Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2008 o 21:34, JaqbD napisał:

tadamdamdam !
Wczoraj (27.04.08) TaleWorlds oraz Paradox wypuścili nową betę Mount&Blade w wersji
0.950

Oto "ficzery":
- podwojenie ilości miast, zamków i wiosek w Caldarii;
- nowa mapa tudzież inne rozmieszczenie miast ^^;
- pojawienie się miejsc treningowych na mapie;
- dodanie kilku nowych bohaterów z własną historią - ci starsi też swoją otrzymali;
- dodanie możliwości ulepszania naszych zamków lub miast;
- turnieje w miastach (można wygrać pokaźną sumę);
- zmienione drzewka rozwoju jednostek;
- dodanie kilku nowych broni i pancerzy i zmiana ich wyglądu;
- dodanie kilkunastu nowych sztandarów oraz nowa umiejętność - looting - zwiększa ilość
uzyskanych dóbr po walce;
- nowy system tworzenia postaci;
- nowe "concept arty" podczas różnych wydarzeń;
- interakcja z bohaterami (wyrażają swą opinię o ostatniej bitwie, wyrażają swoją opinię
o innych towarzyszach, kłócą się, a nawet romansują ze sobą ^^ itp.);
- dodanie nowych animacji postaci, nowe dźwięki;
- ulepszony dziennik;
- możliwość założenia własnej rebelianckiej frakcji.
- kilka nowych jednostek
- brak Zendar :((

Tyle udało mi się po kilkugodzinnej rozgrywce zauważyć, w razie czego będę pisać o odkryciach
:)

Nową wersję triala można "zassać" tu (linki na stronce):
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,35650.0.html


Z tego co napisałeś to zmiany są naprawdę duże... tylko, że mnie EGII tak w sobie rozmiłował (:P) , że ja chyba poczekam na jakies mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 22:31, tomoliop napisał:

Z tego co napisałeś to zmiany są naprawdę duże... tylko, że mnie EGII tak w sobie rozmiłował
(:P) , że ja chyba poczekam na jakies mody.

Liczę, że jeszcze w tym tygodniu Chel powinien zoptymalizować Expanded Gameplay do v0.950.
Nowa wersja M&B jest z resztą "z lekka" zabugowana, także TW będzie musiał wypuścić jeszcze parę patchy, aby można było grać w pełni komfortowo.
W ciągu 2 tyg. powstanie pewnie jeszcze kilka modów upiększających (Cries of war - bardzo realistyczne dźwięki wykorzystywane np. w EGII lub tekstury MAXHARDMAN''A ^^) i optymalizujących rozgrywkę.
Tak czy siak - trzeba jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 09:09, tomoliop napisał:

Zastanawia mnie dlaczego na stronie głównej gry o wersji 0.950 nie ma nic.

Tak się dzieje z każdą wersją. Po prostu webmasterzy albo mają wakajcje, albo za mało im płacą ;).
Dam Ci linki
M&B v0.950:
Filefront
http://files.filefront.com/mountandblade+0950+setupexe/;1008 9912;/fileinfo.html
Filecloud
http://www.filecloud.com/files/file.php?user_file_id =707359

Edit: Linki jak zwykle nie działają. Daję odnośnik do forum TW:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,35650.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 09:46, JaqbD napisał:

> Zastanawia mnie dlaczego na stronie głównej gry o wersji 0.950 nie ma nic.
Tak się dzieje z każdą wersją. Po prostu webmasterzy albo mają wakajcje, albo za mało
im płacą ;).
Dam Ci linki
M&B v0.950:
Filefront
http://files.filefront.com/mountandblade+0950+setupexe/;1008 9912;/fileinfo.html
Filecloud
http://www.filecloud.com/files/file.php?user_file_id =707359

Edit: Linki jak zwykle nie działają. Daję odnośnik do forum TW:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,35650.0.html


Tak się po prostu zastanawiałem, już wcześniej podałeś link i z niego pobrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pograłem i dochodzę do wniosku, że gra zaczyna się robić naprawdę rozbudowana. Faktycznie dokucza jednak spora ilość bugów, no i podniesiony poziom trudności. Z nowinek jak narazie najbardziej do gustu mi przypadło rozbudowane kreowanie historii własnej postaci na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:01, tomoliop napisał:

Troszkę pograłem i dochodzę do wniosku, że gra zaczyna się robić naprawdę rozbudowana.
Faktycznie dokucza jednak spora ilość bugów, no i podniesiony poziom trudności. Z nowinek
jak narazie najbardziej do gustu mi przypadło rozbudowane kreowanie historii własnej
postaci na początku.

Żeby było śmiesznie przed momentem Armagan wypuścił łatkę do M&B do wersji 0.951
Nie jest kompatybilna ze starymi save''ami, także się nie rozpędzaj z grą ;)
Linki do forum podałem, tam można zassać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:16, JaqbD napisał:

> Troszkę pograłem i dochodzę do wniosku, że gra zaczyna się robić naprawdę rozbudowana.

> Faktycznie dokucza jednak spora ilość bugów, no i podniesiony poziom trudności.
Z nowinek
> jak narazie najbardziej do gustu mi przypadło rozbudowane kreowanie historii własnej

> postaci na początku.
Żeby było śmiesznie przed momentem Armagan wypuścił łatkę do M&B do wersji 0.951
Nie jest kompatybilna ze starymi save''ami, także się nie rozpędzaj z grą ;)
Linki do forum podałem, tam można zassać


Na szczęście dużego poziomu nie nabiłem:P Znów dzięki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu Taleworlds wydało łatkę do M&B do wersji 0.952, nowa wersja oczywiście nie jest kompatybilna save''ami z poprzednich wersji. Linki do forum są u góry.
Łatka poprawia kilka błędów oraz zmienia nieznacznie drzewka rozwoju jednostek.
Prawdopodobnie Armagan wypuści jeszcze 1-2 łatki w podobnym stylu. Za około 1 miesiąc będziemy mogli cieszyć się stabilną wersją a trochę później dodatkowymi modami kompatybilnymi z 0.95x
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 10:43, JaqbD napisał:

Kilka dni temu Taleworlds wydało łatkę do M&B do wersji 0.952, nowa wersja oczywiście
nie jest kompatybilna save''ami z poprzednich wersji. Linki do forum są u góry.
Łatka poprawia kilka błędów oraz zmienia nieznacznie drzewka rozwoju jednostek.
Prawdopodobnie Armagan wypuści jeszcze 1-2 łatki w podobnym stylu. Za około 1 miesiąc
będziemy mogli cieszyć się stabilną wersją a trochę później dodatkowymi modami kompatybilnymi
z 0.95x
Pozdrawiam


Ałł... to ja sobie chyba podaruję... Poczekam na wersję naprawdę stabilną...

Poza tym 2 pytania:
Wypisując powyżej nowinki wspomniałeś o możliwości stworzenia własnej rebelianckiej frakcji, jak?
Mam problem z zadaniem, w którym mam ,,podrzucić'''' pewnemu królowi list, przez jednego z moich ludzi, którego zaaresztują. Nie umiem tego wykonać:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 19:52, tomoliop napisał:

Ałł... to ja sobie chyba podaruję... Poczekam na wersję naprawdę stabilną...

No niestety, jeszcze sobie poczekamy, ale na wakacje podobno ma być.

Dnia 28.05.2008 o 19:52, tomoliop napisał:

Poza tym 2 pytania:
Wypisując powyżej nowinki wspomniałeś o możliwości stworzenia własnej rebelianckiej frakcji,
jak?

To bardzo proste. Musisz, będąc neutralny zaatakować jakąś frakcję. Gdy twoje "stosunki" z nimi ulegną pogorszeniu, po prostu zajmujesz jakiś zamek/miasto tej frakcji.
WAŻNE: Twoja frakcja będzie się nazywała Kingdom of /nazwa frakcji której zabrałeś gród/ Rebels
Nie próbowałem jeszcze wspomóc pretendentów do tronów frakcji. Podobno można prowadzić dla nich kampanię wojenną, swoistą prywatną wojnę domową.

Dnia 28.05.2008 o 19:52, tomoliop napisał:

Mam problem z zadaniem, w którym mam ,,podrzucić'''' pewnemu królowi list, przez jednego
z moich ludzi, którego zaaresztują. Nie umiem tego wykonać:P.

Niestety tydzień temu padł mi komp i zaprzestałem eksploracji nowej wersji. Mój stary komp (Duron 1,3 GHz, 256 MB RAM SDR, GeForce MX 100/200) nie jest w stanie pociągnąć stabilnie wersji 0.874 a co dopiero 0.95x
Spróbuj na forum TaleWorlds, bo tu fanów M&B jak na lekarstwo.
Przykro mi nie mogę lepiej pomóc :/

EDIT:
Jakie zgranie w czasie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 20:12, JaqbD napisał:

> Poza tym 2 pytania:
> Wypisując powyżej nowinki wspomniałeś o możliwości stworzenia własnej rebelianckiej
frakcji,
> jak?
To bardzo proste. Musisz, będąc neutralny zaatakować jakąś frakcję. Gdy twoje "stosunki"
z nimi ulegną pogorszeniu, po prostu zajmujesz jakiś zamek/miasto tej frakcji.
WAŻNE: Twoja frakcja będzie się nazywała Kingdom of /nazwa frakcji której zabrałeś
gród/ Rebels

Nie próbowałem jeszcze wspomóc pretendentów do tronów frakcji. Podobno można prowadzić
dla nich kampanię wojenną, swoistą prywatną wojnę domową.


Dzięki, jednakże nie będzie to proste, bo nie lubię mieć sporej armii, poza tym ambitnie gram na dość wysokich ustawieniach trudności:). Ja wciąż nie mogę żadnego z tych pretendentów wspomóc, gdyż uważają, że jestem za mało wpływowy, mniej więcej o to im chodzi:P.

Dnia 28.05.2008 o 20:12, JaqbD napisał:

> Mam problem z zadaniem, w którym mam ,,podrzucić'''' pewnemu królowi list, przez
jednego
> z moich ludzi, którego zaaresztują. Nie umiem tego wykonać:P.


Tego zadania szlachetnie nie wykonałem, nie chcąc poświęcać jednego z moich wspaniałych Hired Blades:)

Ogólnie gra już jest IMO bardzo stabilna, jedynie czasem ,,gryzie się'''' z Xfire, jednak na słabszej konfiguracji to zrozumiałe... Jedyne wciny miałem raz na jednym z turniejów, gdzie w niezrozumiały sposób fpsy spadły do 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 14:07, Jane95 napisał:

Mam "kolorową" grafikę w Mount & blade! Jak ją wyłączyć?



Chyba nie rozumiem tego ,,kolorową''''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 19:32, Jane95 napisał:

Mam pytanko. Czy można w wersji 894 dostawać qesty od lordów?

Można, nawet w wersjach 0.7xx, ale po co grać w starą wersję, jak jest 0.953 ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować