Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2009 o 20:37, kuki288 napisał:

Aha... a gdzie można spotkać jakiegoś waegirskiego lorda?:D Bo ja żadnego nie widziałem
już od niepamiętnych czasów... a Król Ragnar mi mówi że jesteśmy o KROK od wygrania wojny...
czyli jeszcze jej nie wygraliśmy;/


Oni błądzą po mapie, generalnie nie ma reguły jak ich znaleźć, w końcu się przyłącza do kogoś, albo ktoś ich ubije, nie ma co się przejmować i tak zagrożenia nie sprawiają już. Jak całkowicie padną otrzymasz o tym komunikat ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 20:21, Eregion napisał:

a teraz pytanie w modzie "Wielka Smuta" jest jakas linia fabularna, sa jakieś wydarzenia
historyczne???


Sry za 2 posty, ale edycja jak zwykle działa.
Nie akcja dzieje się w ostatnim roku wieku smuty i nie ma żadnych wydarzeń historycznych, ani linii fabularnej, tak jak w zwykłym M&B mamy czystą piaskownice, ale piękna jest artyleria i granaty ręczne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Prophesy of Pendor v2.5 naprawdę wymiata -walki są dużo trudniejsze, sporo nowych itemów. Tak mnie wciągnęło, że wczoraj do 4 nad ranem grałem :D

Opłaca się walczyć mieczem dwuręcznym na koniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2009 o 21:52, Kapas napisał:

Opłaca się walczyć mieczem dwuręcznym na koniu ?

Opłaca się, bo jest długi i zadaje duże obrażenia. Polecam Miecz Bękarci lub Wojenny Miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 09:33, Wrukos napisał:


> Opłaca się walczyć mieczem dwuręcznym na koniu ?
Opłaca się, bo jest długi i zadaje duże obrażenia. Polecam Miecz Bękarci lub Wojenny
Miecz.


Owszem jest długi, ale powolny. Ja bym z konia jednak preferował lancę lub jednoręczny. I łuk rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 10:35, tomoliop napisał:

>
> > Opłaca się walczyć mieczem dwuręcznym na koniu ?
> Opłaca się, bo jest długi i zadaje duże obrażenia. Polecam Miecz Bękarci lub Wojenny

> Miecz.

Owszem jest długi, ale powolny. Ja bym z konia jednak preferował lancę lub jednoręczny.
I łuk rzecz jasna.

Ja lancą walczyć za bardzo nie potrafię, ot trudna do opanowania broń. A poza tym jest w grze bardzo szybki dwuręczniak, jeden z ukrytych itemków w Nativie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za filozofia by dobrze walczyc konno lacą? Kupujesz najdłuższą, ja zawsze miałem turniejową i starasz sie nabijac na nia wrogów bez uzywania przycisku od ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 11:18, Indrid_Cold napisał:

A co to za filozofia by dobrze walczyc konno lacą? Kupujesz najdłuższą, ja zawsze miałem
turniejową i starasz sie nabijac na nia wrogów bez uzywania przycisku od ataku.

Ja wolę robić słynne "kamikaze" z ostrym toporem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 14:15, Eregion napisał:

e tam granaty mi sie nie podobają ale za to artyleria mnie zaciekawiła, będę mógł rekrutować
artylerzystów?

Oczywiście, że tak, ale nie napalaj sie tak, owszem jest to fajna nowinka w świecie m&b, ale jest to jeszcze baaardzo niedopracowane, więc podejdź do tego z dystansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah baza modów jak zwykle działa tak, ze nie działa, ale udało mi się dorwać coś pięknego: Wersja beta moda 1866, chyba na tym forum już się z 10 razy pytałem czy aby nie powstał jakiś z bronią palna na wyższym poziomie, gdzie odrywała największa rolę. Moduł sie zasysa więc na razie więcej nie powiem.

The Wedding Dance, niestety wywala mi do windy ;/ Aczkolwiek mogę stwierdzić, ze początek gry jest dobry i bardzo ładnie przerobione menu główne :D

Poza tym na four ways screeny z last day? Czyżby był przerabiany/robiony na 1.11? Lepiej dowiedzieć się późno niż wcale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka!Mam znowu problem z wiezami oblezniczymi...zrobilem tak jak muwiliscie wziolem podeszlem i dalem komende ,,Wszyscy do ataku'''' no i podeszlem i jechala sobi normalnie ale to bylo w potyczce a jak gram w kampani to robie tak samo teren jet gladzudki i wogule fajnie a ona stoi oco chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w moduł 1866: Mount&Blade Western Mod na razie w wersji 0.8 wyszedł na święta, ale jest już na prawdę przekozacki, pozmieniane praktycznie wszystko, broń palna z dokładna animacja i wydająca rożne dźwięki! Frakcje takie jak Apacze, jacyś drudzy indiańcy, Meksykanie i Stany Zjednoczone, jako bandyci renegaci konfederacji i jeszcze mini frakcje do których można jednak należeć, czyli bandy rewolwerowców ;] Mniam, jeszcze porobię troche screenów i zrobię recenzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dziś oryginałkę M&B z efektu serii w wersji 1.0.10, w instrukcji pisze, że trzeba grę aktywować. Pamiętam, kiedy kupiłem grę na oficjalnej stronie, po ściągnięciu gry sam wyskakiwał owy komunikat by grę zaaktywować, w tym wypadku komunikat nie wystepuje, a w instrukcji piszę, że tą czynność trzeba wykonać. Trzeba się pofatygować po stronach?

Dwa, polecacie jakieś mody, ale takie mniejsze, by nie zmieniały doszczętnie rozgrywki(vide Pirates, czy wspomniany wyżej Western Mod)? Owszem, chętnie pogram potem w coś, co zmieni średniowiecze w kosmos, ale póki co chcę pobawić się na oficjalnym modzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry nie trzeba w żaden sposób aktywować, ot magia polskiego wydania.

Pogubiłem się w tym w jakim modzie gustujesz, jakiś trzymający mniej więcej się w średniowieczu, czy całkowicie zmieniający chcesz?

Tak z głowy ze wszystkich to:
- Prophesy of Pendor - jeden z najlepszych modów w ogóle, w sumie średniowiecze, choć bardziej idzie w fantasy, nie ma potworów i magii, ale np bajerancki rynsztunek już tak.
- The Eagle And The Radiant Cross - renesans, mapa z podstawki, poszerzona jedynie trochę. Do dyspozycji kraje takiej jak Rosja, Prusy, Szwecja, Polska itd. Oczywiście broń palna ;]

No i jeszcze native expansion - ulepszony Native ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 19:25, KrzyniuBDG napisał:

- The Eagle And The Radiant Cross - renesans, mapa z podstawki, poszerzona jedynie trochę.
Do dyspozycji kraje takiej jak Rosja, Prusy, Szwecja, Polska itd. Oczywiście broń palna
;]


Działa to z wersją 1.0.1.1 ?

a już widzę, że tak... ale to jest zupełnie inny moduł czy nakładka na podstawkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 22:54, Kapas napisał:

> - The Eagle And The Radiant Cross - renesans, mapa z podstawki, poszerzona jedynie
trochę.
> Do dyspozycji kraje takiej jak Rosja, Prusy, Szwecja, Polska itd. Oczywiście broń
palna
> ;]

Działa to z wersją 1.0.1.1 ?

a już widzę, że tak... ale to jest zupełnie inny moduł czy nakładka na podstawkę ?


Inny, wybierasz przy odpalaniu gry z listy, po prostu skorzystano ze starej mapy i jedynie powiększono ją o tereny Szwecji i Polski na Wschodzi i Prusy na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 23:10, KrzyniuBDG napisał:

Inny, wybierasz przy odpalaniu gry z listy, po prostu skorzystano ze starej mapy i jedynie
powiększono ją o tereny Szwecji i Polski na Wschodzi i Prusy na zachodzie.


No to zassam sobie i spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować