Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2010 o 16:40, Jarzy napisał:

/.../
Mógłbyś mi napisać dlaczego tak uważasz?
Czy ściąganie M&B nie jest przypadkiem nielegalne?

Zwykłe M&B i WB można ściągnąć by zagrać w wersję trial, 30 dni in-game bądź 7 lvl postaci. (by potem ewentualnie zakupić klucz przez internet i aktywować pełną wersję bez ścigania więcej)
Co do OiM nie jestem pewien, ale gdzieś słyszałem, że każdy materiał można legalnie przetrzymywać na swoim komputerze przez 24 godziny. Ja trzymałem OiM przez góra godzinę, jestem czysty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 16:50, KuroNeko napisał:

Co do OiM nie jestem pewien, ale gdzieś słyszałem, że każdy materiał można legalnie przetrzymywać
na swoim komputerze przez 24 godziny. Ja trzymałem OiM przez góra godzinę, jestem czysty
:D


Byzydury. Nie ma czegoś takiego jak "24h i jestem czysty". Ale nie martw się, zaraz zrobi tu wjazd antypiracka ekipa gram.pl i będzie pozamiatane. Jar har har.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2010 o 17:44, Hamynelypham napisał:

Byzydury. Nie ma czegoś takiego jak "24h i jestem czysty". Ale nie martw się, zaraz
zrobi tu wjazd antypiracka ekipa gram.pl i będzie pozamiatane. Jar har har.


Trial jest darmowy do 7 lewelu więc nie wiem czy ma sens się o to pluć tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 16:50, KuroNeko napisał:

/.../


Niedawno zakupiłem M&B Warband i już jestem jej maniakiem, jednak teraz gdy gram swadianami potrzeba mi czegoś więcej niż ataku frontalnego (F1>F3 ;p) . Problem polega na tym że to nie Total War - jak mam więc ustawić odpowiednio jednostki tak aby - jazda jechała za mną a łucznicy stali na wzgórzu i ostrzeliwali wroga (najlepiej z paroma chłopami do ochrony)? Jak mam zaprowadzić jakąkolwiek taktykę odrębną dla 2 oddziałów?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 23:03, Czternasty napisał:

> /.../

Niedawno zakupiłem M&B Warband i już jestem jej maniakiem, jednak teraz gdy gram swadianami
potrzeba mi czegoś więcej niż ataku frontalnego (F1>F3 ;p) . Problem polega na tym
że to nie Total War - jak mam więc ustawić odpowiednio jednostki tak aby - jazda jechała
za mną a łucznicy stali na wzgórzu i ostrzeliwali wroga (najlepiej z paroma chłopami
do ochrony)? Jak mam zaprowadzić jakąkolwiek taktykę odrębną dla 2 oddziałów?

Pozdrawiam ;)


oddziały możesz podzielić na 9 grup i każdej z grup możesz wydawać odrębne komendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 23:05, karolekx23x napisał:

A gdzie znajdę mody do pierwsze części ?

Matko Święta... wiesz, jest taka słit stronka jak "www.google.pl", ale sądzę, że już jesteś duuuży i możesz wpisać "google.pl". Gdy już po ciężkich próbach uda ci się wpisać "Mody do Mount&Blade" w wyszukiwarce, możesz czuć się bohaterem. Wiele stron będzie ciebie prosiło o skorzystanie z któregokolwiek z modów, ale ty, mężny wojownik z Calradii wybierzesz tylko jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 23:03, Czternasty napisał:

> /.../

Niedawno zakupiłem M&B Warband i już jestem jej maniakiem, jednak teraz gdy gram swadianami
potrzeba mi czegoś więcej niż ataku frontalnego (F1>F3 ;p) . Problem polega na tym
że to nie Total War - jak mam więc ustawić odpowiednio jednostki tak aby - jazda jechała
za mną a łucznicy stali na wzgórzu i ostrzeliwali wroga (najlepiej z paroma chłopami
do ochrony)? Jak mam zaprowadzić jakąkolwiek taktykę odrębną dla 2 oddziałów?

Pozdrawiam ;)

Ja zawsze robię tak: (gram Vaegirami)
2 (łucznicy) f1 - f1 (ustawiam ich na wzgórzu)
1(piechota) f1 - f1 (ustawiam ich za łucznikami)
3 (kawaleria) f1 - f1 (ustawiam ich gdzieś daleko z boku, lekko do tyłu)

Piechocie i kawalerii każę się zgrupować (kilka razy f2 - f-4 bodajże)
Zaś łuczników zostawiam tak, jak są lub każę im lekko zacieśnić szyk (raz f2 - f4)
I czekam aż przeciwnik przyjdzie. Kiedy jest już blisko łucznikom każę iść do tyłu i rozluźnić szyk zaś piechocie atakować. Potem jadę do kawalerii i każę im za mną podążać. Okrążam przeciwnika i atakuję go wraz z kawalerią od tyłu.

Działa to u mnie zawsze ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 23:05, karolekx23x napisał:

A gdzie znajdę mody do pierwsze części ?

Na forum TaleWords -.- LENIU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 09:05, KuroNeko napisał:

/.../


Dzięki za te informacje - jest t odość trudne ale do wyćwiczenia ;)

Drugie pytanie: Grając Nordem (weźmy że to MP Huscarl) jak mam za jednym ciosem zabić szarżującego konia? Widziałem że wiele osób tak pootrafi, o ile się nie mylę wymaga to dobrego dwuręcznego topora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 19:17, Czternasty napisał:

> /.../

Dzięki za te informacje - jest t odość trudne ale do wyćwiczenia ;)

Drugie pytanie: Grając Nordem (weźmy że to MP Huscarl) jak mam za jednym ciosem zabić
szarżującego konia? Widziałem że wiele osób tak pootrafi, o ile się nie mylę wymaga to
dobrego dwuręcznego topora?

Tak, a do tego dobrego wyczucia czasu. Polecam zamach z góry bądź z boku ale celując w głowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Lepiej kupić M&B podstawkę czy zamiast tego Warband? Słyszałem, że M&B:W jest ulepszony i w ogóle można grać przez internet. Chociaż boję się, że kupując samodzielny dodatek mogę coś stracić z podstawki. Więc jak? Co kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 15:06, revolt505 napisał:

Takie pytanko. Lepiej kupić M&B podstawkę czy zamiast tego Warband? Słyszałem, że M&B:W
jest ulepszony i w ogóle można grać przez internet. Chociaż boję się, że kupując samodzielny
dodatek mogę coś stracić z podstawki. Więc jak? Co kupić?

O ile wiem, Warband to cały M&B z ulepszeniami (w tym MP).
Jedyne co stracisz, to możliwość zagrania w wiele modów, które nie mają jeszcze portu do Warbanda, ale wydaje mi się, że nie trzeba dużo czekać na porządne mody do WB znane z podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 15:06, revolt505 napisał:

Takie pytanko. Lepiej kupić M&B podstawkę czy zamiast tego Warband? Słyszałem, że M&B:W
jest ulepszony i w ogóle można grać przez internet. Chociaż boję się, że kupując samodzielny
dodatek mogę coś stracić z podstawki. Więc jak? Co kupić?

Kupuj Warbanda. Stare M&B odeszło moim zdaniem do lamusa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 17:21, Oblivion2450 napisał:

A czy w M&B Werband jest np.królestwo Swadii ?


Są wszystkie królestwa z pierwszej części oraz 1 nowe Sułtanat jakiś tam. No i mapka jest nieco przebudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 17:21, Oblivion2450 napisał:

Ja kupię sobie Ogniem i Mieczem.A czy w M&B Werband jest np.królestwo Swadii ?

Tak, jak napisał powyższy, są wszystkie frakcje plus Sułtanat Sarranidów. Mapa jest zrobiona od nowa i jest zupełnie inna, większa.
Nie radzę kupować OiM. To jest kompletny gniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Kupiłem sobie Warbanda. Kliknąłem instalacje, później wpisałem klucz i nagle.... wyskakuje, że już mam zarejestrowany ten produkt. Patrze - jest OK. Nagle wyskakuje okienko z informacją, że zaraz rozpocznie się pobieranie.....(700mb ok.), PODCZAS GDY JA MAM TĄ GRĘ NA PŁYCIE. Jak mam zrobić, żeby zainstalowało grę z płyty? Po jej włożeniu uruchomił mi się steam, wpisałem klucz i tyle. Zaczęło się jakieś ściąganie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować