Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Z ogromną radością stwierdzam, że jeden z najlepszych modów w historii M&B, Expanded Gameplay doczekał się w końcu trzeciej części wersję 1.011.
Chel, główny modder, pod "naciskiem" fanów (w tym mnie) wczoraj na wieczór ukończył prace i wrzucił moda na serwer. Można go ściągnąć tu:
http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/singlefile.php?cid=1&lid=576
A tu oficjalny temat moda:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,61453.0.html
Za 50 min będę mięc już go na dysku, więc niedługo napiszę co się zmieniło i jak go oceniam.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 08:50, JaqbD napisał:

Z ogromną radością stwierdzam, że jeden z najlepszych modów w historii M&B, Expanded
Gameplay doczekał się w końcu trzeciej części wersję 1.011.
Chel, główny modder, pod "naciskiem" fanów (w tym mnie) wczoraj na wieczór ukończył
prace i wrzucił moda na serwer. Można go ściągnąć tu:
http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/singlefile.php?cid=1&lid=576
A tu oficjalny temat moda:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,61453.0.html
Za 50 min będę mięc już go na dysku, więc niedługo napiszę co się zmieniło i jak go oceniam.
Pozdrawiam.


O tak, EG 2 był rzec można niemalże rewolucyjny, toteż czekam na Twoją relację:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie wystarczyło 25 min grania, aby wyciągnąć jeden podstawowy wniosek.
Gra jest w bardzo wczesnej becie.
Ale po kolei - gra jest cholernie krwawa w porównaniu do Native, czy nawet NE - jednym cięciem Drunken Fisherman ^^ cały zalał się krwią i dostał 300+ obrażeń (moja postać - 34 lvl, skill w broni dwuręcznej 326). Mamy tutaj zapodane nowe ruchy bojowe znane z Roots of Yggdrassil.
Przejdźmy do sprzętu. Tony, tony nowej stali na klatę i brzeszczotów do jej rozłupywania. Współczynnik obrażeń został drasycznie zwiększony, aby oddać realizm i zwiększyć poziom trudności. Dodano też znany Horse Pack Chela, który zapewnia około 50 nowych, różnych koni. Aha - jedna ważna rzecz - topory dwuręczne są teraz pod typem broni Polearms - broń polowa. Wszytko wygląda kozacko a przeglądanie ofert sklepowych w końcu dostarcza przyjemności. :))
Teraz frakcje i jednostki. Nowych w sumie jest niewiele, ale przeraża cyfra, którą trzeba wybulić za choćby jednego wojownika. 66 denarów za jednego Norskiego Warriora. Warlord kosztuje aż 840 denarów. Nie chcę wiedzieć ile sobie życzy Veteran Warlord. Ekwipunek jednostek z danej frakcji różni się od siebie bardzo nieznacznie, ta sfera wymaga bardzo wiele pracy.
Podobnie jak w EGII: Illumination, nie uświadczymy tu nowej mapy.
Podsumowując - na razie nie warto. Można sobie spokojnie na razie dać siana z tym modem, bo nie wprowadza kluczowych zmian, jakie oferuje NE, które znacznie przedłużają rozgrywkę.
Poczekajmy jeszcze z miesiąc albo dwa, a Chel powinien sporo poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mody to ja polecam..betę Festung Breslau, naszego rodzimego moda! Tworzy go Mat Berserker i Crusader, dwaj Polacy ;) O czym jest mod? o..Twierdzy Wrocław! Walka między Niemcami i Czerwonymi. Beta oferuje tylko tryb quick battle a w niej 3 bitwy. Mod wprowadzi wiele innowacji takich jak zniszczalne budynki ( niestety nie wszystkie), Pola minowe(jeszcze nie pewne) bitwy z użyciem samolotów i czołgów i wiele wiele innych ;) Po więcej info odsyłam na forum tawerny four ways lub forum moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzony jest poziom w EG 3... Większa grupka wrogów i po tobie... Żeby utrzymać 50 ludzi prawi najlepszych to trzeba być chyba milionerem... Kasę się ciężko trzaska bo poziom za wysoki i tak w kółko... Nie uzyskasz niczego będzie nadal taki poziom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 12:28, White_Eagle napisał:

Czy w tej grze można zostać królem ? Jeżeli tak, to jak tego dokonać ? Proszę o pomoc.

Aby zostać królem wystarczy zdobyć zamek lub miasto. Wtedy automatycznie tworzy się nowe królestwo z Tobą na czele. Jest tylko jeden problem - w podstawowym module Native aspekt ten jest miernie rozbudowany, więc najlepsze efekty osiąga się na modzie, np. Native Expansion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez modów to nie do końca jesteś królem..bo jesteś tylko sam jeden i nie masz podwładnych :/ za to polecam mod Sword of Damocles bo tam jest skrypt Highlander''a czyli człowieka który dał nam możliwość zostania władcą z własnymi wasalami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wieżą oblężniczą... U mnie się ona nie porusza,ale w normalnej grze.Jak dam "Szybką Bitwę" to wszystko działa jak należy... -.-

Mam wersję 1.011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 17:31, dominik713 napisał:

Mam problem z wieżą oblężniczą... U mnie się ona nie porusza,ale w normalnej grze.Jak
dam "Szybką Bitwę" to wszystko działa jak należy... -.-

Czy żołnierze z którymi zajmujesz zamek dochodzą do wieży ? Jeśli nie, nie będzie się ona poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 17:42, dominik713 napisał:

Raz podchodzą raz nie... A jak mam zrobić żeby podchodzili?;p

Jest automatyczny skrypt, który każe wojom dochodzić do wieży. Każ im po prostu szarżować jeśli stoją w miejscu. Jeśli to nie pomaga, to może to wina modów których używasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 17:53, dominik713 napisał:

Yyy.... nie używam żadnych modów. :/ W Szybkiej Bitwie wszystko jest ok...

Hmmm... Jeśli rozkaz szarżowania nie pomoże, spróbuj reinstalacji gry.
Nie widzę innej możliwości, tym bardziej, że używasz aktualnej wersji (chyba w 1.001 był problem z wieżami oblężniczymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to wina tego,że mam spolszczenie z 1.010? Co prawda wersje niemal te same,ale nic nie wiadomo... A jeśli zreinstalluję grę to save''y będą działały?

Jeszcze jedno... Ile muszę mieć reputacji by zostać wasalem Swadii? Mam jej 119 i dalej nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 18:00, dominik713 napisał:

A może to wina tego,że mam spolszczenie z 1.010? Co prawda wersje niemal te same,ale
nic nie wiadomo... A jeśli zreinstalluję grę to save''y będą działały?

Oczywiście. Znajdują się w Moich Dokumentach, dla pewności zrób backup na pulpit.

Dnia 22.04.2009 o 18:00, dominik713 napisał:

Jeszcze jedno... Ile muszę mieć reputacji by zostać wasalem Swadii? Mam jej 119 i dalej
nie mogę...

Chyba trzeba mieć ponad 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie... Udało mi się zdobyć już 2 zamki,ale oba Król Harlaus(Swadianie) oddał we władanie komuś innemu... Dlaczego tak się dzieje? Jako uzasadnienie podaje,że już mam lenna w jego królestwie(taa,stara wiocha zabita dechami)ale z tego co widzę,większość lordów ma i zamki,i wioski... Co muszę zrobić aby król oddał mi we władanie tego zamku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 12:04, dominik713 napisał:

Jeszcze jedno pytanie... Udało mi się zdobyć już 2 zamki,ale oba Król Harlaus(Swadianie)
oddał we władanie komuś innemu... Dlaczego tak się dzieje? Jako uzasadnienie podaje,że
już mam lenna w jego królestwie(taa,stara wiocha zabita dechami)ale z tego co widzę,większość
lordów ma i zamki,i wioski... Co muszę zrobić aby król oddał mi we władanie tego zamku?

Musisz zdobyć dużo więcej sławy. gdy masz jej powyżej 1000 możesz dostać nawet miasto. Ale jak przesadzisz, to potem nie dostaniesz żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować