Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Gościu znasz się na rzeczach? Widać po twoim kompie, że gra na średnich będzie mulić a ty mówisz o nie muleniu i obciążaniu kompa. Za przeproszeniem syfy nie mam bo defragmentuje regularnie dysk i oczyszczam go.
Może i była naciskana, ale inni mają podobne sytuacje z producentów i optymalizacją silnika gry bez problemu. Tu chodzi o umiejętność optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2007 o 16:20, DJ Szlafrok napisał:

Nie no, zaraz mnie strzeli. A jak myślisz, po co poleciłem Ci lekturę poprzednich postów, ha?

nie czytalem twoich poprzednich postow, jesli wymieniles w nich pentium d to spoko, bo samo slowo slaby 2 rdzeniowy to jeszcze nic nie oznacza,dlaczego? poniewaz dla niektorych core 2 duo to g..o a nie procesor:)
PS: takze przepraszam za nieporozumienie :) bo szlag mnie trafil jak mowiles i myslalem ze to o c2d, bo zarowno ten jak i athlobn x2 5000 w gore to najlepsze procki obecnie i zauwaz ze w kazdej grze sa podane w wymaganiach- a nie kazda gra obsluguje 2 cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2007 o 21:12, DJ Szlafrok napisał:

że do G3 lepszy jest najlepszy jednordzeniowiec niż najsłabszy dwu-. (żadnych konkretnych
przykładów typu Core 2 Duo). Łapiesz? ;-)

ja nie, podaj konkretne przykłady najlepszego 1 rdzeniowego i slabego :) bo jesli podasz:pentium 3.73 i pentium d 2.8 to wtedy zgoda, ale my mowimy o c2d wiec no kompletne niezrozumienie jest :) c2d rzadzi jak najnowsze produkty AMD jak x2 6000+ bo to tez niezly procek, amd wygrywa cena-jakosc a intel jakosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 22:01, Carl92 napisał:

> Wiedźmin ma większe. Jak kogoś na dobrego kompa nie stac to jego problem

Może Wiedźmin ma większe, ale twórcy wypuszczają patche i za każdym razem optymalizują. W przeciwieństwie
do Gothica Wiedźmin nie rżnie dysku ani nie zmula kompa aż tak.

swiete słowa! moze i ma wieksze wymagania w co watpie bo jakos wiedzmin dziala u mnie bez zarzutu a g3 nie. nie rozumiem niektorych ludzi co ciagle twierdza ze graja w gre i im nie tnie, przestalibyscie sie błaźnic ,albo próbujecie dowartosciowac sie bo posiadacie slaby sprzet . ten kto ma w miare porzadny to jakos nie zauwazylem zeby chwalil sie o gothic dziala mi super hiper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 08:35, danzelmario napisał:

> > Wiedźmin ma większe. Jak kogoś na dobrego kompa nie stac to jego problem
>
> Może Wiedźmin ma większe, ale twórcy wypuszczają patche i za każdym razem optymalizują.
W przeciwieństwie
> do Gothica Wiedźmin nie rżnie dysku ani nie zmula kompa aż tak.
>
swiete słowa! moze i ma wieksze wymagania w co watpie bo jakos wiedzmin dziala u mnie bez zarzutu
a g3 nie. nie rozumiem niektorych ludzi co ciagle twierdza ze graja w gre i im nie tnie, przestalibyscie
sie błaźnic ,albo próbujecie dowartosciowac sie bo posiadacie slaby sprzet . ten kto ma w miare
porzadny to jakos nie zauwazylem zeby chwalil sie o gothic dziala mi super hiper.

może i wiedźmin lepiej zoptymalizowany ale co z tego skoro pod vistą tak jak gothic III co 15-30 min wysypka do windy - a patche 1.1 i 1.2 nic nie zmieniły - wiesiek tylko w miare stabilnie działa pod Xp i to nie zwasze
uważam go technicznie za taki sam chłam jak gothica III i po pierwszej euforji z wieśkiem mam obecnie mieszane uczucia - w gothica III gram czasem a do wieśka chyba nie wróce - liniowa gra na maxa - szybko się nudzi
no coż ale to pierwsza gra nie doświadczonego studia - mam nadzieje że później będzie lepiej
co nie zmienia faktu że nawet ciekawa fabuła zostaje zabita przez niestabilną grę ....
p.s świat w gothicu III jest natomiast ładniejszy i bardziej klimatyczny - muzyka także jest świetna ...
no ale to moje odczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejnego człowieka, który sądzi, że Gothic 3 był robiony specjalnie pod jego kompa.
Apeluję: ludzie, przestańcie z siebie robić wybrańców, już niejeden był taki co się wymądrzał, ale długo miejsca w tym temacie nie zagrzał. Gothic 3 jest najgorzej zoptymalizowaną grą wszech czasów, koniec, kropka. Nikt nie przekona mnie i raczej wielu bywalców tego tematu, że tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 08:47, Davidskrk napisał:

Dziwne bo przecierz Wiedżmin ma wiele zakończeń i nie jest to gra liniowa co dla ciebie znaczy
że gra nie jest liniowa??

przejdź ją z 2 razy i sam oceń :)
tak kilka questów alternatywnych daje supeeeer frajde - naprawde zero liniowości
2 gra to była katorga dla mnie samego - nic nowego
ma 3 zakończenia które są
<spojler>
jesteś - neutralny , za zakonem lub za nie ludźmi (elfy) i te cudowne zakończenia to kilka questów rozwiązywanych w inny sposób- czyli raz zabijasz nie ludzi a raz zakonników itd - jako neutralny nie zabijasz tak dla przykładu
zamknięty świat - fajna rzecz jak grasz pierwszy raz ale w kolejnej grze to samo - bo masz 1 słuszną klasę postaci - 2 rodzaje broni słuszne - to trochę za mało - ale gra jest świetna sam przyznaje ale jak dla mnie na jeden raz
cały świat i jego budowa - twierdza wiedźminów-podgrodzie-wyzima klasztorna + bagna - wyzima handlowa+klasztorna+bagna-odmęty - stara wyzima+dworzyszcze- koniec - zawsze trzeba iść tam gdzie twórcy gry ustalili - quest po quescie jak robisz po swojemu to gra czasem dziwnie się zachowa (podczas II rozgrywki miałem tak że przed odnalezieniem zwłok detektywa na cmentarzu mogłem w opcjach dialogowych powiedzieć Talarowi znalazłem zwłoki prawdziwego detektywa (nie mając wstępu na cmentarz ?!?!?!) i takie tam )
i nie chodzi mi o taką budowę jaką ma Obliviona i Gothic III gdzie jest przerost treści nad formą ale że by było choć tak jak Baldursach czy Faulatach - że zawsze możesz się cofnąć gdzieś -
w wieśku jak zakończysz akt I to koniec - nie ma powrotu - (jedyny wyjątek akt II i przejście do III) pobocznych questów nie rozwiążesz i tyle )

to tak w skrócie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu źle mnie zrozumiałeś po pierwsze! Bo Wiedźmin według danych podanych przez producenta ma wymagania większe niż Gothic3, ale G3, ma słabą optymalizację bo wszystko potrafi zerżnąć.
I ja wcale nie mówię, że wszystko mi chodzi super tylko mówię jak jest. Bo akurat na moim kompie Wiedźmin chodzi lepiej od G3 bo nie rżnie i nie zamula kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 10:43, Matias16162 napisał:

a u mnie wiedźmin chodzi gorzej od g3. To chyba kwestia kompa. G3 potrafi np. ciąc na minimalnych
a na średnich chodzic w 100% płynnie.


No racja, u mnie to na mininmum nawet nie wiem jak chodzi, bo nie gram, ale na średnich i wysokich ustawieniach gra chodzi identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 09:46, Matias16162 napisał:

gothic 3 ma też wiele zakończeń i co?

Tyle że nic bo ja do githica nic nie mam bo to najlepszy RPG w jaki grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 13:31, Matias16162 napisał:

gothic 3 sie nie uda bo ma le yoptzmaliyowanz silnik i wzsokie wzmagania. Wole gothic 1 i 2
ale w gothic 3 te cyasami gram

przestaw sobie klawiaturę na "polski programisty " bo się źle to czyta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale moze to nowy patch jakos troszeczke naprawi tak naprawde w gothica 3 nie mialem jescze przyjemnosci? grac bo to moj brat jest bardziej zorientowany narazie skonczylem gothica 1 i jestem w 3 rozdziale w 2 :) za trojke tez sie zabioro napewno a z tego co zauwazylem moj brat gra na low ale nawet nie wyglada to tak bardzo tragicznie da sie pgorac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 08:29, danzelmario napisał:

> że do G3 lepszy jest najlepszy jednordzeniowiec niż najsłabszy dwu-. (żadnych konkretnych
> przykładów typu Core 2 Duo). Łapiesz? ;-)

Dnia 27.12.2007 o 08:29, danzelmario napisał:

ja nie, podaj konkretne przykłady najlepszego 1 rdzeniowego i slabego :) bo jesli podasz:pentium
3.73 i pentium d 2.8 to wtedy zgoda, ale my mowimy o c2d wiec no kompletne niezrozumienie jest
:) c2d rzadzi jak najnowsze produkty AMD jak x2 6000+ bo to tez niezly procek, amd wygrywa
cena-jakosc a intel jakosc.


Już nie mam siły... nie mówimy tylko o C2D (sam z nim zacząłeś, wcześniej nie było o tym mowy; dlatego poleciłem Ci ponowną lekturę poprzednich postów) tylko o słabych dwurdzeniowcach, do których Core 2 Duo nie należy. Już wiesz, o co biega? ;-) To, że C2D rządzi nie podlega dyskusji, ale to, że nie każdy dwurdzeniowiec daje radę w porównaniu do bardzo mocnych jednordzeniowców w grach nie obsługujących duali. Więc chyba problem mamy z głowy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować