylko trzeba rzeźbić po kategoriach... Porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:35, JaqbD napisał:

aż muszę sprawdzić tego moda ^^


Nie napalaj się tak bo troszkę błędów się dorobiło, ludzie się zacinają w mostach, rzekach itd, czego nie było w poprzedniej wersji i zastanawiam sie czy to juz nie przegięcie, no nie wiem chyba stara część jakoś lepiej mi pasowała.

Mnie akurat zmiana laya aż tak nie razi ale były inne rzeczy na głowie, a jak się nazywał ten mod co kiedyś polecałeś gdzie nie ma koni, warty on w ogóle uwagi bo szukałem trochę w temacie ale nie znalazłem a strony po stronie mi się przeglądać nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:56, KrzyniuBDG napisał:

a jak się nazywał ten mod co kiedyś polecałeś gdzie nie ma koni, warty on w ogóle uwagi bo szukałem trochę
w temacie ale nie znalazłem a strony po stronie mi się przeglądać nie chce.

Roots of Yggdrassil
Możliwe literówki.
Mod oczywiście jest wart polecenia. Walka, która do tej pory naprawdę nie sprawiała mi problemów, zaczęła wymagać ode mnie skupienia. Często zdarzały się ''schodzenia na raz'', toporki w głowie itp. Musiałem się niezwykle napocić.
Naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować