Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2008 o 09:09, marcinshinoda napisał:

> a mam pytanka może ktosma pod reka dobre ini do gothica :PP

nie bądz leniwy wpisz w wyszkiwarce tematu ini. było tysiąc razy podawane.

nie pomyślałem otym dzieki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie...
W końcu będę miał okazję porządnie pograć w Gothica 3,więc powiedzcie mi,czy na takim sprzęcie G3 będzie chodził płynnie na max:
GF 8800 GTS (wersja z 640 mb ram) 320 bit - od ZOTACa
AMD ATHLON X2 6000 MHz
2,5 GB RAM.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 09:14, YahooPL napisał:

/.../

Śmigać będzie Ci ta gra aż miło. Szkoda, że ja mogę sobie tylko pomarzyć o takiej konfiguracji
:(


No,to dobrze. :)
Jestem wielkim fanem Gothica,wszystkie części przeszedłem po kilkanaście razy....
Potem jeszcze mody,etc..
I w końcu będę mógł przejść Gothica 3 ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zdziwiłem się bardzo, bo na moim sprzęcie gra wyglądała bardzo miło, a dotego czy na najniższych detalach, czy na najwyższych płynność była taka sama, więć nie oszczedzałem kompa i grałem na najwyższych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli jeszcze tego nie wiesz to Gothic 3 nie może sie równać do poprzednich części i jest od nich po prostu gorszy. Może Ci się spodoba ale dla starego fana Gothiców to 3 jest porażką ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 09:33, YahooPL napisał:

/.../

Jeśli jeszcze tego nie wiesz to Gothic 3 nie może sie równać do poprzednich części i jest od
nich po prostu gorszy. Może Ci się spodoba ale dla starego fana Gothiców to 3 jest porażką
...


Wiem o tym... Niestety to prawda,bo grałem już w niego na tym,co mam teraz... No,szkoda,że tak to zepsuli. ;/
Ale,tak czy inaczej,chcę go przejść i kontynuować opowieść. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wszystko pójdzie płynnie na maksa - możesz być spokojny, tylko jedna uwaga - nie zdziw się, jak co parę -/naście sekund przytnie na chwilę - co nie będzie wcale winą twojego sprzętu. Po prostu gra ma skopany silnik i chyba jeszcze nie ma sprzętu, na którym by się nie cięła, a podejrzewam, że również w przyszłości nie będzie - gra szarpie czasem przy doczytywaniu terenu, niezależnie od tego ile RAM-u i pamięci wirtualnej posiadasz...

Trochę lepiej jest po zainstalowaniu wszystkich dostępnych łatek (również tych nieoficjalnych, z Comunnity).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 09:12, dominik713 napisał:

Mam takie pytanie...
W końcu będę miał okazję porządnie pograć w Gothica 3,więc powiedzcie mi,czy na takim sprzęcie
G3 będzie chodził płynnie na max:
GF 8800 GTS (wersja z 640 mb ram) 320 bit - od ZOTACa
AMD ATHLON X2 6000 MHz
2,5 GB RAM.
Z góry dzięki.

pograsz :) ale doczytywania będą i tak - przyzwyczaisz się pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 09:12, dominik713 napisał:

Mam takie pytanie...
W końcu będę miał okazję porządnie pograć w Gothica 3,więc powiedzcie mi,czy na takim sprzęcie
G3 będzie chodził płynnie na max:
GF 8800 GTS (wersja z 640 mb ram) 320 bit - od ZOTACa
AMD ATHLON X2 6000 MHz
2,5 GB RAM.
Z góry dzięki.


Wszystkie detale maksimum w prawo i grasz ;)
Ale zależy też jaki masz Windows . Jeśli Vista to mogą byc problemy, nawet na takim sprzęcie.
Na XP bez problemu śmignie( będą małe doczytywania, ale mało przeszkadzające na twoim pececie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gothic3 prawie na każdym kompie się uruchomi (mówię o rozsądniejszych parametrach i nie mam tu na myśli grafiki Rivii TNT i procka 100Mhz... ;) ) ale napewno ci się na Twojej konfiguracji gra bardzo przycina (sam mam GF7600 512MB i 1024MB ramu i nie jestem zbytnio zadowolony z płynności programu... ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:46, DoMiNo1992 napisał:

(sam mam GF7600 512MB i 1024MB ramu i nie jestem zbytnio zadowolony z płynności
programu... ;] )


A kto jest z niej zadowolony ???
Parę lat poczekamy. Kilka upgrade''ów przeżyjemy. Gothica III na High detalach przejdziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:50, YahooPL napisał:

Parę lat poczekamy. Kilka upgrade''ów przeżyjemy. Gothica III na High detalach przejdziemy
:)


Dokładnie ;) Pamiętam jeszcze czasy Gothica1 i osoby, które mogę policzyć na palcach jednej ręki, które mogły w toto płynnie zagrać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym GTS 640 mb to wcale na full nie pograsz - mi na 8800 GT (wydajniejszy sporo według testów i w praktyce) na full tak co 10s na 1s przycinało jak walczyłem w pierwszym mieście, a potem już chodziło ok, ale i tak dość często znikają tekstury i trzeba wczytywać grę (błąd gry, u jednych jest, u innych nie) i się grać nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam karte graficzną NVidia GForce 7600 512MB pixel shader 3.0 2giga ramu to dbry komp czy nie gothic3 mi hodzi
gothic 3 czasami mi sie zacina w rozdzielczosci 1024/768 szczegułowosc duza to jest dobry komp czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 20:20, karolek44 napisał:

mam karte graficzną NVidia GForce 7600 512MB pixel shader 3.0 2giga ramu to dbry komp czy nie
gothic3 mi hodzi
gothic 3 czasami mi sie zacina w rozdzielczosci 1024/768 szczegułowosc duza
to jest dobry komp czy nie

wyjdzie patch to pograsz prawdopodobnie bez przycinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 22:24, danzelmario napisał:

wyjdzie patch to pograsz prawdopodobnie bez przycinek

Czytałem o tym patchu, ale mam pytanie odnośnie Gothic III
. O co chodzi z tym, że się tak tnie? Czy to ma przyczynę w tym, że źle zrobili go pod względem technicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 00:28, Kalejdoskop86 napisał:

O co chodzi z tym, że się tak tnie? Czy to ma przyczynę w tym, że źle zrobili go pod
względem technicznym?


Trafiłeś w sedno sprawy. Przycinki są tylko w małym stopniu spowodowane sprzętem a w większości to po prostu zły silnik gry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować