Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2007 o 10:39, danzelmario napisał:

jak ciebie stac kupowaac cos za 2k i miec z tego pozytek pare miesiecy to przepraszam, mnie
nie stac, i dla mnie to burżujstwo zwyczajne, lub jak kto woli głupota(ewentualnie po prostu
ma się pieniądze i mozna kupowac takie rzeczy-ja wiem ze bym nie kupil nawet jak bym miał )


Pisałem to raczej żartem, jak kupię kartę z wyższej półki to będę ją miał póki będzie działać. Może i pracuję, ale nie w polskim rządzie żeby mieć tyle kasy i ją wydawać co kilka miesięcy...

Dnia 07.09.2007 o 10:39, danzelmario napisał:

> Może i się mylę, ale co tam... nie na wszystkim człowiek się zna :)
no więc ci mówię:) bo ja troszeczkę się znam.


Gdy kupiłem kompa zrobiłem sobie test (taka sama komfiguracja tylko, że 2 GB ramu, miałem tak przed dołożeniem kolejnych 2 GB)... Gothic na full detalach się ciął, praktycznie nie dało się grać, ale jak dołożyłem te dodatkowe 2 GB (miałem razem 4 GB) było o wiele lepiej. Może w tyh sprawach się nie znam, ale różnicę dostrzegłem.

Dnia 07.09.2007 o 10:39, danzelmario napisał:

jasne spoko:), za 3 lata moj sprzet bedzie gratem dla ciebie, ale nie dla mnie wiesz czemu?
bo nie kupowałęm go do gier:), a c2d +2 gb ram spokojnie mi posłużą porzez 3,4 lata i nie bedzioe
sytuacji ze jakas aplikacja dostanie czkawki.. jak bedzie trzeba podkrece proca do 3.5 i juz.


To trzeba było tak od razu ;) Jak kompa głownie do grania dostosowuję, więc muszę mieć jak najlepszy sprzęt. A twój sprzęt do pracy jest w sam raz na kilka lat ;D

Dnia 07.09.2007 o 10:39, danzelmario napisał:

> Pozdrawiam was wszystkich :D:D
ja również


Pozdrawiam po raz kolejny :D


P.S. Jakby co to cały czas o Gothic''u 3 i jego wysokich wymaganiach rozmawiamy.. jakby co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2007 o 12:54, hunter22 napisał:

Pisałem to raczej żartem, jak kupię kartę z wyższej półki to będę ją miał póki będzie działać.
Może i pracuję, ale nie w polskim rządzie żeby mieć tyle kasy i ją wydawać co kilka miesięcy...

co kto woli po prostu, ja nie mam zamiaru inwestowac w kompa na pół roku, moze rok..no chyba ze zarabiał bym z 10k miesiecznie.

Dnia 07.09.2007 o 12:54, hunter22 napisał:

Gdy kupiłem kompa zrobiłem sobie test (taka sama komfiguracja tylko, że 2 GB ramu, miałem tak
przed dołożeniem kolejnych 2 GB)... Gothic na full detalach się ciął, praktycznie nie dało
się grać, ale jak dołożyłem te dodatkowe 2 GB (miałem razem 4 GB) było o wiele lepiej. Może
w tyh sprawach się nie znam, ale różnicę dostrzegłem.

nie ma sensuy spe sprzeczac po prostu, bo jako takiej różnicy nie mogło byc, bo nawet jak ja uruchamiam g3 na 2 gb ramu na srednich detalach to gra i tak zajmuje 1/2 tego.. no a poza tym to w windows ktorym pracujesz 4 gb nie sa wykorzystywane i n igdy nie beda, system tak pracuje ze przydziela programom <=2 gb ram.. i tego nie da sie ominąć,przeskoczyć czy cokolwiek innego.. jednym słowem dla gracza obecnie 4 gb to marnowanie pieniędzy.

Dnia 07.09.2007 o 12:54, hunter22 napisał:


> jasne spoko:), za 3 lata moj sprzet bedzie gratem dla ciebie, ale nie dla mnie wiesz czemu?

> bo nie kupowałęm go do gier:), a c2d +2 gb ram spokojnie mi posłużą porzez 3,4 lata i
nie bedzioe
> sytuacji ze jakas aplikacja dostanie czkawki.. jak bedzie trzeba podkrece proca do 3.5
i juz.

To trzeba było tak od razu ;) Jak kompa głownie do grania dostosowuję, więc muszę mieć jak
najlepszy sprzęt. A twój sprzęt do pracy jest w sam raz na kilka lat ;D

> > Pozdrawiam was wszystkich :D:D
> ja również

Pozdrawiam po raz kolejny :D


P.S. Jakby co to cały czas o Gothic''u 3 i jego wysokich wymaganiach rozmawiamy.. jakby co
:D

no ależ oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 09:41, buguser napisał:

A takie grzebanie w plikach gry, by lepiej chodziła jest bezpieczne? Są też specjalne programy
by Gothic chodził lepiej, one naprawde pomagają? i czy są bezpieczne?


Nikt mi nie odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 13:47, danzelmario napisał:

(...) jednym słowem dla gracza obecnie 4 gb to marnowanie pieniędzy.


Jak tak mi wyszło, że mam 4 GB RAM-u... nawet jeśli to nic nie daje, 4 GB wygląda imponująco... przecież nie każdy wie, że rzekomo ta ilość nic nie daje... ;)

Dnia 07.09.2007 o 13:47, danzelmario napisał:

> P.S. Jakby co to cały czas o Gothic''u 3 i jego wysokich wymaganiach rozmawiamy.. jakby
co :D
no ależ oczywiście:)


Gothic 3 należy do takich gier, w które można grać na najlepszym sprzęcie, a i tak coś zawsze będzie nie tak... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 16:23, hunter22 napisał:

> (...) jednym słowem dla gracza obecnie 4 gb to marnowanie pieniędzy.

Jak tak mi wyszło, że mam 4 GB RAM-u... nawet jeśli to nic nie daje, 4 GB wygląda imponująco...
przecież nie każdy wie, że rzekomo ta ilość nic nie daje... ;)

no tak wiem, więc juz wiesz ze 4 gb nic nie da Tobie a wrażenie zrobi ale na kolegach którzy nie mają zielonego pojęcia o tym ;)
a zeby nei było ze nie rozmawiamy o wymaganiacg gothica to ja uwazam ze gothic wymaga 4 gb ram:) ale nei zostal do tego przystosowany, czekamy na patch:) podobno ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co słyszałem, patrz nie ma być, a będzie. Ponoć robi go Spellbound... chociaż krążą też plotki, że pracują nad nim fani... To kto w końcu robi patch optymalizujący? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 21:37, MarneusPL napisał:

oto jak wyglada woda po polepszeniu zasiegu itd w ini:

jest na to jakas rada?

to ja mam pytanie:) co sie zmienia zeby polepszyc zasięg:) po bawie sie chetnie u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 21:52, danzelmario napisał:

> oto jak wyglada woda po polepszeniu zasiegu itd w ini:
>
> jest na to jakas rada?
to ja mam pytanie:) co sie zmienia zeby polepszyc zasięg:) po bawie sie chetnie u siebie

na 7600gs nie sadze zeby udalo ci sie cos zdzialac przy zachowaniu akceptowalnej wydajnosci.
http://forum.jowood.de/showthread.php?t=126976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 21:56, MarneusPL napisał:

> > oto jak wyglada woda po polepszeniu zasiegu itd w ini:
> >
> > jest na to jakas rada?
> to ja mam pytanie:) co sie zmienia zeby polepszyc zasięg:) po bawie sie chetnie u siebie

na 7600gs nie sadze zeby udalo ci sie cos zdzialac przy zachowaniu akceptowalnej wydajnosci.
http://forum.jowood.de/showthread.php?t=126976

GT jak juz cos o mam galaxy:P, dlaczego, w terenie mam sporo fps na medium:) obecnie gram na takich detalach i o dziwo gra chodzi miodzio,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 21:57, danzelmario napisał:

GT jak juz cos o mam galaxy:P, dlaczego, w terenie mam sporo fps na medium:) obecnie gram
na takich detalach i o dziwo gra chodzi miodzio,


lol kilka miechów temu narzekałeś na działanie gry jakby w nią jakiś diabeł wstąpił :p
ale przy pierwszym zetknięciu z grą na własnym kompie to jednak spotyka szok który powoli chyba jednak odchodzi ... jak sądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 00:18, kaganiec napisał:

> GT jak juz cos o mam galaxy:P, dlaczego, w terenie mam sporo fps na medium:) obecnie gram

> na takich detalach i o dziwo gra chodzi miodzio,

lol kilka miechów temu narzekałeś na działanie gry jakby w nią jakiś diabeł wstąpił :p
ale przy pierwszym zetknięciu z grą na własnym kompie to jednak spotyka szok który powoli chyba
jednak odchodzi ... jak sądze :)

tak, bo od grudnia nie czepiałem gry, dobrze prawisz:), teraz po prostu musze znosic czasowe scinki raz na jakis czas, a tu wlaczam kompa, wchodze do biosu, krece co sie da i ile sie da(zyskując tym samym duzo wiecej mocy), krece grafe, ustawiam medium i no mozna grac:)- ale wiecie co spowodowało ze tak dobrze chodzi? bo pogramen na 1 gb ram:P tam to dopiero masakra.. wiec na moich 2 gb to gra płynie:) czyli po prostu mi wydaje sie ze gra dziala super, i neich tak zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na swojej toshibie na minimalnych, tyle ze z Shaderami 2.0 i nie narzekam :P Fakt wyglada oblesnie, ale i tak gram ;)
Wczoraj zamowilem nowego kompa i mam nadzieje ze bedzie lepiej...konfig przedstawia sie tak:

Procesor - Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX

Dysk twardy IDE/SATA - Seagate 160 GB Barracuda 7200.10 (2MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Płyta główna - Gigabyte GA-P35-DS3R

Pamięć RAM - Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

Karta graficzna - GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Zasilacz - 400W Feel II 400 (PFC)

Moze nie pogram komfortowo na maxymalnych ale w porownaniu z tym co mam teraz bedzie bosko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 11:53, endrek napisał:

Ja gram na swojej toshibie na minimalnych, tyle ze z Shaderami 2.0 i nie narzekam :P Fakt wyglada
oblesnie, ale i tak gram ;)
Wczoraj zamowilem nowego kompa i mam nadzieje ze bedzie lepiej...konfig przedstawia sie tak:

Procesor - Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX

Dysk twardy IDE/SATA - Seagate 160 GB Barracuda 7200.10 (2MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Płyta główna - Gigabyte GA-P35-DS3R

Pamięć RAM - Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

Karta graficzna - GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Zasilacz - 400W Feel II 400 (PFC)

Moze nie pogram komfortowo na maxymalnych ale w porownaniu z tym co mam teraz bedzie bosko
;)



No tu już powino chodzić lepiej masz tu 2 rdzeniowy procesor i 2gb ram powino chodzić na max detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 19:35, Pioti napisał:

Czesc
Mam pytanie czy chodził by przyzwoicie gothic 3 na takim sprzęcie :

Komp w podpisie tylko do tego jeszcze 512 mb ramu czyli 1 gb.

jaaasne. przyzwoicie tak ale na minimalnych. ze sporymi i czestymi scinkami na srednch. dokup do tego ze 512mb ram i bedzie spox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 16:41, boduczek napisał:


Następny... Ach... Ten temat smieszy tylko tych którzy wymyślają swoje niestworzone bajki,
a dla tych którzy mają jakieś sprzęty i U SIEBIE widziały jak chodzi Gothic III na ich sprzętach
nie ma w nim nic śmiesznego. Bo może nie wymagania ale zła opytmalizacja silnika gry wpływa
na jakość rozgrywki. Uruchomić można na wielu sprzętach, tylko pytanie ile to będzie FPS? 5?
Może jeszcze mnie? Wcale się nie tnie? Cóż przypomnę, że Gothic III tnie na każdym sprzęcie,
bez względu na to jaki on by był. Co do filmika to owszem bardzo chętnie ja i inne osoby go
zobaczymy. Itak na marginesie, to pisz normalnie -bez włączonego Caps Locka, to jest trochę
nie ładnie ;)
Pozdrawiam

dobrze... znajde tylko kabel usb bo porzyczylem cyfrowke od kolegi i zamieszcze screeny i film. a tak na marginesie niewiem co to sa te cale FPS... nieznam sie tak dobrze. to jest liczba klatek na sekundę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 15:09, Matias16162 napisał:

> Czesc
> Mam pytanie czy chodził by przyzwoicie gothic 3 na takim sprzęcie :
>
> Komp w podpisie tylko do tego jeszcze 512 mb ramu czyli 1 gb.
jaaasne. przyzwoicie tak ale na minimalnych. ze sporymi i czestymi scinkami na srednch. dokup
do tego ze 512mb ram i bedzie spox


Wielkie dzieki za odpowiedź ale narazie nie mam kasy na nastepne 512 ale na minimalnych powinno jakoś chodzić co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 21:02, WorldWar3PL napisał:

Tak, to samo u mnie z odgłosami zwierząt. Nie wiem jak temu zaradzić ;>

A jaki Windows? Bo pod Vistą to nie takie problemy się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować