Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2008 o 10:39, YahooPL napisał:

Ja paru osobom z forum też pomogłem odpalić na 256 RAM.


Pentium 4 2,4 256 RAMu, Radeon 9200 128 MB...


Tak jak pisałem, nie ma mowy z takim komfigiem o normalnej grze. Odpaliłem tylko tak w celach testowych. Jest to hardcore, lol ciekawe czy ktoś tak przeszedł całego G3... ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 10:47, hunter22 napisał:

Tak jak pisałem, nie ma mowy z takim komfigiem o normalnej grze. Odpaliłem tylko tak w celach
testowych. Jest to hardcore, lol ciekawe czy ktoś tak przeszedł całego G3... ? xD


Tak z tego co wiem to są takie osoby. Pomagałem im odpalać grę a tydzień później odpowiadali na pytania odnośnie zagadnień z końca gry. Tym bardziej ich podziwiam ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 10:53, YahooPL napisał:

Tak z tego co wiem to są takie osoby. Pomagałem im odpalać grę a tydzień później odpowiadali
na pytania odnośnie zagadnień z końca gry. Tym bardziej ich podziwiam ... :)


Co jak co, ale ta gra nie jest warta aż takich poświęceń :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 11:02, hunter22 napisał:

Co jak co, ale ta gra nie jest warta aż takich poświęceń :P


Ta gra jest w sumie najprostrzą grą RPG dostępną na rynku i dosyć znaną wiec może dlatego tyle ludzi musi w nia zagrać.
Jeśli o mnie chodzi to oprócz bardzo fajnie skonstruowanych questów pobocznych i zabawy w reputację nie wyniosłem z gry nic ciekawego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzał gra jechała na (nie boję sie użyć tego słowa) legendzie dwóch poprzednich części. Trójeczka to cały czas fajna gierka, ale wtórna i bardzo uproszczona wobec jedynki i dwójki. Nie ma też tego klimatu jaki na przykład się czuło grając w poprzednie częsci, tam wchodząc do kolonii było się wręcz przytłaczanym tym ciężkim wiezięnnym klimatem, a w nowej części nie ma takich klimatycznych miejsc, w wyniku czego gra traci na wartości.

BTW - nie wspominam o wymaganiach i grafice bo chyba każdy się zgodzi że to pogrążyło gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 11:57, TigerXP napisał:

BTW - nie wspominam o wymaganiach i grafice bo chyba każdy się zgodzi że to pogrążyło gre.


Grafika nie pogrążyła gry bo była napra2wdę ładna. Grę pogrążyły tylko jej wymagania sprzętowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:44, karolek44 napisał:

a i czemu byłem obywatelem a jestem robotnikiem chodzi mi o rangę na forum


To nie jest odpowiedni temat do takich wypowiedzi. Przeczytaj pierwszy post od góry w tym temacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&u=45454
Używaj też opcji edytuj a nie zamieszczaj dwóch postów pod rząd.
Co do Twojego zdania na temat Gothic 3 to powiem tylko tyle, ze nie jestes sam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czekam czekam na ten patch 1.6 z utesknieniem:). moze w koncu po gra mw gothic 3 tak jak tego oczekuje :), szkoda natomiast ze tworcy patcha nie pokusili sie o optymalizacje pod 2 cpu( a moze jednak?), to dalo by nie samowitego kopa grze, bo ona jak najbardziej tego wymaga, bo 1 cpu po prostu nei wyrabia, chyba ze c2d ponad 3.0 ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co mi wiadomo to gra ulegnie tak dużym zmianom, że możemy się spodziewać obsługi dwurdzeniowców takiej jaka powinna być. Szkoda tylko, że ani widu, ani słychu tego patcha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 09:26, YahooPL napisał:

/.../

Z tego co mi wiadomo to gra ulegnie tak dużym zmianom, że możemy się spodziewać obsługi
dwurdzeniowców takiej jaka powinna być. Szkoda tylko, że ani widu, ani słychu tego patcha
:(

no w changelogu to nie zauwazylem nic takiego, wylacznie poprawy dotyczace obslugi pamieci, bo slowo memory pojawia sie nie malze w kazdej linijce, tak wiec obsluga 2 cpu stoi pod znakiem zapytania.. bo obecnie gra nie widzi wiecej niz 1 rdzenia. ciezko jest zoptymalizowac kod pod 2 cpu, trzeba naprawde wiele zmienic, zebty to bylo tak proste to obecnie trudno bylo by znalezc gre, program korzystajace z 1 cpu. a mamy sytuacj zupelniee odwrotna. programisci nei nauczyli sie jeszcze dobrze pisac wielowatkowych kodow, wiec 4 rdzenie w desktopie to obecnie marnowanie kasy uwazam, z tego co mi wiadomo nie ma roznicy w dzialaniu komputera pomiedzy 2 a 4 cpu(normalne uzytkowanie),oczywiscie nie zakladamy sytuacji ze jednoczesnie uzywasz winrara, szukasz wirusów, obrabiasz film ,grasz w far cry i renderujesz grafike jakas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 09:37, danzelmario napisał:

no w changelogu


Mógłbyś dać linka do tego changeloga to przetłumaczę i opublikuje na forum ???

Dnia 02.02.2008 o 09:37, danzelmario napisał:

4 rdzenie w desktopie to obecnie marnowanie kasy uwazam, z tego co mi wiadomo nie ma roznicy w
dzialaniu komputera pomiedzy 2 a 4 cpu(normalne uzytkowanie)


Niestety nie zgodzę sie z Tobą. Oczywiście jeśli chodzi o normalne użytkowanie to różnicy rzeczywiście możemy nie zobaczyć. Tak jak w przypadku 256 a 1024 RAM. Jeśli jednak gramy na Quad to różnica jest kolosalna. Widziałem na własne oczy a te z ogółu mnie nie zawodzą. Co do stwierdzenia, że to marnowanie kasy to w sumie się z Toba zgodzę. Lepiej kupić C2D ze średniej półki i pokręcić go na 3.0 GHz, ale to nie temat o sprzęcie więc już nic nie mówie ...
Nawet jednak podkręcenie kompa nic by nie dało Gothicowi 3 bo i tak by się ciął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff...
http://press.jowood.com/UPLOAD/static/Gothic%203%20v1.6%20Patch%20status%20 20071220.txt (weź cały link bez tej przerwy, forum nie pozwala na tylu znakowe słowo :P )
Powodzenia w tłumaczeniu :P (nie mam pojęcia po co to robić - w większości to i tak będzie bełkot, który zrozumią nieliczni, a ci co zrozumią znają angielski - chodzi zwłaszcza o zmiany Spellbound w engine)
Można to streścić - patch ma na celu walkę z errorami (np ''Where is the Guru?'') i optymalizację wykorzystywania pamięci (może to spowodować szybsze ładowanie się terenów, czyli więcej fps (licząc jako średnia :P )), plus standardowe naprawianie questów, dialogów itp nic specjalnego (jak dla mnie to różnica w tej kwestii będzie taka, że jak deadne to nie będzie wpisów ''Quest failed''...).
Możliwe, że to nie koniec zmian 1.6 ( http://www.worldofgothic.de/gothic3/bugtracker - tutaj ciągle pojawiają się nowe wpisy, odnośnie rozwiązanych bugów), ale z tego co mi wiadomo jest już w fazie testów. (więc nowo naprawiane rzeczy ujrzymy w 1.7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 09:52, YahooPL napisał:

> no w changelogu

Mógłbyś dać linka do tego changeloga to przetłumaczę i opublikuje na forum ???

http://www.pixelrage.org/news/JoWood-Has-Announced-Gothic-3-Official-Patch-1.6-569 5.html
prosze :),w zasadzie nie ma co tlumaczyc:) wszysto o pamieci.

Dnia 02.02.2008 o 09:52, YahooPL napisał:


> 4 rdzenie w desktopie to obecnie marnowanie kasy uwazam, z tego co mi wiadomo nie
ma roznicy w
> dzialaniu komputera pomiedzy 2 a 4 cpu(normalne uzytkowanie)

Niestety nie zgodzę sie z Tobą. Oczywiście jeśli chodzi o normalne użytkowanie to różnicy
rzeczywiście możemy nie zobaczyć. Tak jak w przypadku 256 a 1024 RAM. Jeśli jednak gramy
na Quad to różnica jest kolosalna.

ja wyrazam swoje zdanie, nie mialem do czynienia z quadem, natomiast widze duzo testow, np core 2 duo e8200 wypada w crysis tak samo jak identycznie taktowany Q6700 :):) żródło-pclab.pl, wiec gdzie ta kolosalna roznica ??? tym bardziej ze podobno co crysis 4 rdzenie sa wrecz niezbedne. jeydna gra ktora znam jest UT 3 ktory rzeczywiscie korzysta z Quada(bynajmniej dla mnie nie bylo by roznicy czy mam 130 czy 80 fps:P), ale to wyjatek ktory nie potwierdza reguly :)

Dnia 02.02.2008 o 09:52, YahooPL napisał:

Co do stwierdzenia, że to marnowanie kasy to w sumie się z Toba zgodzę. Lepiej kupić
C2D ze średniej półki i pokręcić go na 3.0 GHz, ale to nie temat o sprzęcie więc już
nic nie mówie ...
Nawet jednak podkręcenie kompa nic by nie dało Gothicowi 3 bo i tak by się ciął :)

dokladnie, to nie o sprezcie temat :P. jak wyjdzie patch to gothic 3 moze i skorzysta z 4 gb ram na vista 64 bit. wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwisz się, ale się nie zdziwię ;]
Dam ci radę - przetłumacz tylko tekst odnośnie CPT (Community Patch Team), bo żeby zrozumieć znaczenie większości zmian Spellbound, trzeba mieć przynajmniej podstawowe wiadomości z programowania/działania pamięci RAM w grach. Dla reszty to naprawdę będzie totalny bełkot ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:21, YahooPL napisał:

/.../

Jeszcze się zdziwisz ile ciekawych rzeczy kryje się pod tymi angielskimi tekstami :P

dlugo tlumaczysz cos:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 15:03, danzelmario napisał:

dlugo tlumaczysz cos:P


Porzuciłem to zajęcia jak pojawiły się śłowa, których ja nie znam i nawet słownik tu nie pomaga. Nie ma sensu. Czekamy do premiery ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 15:06, YahooPL napisał:

Porzuciłem to zajęcia jak pojawiły się śłowa, których ja nie znam i nawet słownik tu
nie pomaga. Nie ma sensu. Czekamy do premiery ...

tak myslalem. moja dziewczyna tez miala problemy mimo ze jezyk zna raczj bardzo dobrze. to jezyk byl raczej taki no wiadomo:). niepoprawny. temu w slowniku nie znalazles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować