Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2007 o 17:41, danzelmario napisał:

to chyba ze, bo kupno 8600 z mysla o dx 10 jest lekko mówiac głupotą.


Dokladnie, jest glupotą. Dlatego tez, jak juz mowilem, jak pojawi sie cos dobrego z obsluga DX10, wtedy wymienie 8600.

Dnia 09.09.2007 o 17:41, danzelmario napisał:

gorsze pamieci czyli jakie?


Czyli troche wolniejsze, a te maja 800 MHz...jak szyna, moze to nie bedzie jakis nadzwyczajny wzrost wydajnosci, ale zawsze to lepiej. Nie kręce pamięci i wogole o tym nie myslalem, a co do kingstona mam zdanie zupełnie odwrotne do Twojego :) Po za tym jest na nie 5 lat gwarancji. Do goodram nie jestem wogole przekonany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 20:13, endrek napisał:

Czyli troche wolniejsze, a te maja 800 MHz...jak szyna, moze to nie bedzie jakis nadzwyczajny
wzrost wydajnosci, ale zawsze to lepiej. Nie kręce pamięci i wogole o tym nie myslalem, a co
do kingstona mam zdanie zupełnie odwrotne do Twojego :) Po za tym jest na nie 5 lat gwarancji.
Do goodram nie jestem wogole przekonany...

dlatego ci mowie ze jak bys miał goodramy 533, najtansze na rynku nic bys nie stracil a tylko zyskał, bo zostala by kasa w kieszeni, uwierz mi ze miedzy 533 a 80 roznicy nie odszujesz ABSOLUTNIE zadnej, słupki na wykresach sa wieksze, gry chodza tak samo( z wydajnsocia wieksza o max 1 % na 800,). jednym slowem szybsze i drozsze pamieci sa dla Overclockerów a ty taki mnie jestes z tego co widze:), nie zawsze wieksza liczba oznacza wieksza wydajnosc:), ja ci powiem ze aktualnie pracuje na c2d 1.2 ghz i na pamieciach 533 - i pracuje mi sie tak samo jak na kompie po OC w podpisie(nie liczac zadan typu zabawa w paint shop pro-mowie o uzywaniu kompa w przeciety sposób,komunikator, przegladarka, winamp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha, zeby nie było, nie twierdze ze masz pamięci gorsze czy coś, po prostu w niektorych przypadkach nie oplaca sie kupowac drozszych bo jest to nieuzasadnione, teraqz pamieci sa tanie, jak ja kupowalem kompa to byla spora roznica miedzy goodram 533 a kingston 800 .. a z tych 533 spokojnie robilo sie 750 co dla przecietnego usera wystarczyło, dla zawansowanych byly goodramy pro ktore sa bardzo chwalone(stosunek cena-jakosc)
zeby nie było ze gadamy nie na temat to powiem ze dla gothica nie ma znaczenia jakich pamieci się uzywa:)(nic innego madrzejszego nei moglem wymyslec:P to zeby zaden mod sie nie przyczepił:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 08:30, danzelmario napisał:


> dobrze... znajde tylko kabel usb bo porzyczylem cyfrowke od kolegi i zamieszcze screeny
i film.
> a tak na marginesie niewiem co to sa te cale FPS... nieznam sie tak dobrze. to jest liczba

> klatek na sekundę?
jasne, 100% pewnosci ze nie nagrasz:), było tu takich setki juz, odpowiem ci tak: na zintegrowanej
grafie to ty mozesz w pasjansa pograc, a nie w gothic 3!

a ja ci odpowiem tak: chodzi nietylko na minimalnych ale tez na srednich i to lepiej niz na min.! Jutro zamieszcze tu film. i to taki ze nikt go niepodwazy. na dodatek tylko 704 ram. chodzi na srednich bo zainstalowal patch 1.12 i 1.14 a potem gothic 3 tweak. a na dysku e niema nic poza antywirusem, gothikiem 2 i 3. jutro bedzie film. mam nadzieje ze da sie go na tym forum zamiescic. jak nie to komus moge ewentualnie na maila. Ha! i zeby niebylo ze gadam nienatemat to powiem ze gothic 3 niejest wcale wymagajaca gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 20:40, danzelmario napisał:

się uzywa:)(nic innego madrzejszego nei moglem wymyslec:P to zeby zaden mod sie nie przyczepił:P)


No mozliwe ze to 1% wzrost wydajnosci, ale kupujac nowy chipset wolalem juz kupic szybsze pamieci skoro plyta potrafi takie obsluzyc ;) A powiedz mi, w innych sytuacjach szybsze pamieci tez nic nie daja? Uzywam tez kompa do pracy, robie grafike, pracuje na dosc duzych plikach. Mysle ze to jednak ma jakies znaczenie...a ze dla Gothica nie ma, to wiem :P W kazdym razie napewno lepiej bedzie mi sie gralo niz na starej toshibie :D
PS. Nie pisalem chyba wczesniej, za tego kompa dalem 2100 pln. Wydaje mi sie ze nawet nie tak duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 21:44, endrek napisał:

No mozliwe ze to 1% wzrost wydajnosci, ale kupujac nowy chipset wolalem juz kupic szybsze pamieci
skoro plyta potrafi takie obsluzyc ;) A powiedz mi, w innych sytuacjach szybsze pamieci tez
nic nie daja? Uzywam tez kompa do pracy, robie grafike, pracuje na dosc duzych plikach. Mysle
ze to jednak ma jakies znaczenie...a ze dla Gothica nie ma, to wiem :P W kazdym razie napewno
lepiej bedzie mi sie gralo niz na starej toshibie :D
PS. Nie pisalem chyba wczesniej, za tego kompa dalem 2100 pln. Wydaje mi sie ze nawet nie tak
duzo...

masz c2d? wiec znaczenia nie ma, napewno, roznica to 2,3 % czyli tyle co nic, bo już ci mówilem ze w przypadku procesorów intela rzeczywista przepustowosc pamieci zalezy od szyny, wiec po prostu najlepiej jest krecic procesor , tym samym cala platforma zyskuje sporo mocy. kupno samych pamieci np 1200 mhz nic ci nie da:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 21:31, Matias16162 napisał:

> grafie to ty mozesz w pasjansa pograc, a nie w gothic 3!
a ja ci odpowiem tak: chodzi nietylko na minimalnych ale tez na srednich i to lepiej niz na
min.! Jutro zamieszcze tu film. i to taki ze nikt go niepodwazy. na dodatek tylko 704 ram.
chodzi na srednich bo zainstalowal patch 1.12 i 1.14 a potem gothic 3 tweak. a na dysku e niema
nic poza antywirusem, gothikiem 2 i 3. jutro bedzie film. mam nadzieje ze da sie go na tym
forum zamiescic. jak nie to komus moge ewentualnie na maila. Ha! i zeby niebylo ze gadam nienatemat
to powiem ze gothic 3 niejest wcale wymagajaca gra.

czekam z niecierpliwoscia, tylko pokaz na jakim sprzecie to bylo grane, wiesz co ci tak poza tym powiem? smiac mi sie chce jak czytam takie rzeczy, ale nie bede sie z Toba klucic wiesz czemu? bo 100% twoich poprzedników albo zrezygbnowało z nagrania filmu, albo pogubilo sie we wlasnych klamastwach albo po prostu byly to dzieci neostrady:P. kazdy madrzejszy user wie na jakim sprzecie g3 bedzie dzialac przyzwoicie. a dziala tylko i wylacznie na 2 gb ram, a ten tweak mozesz sobie rozbic o" kant" wiesz czego. niespoelniasz minimum, wiec i na minimum plynnie nie pograsz!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 21:55, danzelmario napisał:

sory za bledy, powinno kłócić :),

hmmm... jasne. sam sie przekonasz ale tu jest limit 2000kb niewiem czy sie zmiesci. jak nie wysle ci na maila. ta twoja karta jest chyba gorsza od integry, po chyba na medium ci ledwo ciagnie a integra lekkie przycinki. a bez tweaka chodzilo na minimalnych i to z przycinkami o wiele gorszymi niz z tweakiem na srednich. moze tobie on niepomoze bo setki twoich poprzednikow pewnie niemiala nawet tego tweaka, pogubili sie w swoich klamstwach albo byly to dzieci neostrady.

20070909221629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 22:17, Matias16162 napisał:

> sory za bledy, powinno kłócić :),
hmmm... jasne. sam sie przekonasz ale tu jest limit 2000kb niewiem czy sie zmiesci. jak nie
wysle ci na maila.

a rapidshare np to co? to jest serwis do udostepniania duzych plików.
>ta twoja karta jest chyba gorsza od integry,
LOL LOL i jeszcze raz LOL, nie no rózne cuda juz slyszalem.. ze moj porcesor jest uszkodzony np. ale takiej bzdury to jeszcze nie. powiedz mi ktora zintegrowana karta ma 6699 pkt w 3d mark 2005?ZADNA! wiec nie porównuj zintegrowanej karty do geforcea 7600gt ktory w momencie premiery kosztował grube pieniadze, i byl jedna z lepszych pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 22:17, Matias16162 napisał:

> sory za bledy, powinno kłócić :),
hmmm... jasne. sam sie przekonasz ale tu jest limit 2000kb niewiem czy sie zmiesci. jak nie
wysle ci na maila. ta twoja karta jest chyba gorsza od integry, po chyba na medium ci ledwo
ciagnie a integra lekkie przycinki.

na moim sprzecie giagnie mi na detalach takich:wszystkie suwaki max, roslinnosc minimum(za to 2x zwiekszona odleglosc rysowania), post processing wylaczony, i cienie srednie, reszta full, i osoagam w terenie 40-60 fpsów- masz wiecej??
a bez tweaka chodzilo na minimalnych i to z przycinkami

Dnia 09.09.2007 o 22:17, Matias16162 napisał:

o wiele gorszymi niz z tweakiem na srednich. moze tobie on niepomoze bo setki twoich poprzednikow
pewnie niemiala nawet tego tweaka, pogubili sie w swoich klamstwach albo byly to dzieci neostrady.


ja tego tweaka uzywałem i G***O mi dał, nic nie poprawił, poza tym nie potrafiłem wykryc jakie pliki modyfikuje.. domniemam ze zadne! dlaczego? bo daty modyfikacji zadnego z plików nie uległy zmianie po wgraniu tweaka, to zwykły fake wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko Tobie, nagraj flmik- z uwzglednieniem pokazania sprzetu na jakim to robiono, wyslij na rapidskare np i wtedy dyskuj ze mna oki? bo nie bede rozmawiac na pusto z czlowiekiem ktory wygaduje takie bzdury jak ty porównując geforcea 7600gt to zintegrowanej karty.. to jest tragiczne co sie dzieje z niektorymi ludzmi. ja pokazalem plynny filmik na medium detalach, nagrywany w dodatku programem fraps! wiec albo nagrasz i pokazesz filmik albo nie chwal sie jak to grasz na przedpotopowym kompie na jakich kolwiek detalach w gothic 3. skonczony temacik:). a i moge zalozyc sie o swoje psp ze nie nagrasz zadnegfo filmu, napotkasz przeszkode tak jak jazdy inny user z kompem z muzeum sprzet 100 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 22:59, danzelmario napisał:

powiem krótko Tobie, nagraj flmik- z uwzglednieniem pokazania sprzetu na jakim to robiono,
wyslij na rapidskare np i wtedy dyskuj ze mna oki? bo nie bede rozmawiac na pusto z czlowiekiem
ktory wygaduje takie bzdury jak ty porównując geforcea 7600gt to zintegrowanej karty.. to jest
tragiczne co sie dzieje z niektorymi ludzmi. ja pokazalem plynny filmik na medium detalach,
nagrywany w dodatku programem fraps! wiec albo nagrasz i pokazesz filmik albo nie chwal sie
jak to grasz na przedpotopowym kompie na jakich kolwiek detalach w gothic 3. skonczony temacik:).
a i moge zalozyc sie o swoje psp ze nie nagrasz zadnegfo filmu, napotkasz przeszkode tak jak
jazdy inny user z kompem z muzeum sprzet 100 lat.

komp ma niecale 9 miesiecy! mozemy sie zalozyc o twoje psp. rapidskare np ? co to takiego? jak ja bym mial taka karte jak ty to bym sie powiesil. i uzywaj polskich slow ok? przeszkody... tak jest tylko jedna. na tym forum moze sie niedac umiescic filmiku. wiec albo podaj jakis konkretny adres maila albo strony albo zapomnij o filmie. a jak juz go zobaczysz ze jest tak jak mowie: delikatne scinki na srednich przy integrze 64mb i 704 ram to zapomnij o swoim psp. Jutro kolo 18 bo do 16 mam prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 23:13, Matias16162 napisał:

tak jest tylko jedna. na tym forum moze sie niedac umiescic filmiku. wiec albo podaj jakis
konkretny adres maila albo strony


hehe :)
jest tyle darmowych serwerow, wrzuc tam filmik i zapodaj nam linka :) najlepiej poszukaj w google. A jak nie masz sily to wejdz tu, zaloz konto, wrzuc filmik i daj nam adres.

http://rapidshare.com/ albo http://www.fileden.com/

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki, to nieźle teraz powiedziałeś... Też korzystam z 7600gt i jakoś nie mam ochoty się wieszać... Co to ma być za dyskusja? Miłoby było, gdybyś nie rzucał tak błotem, jeśli zbytnio się nie znasz ;)

A co do G3... Przechodzę teraz upgrade sprzętu. Mam C2D E4400, ''nieszczęsnego'' geforca 7600gt no i 512 mb ram (mam zamiar niedługo dokupić 1GB) i muszę powiedzieć, że przy zmianie jakości grafiki zmian w liczbie fps nie odczuwam (czyt. tnie mi się ZA bardzo ;P). Ale co ja mogę wiedzieć? Dodam RAMu i wtedy powiem, jak okropnie mi chodzi na mojej strasznie dziadowskiej karcie graficznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 09.09.2007 o 23:13, Matias16162 napisał:

komp ma niecale 9 miesiecy!

to rzeczywiscie masz sie czym chwalic, masz totalny złom pod gothica 3.

Dnia 09.09.2007 o 23:13, Matias16162 napisał:

mozemy sie zalozyc o twoje psp. rapidskare np ? co to takiego?

nie wiesz? to wejdz .www.rapidshare.com- wrzucasz tam film spakowany rarem, i zapodajesz linka, a jak nie potrafisz tego zrobic to sory ... ale jestes kolejnym ******* który nie ma co robic i zasmieca forum.

Dnia 09.09.2007 o 23:13, Matias16162 napisał:

jak ja bym mial taka karte jak ty to bym sie powiesil.

nie porównuj zintegrowanej 64 megowej karty do geforcea 7600gt ok? bo osmieszasz sie totalnie..g3 u cienbie nie ruszy na takim złomie! poza tym gra nie obsługuje zintegrowanych kart graficznych.
nie umeisz nagrac i wrzucic filmu a smiesz wypowiadac sie na tematy o ktorych nie masz zielonego pojęcia? ile masz pkt w 3d marku 2005? bo ja mówilem ze ponad 6 tysiecy. u ciebi zapewne nawet nie uruchomi się, a poza tym to jaka masz karte graficzna?bo nawet i nie wiem ale zintegrowana 64 megowa to złom podobny geforce 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 23:13, Matias16162 napisał:

przeszkody...
tak jest tylko jedna. na tym forum moze sie niedac umiescic filmiku. wiec albo podaj jakis
konkretny adres maila albo strony albo zapomnij o filmie.

kto ci dziecko dał komputer ze wygadujesz takie bzdury?. http://uploadhosted.filefront.com/ -wchodzisz, po prawej masz napisane jak wół Przeglądaj, szukasz na dysku swoj nagrany filmik( max 1 gb-jak za duzy to zmniejsz rozmiar, popros mamy albo taty jak nie wiesz jak to zrobic), i klikasz upload files, czekasz az sie zaladuje, nie odswiezasz oczywiscie strony, pojawia sie kolejna z linkiem do filmu! - Prościej już się nie da wyjaśnić! a jak nie bedziesz potrafił tego wykonać, cóż takie osoby nazywamy dziecmi neostrady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 09:09, buguser napisał:

A taki tweak jest w ogóle bezpieczny dla kompa? Dużo daje taki program?

bezpieczny a czemu ma byc niebezpieczny? nie podkreca on komputera tylko modyfikuje pliki gry, chociaz p przypadku tweala d ogothic 3 to wg mnei on nic nie zmienia, nie podmienia zadnych plików i nie modyfikuje ich bo data modyfikacji zadnego z nich sie nie zmieniła po wgraniu tweaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować