Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Mam takie pytanie, mianowicie dostałem grę Gothic 3 na gwiazdkę i nie jestem do końca pewien, czy mi pójdzie, a jeśli już pójdzie to jak?? Mój komputer:
- procesor Intel Pentium 4 HT (2.99 GHz), powiedzmy 3 GHz :)
- 512 RAM
- Karta graficzna NVIDIA GeForce PCX 5300 128 MB
Bardzo chciałbym zgrać w Gothic 3 i proszę o odpowiedź!!!

Acha, jeszcze jedno małe pytanko - czym różni się wydanie premierowe Gothic 3 od Platynowej Kolekcji??
Ja tam dostałem wydanie premierowe kupione w Media Markt za 49,90 zł + 35 wPLN !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 20:21, vojdżek napisał:

Mam takie pytanie, mianowicie dostałem grę Gothic 3 na gwiazdkę i nie jestem do końca pewien,
czy mi pójdzie, a jeśli już pójdzie to jak?? Mój komputer:
- procesor Intel Pentium 4 HT (2.99 GHz), powiedzmy 3 GHz :)
- 512 RAM
- Karta graficzna NVIDIA GeForce PCX 5300 128 MB
Bardzo chciałbym zgrać w Gothic 3 i proszę o odpowiedź!!!



To laptop??? GF 5300?? Powino pójść ale bedzie ci sie tak cieło że gra mija sie z celem. Dokup co najmniej 512 ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 20:21, vojdżek napisał:

Acha, jeszcze jedno małe pytanko - czym różni się wydanie premierowe Gothic 3 od Platynowej
Kolekcji??
Ja tam dostałem wydanie premierowe kupione w Media Markt za 49,90 zł + 35 wPLN !! :)


Wydanie premierowe nie zawiera żadnych łatek a to z Platynowej Kolekcji ma już łatke 1.12. To w sumie żaden problem bo można ja sobie ściągnąć nie ? :P

Co do Twojego komputera to nie wróżę żadnych rewelacji. Jeśli pójdzie to cudem i będzie się ciąć na maksa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie... ale chyba dokupuje sobie 2048 mb ram to wtedy może coś będzie lepiej... a czy przy dokładaniu ramu trzeba przeinstalowywać system czy coś?? bo ja nic nie wiem - wiem tyle, że przy zmianie istotnych części komputera trzeba rejestrować system na nowo.

A tak wogóle na uro w przyszłym roku chyba dostanę nowego kompa - geforce seria 9000 będzie, to karty graficzne będą już miały 1 giga pamięci wideo i luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:31, vojdżek napisał:

Dzięki za pocieszenie... ale chyba dokupuje sobie 2048 mb ram to wtedy może coś będzie lepiej...
a czy przy dokładaniu ramu trzeba przeinstalowywać system czy coś?? bo ja nic nie wiem - wiem
tyle, że przy zmianie istotnych części komputera trzeba rejestrować system na nowo.


Uuu, czyli wyjdzie łącznie 2,5GB RAMu. Sporo. Znacznie lepiej byłoby kupić 1GB RAMu i poskładać na porządną kartę graficzną, ale jeśli to laptop...

Dnia 29.12.2007 o 13:31, vojdżek napisał:

A tak wogóle na uro w przyszłym roku chyba dostanę nowego kompa - geforce seria 9000 będzie,
to karty graficzne będą już miały 1 giga pamięci wideo i luz :)


Ale pamiętaj, że do takiego potwora będziesz potrzebował równie kozackiego sprzętu - jako ogół. Patrząc w przyszłość, jeśli szykujesz się na upgrade, nie opłaca się teraz kupować tego RAMu, chyba że bardzo Ci zależy. No, ale gdy już to poskładasz, nie jęcz na forum, że Ci za płynnie chodzi, bo zjemy cię żywcem! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest żaden laptop!! A poza tym to ja mam bardzo dziwny komp:
w systemowych informacjach jest napisane tak:

Intel(R) Pentium 4 3 GHz ??????
2,99 ?????GHz 512 MB RAM
czyżby wynikało to, że mam dwa rdzenie procesora - zarazem 1024 RAM????

Ale raczej rozszerze sobie 1 GB RAM - gothic 3 pójdzie ram na zalecanych bo razem 1,5 GB ram

Raczej Nvidia GeForce PCX 5300 nie jest chyba kartą graficzną do laptopa... w laptopach karty graficzne są zintegrowane, nie??? Ale raczej nie kupie tej karty graficznej - bo na urodziny w lipcu dostane nowy komp - mam nadzieję, że już z maksymalnym wypasem.

Ale nie moge się przekonać do Windows Vista - czytałem różne opinie i wynika z tego, że gry gothic 1, gothic 2, a czasem nawet gothic 3 nie chodzą na Viście, czyżby lepszym rozwiązaniem będzie xp service pack 3...

Ale niech mi ktoś odpowie :a czy przy dokładaniu ramu trzeba przeinstalowywać system czy coś?? please o odp.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:31, vojdżek napisał:

Dzięki za pocieszenie... [...]

Ja Cię pocieszę ;)
Czytałem ostatnio, ze ma wyjść oficjalna łatka do Gothika 3, która miedzy innymi poprawia wydajność gry. Powinna się pojawić jakoś na poczatku 2008.
Pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 19:10, vojdżek napisał:

Ale niech mi ktoś odpowie :a czy przy dokładaniu ramu trzeba przeinstalowywać system czy coś??
please o odp.!!!!

Ja ostatnio dokupowałem RAM (właśnie do G3) i nie przeinstalowywałem systemu. W G3 gra mi sie zdecydowanie lepiej niz przedtem (choc i tak nie ''świetnie'').

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 19:10, vojdżek napisał:

Ale to nie jest żaden laptop!! A poza tym to ja mam bardzo dziwny komp:
w systemowych informacjach jest napisane tak:

Intel(R) Pentium 4 3 GHz ??????
2,99 ?????GHz 512 MB RAM
czyżby wynikało to, że mam dwa rdzenie procesora
- zarazem 1024
RAM????


nie rozumiem o co ci chodzi, opis nie budzi zadnych zastrzezen, a gdzie ty tu wyczytujesz 2 rdzenie i 1 gb ram to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyszedł jakiś porządny patch do gothic, kasujący te wszystkie bugi i poprawiający wydajność. i czy przy 1 GB, GF 6200 128 mb, i athlonie 2400+ 2.0 Ghz pogram na średnich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 19:21, marcinshinoda napisał:

wyszedł jakiś porządny patch do gothic, kasujący te wszystkie bugi i poprawiający wydajność


Dopiero niedługo wyjdzie patch 1.6 który niby ma poprawiać płynność...

Dnia 07.01.2008 o 19:21, marcinshinoda napisał:

i czy przy 1 GB, GF 6200 128 mb, i athlonie 2400+ 2.0 Ghz pogram na średnich??


Nie masz szans. Na minimalnych może się ciąć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 19:29, YahooPL napisał:

> wyszedł jakiś porządny patch do gothic, kasujący te wszystkie bugi i poprawiający wydajność

Dopiero niedługo wyjdzie patch 1.6 który niby ma poprawiać płynność...

> i czy przy 1 GB, GF 6200 128 mb, i athlonie 2400+ 2.0 Ghz pogram na średnich??

Nie masz szans. Na minimalnych może się ciąć ...



f++k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 15:10, Zuma orginal napisał:

Mam GeForca8500 GT, Procesor Intel Core 2 2.00Ghz i RAM 1Gh i mam Viste.
Wejdzie mi pod ten komp?


Na średnich pójdzie bez większych przycinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 15:10, Zuma orginal napisał:

Wejdzie mi pod ten komp?


Z racji tego, że gry z XP chodzą o 15 procent wolniej na Viście na średnich możesz mieć kłopoty ale na minimalnych gra powinna być już w mairę strawna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie.Mam słabego kompa i chce wiedzieć czy gothić 3 zadziała mi na średnich ustawieniach i czy mocno będzie sie przycinał????
Parametry mojego kompa to:
Celeron 2,40 GHZ
768MB RAM DDR 400 MHZ
GEFORCE FX 5200 128 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:08, Mateusz0022 napisał:

Siema mam pytanie.Mam słabego kompa i chce wiedzieć czy gothić 3 zadziała mi na średnich ustawieniach
i czy mocno będzie sie przycinał????


To na średnich ustawieniach !!!???!!!
To byłby cud najczystrzej wody jakby gra Ci w ogóle ruszyła a ty myślisz o średnich detalach ???
Wezmę jednak poprawkę na to, że pewnie nie znasz się za bardzo na sprzęcie więc powiem Ci tylko ---> zmień części :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:08, Mateusz0022 napisał:

Siema mam pytanie.Mam słabego kompa i chce wiedzieć czy gothić 3 zadziała mi na średnich ustawieniach
i czy mocno będzie sie przycinał????
Parametry mojego kompa to:
Celeron 2,40 GHZ
768MB RAM DDR 400 MHZ
GEFORCE FX 5200 128 MB


zartujesz chyba??? z takim kompem to w ogole ciesz sie ze jakakolwiek gre uruchomisz nowsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować