Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Myślę nad instalką jakiegoś dobrego moda do Warbanda. Czy jest jakiś mod, który nie wymaga zaczynania gry od nowa? Może to być mod całkowicie przerabiający grę albo dodający do gry nowe jednostki czy złom. Sporawdzałem na Tawernie "Four Ways" wątki z modami, ale nigdzie nie piszą o sejvach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 22:18, Jarzy napisał:

Myślę nad instalką jakiegoś dobrego moda do Warbanda. Czy jest jakiś mod, który nie wymaga
zaczynania gry od nowa? Może to być mod całkowicie przerabiający grę albo dodający do
gry nowe jednostki czy złom. Sporawdzałem na Tawernie "Four Ways" wątki z modami, ale
nigdzie nie piszą o sejvach.

Bo jestem w 99% pewien, że nie znajdziesz moda co będzie Ci działał na sejwach. To jest bodajże niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie odnośnie warbanda. Osiągnąłem ogromną pozycję u Rhodoków-ponad 50% lordów mnie lubi, jestem sławniejszy od króla itp. Moje pytanie jest więc następujące: czy można przejąć władzę nad jakąś frakcją? Chodzi mi o stanie się królem, ale bez zakładania własnego państwa. Czy jest to możliwe? Po prostu chciałbym być królem, a szkoda by mi było odchodzić od Rhodoków, skoro posiadam u nich tak potężną pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 14:54, kubagracz napisał:

Mam pewne pytanie odnośnie warbanda. Osiągnąłem ogromną pozycję u Rhodoków-ponad 50%
lordów mnie lubi, jestem sławniejszy od króla itp. Moje pytanie jest więc następujące:
czy można przejąć władzę nad jakąś frakcją? Chodzi mi o stanie się królem, ale bez zakładania
własnego państwa. Czy jest to możliwe? Po prostu chciałbym być królem, a szkoda by mi
było odchodzić od Rhodoków, skoro posiadam u nich tak potężną pozycję.

Możesz jedynie rozpocząć rebelie i zdobyć władze siła. Nie ma dyplomatycznego rozwiązania.
Jeśli chodzi o politykę to M&B ssie tak mocno, jak tylko się da i połyka całą zawartość... Twórcy nie postarali się ani trochę. Dlatego też gram jedynie w MP, a i to niezbyt często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że piszę tak późno, ale zrobiłem sobie małą przerwę w warbandzie.

W jaki sposób można wywołać tą całą rebelię? Mam kazać moim towarzyszom rozpowiadać o mnie, a potem samo się stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 21:33, kubagracz napisał:

Wybacz, że piszę tak późno, ale zrobiłem sobie małą przerwę w warbandzie.

W jaki sposób można wywołać tą całą rebelię? Mam kazać moim towarzyszom rozpowiadać o
mnie, a potem samo się stanie?

Musisz poszukać pretendenta do tronu danej frakcji, każda ma jednego. Jeśli będziesz wystarczająco dobry to będziesz mógł pomoc mu odzyskać władzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 22:02, KuroNeko napisał:

> Wybacz, że piszę tak późno, ale zrobiłem sobie małą przerwę w warbandzie.
>
> W jaki sposób można wywołać tą całą rebelię? Mam kazać moim towarzyszom rozpowiadać
o
> mnie, a potem samo się stanie?
Musisz poszukać pretendenta do tronu danej frakcji, każda ma jednego. Jeśli będziesz
wystarczająco dobry to będziesz mógł pomoc mu odzyskać władzę.


Hech... o predendentach wiedziałem już od bardzo bardzo dawna-mi raczej chodziło o zdobycie władzy w królestwie nie dla pretendenta, ale dla siebie.

No trudno, nie zamierzał rezygnować z Rhodoków, więc już podbiję Calradię jako jedynie ich marszałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 17:18, kubagracz napisał:

> > Wybacz, że piszę tak późno, ale zrobiłem sobie małą przerwę w warbandzie.

> >
> > W jaki sposób można wywołać tą całą rebelię? Mam kazać moim towarzyszom rozpowiadać

> o
> > mnie, a potem samo się stanie?
> Musisz poszukać pretendenta do tronu danej frakcji, każda ma jednego. Jeśli będziesz

> wystarczająco dobry to będziesz mógł pomoc mu odzyskać władzę.

Hech... o predendentach wiedziałem już od bardzo bardzo dawna-mi raczej chodziło o zdobycie
władzy w królestwie nie dla pretendenta, ale dla siebie.

No trudno, nie zamierzał rezygnować z Rhodoków, więc już podbiję Calradię jako jedynie
ich marszałek.

Niestety, jak chcesz być królem to musisz wszystko zdobyć od podstaw :/
Miasto za miastem, zamek za zamkiem, i hrabiego za hrabim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy ktoś, grając w jakikolwiek mod z możliwością założenia własnego królestwa i rekrutowania lordów zauważył, że ilość lordów, których można mieć jest limitowana? Ja np. w jednym modzie mam 20 lordów i nie mogę mieć więcej(oczywiście lenn i złota ma wystarczająco).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warband:

jest problem podczas początku gry gdy jesteśmy w ekranie gdzie zmieniamy nasz wygląd... gdy się bawię i dobieram sobie wygląd i robię to powiedzmy dłużej niż XXsekund gra wywala mi do windowsa...
natomiast jak od razu zrobię na gotowę -tj zaznaczę OK .. gra nie wywala tylko dalej mogę grać.

ten sam błąd występuję gdy wybieram grę wieloosobową... też gdy wybieram sobie wygląd i robię to xx sekund gra wyywala wiec muszę od razu po ukazaniu się ekranu wcisnąć OK.. i już dalej działa...

ma ktoś takie coś ?

grałem zaledwie około godziny... i na razie mam mieszane uczucia ale raczej na mały plus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 23:38, Chester001 napisał:

Warband:

jest problem podczas początku gry gdy jesteśmy w ekranie gdzie zmieniamy nasz wygląd...
gdy się bawię i dobieram sobie wygląd i robię to powiedzmy dłużej niż XXsekund gra wywala
mi do windowsa...
natomiast jak od razu zrobię na gotowę -tj zaznaczę OK .. gra nie wywala tylko dalej
mogę grać.

ten sam błąd występuję gdy wybieram grę wieloosobową... też gdy wybieram sobie wygląd
i robię to xx sekund gra wyywala wiec muszę od razu po ukazaniu się ekranu wcisnąć OK..
i już dalej działa...

ma ktoś takie coś ?

grałem zaledwie około godziny... i na razie mam mieszane uczucia ale raczej na mały plus..


Może masz jakąś stara wersję gry? Może złe sterowniki? Ja jeszcze nigdy tak nie miałem, a mam w zwyczaju długie dopieszczanie wizerunku swojej postaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, teraz ją kupiłem w tej promocji na gram.. a co jest patch ?
(idę go szukać)
sterownik mam nowy od grafy bo wczoraj zmieniałem bo miałęm problemy z icewind dale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 17:11, Chester001 napisał:

mam wersje 1.132 a ty?

Ja gram na 1.131, bo nie chciało mi się jeszcze patchować.
To pewnie coś z kartą graficzną i sterownikami do niej :)
Możliwe, że gra nie działa na najnowszych sterach, bo bądź co bądź pod względem graficznym to ta gra zbyt nowoczesna nie jest, bo chodzi nawet na moim złomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 20:06, KuroNeko napisał:

> mam wersje 1.132 a ty?
Ja gram na 1.131, bo nie chciało mi się jeszcze patchować.
To pewnie coś z kartą graficzną i sterownikami do niej :)
Możliwe, że gra nie działa na najnowszych sterach, bo bądź co bądź pod względem graficznym
to ta gra zbyt nowoczesna nie jest, bo chodzi nawet na moim złomie :)

uważam że to możę być wina karty graficznej tym bardziej nie mam nietypową a mianowicie Nvidia Ion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem na forum nowy i tak nie jestem zabardzo w temacie .Trochę się ogarnę i dołączę i włączę się do rozmowy, a tym czasem muszę powiedzieć że M&B jest jedną z najlepszych gier w które grałem i gram dalej. Mnie przekonała tym że ciężko przypisać do jednego gatunku , Ma najlepsze cechy RPG, gry akcji i strategi. U mnie ma wielkiego PLUSA ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M&B jest świetną grą.Lecz dużym minusem w niej jest brak detali.Np w miastach, karczmach i na polach bitew.No może jakieś są ale wg mnie za mało.Grafika jest średniej jakości..
Ale i tak jest jedną z lepszych gier w jakie grałem (4/5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 14:50, Robert321 napisał:

M&B jest świetną grą.Lecz dużym minusem w niej jest brak detali.Np w miastach, karczmach
i na polach bitew.No może jakieś są ale wg mnie za mało.Grafika jest średniej jakości..
Ale i tak jest jedną z lepszych gier w jakie grałem (4/5)

Rozwijając twoja myśl powiem, że M&B ma wiele fajnych rzeczy, które nie zostały wykorzystane do końca.
Oblężenia - Kto widział oblężenia bez taranowania bramy?! Albo bez machin oblężniczych typu Trebuchet bądź katapulta/onager?!
Własne królestwo - kto widział, by Król osobiście biegał i zbierał chłopów z pól by tworzyć armię?!
Kto widział, by chłop stawał się rycerzem?!
itd itp.
Kolejnym minusem jest wtórność. Warband niby coś, ale w zasadzie to nie wiele zmienił względem vanilli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować