Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2006 o 13:45, Bidasek napisał:

Arf, pomyliłem się ;)

Chciałem dać odpowiedź na post, którego autorem jest Lak5 (vide płynności rozgrywki na Jego
sprzęcie, który ma zresztą w sygnaturze), ale jak widać omyłkowo kliknąłem nie ten button odpowiedzi
co trzeba.

czyli uwazasz ze na Intel Pentium D 2.93 ghz, 1500 ddr2, Geforce 7600 gs 512 mb mozna grac na max?a nie przesadzasz:).
a mam pytanie do wszystkich: mam do wyboru tak: 1 zestaw:Core 2 duo 1.86 ,1.5GB ram/677 i 7600GT(Gigabyte silent cos tam) albo 2 zestaw:Pentium d 2.8, 2 ggia ram i ta sama graficzka- na którym kompie bedzie mi ogolnie lepiej chodzic i dlaczego?(spodziwwam sie gry na srednich detalach mniej wiecej na obu kompach).ja ma watpliwosci co do procka w 2 zestawie i moze mi haczyc w momentach kiedy to procesor jest potrzebny(miasta,dynamiczne walki) a 1.5 GB ram wystarczy na srednie detale(przynajmniej powinno).ktory zestaw bedzie lepszy? prosze niech ktos sensownie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 14:50, danzelmario napisał:

> Arf, pomyliłem się ;)
>
> Chciałem dać odpowiedź na post, którego autorem jest Lak5 (vide płynności rozgrywki na
Jego
> sprzęcie, który ma zresztą w sygnaturze), ale jak widać omyłkowo kliknąłem nie ten button
odpowiedzi
> co trzeba.
czyli uwazasz ze na Intel Pentium D 2.93 ghz, 1500 ddr2, Geforce 7600 gs 512 mb mozna grac
na max?a nie przesadzasz:).
a mam pytanie do wszystkich: mam do wyboru tak: 1 zestaw:Core 2 duo 1.86 ,1.5GB ram/677
i 7600GT(Gigabyte silent cos tam) albo 2 zestaw:Pentium d 2.8, 2 ggia ram i ta sama graficzka-
na którym kompie bedzie mi ogolnie lepiej chodzic i dlaczego?(spodziwwam sie gry na srednich
detalach mniej wiecej na obu kompach).ja ma watpliwosci co do procka w 2 zestawie i moze mi
haczyc w momentach kiedy to procesor jest potrzebny(miasta,dynamiczne walki) a 1.5 GB ram wystarczy
na srednie detale(przynajmniej powinno).ktory zestaw bedzie lepszy? prosze niech ktos sensownie
poradzi.


Zestaw 1
Polecam CoreDuo E6600 , mysle ze z takim spzetem pojdzie na max detalach.
Ja mam taki sam tylko ze sempron 2600+ , najgorszy procesor jaki mozna miec :D .
I moge grac na max detalach tyle ze sie tnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 08:45, danzelmario napisał:

> Nie wystarczy, RAMu mało, karta graficzna słaba...
jak to karta graficzna słaba? to jeden z najwydajniejszych pojedynczych modeli a ty mowisz
ze słaba? :/ dobry jestes.. co do ramu to ile proponujesz? 4 giga? i tak to samo bedzie bo
gra wykorzysta maxymalnie 2 tylko!


Ironia...

G3 nie będzie chodził idealnie płynnie chyba na niczym. Popsuty kod i tyle. Na 2 GB RAMu miele dyskiem dosyć ostro.

Ostatnia linijka odpowiedzi to oczywiście, jak z kontekstu wynika, odpowiedź do twojego konfigu - 7600GS+1GB, a tutaj RAMu jest naprawdę malutko jak dla G3.

@Lak5 - przeczytaj mojego posta, dowiesz się ile mam RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy łatki do Gothic III które zostały zaimplementowane do polskiego wydania Gothica III przyczynią się do poprawy wydajności? Bo ja ściągnąłem sobie demo, oczywiście bez żadnych łatek i angielskie, zagrałem... i byłem w szoku! Mój komputer wystarcza do grania w F.E.A.R. w bardzo wysokich ustawieniach, a tutaj... Nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 08:55, Burzol napisał:

Chcę sobie kupić Gothica III, ale nie chcę grać z taką płynnością jaką zaoferowało mi demo.
To było... groteskowe :)


niestety nie poprawia w zadawalającym stopniu wydajności ( sam pożyczyłem od kolegi pełną polską ) i ... z zakupem dla siebie wstrzymam się jeszcze -
na moim konfigu tnie :(


co do postów innych - lekka przesada aby kupować kompa za kilka tysiaków dla jednej gry i to przeciętnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 17:09, Janek170595 napisał:

Mam Gothica 3 planuje kupic nowa karte.ile powinna miec pamieci jak ktos wie pisac


Przynajmniej 256 a najlepiej 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem karte z x800XL na GF6800GS 256/256 i w gothicu 3 jest olbrzymia różnica około 40%. teraz gram wszystko na max bez cieni oczywiście bo są wyłączone ale wydajnośc jest THE BEST!!! karta taka tania a taka wydajna, kreci sie beznadziejnie bo tylko 10mhz na rdzeniu i 30mhz na pamieciach wiec oc zostawiam w spokoju.
obecnie mam kompa (patrz na dole) i gothic śmiga mi nieźle ale w miastach szczególnie w Geldern i Faring tnie mi sie jak diabli ale poza działa naprawde COOL!!! aha czy wie ktoś kiedy może wyjdzie ten olbrzymi patch który ma naprawic wszystko (nie mówie tu o 1.09) tylko o tej co ją dopiero budują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 20:16, Kedly napisał:

wymieniłem karte z x800XL na GF6800GS 256/256 i w gothicu 3 jest olbrzymia różnica około 40%.
teraz gram wszystko na max bez cieni oczywiście bo są wyłączone ale wydajnośc jest THE BEST!!!
karta taka tania a taka wydajna, kreci sie beznadziejnie bo tylko 10mhz na rdzeniu i 30mhz
na pamieciach wiec oc zostawiam w spokoju.
obecnie mam kompa (patrz na dole) i gothic śmiga mi nieźle ale w miastach szczególnie w Geldern
i Faring tnie mi sie jak diabli ale poza działa naprawde COOL!!! aha czy wie ktoś kiedy może
wyjdzie ten olbrzymi patch który ma naprawic wszystko (nie mówie tu o 1.09) tylko o tej co
ją dopiero budują.


Ile kosztuje ta twoja nowa karta? Ja też muszę sobie sprawić troszkę nowego sprzetu bo jestem fanem gothica ale mam słabego kompa. I gdzie ją kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 20:34, capral napisał:

> wymieniłem karte z x800XL na GF6800GS 256/256 i w gothicu 3 jest olbrzymia różnica około
40%.
> teraz gram wszystko na max bez cieni oczywiście bo są wyłączone ale wydajnośc jest THE
BEST!!!
> karta taka tania a taka wydajna, kreci sie beznadziejnie bo tylko 10mhz na rdzeniu i 30mhz

> na pamieciach wiec oc zostawiam w spokoju.
> obecnie mam kompa (patrz na dole) i gothic śmiga mi nieźle ale w miastach szczególnie
w Geldern
> i Faring tnie mi sie jak diabli ale poza działa naprawde COOL!!! aha czy wie ktoś kiedy
może
> wyjdzie ten olbrzymi patch który ma naprawic wszystko (nie mówie tu o 1.09) tylko o tej
co
> ją dopiero budują.

Ile kosztuje ta twoja nowa karta? Ja też muszę sobie sprawić troszkę nowego sprzetu bo jestem
fanem gothica ale mam słabego kompa. I gdzie ją kupiłeś?


dałem za nią 579zł
niewiem czy moge reklamować ale - tanio - szybko - PEWNIE -
http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-194

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 21:35, Kedly napisał:

> > wymieniłem karte z x800XL na GF6800GS 256/256 i w gothicu 3 jest olbrzymia różnica
około
> 40%.
> > teraz gram wszystko na max bez cieni oczywiście bo są wyłączone ale wydajnośc jest
THE
> BEST!!!
> > karta taka tania a taka wydajna, kreci sie beznadziejnie bo tylko 10mhz na rdzeniu
i 30mhz
>
> > na pamieciach wiec oc zostawiam w spokoju.
> > obecnie mam kompa (patrz na dole) i gothic śmiga mi nieźle ale w miastach szczególnie

> w Geldern
> > i Faring tnie mi sie jak diabli ale poza działa naprawde COOL!!! aha czy wie ktoś
kiedy
> może
> > wyjdzie ten olbrzymi patch który ma naprawic wszystko (nie mówie tu o 1.09) tylko
o tej
> co
> > ją dopiero budują.
>
> Ile kosztuje ta twoja nowa karta? Ja też muszę sobie sprawić troszkę nowego sprzetu bo
jestem
> fanem gothica ale mam słabego kompa. I gdzie ją kupiłeś?

dałem za nią 579zł
niewiem czy moge reklamować ale - tanio - szybko - PEWNIE -
http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-194


Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to:
procesor 1.9
RAM 256
karta geaforce fx 550(chyba dobrze napisałem)
co muszę dokupić żeby gothic3 działał mi choćby na najmniejszych ustawieniach bez zacinania się? Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to nowego kompa.... niestety taka jest prawda...

RAM: potrzeba co najmniej 1 Giga, aby przy ''low'' chodził w miarę...
karta: no cóż - na tym antyku to raczej wiele nie zrobisz... przydałoby sie coś nowego - może jakiś nowy GF? stareńki 6800 GT powinien wystarczyć.

a na procach sie nie znam - wiec ci nie podpowiem.

wybacz, jeżeli cie uraziłem - wiem, żę nie wszyscy mają kasę na dobry sprzęt (w tym ja ;))

wybaczcie, jeżeli coś sknociłem - bo tak w sumie to na kompach (tym, co jest w środku :)) sie nie znam zbyt dobrze ;)

pozdrawiam, Azra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gram u siebie w demko i jestem zaskoczony jak szybko chodzi mi gra
po za miastem poezja (35 klatek)
w miesie jak wchode to musze odczekac tak z minute i tez dobrze dziala (20 -25 klatek zalezy gdzie stoje)
ponizej prezentuje ustawnienia na jakich gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 18:27, Pediator napisał:

Mojemu kumplowi spalił się komp przez G3!


Jak to sie spalił.
Co konkretnie poszło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 18:32, Khalid. napisał:

> Mojemu kumplowi spalił się komp przez G3!

Jak to sie spalił.
Co konkretnie poszło ?

Wentylator się zjarał i chyba coś jeszcze bo nie można włączyć kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować