Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2009 o 09:25, Peter44 napisał:

Jak instaluje się ten mod co pozwala generować bitwe?
Nie znam się na tym...

Wrzucasz folder z modem do katalogu "modules" w miejscu, gdzie zainstalowałeś M&B, potem z wybierałki znmieniasz mod z "Native'' na tego moda, którego zainstalowałeś.
Jeśli ten mod to tylko kilka plików, to daj mi link do tego, zobaczę o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 14:02, JaqbD napisał:

> Jak instaluje się ten mod co pozwala generować bitwe?
> Nie znam się na tym...
Wrzucasz folder z modem do katalogu "modules" w miejscu, gdzie zainstalowałeś M&B, potem
z wybierałki znmieniasz mod z "Native'' na tego moda, którego zainstalowałeś.
Jeśli ten mod to tylko kilka plików, to daj mi link do tego, zobaczę o co chodzi.

PO sprawie, bez z ciebie bym sobie nie poradzieł dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 14:02, JaqbD napisał:

> Jak instaluje się ten mod co pozwala generować bitwe?
> Nie znam się na tym...
Wrzucasz folder z modem do katalogu "modules" w miejscu, gdzie zainstalowałeś M&B, potem
z wybierałki znmieniasz mod z "Native'' na tego moda, którego zainstalowałeś.
Jeśli ten mod to tylko kilka plików, to daj mi link do tego, zobaczę o co chodzi.

O są kłopoty. PO włączeniu zaczyna sie ładować ale w pewnym momencie słusze te dzięk błędu. Jakiej human animation czy coś.
Mam mod:Custom Battle Mod 5.0 v (chyba jaoś tak ale nie pomnę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 14:43, Peter44 napisał:

Mam mod:Custom Battle Mod 5.0 v (chyba jaoś tak ale nie pomnę)

No dobrze, ale podaj mi link, skąd ściągnąłeś tego moda.
Wyszukiwarka na Repozytorium się sypie, a nie będę przeglądał 74 stron z modami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 16:05, JaqbD napisał:

> Mam mod:Custom Battle Mod 5.0 v (chyba jaoś tak ale nie pomnę)
No dobrze, ale podaj mi link, skąd ściągnąłeś tego moda.
Wyszukiwarka na Repozytorium się sypie, a nie będę przeglądał 74 stron z modami...

Juz nie wazne, sciągnąłem nowszą wersję i dział, przepraszam za kłopoy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem i mam parę pytań. W triala jakiś czas temu grałem i mi się podobał... Podobno jest bardzo dużo modów i to głównie dzieki nim gra żyje tak? Mody są na różne wersje tej gry? Jeśli kupię będę mógł grać w wszystkie mody czy nie bardzo? Czy wiadomo coś na temat mulitplayera? Z góry dzięki.

Btw jest jakiś mod, by dało się pograć spartiatą? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 15:59, nolif3r napisał:

Podobno jest bardzo dużo modów i to głównie dzieki nim gra żyje tak?

Zgadza się.

Dnia 24.09.2009 o 15:59, nolif3r napisał:

Mody są na różne wersje tej gry? Jeśli kupię będę mógł grać w wszystkie mody czy nie bardzo?

Jest tak - wraz z grą otrzymasz kod aktywacyjny, jeśli się nie mylę.
Dzięki niemu możesz aktywować dowolną wersję M&B (0.903, 0.784 czy tą całkiem najnowszą, 1.011). Będziesz mógł ogarnąć każdego moda, jeśli zdobędziesz do niego odpowiednią wersję gry.

Dnia 24.09.2009 o 15:59, nolif3r napisał:

Czy wiadomo coś na temat mulitplayera? Z góry dzięki.

Trwają beta-testy, planowany release jest na pierwszy kwartał nowego roku.
Jeśli chcesz wziąć udział w testach, kieruj się tutaj (watro mieć kod aktywacyjny, bo inaczej sznase masz marne, by cię wybrano):
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,76804.0.html

Dnia 24.09.2009 o 15:59, nolif3r napisał:

Btw jest jakiś mod, by dało się pograć spartiatą? :>

Na aktualną wersję, zdaje się, że nie. Ale na 0.903 był mod na podstawie Rome: Total War ;]
EDIT:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,34293.0.html
Tu masz moda do 0.960, gdzie mamy spartan ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 18:56, nolif3r napisał:

Da się w tej grze (albo w modzie) grać 2 broniami naraz? Tzn, 2 miecze równocześnie ?

Co najwyżej jedna broń jako defensywa - tarcza. Podobnie jak w Morrowindzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 19:23, JaqbD napisał:

> Da się w tej grze (albo w modzie) grać 2 broniami naraz? Tzn, 2 miecze równocześnie
?
Co najwyżej jedna broń jako defensywa - tarcza. Podobnie jak w Morrowindzie ;]


No z tarczą to wiem... ale mi chodzi o to - w 1 ręce miecz, w 2 też :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie. Z żadnym jeszcze modem się nie spotkałem żeby pozwalał na takie coś choć może istnieje lub jest w trakcie tworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 20:23, nolif3r napisał:

> > Da się w tej grze (albo w modzie) grać 2 broniami naraz? Tzn, 2 miecze równocześnie

> ?
> Co najwyżej jedna broń jako defensywa - tarcza. Podobnie jak w Morrowindzie ;]

No z tarczą to wiem... ale mi chodzi o to - w 1 ręce miecz, w 2 też :P


Nie ma takiego moda i nie jest tworzony. Nie będzie z tego co wiem takich mozliwosci takze w żadnym dziele CDP które robia związane z M&B, a to z prostej przyczyny ze nie pozwala na to "budowa" gry. Dodatkowo jest to raczej nie realistycznw bo tylko wyjatki w realnym swiecie walczyly w taki sposob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 17:46, Karol44 napisał:

Wysłał by mi ktoś seva z rozwiniętą postacią i by miało już większą grupę wojska na
wersje gry 1.010

ostatnio zrobiłem postać w Native, napykałem chyba 17 lvl łażąc sam. Walczę jednoręczna+tarcza (bądź w konnymi 2handed)+rzucanie. (skill 120/180/200) Kasy masz koło 8k więc bez problemu szybko zbudujesz sobie drużynę z najemników, a jeśli nie, to wytrenujesz nowych z chłopów. Sam możesz robić niezłą jatkę, także bez obaw:
http://www.sendspace.com/file/d4u039
Jeśli save nie zadziała, wyślę ci builda mojej postaci.

BTW - na jakim poziomie grasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce Ci się grać od nowa, to możesz sobie postać wyeksportować i zacząć starą postacią grę od nowa ;)
Przy eksporcie zapisuje się tylko postać (lvl, skille itd.) oraz hajs. Kontakty i sława się nie zapisują.
Jeśli grasz w trybie nierealistycznym(save w każdej chwili) to możesz posprzedawać cały sprzęt żeby mieć więcej hajs na start, bo ekwipunek się nie zapisuje.
Jak to zrobić?
Wchodzisz w okno postaci, wchodzisz w statystyki(po lewej) i dajesz eksport. Zapamiętaj imię postaci.
Tworzysz nową postać(nowa gra) i wybierasz co tam Ci odpowiada. Po stworzeniu postaci importujesz postać w tym samym miejscu. Postać musi mieć takie samo imię jak ta wyeksportowana. (Po imporcie możesz je zmienić)

To tyle ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego dość... zagadkowego problema.
W Mounta gram już kupę czasu, cały ten okres gra działała sprawnie i bez najmniejszych problemów, pomijając może (rzadkie) errory i kopsnięcia do pulpitu. Jakiś miesiąc czy dwa temu, zaraz po formacie, gra nie tylko mnie wywaliła... ale także uniemożliwiła powrót. W menu zniknęła muzyka, gra co prawda się wczytywała, ale kiedy tylko dochodziło do starcia - szelest wyjmowanej broni, potem kamera zaczyna się oddalać i oddalać, aż w końcu widzę tylko gorejącą biel.
Powiedziałem sobie: reinstall. I okej, wywaliłem, wrzuciłem ponownie... babach! To samo! Magiczny trzeci raz? Babach! To samo!
Wtedy na jakiś czas Mounta opuściłem, stwierdzając, że i tak miałem go chwilowo dość. No ale znów mnie ochota naszła, zwłaszcza że znalazłem sobie ciekawego modzika... i babach! Odpalam w ramach testu szybką bitwę, następują znane mi już objawy... z drobną różnicą - teraz wszyscy zawieszają się wyciągając broń. Spróbowałem pierwszy raz, drugi, chciałem zacząć nową grę - to samo.
Więc, moi wymiatacze drodzy - co to jest? Jak to zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować