Zaloguj się, aby obserwować  
VictoriaKinger

Sepsa - przekleństwo XXI wieku

67 postów w tym temacie

Temat bez sensu rozdmuchuje tą sepse jak nie wiadaomo co juz na grype kilka razy wiecej ludzi umiera wez to skasuj Viktorio bo sie kompromitujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 20:27, Union Pacific napisał:

Po pierwsze to grzeczniej. Po drugie to co pomoże, że zwróca takie "specjalne" [których na
tym forum nie ma] osoby uwage na Sepse? Co to da? Hę? Zaleją biochemików milionowymi prośbami
o lek na to?


Tobie nie musi nic dać. Skąd wiesz, że to nic nie da? Po za tym wynaleźli już szczepionkę na sepsę. Szkoda tylko, że nie wszyscy o tym wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sepsa jest na świecie od zawsze. Została wypromowana medialnie przez koncerny farmacełtyczne w celu sprzedarzy szczepionek. To samo było z ptasią grypą. Nie wierze w takie epidemie itp... TO wszystko żeby zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 15:49, dulak napisał:

Masz rację. Ptasia grypa jakoś ucichła.
Tylko z wyjątkiem tego że sepsa jest śmiertelna :/


Może pare osób zmarło. Pewnie umierali na to i wcześniej, tylko, że teraz jest to nagłaśniane... Takie choroby były zawsze, nie są niczym nowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 15:52, Carl92 napisał:

Mimo wszystko te choroby to nic niepokojącego.

Co Ty wypisujesz :nic niepokojącego" to co myślisz że jak byś miał lub ktoś z twojej rodziny tą chorobę to byś się nie przejmował ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle musiałeś mnie zrobić na myśli miałem, że nie ma się nimi co przejmować tym bardziej, że żadnych epidemii nie ma więc cieszmy się z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 15:38, Union Pacific napisał:

O jezus! Co Ci da, że wszyscy będą o tym wiedzieli? Ci co są zainteresowani, napewno skorzystają!


Spokojnie, spokojnie, Union...To tylko rozmowa. Hm...To mi da, że ludzie będą wiedzieli jak rozpoznawać tę chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 18:54, Carl92 napisał:

Widocznie źle musiałeś mnie zrobić

Srry durny Firefox, źle poprawia błęndy:-/
Miało być że źle mnie zrozumiałeś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2007 o 18:55, VictoriaKinger napisał:

Spokojnie, spokojnie, Union...To tylko rozmowa. Hm...To mi da, że ludzie będą wiedzieli jak
rozpoznawać tę chorobę.


Tja, jakoś nie zauważyłem żeby ktoś tu opisał objawy itp...
BTW: więcej osób umiera na grypę :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vitoria wieksze prawdopodobienstwo ze mnie potraci znowu samochod (dzisiaj mnie odgipsowali po wypadku) albo potkne sie walne w glowe i umre niz zachoruje na sepse,to jest tak marginalna choroba ze nie oplaca sie na nia tracic czasu.

Umrzec mozna na 1000 i wiecej sposobow ja miesiac temu otarlem sie o smierc i powiem od sepsy sa grozniejsze rzeczy.

Tak naprawde to wiecej ludzi umiera na błache aczkolwiek rozpowszechnione choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 14:25, VictoriaKinger napisał:

Czyżby? Dobra, jak wyskoczą ci niebieskie plamki na ciele i ryzyko odejścia na tamten świat,
zmienisz zdanie.


Na co zmienie zdanie ze na sepse wiecej ludzi umiera niz na grype?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 19:02, SlimPole napisał:


> Spokojnie, spokojnie, Union...To tylko rozmowa. Hm...To mi da, że ludzie będą wiedzieli
jak
> rozpoznawać tę chorobę.

Tja, jakoś nie zauważyłem żeby ktoś tu opisał objawy itp...
BTW: więcej osób umiera na grypę :|


Wiem, ale nie sądzisz, że to trochę dziwne? Częściej umiera się na choroby, które dobrze się zna. Bo grypę chyba każdy zna, prawda? Dziwne...Po prostu dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 12:07, Borsh napisał:

> Czyżby? Dobra, jak wyskoczą ci niebieskie plamki na ciele i ryzyko odejścia na tamten
świat,
> zmienisz zdanie.

Na co zmienie zdanie ze na sepse wiecej ludzi umiera niz na grype?


Gościu, ja nie chcę, żebyś zmieniał zdania na temat grypy. Chcę tylko ci uświadomić, że temat nie jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat miałby sens, gdyby ktoś napisał konkrety.
Gdzie tu opisane są objawy, wykresy przedstawiające % umierających rocznie itd.?
Bo ja nic nie widzę.
Lek jest? Jest.
Że drogi? Cóż, gdybyśmy mieli do czynienia z potężną epidemią choroby, to wtedy można narzekać na wysoką cenę, ale kiedy są to jednak marginalne przypadki(nawet jeżeli zdarzy się, że zachoruje kilka osób z jednej rodziny), to jeżeli chcemy by leki na ta chorobę w razie czego były, to muszą być gdzieś i za coś utrzymywane.
Zresztą po co się mam rozpisywać, jak ktoś ma głowę i wie na jakim świecie żyje to wie o co chodzi...chyba że ktoś jest zwykłym krzykaczem podpinającym się pod jakąś sensację, wtedy gorzej takiemu wyjaśnić niż fanatykowi.
Jak było napisane wcześniej - pod kołami aut ginie więcej osób dziennie niż na sepsę rocznie, ale czy to znaczy że mamy pozbyć się samochodów?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sepsa

Od tego artykułu powinien się cały ten temat zacząć...a nie od kłótni o tym, czy powinno się zareagować.
Tak w ogóle jaka powinna być "reakcja"?
Uświadamianie? Protesty pod ministerstwem zdrowia?
Life is brutal, przed sepsą istnieje dużo innych zagrożeń o wyższym priorytecie.
I uwierzcie mi, nie zmienię zdania nawet jak sepsa dopadnie mnie, bo nie można w takich sprawach słaniać się emocjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować