Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2009 o 16:13, Reaper65 napisał:

Mam taki problem z pewnym zadaniem. Chodzi tu o śledzenie wrogiego szpiega, który ma
rzekomo wyruszyć z Tihr. Niestety nie bardzo wiem jak on wygląda, słyszałem jedynie,
że jest to podejrzanie wyglądający osobnik.

Odpowiedź na to masz w poście 878 autorstwa Luka Zombi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanko spotkałem Lezalita, który w pierwszej rozmowie opowiedział o składzie według niego idealnego wojska - chodzi o połączenie jednostek z wszystkich królestw. Pamiętam tylko o veigierskich strzelcach i lansjerach z khanatu czy ktoś pamięta resztę.
Chciałem się pobawić i stworzyć sobie taką ekipę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 09:11, Zand79 napisał:

Cześć mam pytanko spotkałem Lezalita, który w pierwszej rozmowie opowiedział o składzie
według niego idealnego wojska - chodzi o połączenie jednostek z wszystkich królestw.
Pamiętam tylko o veigierskich strzelcach i lansjerach z khanatu czy ktoś pamięta resztę.
Chciałem się pobawić i stworzyć sobie taką ekipę

Prawdopodobnie chodziło mu o Norską piechotę z którą w zwarciu nic nie ma szans.
Oraz Rhodockich tarczowników do ochrony strzelców przed szarżami konnicy i ostrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2009 o 16:01, JaqbD napisał:

Prawdopodobnie chodziło mu o Norską piechotę z którą w zwarciu nic nie ma szans.
Oraz Rhodockich tarczowników do ochrony strzelców przed szarżami konnicy i ostrzałem.

a pamiętasz ewentualnie z doświadczenia ci wynika kogo ze Swadi (nie wiem dlaczego ale kojarzą mi się ze Szwabią i ich nie lubie i toczę wojnę) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 09:26, Zand79 napisał:

a pamiętasz ewentualnie z doświadczenia ci wynika kogo ze Swadi (nie wiem dlaczego ale
kojarzą mi się ze Szwabią i ich nie lubie i toczę wojnę) ;-)

Chodzi o ciężką kawalerię do łamania obrony wroga.
Gwoli ścisłości:
Swadia - Europa Zachodnia
Vaegirzy - Europa Wschodnia
Khergici - Mongolia
Nordowie - kraje Skandynawskie
Rhodocy - Państewka Półwyspu Apenińskiego :))
Swadianie są prawdopodobnie odzwierciedleniem armii francuskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 18:03, JaqbD napisał:

> Mam taki problem z pewnym zadaniem. Chodzi tu o śledzenie wrogiego szpiega, który
ma
> rzekomo wyruszyć z Tihr. Niestety nie bardzo wiem jak on wygląda, słyszałem jedynie,

> że jest to podejrzanie wyglądający osobnik.
Odpowiedź na to masz w poście 878 autorstwa Luka Zombi.


Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 11:32, White_Eagle napisał:

Czy możecie mi polecić jakieś ciekawe mody do tej gry. Proszę również o poradę jak je
"wmontować".

Najlepsze mody można znaleźć tutaj wraz z osobnymi forami:
http://forums.taleworlds.net/index.php/board,63.0.html
Z tych polecę:
Native Expansion
Lords and Realms
Eagle and the Radiant Cross
Roots of Yggdrassil
Jeszcze pewnie kilku innych forumowiczów doda coś od siebie.
A jak wmontować ?
Folder z modem wrzucasz do katalogu "modules" w folderze M&B. Odpalasz wybierałkę i z rozwijalnego menu wybierasz nazwę moda. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zrobić wasala ?

Bo wiecie :D szturmem zdobyłem pewien zamek i jest mój :D i stoję na czele rebeli, ale nie mam wasala ale nie wiem jak go mieć, co powwiniem zrobić, puki co szykuję nowe wojsko (Stare pilnuje zamku) aby znów jakiś zamek przejąć :D.

PS Aha strasznie mnie wkurza zadanie dostarczania bydła pod wioskę zamaist grzecznie iść to ucieka mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 11:32, White_Eagle napisał:

Czy możecie mi polecić jakieś ciekawe mody do tej gry. Proszę również o poradę jak je
"wmontować".

Jak lubisz Star Wars to mod Star Wars Calradia, wciąż beta, ale mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 15:31, Pablo1989 napisał:

Mam pytanie jak zrobić wasala ?
Bo wiecie :D szturmem zdobyłem pewien zamek i jest mój :D i stoję na czele rebeli, ale
nie mam wasala ale nie wiem jak go mieć, co powwiniem zrobić, puki co szykuję nowe wojsko
(Stare pilnuje zamku) aby znów jakiś zamek przejąć :D.

W podstawowym Native nie można. Musisz dobyć odpowiedniego moda z taką funkcją.

Dnia 07.04.2009 o 15:31, Pablo1989 napisał:

PS Aha strasznie mnie wkurza zadanie dostarczania bydła pod wioskę zamaist grzecznie
iść to ucieka mi.

Musisz tak ja gonić, żeby kierować bydło w stronę wioski. Łatwo jest to opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 09:53, KrzyniuBDG napisał:

> Roots of Yggdrassil
Co to za mod, możesz opisać skrótowo?

Pewnie.
Wyobraź sobie mroźną skandynawską krainę, które zamieszkuje kilka różnych klanów nordyckich, najczęściej mocno ze sobą skłóconych. Bez koni, kusz, zaawansowanej techniki zbrojeniowej późnego średniowiecza.
To właśnie ten mod. Kładzie on wielki nacisk na umiejętności walki - nie na statystyki, tylko na osobistą zręczność gracza i znajomość ciosów. Nie masz tutaj konia, którym uciekniesz przed wrogiem. Musisz mieć świetnie obcykaną walkę na piechotę.
Sam muszę przyznać, że walczę tylko "na nogach" we wszystkich modach, ale ten daje mi naprawdę ogromną satysfakcję z każdej kolejnej bitwy, bo wymagają one wielkiego zaangażowania. Zbroje nie dają ogromnej ochrony, ważna jest więc umiejętność parowania i unikania strzał przez "strafe''owanie" ;)).
Poza tym w modzie pojawiła się masa różnych jednostek i nowego sprzętu (dużo zostało usuniętych - zbroje płytowe itp.) Dodano nawet kilka animacji ataku.
Warto zaznaczyć, że mod jest we wczesnym stadium (beta 0.101) i jest jeszcze całkiem awaryjny i niedopracowany.
Tak czy siak, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 15:46, JaqbD napisał:

> > Roots of Yggdrassil
> Co to za mod, możesz opisać skrótowo?
Pewnie.
Wyobraź sobie mroźną skandynawską krainę, które zamieszkuje kilka różnych klanów nordyckich,
najczęściej mocno ze sobą skłóconych. Bez koni, kusz, zaawansowanej techniki zbrojeniowej
późnego średniowiecza.
To właśnie ten mod. Kładzie on wielki nacisk na umiejętności walki - nie na statystyki,
tylko na osobistą zręczność gracza i znajomość ciosów. Nie masz tutaj konia, którym uciekniesz
przed wrogiem. Musisz mieć świetnie obcykaną walkę na piechotę.
Sam muszę przyznać, że walczę tylko "na nogach" we wszystkich modach, ale ten daje mi
naprawdę ogromną satysfakcję z każdej kolejnej bitwy, bo wymagają one wielkiego
zaangażowania. Zbroje nie dają ogromnej ochrony, ważna jest więc umiejętność parowania
i unikania strzał przez "strafe''owanie" ;)).
Poza tym w modzie pojawiła się masa różnych jednostek i nowego sprzętu (dużo zostało
usuniętych - zbroje płytowe itp.) Dodano nawet kilka animacji ataku.
Warto zaznaczyć, że mod jest we wczesnym stadium (beta 0.101) i jest jeszcze całkiem
awaryjny i niedopracowany.
Tak czy siak, polecam.


mmm, mocno mnie zainteresowałeś, chociaż zwykle idę na łatwiznę i walczę z konia to chyba spróbuję tego moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2009 o 15:46, JaqbD napisał:

Wyobraź sobie mroźną skandynawską krainę, które zamieszkuje kilka różnych klanów nordyckich,
najczęściej mocno ze sobą skłóconych. Bez koni, kusz, zaawansowanej techniki zbrojeniowej
późnego średniowiecza.
To właśnie ten mod. Kładzie on wielki nacisk na umiejętności walki - nie na statystyki,
tylko na osobistą zręczność gracza i znajomość ciosów. Nie masz tutaj konia, którym uciekniesz
przed wrogiem. Musisz mieć świetnie obcykaną walkę na piechotę.
Sam muszę przyznać, że walczę tylko "na nogach" we wszystkich modach, ale ten daje mi
naprawdę ogromną satysfakcję z każdej kolejnej bitwy, bo wymagają one wielkiego
zaangażowania. Zbroje nie dają ogromnej ochrony, ważna jest więc umiejętność parowania
i unikania strzał przez "strafe''owanie" ;)).
Poza tym w modzie pojawiła się masa różnych jednostek i nowego sprzętu (dużo zostało
usuniętych - zbroje płytowe itp.) Dodano nawet kilka animacji ataku.
Warto zaznaczyć, że mod jest we wczesnym stadium (beta 0.101) i jest jeszcze całkiem
awaryjny i niedopracowany.
Tak czy siak, polecam.


Wszystko pięknie tylko czy jest na 1.01 lub 1.0.11. Jeśli tak to skąd pobrać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 15:58, necron1501 napisał:

Wszystko pięknie tylko czy jest na 1.01 lub 1.0.11. Jeśli tak to skąd pobrać???

Wystarczy odrobinkę poszukać.
Link do forum:
http://forums.taleworlds.net/index.php/board,116.0.html
Link do MBRepository:
http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/singlefile.php?cid=7&lid=1167
Wystarczy kliknąć literkę alfabetu "R" i wyświetlą Ci się wszystkie mody pod daną literę, które zostały tam wrzucone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 17:53, Infes napisał:

Wiadomo coś już na temat MultiPlayera do Mount&Blade? Jakieś nowe wiadomości czy coś?

Armagan powiedział, że projekt M&B wraz z wersją multiplayer zostaje zamknięty ze względu na małe zyski ze sprzedaży i niewielkie wsparcie graczy. Jak, że news został napisany 1 kwietnia, był to żarty Primaaprilisowy.
Poza tym żarcikiem na razie nie ma żadnych nowych wiadomości na temat postępu prac. Wiemy, że projekt ciągle żyje i ma się dobrze. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować