Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2007 o 18:06, MKRaven napisał:

Ciekawe, że tak chwalisz grę, której jeszcze nie ma, zobaczymy co powiesz jak się ukaże. I
nie jest nigdzie powiedziane, że Crysis owszem, uruchomi się na takiej karcie, ale nie będzie
wyglądać jak Pac-Man.

Far Cry w najniższysh ustawieniach, tylko z trochę wyższą rozdzielczością (1024x768) prezentuje się naprawdę przyzwoicie, sprawdź. To samo będzie z Crysisem, jestem tego pewny

Dnia 09.02.2007 o 18:06, MKRaven napisał:

> PB musi
> zrozumieć że nie wszyscy są krezusami i mogą sobie pozwolić na kosmicznie wypasiony sprzęt

Raczej celowo nie zrobili błędów w enginie gry, żeby wszyscy mieli z nią problemy. Poza tym
powiedz to Bill''owi Gates''owi, którego nowy system - Vista, ma takie wymagania, że spełnia
je co szósty komp na świecie.

Ja mówię o tym, że nie chciało się im go optymalizować a nie o tym że go celowo skopali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 18:34, Michal.Maczka napisał:

wiecie, że w Gothicku 3 są smoki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli chcecie wiedzieć
to są one w jaskini na klifie tym samym na którym się znajduje Cape Dun


Sa...Jednakze nie tak potezne i ogromne jak w 2 czesci Gothica :D Ale sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2007 o 19:45, danzelmario napisał:

a jest? amsz 2 rdzenie? jak nei to sie nie wypowiadaj. ja mam 2 rdzenie i nie ma u mnie wielowatkowosci
:) wielowatkowosc oznacza wykorzystanie procesora 2 rdzeniowego minimium 60,70 %. a w szczytowych
momentach wiecej.

Jeszcze nie:P

Dnia 09.02.2007 o 19:45, danzelmario napisał:

ja nie mowie o najwiekszej .gram standardowo 1024 na 768. ja porównuje gothica do Carbona-tak
samo wymagajaca gra dla karty graficznej(a nawet bardziej bo mniej fps jest .) i co z tego
ze gothic wyszedł pozniej? wyszedłtak samo jak carbon chyba. a ze pozniej od innych gier nie
znaczy to ze bardzoej wymagajacy. u mnei gra powinan chodzic:powtarzam na MOCNYM medium! z
przewaga na high detale.no i chodzi.. ale tnie(na minimum tez zreszta)

No mówi się trudno,jedne gry chodzą lepiej inne gorzej,i nic na to nie poradzimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2007 o 19:53, danzelmario napisał:

twórcy mówili-gdzies czytałem wywiad. twórcy duzo mówili i wiadomo co wyszło. czemy ty tak
brobisz gothica? negujesz co mowie.. gra nie ma wielowatkowosci!! bo wykorzystuej 1 rdzen(sprawdzałem
wiele razy na wykresach-stałę 50% jest i ty to nazywasz wielowatkowosc???! zeby wykorzystywałą
2 to prawie slideshow nie miał bym w miastach wiekszych jak zaatakuje 30 ludzi nie? w koncu
co jak co ale procesor mam najnowszy i jeden z najszybszych toi jak na nim jest slideshow to
co inni maja poweidziec????SKOPANY silnik i tyle! albo to gra na przytszły sprzet ale jak ktos
powiedział kto robiu takie gry?? zeby mozna było grac na kompie za 3 lata? bez sens kompletny.
zalecane wymagania znasz prawda? ja mam nieco wiecej.. powiedział bym sporo wiecej. i co?:/
dla mnei to oszustwo..skoro zalecane to wystarczy na medium detale(płynna gra..) a jakos u
m,nie nei wystarcza.

Acha,będziemy się tak kłucić w nieskończoność.Wiesz mógłbyś mieć pretensje jak by gra ci nie chodziła,a tobie się tylko zacina...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 10:20, boduczek napisał:

Acha,będziemy się tak kłucić w nieskończoność.Wiesz mógłbyś mieć pretensje jak by gra ci nie
chodziła,a tobie się tylko zacina...;)

ja sie nei kłuce :) mowie co mysle. po prostu no wlaczam gothcica i czesto zanim"doczyta sobie gra" zeby zajmowała ramu ile tylko moze(czyli jakies 1.5 GB) to do tego czasu przycinki sie zdarzaja ..potem jzu mniej lub prawie w ogole ale jednak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 10:54, danzelmario napisał:

ja sie nei kłuce :) mowie co mysle. po prostu no wlaczam gothcica i czesto zanim"doczyta sobie
gra" zeby zajmowała ramu ile tylko moze(czyli jakies 1.5 GB) to do tego czasu przycinki sie
zdarzaja ..potem jzu mniej lub prawie w ogole ale jednak!

Ja też mówie to co myśle,No dobra są przycinki,ale czy one tak bardzo Ci przeszadzają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 10:59, boduczek napisał:


Ja też mówie to co myśle,No dobra są przycinki,ale czy one tak bardzo Ci przeszadzają??

tak! bo nigdy nie miałem czegos takeigo. nawet na duronie 1300 i gf2 mx! grałę mwe wszsytko na low ale bez przycinek! 15 fps ale grałem!a tu nowy komp za *** zł i co... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 11:13, danzelmario napisał:

tak! bo nigdy nie miałem czegos takeigo. nawet na duronie 1300 i gf2 mx! grałę mwe wszsytko
na low ale bez przycinek! 15 fps ale grałem!a tu nowy komp za *** zł i co... :P

Oj,ja cię już kompletnie nie rozumię:P A co to znaczy ***zł??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może G3 nie ciął by się gdyby wczytywał lokacje tak jak w poprzednich częściach? W sumie jak grałem w demo i się teleportowałem to i tak były jakieś 15 sekundowe zwisy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:42, boduczek napisał:


> tak! bo nigdy nie miałem czegos takeigo. nawet na duronie 1300 i gf2 mx! grałę mwe wszsytko

> na low ale bez przycinek! 15 fps ale grałem!a tu nowy komp za *** zł i co... :P
Oj,ja cię już kompletnie nie rozumię:P A co to znaczy ***zł??:)


***zł to pewnie znaczy dużo złotych. A jeśli chodzi o gothica musisz zrozumieć że my nie krytykujemy całej gry. Krytykujemy te rzeczy które zostały ostro skopane. A kod gry został skopany i to strasznie. Daruj sobie teksty w stylu " liczy się fabuła i takie tam". ch*** kłade na fabułe jeśli gra mi nie chodzi w rozsądnej rozdzielczości i detalach. Co prawda mogę wszystko zmniejszyć na low, tylko że wtedy mogę minąć buntowników o 2 metry i nawet ich nie zauważe. A jęsli będe miał szczęście i ich zauważe to nie będe w stanie odróżnić buntowników od drzew. Pytasz się po co kupiułem gre. Ponieważ twórcy zapewnili że gra będzie pływać na moim sprzęcie. Leje na tweaki. Nie po to zmieniam sprzęt i kupuje gre za ostrą kase żeby czekać na 3 lata żeby w nią zagrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:04, TigerXP napisał:

>
> > tak! bo nigdy nie miałem czegos takeigo. nawet na duronie 1300 i gf2 mx! grałę mwe
wszsytko
>
> > na low ale bez przycinek! 15 fps ale grałem!a tu nowy komp za *** zł i co... :P

> Oj,ja cię już kompletnie nie rozumię:P A co to znaczy ***zł??:)

***zł to pewnie znaczy dużo złotych. A jeśli chodzi o gothica musisz zrozumieć że my nie krytykujemy
całej gry. Krytykujemy te rzeczy które zostały ostro skopane. A kod gry został skopany i to
strasznie. Daruj sobie teksty w stylu " liczy się fabuła i takie tam". ch*** kłade na fabułe
jeśli gra mi nie chodzi w rozsądnej rozdzielczości i detalach. Co prawda mogę wszystko zmniejszyć
na low, tylko że wtedy mogę minąć buntowników o 2 metry i nawet ich nie zauważe. A jęsli będe
miał szczęście i ich zauważe to nie będe w stanie odróżnić buntowników od drzew. Pytasz się
po co kupiułem gre. Ponieważ twórcy zapewnili że gra będzie pływać na moim sprzęcie. Leje na
tweaki. Nie po to zmieniam sprzęt i kupuje gre za ostrą kase żeby czekać na 3 lata żeby w nią
zagrac.



Ja gram w Gothica 3 na sprzęcie
Geforce FX 5500 128 MB
1024 MB RAM
3,0 GhZ Intel Pentium IV

Działa mi na najniższych detalach i z tweakiem i są tylko małe haczenie się w miastach. I bez problemu wszytsko można zauważyć, spokojnie można dziki w lesie luknąć i wcześniej zaatakować. Co prawda jak ma się mgłę oddaloną jest zdecydowanie łatwiej, ale na lowie można spokojnie przejść całą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:14, TigerXP napisał:

Wybacz ale ośmiele się z tobą nie zgodzić. Według mnie ta gra na low wyglada parszywie, ale
to już kwestia gustu.


No wygląda ale chodzi. Wygląda lepiej od dwóki na max detalach. Ale za jakiś rok przy zamianie kompa lub modernizacji zagram na wysokich albo na średnich. Jest jakaś perspektywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to :

Celeron 2,93 ghz

512 ram

GeForce 6800GS

I uwaga ... chodzi mi na średnich od 15 fps do 25-7 , a w mieście jest trochę gorzej , oczywiście nie obyło się bez tweakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:17, jcl99 napisał:

Mój komp to :

Celeron 2,93 ghz

512 ram

GeForce 6800GS

I uwaga ... chodzi mi na średnich od 15 fps do 25-7 , a w mieście jest trochę gorzej , oczywiście
nie obyło się bez tweakowania



A jakich tweaków używałeś. Bo mi jak naraze te tweaki dużo nie dają. Daj jakiś link to sprawdze te tweaki u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:16, fish13 napisał:

> Wybacz ale ośmiele się z tobą nie zgodzić. Według mnie ta gra na low wyglada parszywie,
ale
> to już kwestia gustu.

No wygląda ale chodzi. Wygląda lepiej od dwóki na max detalach. Ale za jakiś rok przy zamianie
kompa lub modernizacji zagram na wysokich albo na średnich. Jest jakaś perspektywa.


Widzisz nie po to kupuje grę żeby czekać rok czasu żeby zagrać w sensownych detalach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:19, TigerXP napisał:

> Mój komp to :
>
> Celeron 2,93 ghz
>
> 512 ram
>
> GeForce 6800GS
>
> I uwaga ... chodzi mi na średnich od 15 fps do 25-7 , a w mieście jest trochę gorzej ,
oczywiście
> nie obyło się bez tweakowania


A jakich tweaków używałeś. Bo mi jak naraze te tweaki dużo nie dają. Daj jakiś link to sprawdze
te tweaki u siebie.



Ja używam tego tweaka:
http://files.filefront.com/Gothic3TWEAKrar/;6072200;;/fileinfo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:25, fish13 napisał:


Szczerze odradzam tego tweaka. Po pierwsze to że jest automatyczny od razu go przekreśla. Został zrobiony przez grupkę zapaleńców którzy z programowaniem nie mieli wiele wspólnego. Żeby przewidzieć wszystkie możliwości sprzętowe trzeba naprawdę sporo pracy. Niestety w ten projekt go nie włożono. Całe to zautomatyzowanie sprawiło że źle dobierane są walory sprzętowe. Może poprawia on minimalnie płynność gry jednak dwa razy (przynajmniej) skuteczniejsza jest wersja 4Th którą ja się bawiłem. Ręczne dobranie wszystkich elementów daje większą skuteczność. Nie polecam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:04, TigerXP napisał:

> Oj,ja cię już kompletnie nie rozumię:P A co to znaczy ***zł??:)

***zł to pewnie znaczy dużo złotych.

boduczek rozumiesz juz? nie podawałem ceny swego kompa bo po co? :) wydałem duzo kasy na niego(dla mnei to duzo oczywiscie) i mi nie chodzi zgodnie z oczekiwaniami.
>A jeśli chodzi o gothica musisz zrozumieć że my nie krytykujemy

Dnia 10.02.2007 o 13:04, TigerXP napisał:

całej gry. Krytykujemy te rzeczy które zostały ostro skopane. A kod gry został skopany i to
strasznie.

wlasnie. gra jest fajna. ja po prostu krytykuje błędy .TigerXP tez :) po prostu trzezwo podchodzimy do tematu :)
Daruj sobie teksty w stylu " liczy się fabuła i takie tam". ch*** kłade na fabułe
YahooPL zgodze sie. tamten tweal nic nei daje. nie wiem jak twój-nie sprawdzam bo nie widze powodu,zadne tweak mi nie pomógł i watpie ze to sie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować