Zaloguj się, aby obserwować  
Bal_Isidro

Fantasy Wars

62 postów w tym temacie

http://www.cenega.pl/?ID=6469

Czyżby prawie, już, teraz? Do końca lutego pozostało niewiele - tydzień. Może w końcu zagramy w Fantasy Wars?
Z nowych dobrych wieści - lokalizacja kinowa czyli przy odrobinie samozaparcia może da się przeprowadzić "delokalizacje".
Premiera ustalona na 27 luty.

Brak danych o zastosowanym zabezpieczeniu. Jeśli będzie to StarForce to wiem już teraz, że gry nie zainstaluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Cenegi jest napisane że gra będzie kosztować 99 zł! Mam nadzieje że to pomyłka albo kiepski żart bo jakoś nie uśmiecha mi się płacenie tej stówy za gre sprzed 2 lat..(która miała pierwotnie kosztować całe 29 zł :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 15:46, Michl napisał:

Na stronie Cenegi jest napisane że gra będzie kosztować 99 zł! Mam nadzieje że to pomyłka
albo kiepski żart bo jakoś nie uśmiecha mi się płacenie tej stówy za gre sprzed 2 lat..(która
miała pierwotnie kosztować całe 29 zł :P)

Również zauważyłem ostatnio tą nieciekawą wiadomość. Pamiętma, jak kiedyś miałem zamiar ją kupić w Rewolucji Cenowej Cenegi za trzy dychy, lecz później słuch o tej grze zaginął. A teraz pojawia się do kupienia za 100 zł. Dosyć dziwne posuniecie ze strony wydawcy Oo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce gra będzie wydana wraz z drugą częścią/samodzielnym dodatkiem/kontynuacją więc należy traktować podstawowe Fantasy Wars jako dodatek do nowego produktu - ten wątek nie jest tak opasły by nie można było go przeczytać a była już o tym mowa.

Przy okazji - wysłałem zapytanie do Cenegi na temat zabezpieczeń gry czy nie będzie to przypadkiem StarForce lub Tages.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 19:00, hallas napisał:

W Polsce gra będzie wydana wraz z drugą częścią/samodzielnym dodatkiem/kontynuacją więc
należy traktować podstawowe Fantasy Wars jako dodatek do nowego produktu - ten wątek
nie jest tak opasły by nie można było go przeczytać a była już o tym mowa.

A co am do rzeczy dodanie dodatku? I tak całość nie jest warta wydania stu złotych :/ Coś mi się zdaje, że na tym odgrzewanym kotlecie Cenega nie zarobi kokosów. Ja w każdym razie czekam na reedycję w tańszej serii, pewnie za pół roku będzie już w KK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 19:15, Quatre napisał:

A co am do rzeczy dodanie dodatku?

Kontynuacji - pełnoprawnej, samodzielnej i nowej produkcji (swoją droga wersją wydawana przez Paradox Interactive ma bardzo fajną okładkę - lepszą niż ta u nas). To Fantasy Wars będzie dodatkiem w pudełku. Dziwi mnie, że Cenega nie promuje tego właśnie w ten sposób by uniknąć postrzegania sprawy jako odgrzewania kotleta właśnie. Cóż - orłami marketingu to oni nie są.

Dnia 20.02.2009 o 19:15, Quatre napisał:

I tak całość nie jest warta wydania stu złotych :/

Twoja sprawa - poczekasz aż cena będzie odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 19:45, hallas napisał:

Kontynuacji - pełnoprawnej, samodzielnej i nowej produkcji (swoją droga wersją wydawana
przez Paradox Interactive ma bardzo fajną okładkę - lepszą niż ta u nas). To Fantasy
Wars będzie dodatkiem w pudełku. Dziwi mnie, że Cenega nie promuje tego właśnie w ten
sposób by uniknąć postrzegania sprawy jako odgrzewania kotleta właśnie. Cóż - orłami
marketingu to oni nie są.

Elven Legacy jest pełnoprawną kontynuacją Fantasy Wars - premierę miała ta gra dopiero tylko w Rosji i raczej nie dodają tej gry w skład ZE Fantasy Wars. Stand alone addon to nie kontynuacja gry, a po prostu ROZSZERZENIE. Logicznym jest, że to produkcja nowa, ale nadal nie czyni to z niej produktu z numerkiem 2 w nazwie (lub w domyśle) :) Okładka polskiego wydania jest tragiczna, nawet nie pofatygowali się jakiegoś arta zrobić, tylko nas raczą nadzwyczaj kanciastymi postaciami wyjętymi z gry :/

Dnia 20.02.2009 o 19:45, hallas napisał:

> I tak całość nie jest warta wydania stu złotych :/
Twoja sprawa - poczekasz aż cena będzie odpowiednia.

Ciekawe, że jak się kilka miesięcy spóźnili z premierą Rainbow Six Vegas, to wydali od razy w SS za 5 dyszek. Tutaj obsuwa prawie dwuletnia, a cena jak za premierę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Stand alone addon to nie kontynuacja gry, a po prostu ROZSZERZENIE.
Producent pisze o grze "sequel" a jak mnie pamięć nie myli słowo to oznacza kontynuację właśnie, a nie dodatek.

Dnia 21.02.2009 o 10:35, Quatre napisał:

Tutaj obsuwa prawie dwuletnia, a cena jak za premierę :(

Bo Elven Legacy jest premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 10:58, hallas napisał:

>Stand alone addon to nie kontynuacja gry, a po prostu ROZSZERZENIE.
Producent pisze o grze "sequel" a jak mnie pamięć nie myli słowo to oznacza kontynuację
właśnie, a nie dodatek.

W dodatku też można zamieścić kontynuację, chociażby linii fabularnej.

Dnia 21.02.2009 o 10:58, hallas napisał:

> Tutaj obsuwa prawie dwuletnia, a cena jak za premierę :(
Bo Elven Legacy jest premierą.

A no tak, mój błąd :) Nie wiedziałem na początku, że wydają to razem z właśnie Elven Legacy, myślałem, że z jakimś innym dodatkiem. A Cenega dalej pisze, że to dodatek ... Brak mi już do nich siły, przecież to jest sequel, a nie dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jupii! Dostałem odpowiedź od Cenegi:

"Gra nie jest zabezpieczona ani programem StarForce ani programem TAGES."

O ile nie wymyślili czegoś głupszego...
Składam zamówienie na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po pierwszych 30 sekundach działania gry nie mogą być inne niż skromne. Przede wszystkim StarForce nie stwierdzono więc nie zostałem okłamany. Poza tym... mogę się wypowiedzieć o wydaniu. Poza płyty z grą i instrukcją jest jeszcze książeczka z artworkami, która mogłaby być wspaniałym dodatkiem. Mogłaby, gdyby nie to, że większość jej stron zajmują zrzuty ekranu, które szału nie robią. Już bardziej efektowne były rysunki przedstawiające jednostki w Fantasy General.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem troszkę czasu na pogranie - póki co zakonczyłem tutorial i mogę powiedzieć, że jest wykonany bardzo dobrze - nawet nieobeznani z tego rodzaju grami powinni dzięki niemu poznać panujące zasady rozgrywki (ale wygląda na to, że niektórzy redaktorzy z CDA nisko upadli, skoro uważają grę za trudną w opanowaniu)

Ze smutniejszych faktów:
- pełna wersja PL (narrator jest ok, więcej jeszcze nie usłyszałem)
- jak można było sie spodziewać są niekonsekwencje w tłumaczeniu (tzn. rzaz zdolność nazywa się tak, a raz inaczej)
- czcionka jest wyświetlana z błedami (patrz niżej) ale może to jest wina rozdzielczości, w której gram (1920x1080), nie jest jednak tragicznie.

Postaram sie rozpocząć pisanie recenzji i głębszego opis wrażen ale jeszcze nie dziś i nie jutro. Jak zacznę to dam znać.

PS. Nie pamiętam, by demo wywarło na mnie efekt podziwiania grafiki (wszak nie jest to żadne cudo) ale intro pokazało fajne efekty i szczerze - zaskoczyło mnie (swoim podobieństwem to tła ekranu głównego w HoM&MV również).

20090305215728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na razie nie mam czasu, aby pograć, no ale tytuł bardzo dobry. Tym bardziej boli, że trzeba było tyle czasu czekać na wydanie w Polsce... Dodatek podobno też świetny i trudniejszy jak podstawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grafiką - zamiast textury ziemi, pokazuje mi się czerwone... coś. Obojętnie na jakich ustawieniach gram - tego nie obejdę o.0.
Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 21:22, Bambusek napisał:

Co prawda na razie nie mam czasu, aby pograć, no ale tytuł bardzo dobry. Tym bardziej
boli, że trzeba było tyle czasu czekać na wydanie w Polsce... Dodatek podobno też świetny
i trudniejszy jak podstawka.

Zależy na jakim poziomie trudności. Na normal nie ma problemu jeśli nie chce się zdobyć złotej nagrody. Jeśli się chce to uczynić to trzeba kombinować. Na wysokim poziomie przechodzenie może sprawiać problemy a zdobywanie na nim złotych nagród - tylko dla najwytrwalszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi w misji Skrzydła Versonu (8, ludzie). Pisze, że mam dotrzeć do miasta z wiadomością i Pfail musi przeżyć, ale do dyspozycji mam tylko 3 orły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam najpierw orłami trzeba dotrzeć do niego...

Inna sprawa, że przy odrobinie wysiłku można tymi orłami wybić całkiem sporo jednostek przeciwnika i awansować je na wysokie poziomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować