Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2008 o 12:47, Ecko09 napisał:

> PATCH 1.6 :
> http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?go=downloads&file_id=318
> zapraszam do instalacji :) i dzielenia sie uwagami co do poprawy wydajnosci :):)


A to chyba jest do niemieckiej wersji albo angielskiej?

dlaczego? a jak do tej pory bylo. kazdy patch dzialal na polskiej wersji, piranie nie robili oddzielnie patcha dla kazdego jezyka. a ten patch pochodzi od tworcow 4 czesci. zaraz instaluje i zobacze jak dziala, co szkodzi sprobowac wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze pliku INI dalej nikt nie ruszył:P takze wyszło na moje. bo ja od poczatku mowilem ze ini nie jest winowajca slabego działania gothica 3 :P. a niektoryz sie tak wykłucali hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 12:57, danzelmario napisał:

Z tego co widze pliku INI dalej nikt nie ruszył:P takze wyszło na moje. bo ja od poczatku
mowilem ze ini nie jest winowajca slabego działania gothica 3 :P. a niektoryz sie tak
wykłucali hehehe


Ja nadal się będę wykłócał, że to wartości pobieranej pamięci w pliku ini wpływają na niektóre elementy szeroko pojętej płynności animacji. To, że twórcy ich przy patchu 1.6 nie ruszyli oznacza tylko tyle, że było to dla nich za dużym nakładem pracy i po prostu im się nie chciało. Poza tym Tweakowanie gry polegało tylko i wyłącznie na zmianie wartości w tym pliku a poprawa płynności tak sobie z księżyca nie spadła więc chyba coś jest na rzeczy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 13:19, YahooPL napisał:

> Z tego co widze pliku INI dalej nikt nie ruszył:P takze wyszło na moje. bo ja od
poczatku
> mowilem ze ini nie jest winowajca slabego działania gothica 3 :P. a niektoryz sie
tak
> wykłucali hehehe

Ja nadal się będę wykłócał, że to wartości pobieranej pamięci w pliku ini wpływają na
niektóre elementy szeroko pojętej płynności animacji. To, że twórcy ich przy patchu 1.6
nie ruszyli oznacza tylko tyle, że było to dla nich za dużym nakładem pracy i po prostu
im się nie chciało. Poza tym Tweakowanie gry polegało tylko i wyłącznie na zmianie wartości
w tym pliku a poprawa płynności tak sobie z księżyca nie spadła więc chyba coś jest na
rzeczy ???

bzdury gadasz:P ty jestes zawodowym programistą czy grupa Spellbound?? 100 razy trudniejsze bylo poprawic błędy w kodzie cudzej grze anizeli poprzestawiac wartosci w głupim pliku ini, bo to mogli zrobic w oparciu o jakiekolwiek forum internetowe:) czyli zerowym nakładem pracy,jednak nie zmienili nic, wiec chyba uznali ze to nic nie zmienia. i ja im wierze w koncu pokazali w patchu 1.6 na co ich stac i przekonali mnie do siebie jaki twórcy gothic 4, co zaowocuje tym ze jestem prawie pewny ze kupie 4 czesc o ile mi pójdzie(ewentualnie grafike wymienie)
zainstaluj patcha 1.6 :) u mnie po instalacji gra dziala wrecz genialnie. w koncu jestem zadowolony w 100% bo gra nie zafrezowała u mnie ani razu jak do tej pory. a jesli tak to wylacznie drobne przyciecia ktoryc nawet nie zauwazylem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 14:29, danzelmario napisał:

mysl sobie co chcesz:) ale patch 1.6 zmienia gruntownie plynnosc gry na kompie takim
jak mój. i to jest nwajwazniejsze:P


Ciekawe jak podziała ten patch na kompie takim jak mój :/ Bo wszystkie starsze tylko pogorszyły sprawe i przez zacinanie nie dało sie grać. A w wersji 1.08 było doskonale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tego patcha czekali wszyscy, szkoda tylko że na tyle późno że grę zdążyłem przejść na wszelkie możliwe sposoby:/ Ale i tak cieszy mnie fakt że poprawiona została płynność gry. Jedyne czego nie zdołano poprawić to zaciachów pojawiających się co jakiś czas, chyba to jakaś wizytówka serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 16:50, Spector 109948 napisał:

Na tego patcha czekali wszyscy, szkoda tylko że na tyle późno że grę zdążyłem przejść
na wszelkie możliwe sposoby:/ Ale i tak cieszy mnie fakt że poprawiona została płynność
gry. Jedyne czego nie zdołano poprawić to zaciachów pojawiających się co jakiś czas,
chyba to jakaś wizytówka serii?

no wlasnie, patch wyszedl za pozno. ciezko mi zmusic sie znow do gry. chociaz no dziwnie sie trosze patch zachowuje, jak wlaczylem gre od nowa to gra dziala super, a jak zaladuje jakis sejw po uwczesnym zapisaniu to odnosze wrazenie ze gra dziala nie co gorzej. aczkolwiek osobiscie odczuwam roznice w dzialaniu :) i to jest najwazniejsze. nie mialem jeszcze dluzszych freezow podczas szybkiego biegania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:14, danzelmario napisał:

> Na tego patcha czekali wszyscy, szkoda tylko że na tyle późno że grę zdążyłem przejść

> na wszelkie możliwe sposoby:/ Ale i tak cieszy mnie fakt że poprawiona została płynność

> gry. Jedyne czego nie zdołano poprawić to zaciachów pojawiających się co jakiś czas,

> chyba to jakaś wizytówka serii?
no wlasnie, patch wyszedl za pozno. ciezko mi zmusic sie znow do gry. chociaz no dziwnie
sie trosze patch zachowuje, jak wlaczylem gre od nowa to gra dziala super, a jak zaladuje
jakis sejw po uwczesnym zapisaniu to odnosze wrazenie ze gra dziala nie co gorzej. aczkolwiek
osobiscie odczuwam roznice w dzialaniu :) i to jest najwazniejsze. nie mialem jeszcze
dluzszych freezow podczas szybkiego biegania


mozliwe, że zmiany w patchu działają, jeśli się zacznie gre od nowa, na stare save''y nie działają, tak samo było z poprzednimi patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2008 o 19:38, Ecko09 napisał:

mozliwe, że zmiany w patchu działają, jeśli się zacznie gre od nowa, na stare save''y
nie działają, tak samo było z poprzednimi patchami.

przeczytales ze zrozumieniem? mowilem ze wczytalem gre po zapisaniu jej, takze mozna bylo sie domyslec ze chodzilo o patch nowy. jak gram od nowa to jest git a jak wczytam to zdaje sie ze gra dziala gorzej troszke, moze to takie wrazenie nie wiem
marcinshinoda
przetstuj, jak masz kom spelniajacy wymagania, lub lepiej komp ktory powinien pociagnac gre na tych srednich detalach to roznice odczujessz napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:45, TROLL1216 napisał:

jak bedzie mi chodzil gothic z nowym patchem (nie pamietam oznakowania) na kompie
sempron 2600+
GF 8600GT
1 GB ram


Gdyby patch wyszedł gdy miałem starego PCta to dostałbyś odpowiedź, najpewniej jednak nie będzie chodził za dobrze. Sprawdź na
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 00:32, okaz1981 napisał:


> http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
ta stronka mowiac szczerze nie jest zbyt pomocna,ma dosyc duze przeklamania w pokazywaniu
czy gra pojdzie na danym configu kompa

zgadzam sie. takie stronki sa do niczego. najlepiej spytac kogos z podobnym konfigiem jak gra dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 07:36, danzelmario napisał:

>
> > http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
> ta stronka mowiac szczerze nie jest zbyt pomocna,ma dosyc duze przeklamania w pokazywaniu

> czy gra pojdzie na danym configu kompa
zgadzam sie. takie stronki sa do niczego. najlepiej spytac kogos z podobnym konfigiem
jak gra dziala.


Albo ściągnąć demo i samemu sie przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko bo mój kuzyn sie pyta czy na radeon 13000 512 megabajtów ramu procesor intel pentium 2,0 ghz pogra sobie chociaż troszkę ja mu mówię ze pograć to se nie pogra tak dobrze bo będzie mu sie cięło on sie uparł ze mam sie spytać bo no nie ma konta na gram pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 11:42, karolek44 napisał:

mam takie pytanko bo mój kuzyn sie pyta czy na radeon 13000 512 megabajtów ramu procesor
intel pentium 20 ghz pogra sobie hociasz troszkę ja mu mówię ze pograć to se nie pogra
on sie uparł ze mam sie spytać bo no nie ma konta na gram pl


Sądze, że na minimum może spróbować. ale raczej wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować