Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2006 o 09:48, ZIYO napisał:

Hej ludziska!

Tu moje boje z Gothic 3 opiszę.

Sprzęt: Athlon64 +3000, Płytka GA-K8VT890, RAM - DDR 1 GB Elixir i.......

była karta Gainward GF 7600 GT - chodziło tak sobie. Na mniej niż średnich detalach.
Chociaż test (link w tym wątku), pokazywał, że sprzęt zalecany,

i.......

zmieniłem kartę na Galaxy GF 7900 GS 1.2ns z Zalmanem (allegro - 735PLN + wysyłka),

i co.....

WSZYSTKIE OPCJE NA MAXA !!!!

Karta nie krecona, a można jeszcze podnieść taktowania !!!

Czasem przycina, ale nieznacznie. Ogólnie jest SUPER!!!

Ta karta to POTWÓR !!!!

Na wielu serwisach piszą, że bije GF 7900 GT na głowę !!!

Polecam wam tą kartę. I nie jest strasznie droga !




Ja planuje zakup 7800gs leadatek to karta lepsza od 7900gs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać wczoraj i mam 3 pytanka:
1) jak zmienić strzały których używam (ze zwykłej np na ogniową)? przeciągnięcie do skrótu i wciśniecie numerka nie pomaga.. może muszę mieć jakiś specyficzny łuk?
2) mam kilof w ekwipunku, ale nie mogę go wziąść do ręki - czy tak powinno być i czy to oznacza, że jak znajdę odpowiednie miejsce to mój Bezimienny automatycznie (l-click?) zacznie wydobywać rudę?
3) czy złoża rudy są widoczne tak jak każdy inny przedmiot z którym można coś zrobić czy też "mining" polega na czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 13:23, pablou napisał:

Zacząłem grać wczoraj i mam 3 pytanka:
1) jak zmienić strzały których używam (ze zwykłej np na ogniową)? przeciągnięcie do skrótu
i wciśniecie numerka nie pomaga.. może muszę mieć jakiś specyficzny łuk?
2) mam kilof w ekwipunku, ale nie mogę go wziąść do ręki - czy tak powinno być i czy to oznacza,
że jak znajdę odpowiednie miejsce to mój Bezimienny automatycznie (l-click?) zacznie wydobywać
rudę?
3) czy złoża rudy są widoczne tak jak każdy inny przedmiot z którym można coś zrobić czy też
"mining" polega na czymś innym?


Po pierwsze przeciagnij na pusty skrot strzaly te ktore chcesz i powinno byc dobrze jak nie to bug jakis, po drugie jak podejdziesz do zloza jakiegos surowca kliknij LPM i automatycznie zacznie wydobywac, po trzecie nie da sie zauwazyc zloza bo jest podpis do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 14:36, Warrior Within napisał:

> Lepiej składajcie kase na GF 8800. Ma technologie Pixel Shader 4, DX10, 384 Bit i 768
RAM.
> I to jest POTWÓR !!!
> http://www.proline.pl/shop.php?prodid=EVGA+8800GTX+768+384
Cena też jest potworna:P


No tez prawda ale przez rok lub 1,5 zadna gra nia dala by rady tej karcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby w końcu powiedzieć jak to jest z tą pamięcią wirtualną ? Trzeba ją przełączyć na Bufor Systemu czy Programy ? W którym przypadku gry wymagające dużej ilości pamięci ram będą chodziły lepiej ? Bo już nie łapię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 14:47, Reaper01 napisał:

> > Lepiej składajcie kase na GF 8800. Ma technologie Pixel Shader 4, DX10, 384 Bit i
768
> RAM.
> > I to jest POTWÓR !!!
> > http://www.proline.pl/shop.php?prodid=EVGA+8800GTX+768+384
> Cena też jest potworna:P

No tez prawda ale przez rok lub 1,5 zadna gra nia dala by rady tej karcie


z tego co czytalem w prasie ,necie itp to te nowie g80 szału nie zrobiły... owszem są wydajniejsze (gdbyby nie były to by dopiero skanadal wybuchł) jakoś te 384bit nie spowodowały jakiegoś szałowego wzrostu wydajności (choćby w 3DMarku 2006) więc nie wiem czym się podniecasz... noo chyba że jara cie ich cena to fakt najtańszy taki układ kosztuje coś koło 2000zł i wymaga zasilacza z kosmosu... hmmm :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 18:07, Lak5 napisał:

Jaki czeba mieć komputer żeby, można było oglądnąć wszystkie grafiki ??


jezeli ci chodzi o to żeby gothic 3 chodzil na max to Athlon 4800+ X2, karta GeForce 7950GTX i 2GB RAM to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 20:27, struksik napisał:

> Jaki czeba mieć komputer żeby, można było oglądnąć wszystkie grafiki ??

jezeli ci chodzi o to żeby gothic 3 chodzil na max to Athlon 4800+ X2, karta GeForce 7950GTX
i 2GB RAM to wystarczy



a jak mam taki komputer to mi będzie ładnie chodził??????/


na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 20:44, Lak5 napisał:

> > Jaki czeba mieć komputer żeby, można było oglądnąć wszystkie grafiki ??
>
> jezeli ci chodzi o to żeby gothic 3 chodzil na max to Athlon 4800+ X2, karta GeForce 7950GTX

> i 2GB RAM to wystarczy


Nie wystarczy, RAMu mało, karta graficzna słaba... Zresztą ja mam tyle RAMu, GF7800GS i A64-X2 4600+ i daleko mu do ideału (zacina, klatkuje, mieli dyskiem). Ustawienia graficzne "max", bo lubię podziwiać widoki, a wszystko powyżej 15 fps mi odpowiada :)

Dnia 18.11.2006 o 20:44, Lak5 napisał:

a jak mam taki komputer to mi będzie ładnie chodził??????/


Będzie chodził OK na niższych ustawieniach (medium/high). RAMu nieco mało, ale obleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 21:46, MadMan napisał:

> > > Jaki czeba mieć komputer żeby, można było oglądnąć wszystkie grafiki ??
> >
> > jezeli ci chodzi o to żeby gothic 3 chodzil na max to Athlon 4800+ X2, karta GeForce
7950GTX
>
> > i 2GB RAM to wystarczy

Nie wystarczy, RAMu mało, karta graficzna słaba... Zresztą ja mam tyle RAMu, GF7800GS i A64-X2
4600+ i daleko mu do ideału (zacina, klatkuje, mieli dyskiem). Ustawienia graficzne "max",
bo lubię podziwiać widoki, a wszystko powyżej 15 fps mi odpowiada :)

> a jak mam taki komputer to mi będzie ładnie chodził??????/

Będzie chodził OK na niższych ustawieniach (medium/high). RAMu nieco mało, ale obleci.



niepowiedział bym że karta słaba, ty się najwyrażniej nie znasz, podobno w instrukcji pisze że na maksymalnych detalach można odpalić z tą kartą co mam , ram jest dużo , ciekawe ile ty masz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 21:46, MadMan napisał:

Nie wystarczy, RAMu mało, karta graficzna słaba...

jak to karta graficzna słaba? to jeden z najwydajniejszych pojedynczych modeli a ty mowisz ze słaba? :/ dobry jestes.. co do ramu to ile proponujesz? 4 giga? i tak to samo bedzie bo gra wykorzysta maxymalnie 2 tylko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci, że G3 będzie spokojnie działał na tej maszynie z najwyższymi ustawieniami (+ wodotryski) w rozdzielczości 1280x1024 (co prawda z chwilowymi przycięciami, ale to mija po kilku sekundach). Dla lepszego efektu polecam overclocking karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka na jakich detalach pojdzie mi gothic 3, Mój sprzet to AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+, ATi Radeon X800 GTO 128/256 i 1 GB RAM-u za odpowiedzi z gory Thanks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 08:55, Bidasek napisał:

Gwarantuję Ci, że G3 będzie spokojnie działał na tej maszynie z najwyższymi ustawieniami (+
wodotryski) w rozdzielczości 1280x1024 (co prawda z chwilowymi przycięciami, ale to mija po
kilku sekundach). Dla lepszego efektu polecam overclocking karty graficznej.

do jakich moichsłow sie odnosisz bo nie bardzo rozumiem :) o jakiej maszynie mowa. o 7950GTX i 2 giga ram?.wiem ze bedzie chodzic na max. a powiedz mi co jesli chodzi o pentium D 2.8(2x2MB) ? to wytstarczajacy proc do komfortowej gry?(przy 2 giga ram i 7600GT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 10:52, panasonic14 napisał:

Mam pytanka na jakich detalach pojdzie mi gothic 3, Mój sprzet to AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 3800+, ATi Radeon X800 GTO 128/256 i 1 GB RAM-u za odpowiedzi z gory Thanks

moj kolega ma pentium d 2.66 reszta to samo i mu na srednich chodzi. tylko narzeka na mało ramu i ze cos w miastach tnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arf, pomyliłem się ;)

Chciałem dać odpowiedź na post, którego autorem jest Lak5 (vide płynności rozgrywki na Jego sprzęcie, który ma zresztą w sygnaturze), ale jak widać omyłkowo kliknąłem nie ten button odpowiedzi co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować