Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2010 o 13:02, Jarzy napisał:

Czy jest jakiś sposób na wyedytowanie umiejętności bohatoerów? Troszkę się machnałem
i dałem zbyt wielu bohaterom umiejętności w chirurgii, zapominając,że jest to grupowa
umiejętność :/

Raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Już nie trzeba. Sprawdziłem drugi raz swoich herosów i okazuje się, żeJeremus i ja mamy chirurgie :D
Tak swoją drogą zastanawia mnie logika myślenia bandytów - jadę sobie koło Rivacheg i jak zwykle jakieś łachy się pojawiają. Co ciekawe wyskoczył na mnie oddział np. 9 osobowy podczas gdy ten liczący 19 uciekał aż się kurzyło XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 18:44, Jarzy napisał:

Tak swoją drogą zastanawia mnie logika myślenia bandytów - jadę sobie koło Rivacheg i
jak zwykle jakieś łachy się pojawiają. Co ciekawe wyskoczył na mnie oddział np. 9 osobowy
podczas gdy ten liczący 19 uciekał aż się kurzyło XD

Logika myślenia w M&B nie istnieje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie może ktoś jak wykupi Lorda z niewoli w misji obij lub wykup lorda.U pośrednika nie okupów nie można a obija go z celi przy pomocy kija od uzbrojonej straży jakoś mi nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się ile muszę mieć punktów renomy (renown) i honoru, żeby zyskać jakieś profity? Wiem,że renoma wpływa na relacje z ludźmi i wielkość ekipy. Interesuje mnie co dostane za ile punktów honoru/ renomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 22:26, Jarzy napisał:

Czy ktoś orientuje się ile muszę mieć punktów renomy (renown) i honoru, żeby zyskać jakieś
profity? Wiem,że renoma wpływa na relacje z ludźmi i wielkość ekipy. Interesuje mnie
co dostane za ile punktów honoru/ renomy.

Nie ma konkretów - im więcej tym lepiej.
Większy renown zwiększa twoje szanse na dostanie zamku/miasta po jego zdobyciu, ale tu też ważne są relacje z królem, państwem oraz honor. Renown nie zwiększa Ci relacji, tutaj działa honor.
Co 25 pkt. renownu możesz mieć o jednego członka drużyny więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma znaczenie (prócz podstawowych dochodów) jaki warsztat zbuduje się w mieście? Póki co zbudowałem 1 ,który produkuje jedwab,bo największy z niego zysk. Czy jest jakiś sposób na zwiększenie zysków? Czy jest możliwe dostarczanie surowców do swoich warsztatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 00:57, Jarzy napisał:

Czy ma znaczenie (prócz podstawowych dochodów) jaki warsztat zbuduje się w mieście? Póki
co zbudowałem 1 ,który produkuje jedwab,bo największy z niego zysk. Czy jest jakiś sposób
na zwiększenie zysków? Czy jest możliwe dostarczanie surowców do swoich warsztatów?

A rozmawiałeś z kolesiem, który jest w warsztacie? ;)
Tak, możesz sprowadzać zasoby do warsztatu osobiście. Wejdź do warsztatu i zagadaj do niego, On Ci powie za ile kupuje surowce do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 20:29, Jarzy napisał:

/.../
Jest małe "ale"...nie pamiętam w którym mieście mam warsztat XD

Jak co tydzień jest podsumowanie zysków/strat to będziesz miał chyba napisane w którym mieście masz warsztat.
Ja żeby nie zapomnieć buduję warsztaty tylko w miastach frakcji, do której należę (na ogół Vaegirzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy budując warsztaty w danym mieście mam kierować się tym, co w tym mieście jest produkowane? Czy jeżeli np. dane miasto produkuje żelazo np. Curaw to bardziej opłaca mi się tam zbudować hutę stali niż fabrykę jedwabiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 19:19, Jarzy napisał:

Czy budując warsztaty w danym mieście mam kierować się tym, co w tym mieście jest produkowane?
Czy jeżeli np. dane miasto produkuje żelazo np. Curaw to bardziej opłaca mi się tam zbudować
hutę stali niż fabrykę jedwabiu?

Przecież jak rozmawiasz z ee... Burmistrzem? To masz napisane od razu jaki będziesz miał zysk. Jak trochę poklikasz to będziesz wiedział z czego będzie największy zysk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wiem i tak robiłem. Zastanawiam się tylko czy jeśli sam będę dostarczał materiały albo zrobię warsztat w mieście bogatym w materiały do produkcji to zysk będzie większy. Jeżeli jest tak, że najlepiej stawiac fabryki jedwabiu to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 14:22, peter000 napisał:

A czy mody z do Mount & Blade działają także z Ogniem i Mieczem?

Możliwe, bo OiM to taka lipa, że nic chyba w silniku gry nawet nie zmienili. Bubel jakich mało...
Ale niw eidze sensu grania w stare M&B i OiM kiedy wyszedł warband. Stare M&B odchodzi do lamusa, zaś OiM ma buga na bugu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś grał może w moda Europe 1200? Pewnie nie, ale nie zaszkodzi zapytać. Mam tam taki problem: system rekrutacyjny lordów polega tam na tym, że idzie się do własnego zamku/miasta i rozmawia z kanclerzem "rekrutuj lordów". Działało mi to długo, aż w końcu przestało - klikam i nowych lordów nie przybywa. Czy ktoś się z tym spotkał i wie, co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 18:44, Paul_Rodgers napisał:

Czy ktoś grał może w moda Europe 1200? Pewnie nie, ale nie zaszkodzi zapytać. Mam tam
taki problem: system rekrutacyjny lordów polega tam na tym, że idzie się do własnego
zamku/miasta i rozmawia z kanclerzem "rekrutuj lordów". Działało mi to długo, aż w końcu
przestało - klikam i nowych lordów nie przybywa. Czy ktoś się z tym spotkał i wie, co
zrobić?

W prawdzie w moda nie grałem, ale zdrowy rozsądek mówi mi:
1. Może masz za mało podbitych ziem?
2. Może nie masz hajsu?
3. Może jest jakiś odgórny limit lordów dla frakcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości modów jest tak, że musisz każdemu lordowi przydzielić ziemię, najczęściej zamek by za tobą podążali. Jeśli ich nie masz, nie przyłączają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2010 o 20:35, KuroNeko napisał:

W prawdzie w moda nie grałem, ale zdrowy rozsądek mówi mi:
1. Może masz za mało podbitych ziem?
2. Może nie masz hajsu?
3. Może jest jakiś odgórny limit lordów dla frakcji?


Ok, dzięki. Niestety podbitych ziem mam aż nadto... zresztą wcześniej kanclerz mi mówił, że jeśli jest och za mało to nie można nowych zrekrutować, a teraz już tego nie mówi. Może faktycznie jest jakiś limit:( No cóż, wygląda na to, że będę musiał porzucić gę własnym królestwem i przyłączyć się do jakiegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować