Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Jak szukacie moda to idźcie poszukać na forum TW, tak jest moim zdaniem najłatwiej ;) Ewentualnie spytajcie się rodaków z tawerny four ways ;) Wystarczy spytać się na SB to wam powiedzą, z tego co pamiętam to na sb tam prawie cały czas ktoś jest ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modzik się zasysa, zobaczymy jak tam będzie. A co do szukania modów, no cóż takie szukanie na ślepo nawet według wypowiedzi i ocen na forum złe mi się kojarzy bo już nie raz przejechałem się i mod okazał się bublem a setki błędów o których nikt ie wspomniał psuły całą zabawę.
Przykładam może być choćby najnowsza wersja "Wojny Stuletniej", gdzie zbalansowanie jest beznadziejne do tego stopnia, że wojownicy są jak czołgi które można bić, kopać, gryźć, a oni stoją dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 12:21, konrad_t5 napisał:

Takie pytanko, jestem wasalem swadi, mam już zamek, ale czy jest jakis sposób zdobycia
rycerzy swadi poza najmowaniem jeńców?

Oczywiście. Rekrutacja chłopów i ich szkolenie poprzez walkę lub umiejętność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 13:05, JaqbD napisał:

> Takie pytanko, jestem wasalem swadi, mam już zamek, ale czy jest jakis sposób zdobycia

> rycerzy swadi poza najmowaniem jeńców?
Oczywiście. Rekrutacja chłopów i ich szkolenie poprzez walkę lub umiejętność.


Tak sie obawiałem.... no coz czeka mnie dłuuugie szkolenie chłopów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 13:30, konrad_t5 napisał:

> > Takie pytanko, jestem wasalem swadi, mam już zamek, ale czy jest jakis sposób
zdobycia
>
> > rycerzy swadi poza najmowaniem jeńców?
> Oczywiście. Rekrutacja chłopów i ich szkolenie poprzez walkę lub umiejętność.

Tak sie obawiałem.... no coz czeka mnie dłuuugie szkolenie chłopów :/

Jeśli nie chce Ci sie ich szkolić podczas walki z innymi wojskami to możesz ich przeszkolić w obozie treningowym.
Ja też zawsze robię sobie z Jeremusa/Artimennera trenera, bo mają duży współczynnik inteligencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 14:34, KuroNeko napisał:

> > > Takie pytanko, jestem wasalem swadi, mam już zamek, ale czy jest jakis
sposób
> zdobycia
> >
> > > rycerzy swadi poza najmowaniem jeńców?
> > Oczywiście. Rekrutacja chłopów i ich szkolenie poprzez walkę lub umiejętność.

>
> Tak sie obawiałem.... no coz czeka mnie dłuuugie szkolenie chłopów :/
Jeśli nie chce Ci sie ich szkolić podczas walki z innymi wojskami to możesz ich przeszkolić
w obozie treningowym.
Ja też zawsze robię sobie z Jeremusa/Artimennera trenera, bo mają duży współczynnik inteligencji
;)



Dzięki, a ja jak idiota co chwila robiłem oboźik i samemu trenowałem przez te 10 minut :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 14:34, KuroNeko napisał:

> > > Takie pytanko, jestem wasalem swadi, mam już zamek, ale czy jest jakis
sposób
> zdobycia
> >
> > > rycerzy swadi poza najmowaniem jeńców?
> > Oczywiście. Rekrutacja chłopów i ich szkolenie poprzez walkę lub umiejętność.

>
> Tak sie obawiałem.... no coz czeka mnie dłuuugie szkolenie chłopów :/
Jeśli nie chce Ci sie ich szkolić podczas walki z innymi wojskami to możesz ich przeszkolić
w obozie treningowym.
Ja też zawsze robię sobie z Jeremusa/Artimennera trenera, bo mają duży współczynnik inteligencji
;)


a możesz powiedzieć jak to zrobić?? Ja jestem zbyt tempy coby sam sie domyślić:P

PS: już nieważne, sam sie domyśliłem o co chodziło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie moda 1257. W modzie tym użyto innej tekstury na mapie (rzekomo ładniejszej), niestety mój komp się przy niej buntuje, czy da się wrócić do "starego" wyglądu mapy, jeśli się da, to oczywiście krótki tutorial poproszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 22:43, Adidas66 napisał:

Mam pytanie odnośnie moda 1257. W modzie tym użyto innej tekstury na mapie (rzekomo ładniejszej),
niestety mój komp się przy niej buntuje, czy da się wrócić do "starego" wyglądu mapy,
jeśli się da, to oczywiście krótki tutorial poproszę ;)


Wątpię czy się da. Ale lepiej zrobisz, jeśli napiszesz na forum tawerny four ways.(największe polskie forum o m&b) na gram.pl jest raczej niewielu fanów M&B a tam jest ich całe zatrzęsienie w tym bardzo dobrzy modderzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tam jest lepiej, ale kierowała mną królowa nauk ;) Jeśli zadam pytanie na dwóch forach, to mam 2 razy większe szanse na uzyskanie odpowiedzi, oczywiście nie uwzględniając "jakości" tych for.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:21, Principes napisał:


Pierwszy raz o tym słyszę, ale robi wrażenie.
A tak po za tematem... Jest jakiś mod przerabiający mount&blade na realia westernów pod wersje 1.0? Bo wiem, że nie było , ale a nóż/widelec coś postało lub przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:08, KuroNeko napisał:

Raczej nie ma, ale tworzony jest niesamowity mod w tym klimacie, nazywał się bodaj "1866:
Western Mod".


Jest tworzony? Ja pamiętam "Western Mod" na wersję 0.81 chyba, ze kiedyś był.
Na pewo taki mod jest robiony? Jeśli tak to świetne wieści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde bracki mi usuną moda na wersję 1.08 na 999 Amunicji, wiem że się nazywał Large coś tam, może ktoś wie jaka pełna nazwja jego była to sobie go znów znajdę i pobiorę :D, bo kurde uielbiam bawić się w Legolasa, bardzo przydatne w Obronie i Ataku twierdz. A kto podejdzie bliżej dostanie Cepem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież można to zrobić samemu.
sposób 1: Użyć item editora
sposób 2: Samemu pogmerać w pliku item_kinds1.txt

Zapewniam, że jest to proste jak drut, wystarczy krótką chwilkę pomyśleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może czy są dostępne (lub ew. czy są tworzone) jakieś mody osadzone w świecie wykreowanym przez Georga R.R Martina w Pieśni Ognia i Lodu?

Uważam że te uniwersem z wybitnie nadaje się jako materiał do moda M&B i fajnie byłoby w coś takiego pograć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 13:31, Fergas napisał:

moze ktos wie o co chodzi gdy dolaczam do bitwy by pomoc to razem powinnismy miec np
200 zolnierzy a sa tylko moi czyli 62

A na ile masz ustawiony battle sizer i ilu jest przeciwników? Jeśli BP jest ustawiony na 200, to wszystkich jednostek na polu bitwy będzie max 200. Twoich, sojuszniczych i wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować