Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2011 o 11:33, Sand_Ghost napisał:

Dużo osób gra jeszcze w multi Warbanda?
Pytam profilaktycznie bo nie wiem czy zdecydować się na zakup.

Tak, nawet bardzo. Aczkolwiek od razu Ci powiem, że jak tylko wprawisz się w rozgrywce, to przerzucisz się na mody, są O NIEBO lepsze od podstawowej wersji. Na szczęście wgrywanie modów jest w M&B łatwiejsze niż w jakiejkolwiek innej grze. ;)
Na przykład taki Mount&Musket mod. W czasie eventów(imprez) na serwerze może być do <200 ludzi biorących udział w bitwie liniowej. Brzmi ciekawie, nieprawdaż? ;)

Dnia 24.08.2011 o 11:33, Sand_Ghost napisał:

Czy to jakiś jest błąd ?

Dnia 24.08.2011 o 11:33, Sand_Ghost napisał:

W Normalnym M&B czy WARBAND, jak ma się questa z zabiciem X jegomościa w wiosce, to on zwykle przebywał > za dnia za chatami, a w Dzikich Polach, sprawdzam każdą chatę z tyłu i boku a jego nie ma, czy to jakiś bug czy > teraz gdzie indziej się chowa ? bo chodzę po wiosce jakieś 5min a jego nie mogę znaleść.


O ile dobrze pamiętam, to w WFaS zabójca nie siedzi za chatami, tylko gdzieś wewnątrz wioski. Rozpoznasz go po tym, że oprócz sołtysa jest jedynym NPC, który nie chodzi. Po prostu popatrz kto stoi w miejscu a go znajdziesz. Do tego raz zdarzyło mi się, że był bez ubrania, więc było dość łatwo go wytypować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie M&B Warband.Jestem wasalem u Rhodoków i przygotowuje się do zostania królem.Wysyłałem bohaterów z drużyny z misjami by mówili wieśniakom, kupcom jakim dobrym królem byłbym, żeby sprawdzili jakieś miasto itd.Większość z nich wracała i mówiła "Raport przekazuje Ci na piśmie" i za Chiny ludowe nie wiem gdzie mam ten raport, a raportów już z 10 mieć powinienem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 20:37, Robert321 napisał:

Mam pytanie odnośnie M&B Warband.Jestem wasalem u Rhodoków i przygotowuje się do zostania
królem.Wysyłałem bohaterów z drużyny z misjami by mówili wieśniakom, kupcom jakim dobrym
królem byłbym, żeby sprawdzili jakieś miasto itd.Większość z nich wracała i mówiła "Raport
przekazuje Ci na piśmie" i za Chiny ludowe nie wiem gdzie mam ten raport, a raportów
już z 10 mieć powinienem


Z tego co wiem, to żadnego raportu nie ma. Po prostu rośnie ci RtR kiedy wrócą. (Right to Rule - prawo do władzy)

I nie wysyłaj każdego kompana jak popadnie, ponieważ mogą zacząć się kłócić o to, jakie składasz obietnice. Niektóre się są ze sobą sprzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej zamierzam kupić Warband no i pytanko jak te mody się wgrywa gdzie co i jak ?:) bo niby gra się nudzi szybko ale jak ktoś wspominał mody są bardzo ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 20:54, Redjevel napisał:

Hej zamierzam kupić Warband no i pytanko jak te mody się wgrywa gdzie co i jak ?:) bo
niby gra się nudzi szybko ale jak ktoś wspominał mody są bardzo ciekawe.

Po prostu wrzucasz folder z plikami moda do folderu "Modules" w katalogu z grą. Potem z ''wybierałki'' gry wybierasz nazwę wgranego moda i cieszysz się nową grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Warbandzie jest kampania Single Player? Jeśli jest to jaka: ta sama co w "jedynce", rozszerzona, inna większa/mniejsza. Zastanawiam się nad zakupem PK Warband + OiM. Pierwszego M&B nie mam ale kiedyś miałem tą wersję z limitem do 7 lvl. Na multi to raczej słabo się widzę.
Może lepiej "jedynkę" + mody w tym mod OiM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warband to właściwie ulepszona ''jedynka'' (czyt. nie ma żadnego wątku głównego). Nowe bronie, animacje, usprawnienia, możliwości itp. Z tego co słyszałem OiM wprowadza jakąś kampanię, ale nie jest zbyt porywająca. W każdym razie, Warband czy nie, i tak będziesz ściągał mody fanów, bo na tym opiera się urok i długowieczność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 18:51, Opal_P napisał:

Czy w Warbandzie jest kampania Single Player? Jeśli jest to jaka: ta sama co w "jedynce",
rozszerzona, inna większa/mniejsza. Zastanawiam się nad zakupem PK Warband + OiM. Pierwszego
M&B nie mam ale kiedyś miałem tą wersję z limitem do 7 lvl. Na multi to raczej słabo
się widzę.
Może lepiej "jedynkę" + mody w tym mod OiM?

Warband rózni sie od "starego" M&B:
- Nowa mapa
- Nowa frakcja (Sułtanat sarranidów)
- Nowe przedmioty, reskin starych
- Możliwość założenia królestwa - bycie królem/królową
- Mariaże z innymi lordami/damami
- Faktorie w miastach. (źródło zysku)
- Nowe animacje
- Podnoszenie amunicji z ziemi, dwa tryby dla broni miotanej. (toporkami można rzucać, ale i też walczyć wręcz)

I wiele innych, których w tej chwili nie pamiętam. Ale mimo wszystko, Multiplayer jest znacznie ważniejszy niż SP, a mody dają grze nowe życie. (a raczej cały pakiet nowych zyć)
Zwłaszcza polecam polski mod WFaS (With Fire and Sword) do Multiplayera, w fazie beta, ale i tak wspaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 15:41, KrzyniuBDG napisał:

W WFaS ktoś w ogóle gra? Chciałem kiedyś spróbować to wszystkie serwery zupełnie puste,
a z chęcią bym sprawdził.

Różnie, najwięcej gra wieczorem, bo za dnia czy rano to wszyscy w pracy/szkole ;)
Ale fakt, w moda gra dość mała ilość ludzi, choć znając tendencję, to jak wyjdzie najnowszy patch ludzi chwilowo przybędzie. Gdy wyszedł patch 0.4, to na serwerze invasion było do 50 ludzi jednocześnie! jak na stosunkowo wczesną wersje beta moda, wspaniały wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 17:58, zerohunter napisał:

W Warbad też jest mechanika jak w Dzikich polach, że przejmuje się zamki itd?

Nie rób sobie jaj, Dzikie Pola(crap) było tworzone na podst. Warbanda, większość opcji, które są w DP istnieje też w Warbandzie.
W DP dodali to i owo, ale też kilka rzeczy usunęli. Moim zdaniem DP to zwykłe g*wno, stworzone tylko i wyłącznie pod zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 20:05, zerohunter napisał:

A grafika w którym lepsza?
Ogólnie mnie ciekawią te 2 części, DP kuszą tłem historycznym, to będzie moje pierwsze
podejście do tej gry.

Obydwie gry maja stosunkowo słaba grafikę.
Aczkolwiek nie patrz na grafikę, tylko na grywalność, a konkretniej multiplayer, który w Warbandzie jest o niebo lepszy. Do tego dochodzi cała masa wspaniałych modów, które są lepsze niż sama gra. Dla przykładu:
Mod pod warbanda, o nazwie WFaS (With Fire and Sword) czyli czasy te same, co DP. Póki co w trybie beta(tylko multiplayer), ale dodaje takie smaczki jak np:
- Działa.
- kopanie okopów.
- wiele nowych przedmiotów.
- komendy głosowe.
- łodzie oraz barki.
- Nowe dźwięki wystrzałów z broni palnej. (plus nowe animacje muszkietów)
Ogółem, mod jest po prostu wspaniały.

Jeśli zastanawiasz się co kupić, to kup Warbanda, jest o niebo lepszy od DP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 16:47, zerohunter napisał:

OMFG, przy tym na pewno nie będę się nudził, ciekawe jak ja się nauczę...

http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=7806.0


Napisz na forum, tutaj jak ten mod wyjdzie i go sprawdzisz, bo jestem ciekaw opinii.
A ja pewnie i tak zamulę z premierą i przypomnisz przez to, że wyszedł, bo czytałem o nim jak autor dopiero rzucił pomysł zrobienia czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 14:13, zerohunter napisał:

A przy single?

Przy single moim zdaniem równiez wygrywa warband. Aczkolwiek obie gry są w singlu co najwyżej mierne. Szybko się nudzą, jeśli nie wgrasz modów.
- 6 bardzo różnorodnych frakcji (DP ma tylko 5, które są w sumie podobne...)
- Kilka ficzerów więcej (mariaż, bycie królem)
- Lepsza ekonomia
- Jednostki w miastach i zamkach nie biorą się z odbytu.(W DP tak jest, dostajesz jednostki za nic)
- Gra jest bardziej dopracowana, w DP widać, że były stworzone tylko dla szybkiego zarobku, zero ambicji.
- Jedyne, co DP ma, a Warband nie, to fabuła. Ale ta fabuła jest tak słaba, że dałbym to bardziej jako minus, niż plus. Questy się bugują, i nie mają sensu.

Dlatego jak juz mówiłem, nie ma co się zastanawiać, Warband jest znacznie lepszy niż DP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować