Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Ja jak kupiłem Warbanda z allegro (via gift na steamie) to nie musiałem nic aktywować. Przesłał mi Warbanda i od razu mogłem ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Rozdałem sobie punkty tak, że jestem strasznie wolny i mam limit armii do 50 osób. Teraz nie mogę dogonić przeciwnika, ani powiększyć armii by zaatakować jakiegoś lord''a czy miasto. Znacie jakiś inny dobry sposób na bicie lvl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 21:01, Michu94x napisał:

Mam problem:

Rozdałem sobie punkty tak, że jestem strasznie wolny i mam limit armii do 50 osób. Teraz
nie mogę dogonić przeciwnika, ani powiększyć armii by zaatakować jakiegoś lord''a czy
miasto. Znacie jakiś inny dobry sposób na bicie lvl ?

Robienie questów od zaprzyjaźnionych lordów.
No i radze Ci nie brać piechoty bądź łuczników do armii, oddział pełny kawalerii powinien załatwić każdy problem nawet przy przeważających liczebnie siłach wroga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 21:35, Michu94x napisał:

> /.../

Hmmm... a da się piechotę i łuczników zostawić na jakimś zamku czy gdzieś ?

Jak masz swój zamek to tak im większe morale armii tym szybciej się ona porusza jest też zdolność która podnosi prędkość armii jak masz konie juczne w ekwipunku to one noszą jedzenie i łupy to też podnosi prędkość armii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 21:01, Michu94x napisał:

Mam problem:

Rozdałem sobie punkty tak, że jestem strasznie wolny i mam limit armii do 50 osób. Teraz
nie mogę dogonić przeciwnika, ani powiększyć armii by zaatakować jakiegoś lord''a czy
miasto. Znacie jakiś inny dobry sposób na bicie lvl ?


Chyba najlepszy to taki żebyś kupił miecz dwuręczny/topór/coś długiego i z odpowiednim dmg, przy okazji jak najlepszą zbroję i brał udział w jak największej ilości obrony miast/zamków. Ustawiasz się przy drabinie/rampie i korzystasz z osłony swoich ludzi i sieczesz najlepiej pionowo, z góry (ciosy w głowę) broń dystansowa również mile widziana. W jednej bitwie przy dobrym ustawieniu i szczęściu kładziesz wroga jednego po drugim, exp leci jak złoto. Przy okazji dostajesz reputacje, która przekłada się na limit oddziału. Ale umiejętność szukania ścieżek najlepiej u pobocznych postaci rozwijać. Najszybciej porusza się oddział kawalerii, jeżeli nie możesz jeszcze wyszkolić u Swadian/Vaegirów na rycerzy to rekrutuj jednostki Chanatu (mają od początku jeźdźców, na początek starczy). Piechota/łucznicy nadają się tylko jako garnizon zamkowy, w polu rządzi kawaleria. Wyjątkiem jest ciężka piechota Nordów, która jest idealna do szturmów na zamki i miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 19:48, Avarr napisał:

Ja mam inne pytanie: jak walczyć z Khanatem? Pomimo przewagi liczebnej mam z nimi problem
;/

A kim Ty grasz? Jeśli nacją, która bazuje na piechocie(Nordowie, Rhodokowie) to odpuść sobie walkę w polu i tylko oblegaj osady. A Jak inną nacją to... Też oblegaj osady... Nie warto walczyć z Khergitami w polu, bo te bestie są bardzo szybkie i ciężko jest ich złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rhodokowie, ale większość mojej armii to i tak Swadiańscy Rycerze. Niestety król wymyliłł sobie walkę na 2 fronty, przez co dostajemy po głowie od Khanatu i ledwo dajemy radę Nordom. No nic, dzięki za radę, zobaczę co da się zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu nie goń jeźdźców khanatu tylko na starcie bitwy zbierz wszystkich w kupę, jak masz jeźdźców to jeszcze lepiej z koni zrób tarcze przed strzałami i czekaj aż wpadną w tłum, samymi strzałami nie wygrają a w walce w miejscu są cieniutcy, najlepiej byłby jeśli miałbyś też trochę kuszników/ łuczników by też ich trochę pomęczyć z oddali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie dot. M&B Warband:cRPG MOD. Pewnie moje pytanie jest dość banalne lecz nieuporałem się z nim. Gdy wchodze na jakiś serwer cRPG MOD to zaczynam jak jakiś wieśniok a tam jakieś koksy w zbrojach itp. itd. Skąd sie bierze te bronie, zbroje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 23:37, soviet20 napisał:

Mam do was pytanie dot. M&B Warband:cRPG MOD. Pewnie moje pytanie jest dość banalne lecz
nieuporałem się z nim. Gdy wchodze na jakiś serwer cRPG MOD to zaczynam jak jakiś wieśniok
a tam jakieś koksy w zbrojach itp. itd. Skąd sie bierze te bronie, zbroje itp.


Kupujesz jak CS, bodajże escape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 16:36, Woo-Cash napisał:

Jak mogę przekonać króla do otrzymania lenna, gdy zrezygnowałem już z lenna innego króla?

Zwiększ relacje z królem i zdobądź to i owo, po jakimś czasie król coś ci zaproponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu przerzuciłem się z "podstawowego" m&b na warbanda i muszę przyznać, że nawet się postarali. Jest też sporo różnic i w związku z tym mam do Was kilka pytań:
- Czy da się sprowokować samemu wojnę, czy coś się w tej kwestii zmieniło?
- Opłaca się mieć własne królestwo, da się nim sensownie zarządzać?
- Opłaca się organizować uczty? (chciałem zrobić lecz mimo tony przeróżnego jedzenia jej status cały czas był ''ledwie wystarczająca'', więc darowałem sobie.
- Czy da się rozwieść?
- Jak wygląda kwestia zamążpójścia jakbym postanowił grać kobitką?
- Czy mogę rościć sobie prawa do tronu królestwa, którego jestem wasalem, bo z dialogów wynika, ze owszem, ale prócz słów nie specjalnie widzę możliwość przejścia do czynów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 15:06, KrzyniuBDG napisał:

W końcu przerzuciłem się z "podstawowego" m&b na warbanda i muszę przyznać, że nawet
się postarali. Jest też sporo różnic i w związku z tym mam do Was kilka pytań:
- Czy da się sprowokować samemu wojnę, czy coś się w tej kwestii zmieniło?
- Opłaca się mieć własne królestwo, da się nim sensownie zarządzać?
- Opłaca się organizować uczty? (chciałem zrobić lecz mimo tony przeróżnego jedzenia
jej status cały czas był ''ledwie wystarczająca'', więc darowałem sobie.
- Czy da się rozwieść?
- Jak wygląda kwestia zamążpójścia jakbym postanowił grać kobitką?
- Czy mogę rościć sobie prawa do tronu królestwa, którego jestem wasalem, bo z dialogów
wynika, ze owszem, ale prócz słów nie specjalnie widzę możliwość przejścia do czynów?


1. Tak da się, jest na to quest, który może Ci zlecić jeden z lordów twojej nacji.
2. Nie. Element dyplomacji jest w tej grze tak zje*any jak tylko może być.
3. Moim zdaniem nie.
4. Nie wiem.
5. Wychodzisz za mąż i dzięki temu możesz zarządzać włościami swojego mężusia. Jednak wygląda na to, że trzeba mieć naprawdę wysokie relacje z lordem oraz reputację.
6. Z tego co wiem, to NIE.

Jakbyś miał więcej pytań, to wal śmiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 16:24, KuroNeko napisał:

1. Tak da się, jest na to quest, który może Ci zlecić jeden z lordów twojej nacji.

Jest on praktycznie losowy, czyli tak jak w starej wersji gry? Czyli lipa ;/

Dnia 21.02.2011 o 16:24, KuroNeko napisał:

2. Nie. Element dyplomacji jest w tej grze tak zje*any jak tylko może być.

Czyli i tu nic się nie zmieniło.

Dnia 21.02.2011 o 16:24, KuroNeko napisał:

3. Moim zdaniem nie.

A co daje jej zorganizowanie, bo ja nie zdzierżyłem przygotowań?

Dnia 21.02.2011 o 16:24, KuroNeko napisał:

5. Wychodzisz za mąż i dzięki temu możesz zarządzać włościami swojego mężusia. Jednak
wygląda na to, że trzeba mieć naprawdę wysokie relacje z lordem oraz reputację.

To jest ciekawe, udało mi się wziąć ślub, ale mężczyzną i też nieźle trzeba było się namęczyć, więc jeśli kobietą jest jeszcze gorzej to chyba sobie daruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:47, KrzyniuBDG napisał:

> 1. Tak da się, jest na to quest, który może Ci zlecić jeden z lordów twojej nacji.

Jest on praktycznie losowy, czyli tak jak w starej wersji gry? Czyli lipa ;/
> 2. Nie. Element dyplomacji jest w tej grze tak zje*any jak tylko może być.
Czyli i tu nic się nie zmieniło.
> 3. Moim zdaniem nie.
A co daje jej zorganizowanie, bo ja nie zdzierżyłem przygotowań?
> 5. Wychodzisz za mąż i dzięki temu możesz zarządzać włościami swojego mężusia. Jednak

> wygląda na to, że trzeba mieć naprawdę wysokie relacje z lordem oraz reputację.

To jest ciekawe, udało mi się wziąć ślub, ale mężczyzną i też nieźle trzeba było się
namęczyć, więc jeśli kobietą jest jeszcze gorzej to chyba sobie daruje...

1. Tak, jest losowy. Chociaż są postacie złe i dobre, więc może u tych "złych" masz większą szansę dostać tego questa. Czy postać jest zła klub dobra można się domyślić po tym, jak się do ciepie odezwał przy poznaniu oraz jakich ma kumpli ;)

2. Na imprezę zjeżdżają się lordowie ze swoimi córkami, z którymi możesz poflirtować, a w mieście są turnieje.
Moim zdaniem nie warto tracić czasu chyba, że naprawdę Ci się nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować