Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Możecie polecić najlepsze mody do Mount&Blade Warband które na razie wyszły. Wiem, mógłbym sam poszukać, ale niestety wyszukiwarka na mbrepository wciąż woła o pomstę do nieba, a z modułami do warbanda nie jestem w ogóle na bieżąco, także od zera muszę zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie cRPG Mod, muszę przyznać, że bardzo fajnie to wymyślili, mam jednak pytanie i liczę że KuroNeko (chyba nikt inny tu nie zagląda) będziesz znać odpowiedź. Mianowicie skąd mam wiedzieć czy mam wymagana liczbę punktów i jakich (jakiego atrybutu) by móc korzystać z danej broni, gdyż nie mogę tego ni jak rozkminić, bo jakoś dziwnie to jest podawane, a kupiłem coś czego okazało się iż nie mogę użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 17:48, KrzyniuBDG napisał:

Zainstalowałem sobie cRPG Mod, muszę przyznać, że bardzo fajnie to wymyślili, mam jednak
pytanie i liczę że KuroNeko (chyba nikt inny tu nie zagląda) będziesz znać odpowiedź.
Mianowicie skąd mam wiedzieć czy mam wymagana liczbę punktów i jakich (jakiego atrybutu)
by móc korzystać z danej broni, gdyż nie mogę tego ni jak rozkminić, bo jakoś dziwnie
to jest podawane, a kupiłem coś czego okazało się iż nie mogę użyć.


Niestety, tu Ci nie pomogę, bo nie gram w cRPG moda. Może wcisnij C? (pod tym klawiszem normalnie jest okno postaci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko, wszystko z rozwijaniem postaci, kupowaniem ekwipunku itd ogarnąłem, tylko na stronie internetowej gdzie się te wszystkie operacje wykonuje jakoś dziwnie pisze z tymi wymaganiami do danej broni i się do końca nie łapie, ale jeśli moja teoria jest słuszna to już wiem od czego co zależy.

@ hammerfall87
Nie wiem ile jest w sumie, jak to statystycznie wygląda, ale sam zakupiłem niedawno warbanda i problemu z znalezieniem serwera ze słuszną liczba graczy nie ma, nawet jak ktoś lubi to bez problemu znajdzie serwery gdzie po sto+ osób gra i są pełne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 20:40, hammerfall87 napisał:

czy w warband dużo osób gra ?

Tak, w Warbanda gra spora rzesza ludzi,a w mody do niego, jeszcze większa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem pakietu Mount & Blade Warband i Ogniem i Mieczem (zależy to od pewnej innej gry, ale...) i tu mam pytanie- warto? Grałem w M&B i było ok- trochę nudne, powtarzalne zadania, łatwo się walczyło (nawet nie wiem na jakim poziomie trudności grałem, ale pewnie łatwym, wiec to nie jest takie ważne), ogólnie grze brakowało jakiegoś zacięcia, czegoś co pozwoli grać i grać. Mimo to rozgrywka była niczego sobie- z kodami grało się banalnie, ale jakieś wyzwanie pojawia się bez nich i z zapisem przy każdym wyjściu... Czy Warband ma coś więcej? Co tam ulepszono?- Proszę o najlepsze przykłady w porównanie z M&B.
I jeszcze jedno- warto kupić pakiet czy tylko np. Warband? Co wprowadza ważnego Ogniem i Mieczem i czy cena jest tego warta (60zł może nie tak dużo, ale zawsze coś).
Proszę o radę i jakieś sensowne wypowiedzi, które pomogą mi się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 18:01, Radekl2 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem pakietu Mount & Blade Warband i Ogniem i Mieczem (zależy
to od pewnej innej gry, ale...) i tu mam pytanie- warto? Grałem w M&B i było ok- trochę
nudne, powtarzalne zadania, łatwo się walczyło (nawet nie wiem na jakim poziomie trudności
grałem, ale pewnie łatwym, wiec to nie jest takie ważne), ogólnie grze brakowało jakiegoś
zacięcia, czegoś co pozwoli grać i grać. Mimo to rozgrywka była niczego sobie- z kodami
grało się banalnie, ale jakieś wyzwanie pojawia się bez nich i z zapisem przy każdym
wyjściu... Czy Warband ma coś więcej? Co tam ulepszono?- Proszę o najlepsze przykłady
w porównanie z M&B.
I jeszcze jedno- warto kupić pakiet czy tylko np. Warband? Co wprowadza ważnego Ogniem
i Mieczem i czy cena jest tego warta (60zł może nie tak dużo, ale zawsze coś).
Proszę o radę i jakieś sensowne wypowiedzi, które pomogą mi się zdecydować.


Warband w porównaniu do starego M&B jest znacznie lepsze
- większa mapa
- dodatkowa frakcja (Sułtanad Sarranidów)
- Więcej broni/pancerzy
- Lepsza grafika
- tryb MULTIPLAYER!!! (największy plus)
- W końcu można zostać królem
- lepsze mody.
i pewnie sporo więcej, ale nie pamiętam.
EDIT
- Możliwość wyciągnięcie lordów / kompanów z więzień
- knowania przeciw innym lordom
- nowe questy.


Moim zdaniem w żadnym razie nie powinieneś kupować M&B: OiM!
Chyba,m że masz na myśli OiM: Dzikie Pola, to ewentualnie, jeśli nie szkoda Ci kasy.. Bo M&B:OiM to jedno wielkie g....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 18:11, KuroNeko napisał:

- W końcu można zostać królem

Możesz to bardziej rozwinąć? Jest w tym jakiś sens?

Dnia 04.03.2011 o 18:11, KuroNeko napisał:

- nowe questy.

Rozumiem, że jest ich kilka razy więcej i nie powtarzają się schematem- zabicie przestępcy, list, list, list, zabicie przestępcy :)

Dnia 04.03.2011 o 18:11, KuroNeko napisał:

Moim zdaniem w żadnym razie nie powinieneś kupować M&B: OiM!
Chyba,m że masz na myśli OiM: Dzikie Pola, to ewentualnie, jeśli nie szkoda Ci kasy..
Bo M&B:OiM to jedno wielkie g....


Chodziło mi o pakiet, który oferuje gram.pl- o Mount & Blade Warband i Ogniem i Mieczem za 59,90zł. Sam Warband kosztuje 34,99zł, a OiM też. Dzikie pola same kosztują 69,90zł, więc odpada na 100%- mógłbym max. tyle wydać...
Uważasz, że za te 60zł nie warto kupować OiM i Warband? Lepiej dać taniej (35zł) za samego Warbanda?
Jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć, dlaczego OiM to "wielkie....".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 18:57, Radekl2 napisał:

> - W końcu można zostać królem
Możesz to bardziej rozwinąć? Jest w tym jakiś sens?

By zostać królem dobrze jest zdobywać punkty "right to rule" co po polsku znaczy mniejwięcej tyle, co "prawo do rządzenia" Zdobywa sie je przez wysyłanie przyjaciół by szerzyli dobre słowo o tobie oraz przez małżeństwo (kolejna nowa rzecz) Zostanie królem daje Ci możliwość "naciągania" lordów innej frakcji na Twoja stronę, bądź uczynić nimi swoich kompanów.
Nie jest to zbyt rozbudowane, ale nie bój żaby, są mody, które znacząco to ulepszają.

Dnia 04.03.2011 o 18:57, Radekl2 napisał:

> - nowe questy.
Rozumiem, że jest ich kilka razy więcej i nie powtarzają się schematem- zabicie przestępcy,
list, list, list, zabicie przestępcy :)

Nie jest ich zbyt dużo, ale tu (znowu) pomagają mody.
Przykładem questa jest sam początek gry,

Spoiler

musisz pomóc kupcowi odbić jego brata oraz wypędzić bandytów z miasta.

Dnia 04.03.2011 o 18:57, Radekl2 napisał:


> Moim zdaniem w żadnym razie nie powinieneś kupować M&B: OiM!
> Chyba,m że masz na myśli OiM: Dzikie Pola, to ewentualnie, jeśli nie szkoda Ci kasy..

> Bo M&B:OiM to jedno wielkie g....

Chodziło mi o pakiet, który oferuje gram.pl- o Mount & Blade Warband i Ogniem i Mieczem
za 59,90zł. Sam Warband kosztuje 34,99zł, a OiM też. Dzikie pola same kosztują 69,90zł,
więc odpada na 100%- mógłbym max. tyle wydać...
Uważasz, że za te 60zł nie warto kupować OiM i Warband? Lepiej dać taniej (35zł) za samego
Warbanda?
Jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć, dlaczego OiM to "wielkie....".

OiM to wielkie g, bo w stosunku do starego M&B zmieniło niezbyt wiele:
przeniesienie do realiów Sienkiewiczowskich, trochę nowych itemków/ questów i nie wiele ponad to.
Warband przynajmniej ma multiplayer, które jest po prostu genialne. Na Twoim miejscu nie wydawałbym hajsu, bo wychodzi darmowy mod o tej samej tematyce pod warbanda (nazywa się WFaS) który po ukończeniu będzie o NIEBO lepszy od OiM: DP, nie mówiąc już o M&B:OiM... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 19:44, KuroNeko napisał:

Nie jest to zbyt rozbudowane, ale nie bój żaby, są mody, które znacząco to ulepszają.

Mody, nie siedzę w tym i właśnie kolejne pytanie- jest ich dużo? Są fajne w języku ojczystym? Nie cieszy mnie gra i czytanie questów w innym języku...

>wychodzi darmowy mod o tej samej tematyce pod warbanda

To pewnie kupię samego Warbanda- dzięki za radę. Mam nadzieję, że jak mod wyjdzie to będzie tu info :) Na jakim etapie są prace nad nim i w jakim języku jest tworzony?
I na koniec- pisałeś, że na początku gry jest misja taka, a taka- czy to oznacza, że jest jakaś fabuła, którą idziemy w grze? No ja jakoś nie dopatrzyłem się w M&B historii... Jestem wojownikiem, który wybiera jedną z 4 nacji i walczy dla niej... Może o coś w tym chodzi, ale ja nie wiem... Czy w Warbandzie jest podobnie, czy mamy jakiś kompanów, z którymi jesteśmy zawsze i jakiś cel- np. zemsta czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 20:18, Radekl2 napisał:

> Nie jest to zbyt rozbudowane, ale nie bój żaby, są mody, które znacząco to ulepszają.

Mody, nie siedzę w tym i właśnie kolejne pytanie- jest ich dużo? Są fajne w języku ojczystym?
Nie cieszy mnie gra i czytanie questów w innym języku...

Z Polskimi modami może być ciężko, ale powstają, np. Festung Breslau o kampanii wrześniowej i oblężeniu Wrocławia :)

Dnia 04.03.2011 o 20:18, Radekl2 napisał:

>wychodzi darmowy mod o tej samej tematyce pod warbanda

To pewnie kupię samego Warbanda- dzięki za radę. Mam nadzieję, że jak mod wyjdzie to
będzie tu info :) Na jakim etapie są prace nad nim i w jakim języku jest tworzony?

jak na razie jest w fazie beta, po Polsku. Póki co jest tylko tryb multiplayer z dwoma frakcjami (RP oraz tatarzy, ale gra sie SUPER!

Dnia 04.03.2011 o 20:18, Radekl2 napisał:

I na koniec- pisałeś, że na początku gry jest misja taka, a taka- czy to oznacza, że
jest jakaś fabuła, którą idziemy w grze? No ja jakoś nie dopatrzyłem się w M&B historii...
Jestem wojownikiem, który wybiera jedną z 4 nacji i walczy dla niej... Może o coś w tym
chodzi, ale ja nie wiem... Czy w Warbandzie jest podobnie, czy mamy jakiś kompanów, z
którymi jesteśmy zawsze i jakiś cel- np. zemsta czy coś?

Nie, to nadal jest 100% sandbox, ta misja to taki wstępniak-tutorial do gry ;)
Ale teraz nie musisz walczyć dla jednej z nacji, możesz stworzyć własną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 21:35, KuroNeko napisał:

Z Polskimi modami może być ciężko, ale powstają, np. Festung Breslau o kampanii wrześniowej
i oblężeniu Wrocławia :)

Yhm... No wiesz- trochę angielskiego niby umiem, ale zawsze to jakieś utrudnienie w rozgrywce... Raczej gram po to, żeby się zrelaksować, a nie męczyć jak nie znam słowa, czy dwóch :) Mam nadzieję, że jest ktoś, kto jakieś spolszczenia robi :)

Dnia 04.03.2011 o 21:35, KuroNeko napisał:

jak na razie jest w fazie beta, po Polsku. Póki co jest tylko tryb multiplayer z dwoma
frakcjami (RP oraz tatarzy, ale gra sie SUPER!

Chyba mnie przekonałeś i kupię tylko Warbanda (wszystko zależy jeszcze od tego czy nie dostanę gdzieś w okolicznym sklepie EK AC:B).

Dnia 04.03.2011 o 21:35, KuroNeko napisał:

Nie, to nadal jest 100% sandbox, ta misja to taki wstępniak-tutorial do gry ;)
Ale teraz nie musisz walczyć dla jednej z nacji, możesz stworzyć własną :D

Ciekawie to może wyglądać :) No kusiło mnie to, kusiło... Zobaczymy jak sprawy z AC się potoczą- ja na zamówienie daję tyle gier ile mogę, żeby kurier miał co nosić :p

Dzięki za rady. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Chciałem sobie pograć w Warbanda, odpalam, ale nim zdążę zrobić postać, gra mi się sypie. Macie może ten sam problem? Jakby co mam procka AMD Phenom X4 955, grafikę GF GTX470 i Win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem gram już 130 dzień (growy) i co np tydzien czas widze nowym marszałkiem nordów jest Lord... a głosowanie widziałem tylko raz od początku gry czyżbym nie mógł brać udziału w głosowaniach? mam 88 P u króla i u każdego lorda po 14-17 czy to bug czy poprostu zwykle wybieranie przez samego krola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 16:04, Karol44 napisał:

Mam taki problem gram już 130 dzień (growy) i co np tydzien czas widze nowym marszałkiem
nordów jest Lord... a głosowanie widziałem tylko raz od początku gry czyżbym nie mógł
brać udziału w głosowaniach? mam 88 P u króla i u każdego lorda po 14-17 czy to bug czy
poprostu zwykle wybieranie przez samego krola

Głosować chyba możesz w trakcie rozmowy z którymś lordów tak, jak głosujesz na osobę która powinna dostać ziemie po jej zdobyciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie się odbywa tak że wyskakuje okienko i ikonki 2 postaci ale ja od początku gry miałem tylko 1 takie glosowanie a marszałkowie zmieniali się chyba już z 10x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 21:04, Pablo1989 napisał:

:d Raz wygrałem wybory marszałka że wszyscy tylko na mnie odali głos, a konkurent nic
nie dostał, jak znajdę screena pokazę :P

Ho ho to Ci się trafiło przyjacielu, ja narazie jak gram to bardziej celuje w tworzenie własnego królestwa niż wybieranie na marszałka.To chyba nawet prostsze niż to że trzeab się mega przypodobać wielu osobom zeby być marszałkiem.A właśnie co daje bycie marszałkiem?jakieś fajne bonusy,jednostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować