Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

najnowsze wersje to 1.010 i 1.011. Jaka jest różnica? Ano taka, że na wersji 1.011 działają save''y z wersji 1.003 ;)
Ale w każdym razie, to jaka wersja jest w pudełku jest nie istotna, bo grę można bez żadnych problemów spatchować. Mając klucz CD możesz też ściągnąć i zalegalizować wersje Beta. Po co? Choćby dla modów. Do wersji 0.808 powstał bardzo rozbudowany mod w uniwersum LoRT (Jedyny o tej tematyce).
Btw. Wszelkie instrukcje w gruncie rzeczy są zbędne. Gra jest prosta jak konstrukcja cepa i tylko ktoś "słabej inteligencji" jej nie "ogarnie" ;) Poza tym, zawsze można wejść na największe polskie forum gry(żeby nie reklamować powiem tylko, że należy w google wpisać Mount and blade lub Mount & Blade a prawdopodobnie wyskoczy to forum).

Na tym forum są bardzo dobre poradniki. (Zwłaszcza niezwykle obszerny poradnik napisany przez usera o nicku PC M.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat na wiadomym forum, wyjaśnienia CDP, zapowiedzi na innych serwisach i jeszcze inne duperele na temat OiM. I moim zdaniem z tego wynika tyle co nic, CDP wyda mod który śmie nazywać dodatkiem, płatny i daje głowę, że zrobiony tak samo "na pałę" jak Native, choć tu zaskoczenie podobno Komuda będzie dialogi robił Oo.
Coż Tul dostał nożem w plecy, ale może ostatecznie wyjdzie mu to na dobre. Kasy i tak na tym nie traci, bo mody darmowe, a bardzo prawdopodobne, że jego dzieło będzie lepsze od OiM, a wtedy przynajmniej w moich oczach będzie gwiazdą i nie pozostanie nic innego jak wyśmiać rosyjsko-ukraińskie(?) studio od OiM i w takiej sytuacji CDP za dużo kasy nie natrzepie na tytule, bo już przez samą zapowiedź OiM projekt Tula stał się popularniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby poszpanować trochę cyferkami: W tym miesiącu, w ciągu 6 dni, tawerna four ways (polskie forum o MB) zanotowała aż 127962 unikalnych wejść. Dla porównania, przez cały poprzedni miesiąc wejść było tylko 574047.

To jasno dowodzi, że ta afera znacząco zwiększa popularność moda i naszego forum :D

Kolejna dana statystyczna. Najwięcej osób online jednocześnie: 92
W historii forum największa liczba osób online wynosiła 79 poprzedniego miesiąca ;)

Nie ma wątpliwości, OiM robione na kolanie na pewno nie przebije moda, który ma już na karku dobre 3 lata tworzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2009 o 17:49, KuroNeko napisał:

Nie ma wątpliwości, OiM robione na kolanie na pewno nie przebije moda, który ma już na
karku dobre 3 lata tworzenia ;)


a brane pod uwagę jest to, że twórcy OiM żyją z tworzenia gier i dla nich to normalna praca, a mod to projekt po godzinach robiony jak się zechce i jest czas? ;)

a tak w ogóle ta wojenka jest bez sensu, choć taka zbieżność nazw faktycznie wprowadza zamieszanie. Niemniej inicjatywa ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 17:57, dark_master napisał:

a tak w ogóle ta wojenka jest bez sensu, choć taka zbieżność nazw faktycznie wprowadza
zamieszanie. Niemniej inicjatywa ciekawa.


Bez sensu jak bezsensu, prawdą jest, że nikt nikomu nie zabroni robić projektu o takiej samej tematyce, ba! Nazwie, bo ta nie została zarejestrowana, jednak również prawdą jest, że takie działanie choć prawnie bez zastrzeżeń jest nie fair. Tak, to nie CDP robi dodatek, ale tajemniczy telefon kto wykonał?
A co do reszty to swoje zdanie wyraziłem już wyżej.

Odchodząc trochę od afer (ale nie od OiM) to widzę, że dostrzeżono jednak potencjał M&B i zaczyna się komercjalizować, bądź co bądź wychodzą dwa płatne pudełeczka dodatków do M&B - OiM i Warband. Ja osobiście się z tego nie ciesze, bo o ile warband oczekuje i już ubóstwiam to wydaje mi się,że ta gra może pójść w złym kierunku i zostać po prostu sprzedana, po wypraniu jej z tego wszystkiego co ludzie w niej kochają. Reasumując po prostu nie chciałbym by gdy kiedyś wyjdzie M&B2 tytuł ten został zupełnie czymś innym niż jedynka, zmienionym pod szerokie grono odbiorców, na wzór superhitów które się dobrze sprzedają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 21:13, KrzyniuBDG napisał:

Reasumując po prostu nie chciałbym by gdy kiedyś wyjdzie M&B2 tytuł ten został zupełnie czymś innym
niż jedynka, zmienionym pod szerokie grono odbiorców, na wzór superhitów które się dobrze sprzedają...

Niestety, wszystkie gry do tego zmierzają.
Ten rynek to biznes i komercja, a to wiadome jest od dawna.
Cała nadzieja w community i modderach, którzy będą tworzyć własne, niekomercyjne mody, tak jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak, to nie CDP robi dodatek,

Dnia 06.09.2009 o 21:13, KrzyniuBDG napisał:

ale tajemniczy telefon kto wykonał?

>
tu oczywiście moge tylko zgadywać, ale kto wie czy nie szło o to, by oba tytuły nie wyszły równocześnie, bo wtedy to już w ogóle byłby cyrk. Zresztą, zobaczymy, wyszło jak wyszło, mod po prostu będzie miał darmową reklamę na torrentach gdy "gracze" przypadkiem pobiorą nie ten plik ;)

na marginesie.. mount&blade aż tak rewelacyjny nie jest, za dużo sandboxa. Fajna gra jakby kosztowała 20 zł, ale bez fabuły z dośc prostym drzewkiem to zabawa na dwa dni, w której po zdobyciu kilku miast i zamków nie wiemy co ze sobą zrobić, bo questy są żałosne. Dyplomacja nie istnieje, brak interakcji z postaciami, nie można chociaż trochę dostoosować wojska pod swój styl gry.. fajne to (walka!) ale w wielu miejscach za mało rozbudowane jak na cenę 70 zł. Tak więc takie inicjatywy mogą tylko cieszyć.. jeśli zostaną wydane za rrozsądną kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś otwierał mojego linka :

"Panowie wypowiem sie w imieniu CD Projekt,

Jestem w CD Projekt osoba odpowiedzialną za część wydawniczą i Mount&Blade:Ogniem i Mieczem jest w tej chwili jednym z kilku projektów, którymi sie zajmuje ja i mój zespół.
Aby rozwiać całą masę nieporozumień jaka pojawiła się na tym forum. Zapowiedziany przez nas Mount&Blade:Ogniem i Mieczem nie jest MODEM, to jest pełnoprawna i samodzielna produkcja oparta na stunningowanym silniku Mount&Blade, stworzona we współparcy z TaleWorld przez Ukraińskie studio Sich, gra ukaże się w Polsce, Ukrainie, Rosji oraz w Szwecji i Czechach, w Polsce i CZ nakałdem CD PROJKET. Nazwa została zarejestrowana przez rosyjskiego producenta gry Snowball, sama gra co raz jeszcze podkreslam z modem tworzonym w PL nie ma nic wspólnego. W grze znajda sie terytoria Rzeczpospolitej, Ukrainy, Rosji, Szwecji oraz Chanatu Krymskiego i będa to zarazem grywalne nacje, ponadto w grze będzie wprowadzona fabuła osobna dla każdej nacji, z rozbudowaną wartswą dialogową oraz z postaciami(NPC) znanymi z książek H.Sienkiewicza, będzie też wiele innych modyfikacji wynikajacych ze zmian w silniku, część z nich oczywiście jest juz dostępna od dawana w różnego rodzaju modach, więc dla H/C graczy nie będzie zaskoczeniem, ale dla nowej puli graczy myśle będzie miłą innowacją. Gra ukaże się w pudełkowej wersji i będzie dostepna we wszytskich PL sklepach z grami w myslę przystepnej cenie, dodatkowo w ramach jej promocji powstanie sporo ciekawych materiałów i dodatkowego contentu, który powinień graczy ucieszyć. Reasumując nie uważam , żeby było warto odrazu wywalać wiadro pomyj i oskrażeń zanim się dokładnie nie dowie o co chodzi, troche powściągliwości w osądach jeszcze nikogo nie zabiło więc apeluje o cierpliwość i oczekiwanie na kolejne informacje.

MiGem


Dodam Panowie, że z wielką chęcią CDP wspomoże wydanie modów w wykonaniu community. Wszytsko zależy od woli współpracy twórców moda, być może mozna go wydać albo w postyaci dodtkowej płyty do gry Ogniem i Mieczem:Mount and Blade lub też wydać go zupełnie osobno w konrecyjnej postaci. Chetnie pomożemy w jego wydaniu zarówno marketingowo jak i finansowo. Co podkreslam cały czas, obie inicjatywy są szczytne i powinny się na wzajem wspierać, anie z walczać
!"

i co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 21:37, dark_master napisał:

na marginesie.. mount&blade aż tak rewelacyjny nie jest, za dużo sandboxa. Fajna gra
jakby kosztowała 20 zł, ale bez fabuły z dośc prostym drzewkiem to zabawa na dwa dni,
w której po zdobyciu kilku miast i zamków nie wiemy co ze sobą zrobić, bo questy są żałosne.
Dyplomacja nie istnieje, brak interakcji z postaciami, nie można chociaż trochę dostoosować
wojska pod swój styl gry.. fajne to (walka!) ale w wielu miejscach za mało rozbudowane
jak na cenę 70 zł. Tak więc takie inicjatywy mogą tylko cieszyć.. jeśli zostaną wydane
za rrozsądną kwotę.


Oczywiście, każdy może mieć swoje zdanie i to kwestia gustu, ale patrząc obiektywnie zgodzę się, z tym co powiedziałeś, masz racje. Tylko, że dla mnie to się po prostu nie liczy i ja walki mogę nawet jakby były identyczne toczyć całe lata w tej grze, czemu? Bo kocham średniowiecze i tylko ten tytuł prawdziwie je odwzorowuje, tylko w M&B nie walczy się jak na filmach i tylko tu nie pokonuje się w pojedynkę hordy przeciwników (choć po zaprawieniu się jest to możliwe).

JaqbD
Prawa rynku są jasne, ja jedynie liczyłem, że tak jak się początkowo zapowiadało gra ta przejdzie niezauważona i twórcy odpuszczą sobie dalsze pakowanie w nią pieniędzy. Gra odeszła by w niepamięć, a w tym samym czasie w wąskim gronie fanów tak naprawdę by dopiero przeżywała swoja świetność. Niestety tak się nie stało i pozostaje nam wierzyć w modderów i zdrowy rozsądek wydawców/twórców bo dobra komercja nie jest zła i nie każda gra musi stawać się coraz gorsza...

Kapas
Pisałem, że czytałem WSZYSTKO na ten temat i wyżej już się osobiście wypowiedziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2009 o 22:07, KrzyniuBDG napisał:

liczy i ja walki mogę nawet jakby były identyczne toczyć całe lata w tej grze, czemu?
Bo kocham średniowiecze i tylko ten tytuł prawdziwie je odwzorowuje, tylko w M&B nie
walczy się jak na filmach i tylko tu nie pokonuje się w pojedynkę hordy przeciwników
(choć po zaprawieniu się jest to możliwe).

>
a to już zupełnie inna sprawa ;) Tak więc czekamy na warbanda lub inny dodatek, który pogłębi samą rozgrywkę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś w M&B pod Viste? Wszystko normalnie działa, czy tak jak z Vistą bywa, że nie koniecznie?
Były/są jakieś problemy czy wszystko bez problemowo, bo piecka z Vistą będę miał i nie wiem na co się nastawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:12, KrzyniuBDG napisał:

Gra ktoś w M&B pod Viste? Wszystko normalnie działa, czy tak jak z Vistą bywa, że nie
koniecznie?
Były/są jakieś problemy czy wszystko bez problemowo, bo piecka z Vistą będę miał i nie
wiem na co się nastawiać.

Chodzi bez żadnych zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:40, Gordon92 napisał:

Chodzi bez żadnych zarzutów.


Dzięki za odp, ale na pewno wszystko będzie gites, czy trzeba bawić się w emulacje pracy XP i takie tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 17:26, KrzyniuBDG napisał:

> Chodzi bez żadnych zarzutów.

Dzięki za odp, ale na pewno wszystko będzie gites, czy trzeba bawić się w emulacje pracy
XP i takie tam?


żadnych emulacji instalujesz, włączasz i działasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 19:09, Gordon92 napisał:

żadnych emulacji instalujesz, włączasz i działasz :)


Jeszcze raz wielkie dzięki.
Wracając do M&B testował już ktoś Polished Buildings w wersji 1.0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2009 o 22:07, KrzyniuBDG napisał:

Prawa rynku są jasne, ja jedynie liczyłem, że tak jak się początkowo zapowiadało gra
ta przejdzie niezauważona i twórcy odpuszczą sobie dalsze pakowanie w nią pieniędzy.
Gra odeszła by w niepamięć, a w tym samym czasie w wąskim gronie fanów tak naprawdę by
dopiero przeżywała swoja świetność. Niestety tak się nie stało i pozostaje nam wierzyć
w modderów i zdrowy rozsądek wydawców/twórców bo dobra komercja nie jest zła i nie każda
gra musi stawać się coraz gorsza...

Ooooo... czyli liczyłeś że gra jest tak fajna iż zostanie finansową klapą ;) Jednak nawet jeśli twórcy będą rozwijać grę w "złym kierunku" nic nie przeszkadza aby jacyś moderzy kierowali się we "właściwą" stronę. Przecież nie musisz kupować kolejnych produktów i zostać przy tym co masz + mody. Jeśli zmiany niie spodobają się graczom to kolejna część "nie sprzeda" się. (Inna historia jak się okaże że będziesz w mniejszości ;)

Nie piszcie o OiM "dodatek" bo to oddzielny produkt i już lepiej byłoby ..."klon"

Zainstalowałem triala i antywirus mi sygnalizuje Trojan.Packed.Themida - miał tak ktoś?
Spróbuję spolszczenie na triala wrzucić- zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 20:06, Opal_P napisał:

Ooooo... czyli liczyłeś że gra jest tak fajna iż zostanie finansową klapą ;) Jednak
nawet jeśli twórcy będą rozwijać grę w "złym kierunku" nic nie przeszkadza aby jacyś
moderzy kierowali się we "właściwą" stronę. Przecież nie musisz kupować kolejnych produktów
i zostać przy tym co masz + mody. Jeśli zmiany niie spodobają się graczom to kolejna
część "nie sprzeda" się. (Inna historia jak się okaże że będziesz w mniejszości ;)

Tylko, że zawsze będę w mniejszości, bo na świecie większość graczy to dzieci które się cieszą, że będzie ładna grafika, a reszta dla nich się nie liczy. Już to widzę M&B2 - "nie ma eliksirów na hp, ani many? ;/ " -"TRZEBA DODAĆ!"

Dnia 08.09.2009 o 20:06, Opal_P napisał:

Nie piszcie o OiM "dodatek" bo to oddzielny produkt i już lepiej byłoby ..."klon"

Przedstawiciele CDP mówią na to dodatek bo właśnie tym to jest -.- Konkretniej jest to autonomiczny dodatek, niewymagający podstawowej wersji gry...

Dnia 08.09.2009 o 20:06, Opal_P napisał:

Zainstalowałem triala i antywirus mi sygnalizuje Trojan.Packed.Themida - miał tak ktoś?
Spróbuję spolszczenie na triala wrzucić- zadziała?

Nie wiem co Ci pomoże, ale jak ściągałeś triala ze strony zaufanej to nie możesz zignorować antywira?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 20:45, KrzyniuBDG napisał:

Tylko, że zawsze będę w mniejszości, bo na świecie większość graczy to dzieci które się
cieszą, że będzie ładna grafika, a reszta dla nich się nie liczy. Już to widzę M&B2 -
"nie ma eliksirów na hp, ani many? ;/ " -"TRZEBA DODAĆ!"


"Dwójka" już powstaje? Jezscze nie widziałeś a już się martwisz. Powtórzę: możesz zostać przy tym co jest teraz + mody jeśli kolejna część Ci się nie spodoba. Eliksiry pewnie będzie jakiś mod kasował tak jak teraz można pewnie w jakimś modzie umieścić je.

Dnia 08.09.2009 o 20:45, KrzyniuBDG napisał:

> Nie piszcie o OiM "dodatek" bo to oddzielny produkt i już lepiej byłoby ..."klon"

Przedstawiciele CDP mówią na to dodatek bo właśnie tym to jest -.- Konkretniej jest to
autonomiczny dodatek, niewymagający podstawowej wersji gry...


"...to jest pełnoprawna i samodzielna produkcja oparta na stunningowanym silniku Mount&Blade..."
w moim rozumieniu CDP chce żeby traktować OiM jako odrębną grę opartą na mechanice M&B.
"...ponadto w grze będzie wprowadzona fabuła osobna dla każdej nacji, z rozbudowaną wartswą dialogową oraz z postaciami(NPC) znanymi z książek H.Sienkiewicza..."
rozbudowa warstwy fabularnej i zmiana świata gry i inne IMO wykracza poza koncepcję dodatku to już bardziej... samodzielny mod ;P

Dnia 08.09.2009 o 20:45, KrzyniuBDG napisał:

> Zainstalowałem triala i antywirus mi sygnalizuje Trojan.Packed.Themida - miał tak
ktoś?
> Spróbuję spolszczenie na triala wrzucić- zadziała?
Nie wiem co Ci pomoże, ale jak ściągałeś triala ze strony zaufanej to nie możesz zignorować
antywira?

Odpalam jak jestem offline i odblokowuję w antywirze. Ściągnąłem z Filefront''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem gry i mam pare pytan:
1 Ile kosztuje?
2 Są patche poprawiajace grafikę i eliminujące większosć błędów?
Jeśli tak to jakie?
3 Czy w grze jest dużo zbroi i czy odwzorowywują te historyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować