Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

A propos ulepszaczy grafiki - znacie jakieś dobre mody? Ja grając od niedawna jeszcze się w tym nie orientuję, a ciekaw jestem wszelkich poprawiaczy (słyszałem o tej modyfikacji gutkafiutka - ukazała się już jakaś?) i dźwięku - jakie znacie? I co zmienia jeszcze ta nieoficjalna łatka spolszczająca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 14:53, zBiK93ck napisał:

Czy Prophesy of Pendor, wersja 2.5 jest w wersji polskiej i działa z ulepszaczem grafiki
do podstawki?

Czy z polską wersją, to nie wiem (będą prawdopodobnie pomieszane niektóre kwestie dialogowe), ale mam zainstalowany ulepszony Native mod, który modyfikuje całą grę (masa nowych tekstur i modeli) i wszystko chodzi poprawnie.

Dnia 17.12.2009 o 14:53, zBiK93ck napisał:

O i jeszcze jedno, można zostać kimś wyżej postawionym niż tylko wasalem króla?

Możesz zostać królem, poprowadzić swoje imperium, budować wiele nowych ulepszeń, zakonów jednostek elitarnych. Ogłoszenie się królem wprowadza zupełnie wyższy poziom rozgrywki i znacznie zwiększa poziom trudności. Pełen wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 15:44, Liqid napisał:

A propos ulepszaczy grafiki - znacie jakieś dobre mody? Ja grając od niedawna jeszcze
się w tym nie orientuję, a ciekaw jestem wszelkich poprawiaczy (słyszałem o tej modyfikacji
gutkafiutka - ukazała się już jakaś?)

Masz tak:
Native Pro Mod Pack 1.02
Aktualnie mój podstawowy Native, modyfikuje tony tekstur, modeli, dodaje wiele nowych przedmiotów.
Native MakeUp Beta 0.01
Podobny do tego wyżej, tylko bardziej zagłębia się w przedmioty, jednostki, zdaje się, bez zmian.
Graphical Enhancement pack v2.51
Potężny zestaw tekstur gruntownie ulepszający grafikę. Nie można się bez tego obyć. Zdaje się, że załączony w NPMP
Polished Buildings mod od gutkafiutka już się ukazał, ale instalowanie go sprawiło mi kłopoty. Zdaje mi się, że jest wrzucony do NPMP

Dnia 17.12.2009 o 15:44, Liqid napisał:

i dźwięku - jakie znacie?

Uuu, tu dawno nie zaglądałem, ale mam wrażenie, że jest More Metal Sounds v1.7 oraz Cries of War soundpack. Ten pierwszy załączony w Prophesy of Pendor v2.5, CoW nie ma chyba jeszcze porta do wersji 1.011.

ED:
Namierzyłem coś takiego:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,44196.0.html
Zbiór wszystkich modów graficzno-efektowo-wypasowych na aktualną wersję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 08:42, zBiK93ck napisał:

A czy te przedmioty na nativu 1.02 te przedmioty są przetłumaczone?

Nie. To mod po angielsku i nie słyszałem, by ktokolwiek zajął się lokalizacją.
Poczekaj za ''Rządami Miecza'' albo ''Festung Breslau'', polskimi modami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 16:01, JaqbD napisał:

Masz tak:
Native Pro Mod Pack 1.02
Aktualnie mój podstawowy Native, modyfikuje tony tekstur, modeli, dodaje wiele nowych
przedmiotów.
Native MakeUp Beta 0.01
Podobny do tego wyżej, tylko bardziej zagłębia się w przedmioty, jednostki, zdaje się,
bez zmian.
Graphical Enhancement pack v2.51
Potężny zestaw tekstur gruntownie ulepszający grafikę. Nie można się bez tego obyć. Zdaje
się, że załączony w NPMP
Polished Buildings mod od gutkafiutka już się ukazał, ale instalowanie go sprawiło mi
kłopoty. Zdaje mi się, że jest wrzucony do NPMP
> i dźwięku - jakie znacie?
Uuu, tu dawno nie zaglądałem, ale mam wrażenie, że jest More Metal Sounds v1.7
oraz Cries of War soundpack. Ten pierwszy załączony w Prophesy of Pendor v2.5,
CoW nie ma chyba jeszcze porta do wersji 1.011.

ED:
Namierzyłem coś takiego:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,44196.0.html
Zbiór wszystkich modów graficzno-efektowo-wypasowych na aktualną wersję


A powie mi ktoś, do jakiego folderu tego typu modyfikacje (zmieniające tekstury w native, dodające bronie itp) trzeba wypakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tnij posty.

Dnia 19.12.2009 o 10:31, Vued napisał:

A powie mi ktoś, do jakiego folderu tego typu modyfikacje (zmieniające tekstury w native,
dodające bronie itp) trzeba wypakować?

Folder z modem wrzucasz po prostu do folderu ''Modules'' w katalogu gry. Potem zmieniasz moda w wybierałce gry.
Powodzenia.
Tu masz screeny na wypadek kłopotów:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22845&pid=69
A jeśli chodzi o modyfikacje, często mają własny installer (GE 2.51), więc nie będziesz miał większych kłopotów.
Native Pro Mod Pack - wystarczy tylko pozamieniać tekstury w folderze z grą i doinstalować resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, znowu. Znowu zająłem coś, czego król mi nie przydzielił.Sam swoją mini-armią(składającą się z 75 bardzo silnych wojaków) zniszczyłem całą obronę miasta. Liczyłem na to, że zdobędę je w nagrodę, ale nie!

Na razie mam miasteczko Suno, ale właśnie zająłem także Praven, którego król mojej frakcji nie chce mi przydzielić. Do tej pory "nabiłem" 402 pkt. reputacji. Orientuje się może ktoś, ile mniej-więcej tych punktów potrzeba do zajęcia drugiego miasta?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 01:15, sinir napisał:

ile mniej-więcej tych punktów potrzeba do zajęcia drugiego miasta?

Nie ma dokładnego progu punktowego, wszystko, zdaje się jest mieszanką reputacji, charyzmy, szczęścia i relacji z królem i całym państwem. Raz wszedłem w posiadanie 7 zamków przy sławie ok. 500, a raz kolo nie chciał mi dać trzeciego zamku przy sławie 400.
Spróbuj zwiększyć relacje z królem i swoją reputację ze 200 pkt. Najszybciej ci się uda, jak będziesz walczył samodzielnie z bandytami górskimi albo Sea Riderami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie naszych miast i wiosek:

1) Czy wskaźnik bogactwa wioski podnosi wpływy z podatków? Czy daje cokolwiek?
2) Czy kupując towary od danej wioski zwiększamy jej bogactwo?
3) Czy jest jakiś limit pieniędzy, które odbieramy z naszych włości? Tzn. czy jeśli bardzo długo nie będę zbierać podatków, to w pewnym momencie kwota osiągnie maksimum czy będzie rosła w nieskończoność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukuje jakiegos dobregoo moda (fajnie gdyby gra odbywala nie w innym swiecie najlepiej w jakims prawdziwym)
poradzicie cos??
moja wersja gry to 1.011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 08:41, JaqbD napisał:

> ile mniej-więcej tych punktów potrzeba do zajęcia drugiego miasta?
Nie ma dokładnego progu punktowego, wszystko, zdaje się jest mieszanką reputacji, charyzmy,
szczęścia i relacji z królem i całym państwem. Raz wszedłem w posiadanie 7 zamków przy
sławie ok. 500, a raz kolo nie chciał mi dać trzeciego zamku przy sławie 400.
Spróbuj zwiększyć relacje z królem i swoją reputację ze 200 pkt. Najszybciej ci się uda,
jak będziesz walczył samodzielnie z bandytami górskimi albo Sea Riderami.


Mam 100 pkt. relacji z królem. Mówisz, że najłatwiej podbić reputację przy samodzielnej walce z bandytami? Spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktoś jak mieć lordów to znaczy mam n.p Rebelianckie Królestwo Swadii i jak tu se lordów skombinować nie mówię o sytuacjii gdy wspomagam pretendenta do tronu tylko gdy jestem sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 13:48, nordownTNT napisał:

czy wie ktoś jak mieć lordów to znaczy mam n.p Rebelianckie Królestwo Swadii i jak tu
se lordów skombinować nie mówię o sytuacjii gdy wspomagam pretendenta do tronu tylko
gdy jestem sam

W module Native, jak się nie mylę, nie można mieć wasali ani sensownych możliwości jako władca. Popróbuj z modami, które rozbudowują ten obszar gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Pro Moda na M&B i teraz rzeczywiście jest ładniej. Okazało się jednak, że przy maksymalnych ustawieniach gra jest lekko niekomfortowa, dlatego dla większej skuteczności musiałem ją trochę obniżyć. Całość wygląda ładnie, ale nie o to tu chodzi ;) Z nowego sprzętu znalazłem chociażby nowe rodzaje koni, co jednak tu jest ciekawego - mają 30-krotnie (!) większą ilość życia od zwykłych koni (czyli ok. 3kHP), statystyki na 40 i kosztują ledwie od kilku do kilkunastu tysięcy. Co prawda pomimo tekstury, gdzie ona występuje, brak im opancerzenia, ale po co ono przy takiej ilości życia...
Spotkałem się z ciekawym błędem - pojawiła się nagle opcja awansowania moich doświadczonych Swadiańskich zbrojnych na... Rhodockich kuszników weteranów :/ Już wyobrażam sobie, co byłoby dalej.
Ja mam ponad 400 uznania, leję lordów Rhodocji, a wciąż zamku nie mam. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować