Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2006 o 17:07, Akashi napisał:

Przy 1 GB Ramu grafice 6800GT procku 2,5 musiaem ustawić wirtualną pamięć na >3GB by chodziło
płynnie... Tyle powiedzieć mogę...

O rany, ale ty stresujesz ludzi :( A na jakich detalach to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich wymagań to nawet Oblivion nie ma. Coś mi się wydaję, że wymagania są zawyżone. Czy G3 w ogóle ruszy na moim piecu? Jeśli tak, to na jakich detalach i jaka płynność (mniej więcej)?

Mój sprzęt:P4 2GHz, 512 ram, Radeon 9600Pro

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 19:56, Dincooo napisał:

A czy można ustawić powiedzmy 20GB pamięci wirtualnej?

Ale co to da? NIC! Tak samo nie wydaje mi sie, ze te 3GB (u tej osoby z niebieskim nickiem)... wolna to pamiec bo na dysku... przy 1GB operacyjnej 1GB bedzie mialo taki sam efekt jak i 1000GB. Rzeznia dyskiem i tyle z przyjemnej gry. Rozsadne ustawienie (przy 1GB) to od 512MB do 2GB, w zaleznosci od zastosowan komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pytam czy wogule pojdzie ale czy moge liczyc na max... bo obek prawie na max działa... ale z tego co słyszałem to na 7900GT gra działą na smiesznych detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 21:11, marlin15 napisał:

nie pytam czy wogule pojdzie ale czy moge liczyc na max... bo obek prawie na max działa...
ale z tego co słyszałem to na 7900GT gra działą na smiesznych detalach...

Widzisz...wiekszosc sie pyta czy w ogle pojdzie. A odpowiedz JAK na takim sprzecie to bedize dzialalo... coz, malo kto gral w ta gre i ciekzo powiedziec jak to bedzie. Kolejna sprawa, ze dla jednego 60fps to dopiero wystarcza a dla drugiego 20fps i juz sie cieszy czy plynnie.
No i przede wszsytkim pojdzie Ci... a jak, co za roznica. Po co to pytanie? Bo czy bedziesz mogl wlaczyc AA czy nie to sie sam przekonasz, ale na pewno zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę mało kumaty we sprzętach, ale chce mieć pewność czy gry będzie mi działać w ogóle?

Mój sprzęt:
Atlon AMD64 3000+ 2,0GHz
Geforce6600GT 128
890ram ddr
Czy gierka może będzie mi działać tak, że będę wstania ją ukończyć? Czy już lepiej darować sobie tą grę z wymaganiami z kosmosu i już lepiej Obilvona zakupić, który jak wiem ma mniejsze wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 21:38, Gawełek napisał:

Jestem trochę mało kumaty we sprzętach, ale chce mieć pewność czy gry będzie mi działać w ogóle?

Mój sprzęt:
Atlon AMD64 3000+ 2,0GHz
Geforce6600GT 128
890ram ddr
Czy gierka może będzie mi działać tak, że będę wstania ją ukończyć? Czy już lepiej darować
sobie tą grę z wymaganiami z kosmosu i już lepiej Obilvona zakupić, który jak wiem ma mniejsze
wymagania.


Pójść powinno, ale ramu masz ciutke mało. Uważam jednak, że spokojnie skończysz grę...przekonaj się grając w demko :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 22:47, LoVi napisał:

Sorry ze sie tez pytam ale czy mi tez pujdzie

Karta graficzna : Geforce 6600GT 128
Procek : Inetl Celeron 3.0 GHZ
Ram : 1,50 GB RAM


pójdzie, na średnich powinno nawet chodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 17:23, Akashi napisał:

Tak jak wspominałem wcześniej gra naprawdę ma wysokie wymagania i z tego, co widziałem, na
jakich detalach ona idzie na 7900GT naprawdę jestem w szoku.


To znaczy na jakich ustawieniach przy takiej karcie graficznej chodzi? Ile pamieci ma karta 128, 256, 512? Bo jednak to ma rowniez pewne znaczenie (niewielkie ale ma). No i jakie ustawienia 10%, 50%, 100% ustawien? Antyaizingi, itp? Bo to o czym piszesz to jakos mi sie wydaje niewiarygodne, tak jak przy Oblivionie ludzie wypisywali głupoty, ze na 2x GeForce 7950 GX2 Dual GPU 520M Xtreme to na maxa Obek skacze a okazalo sie, ze juz na 7800 GS lub Radeonie X800 pro gra chodzi plynnie przy max ustaiwniach i wysokiej rozdzielczosci.

A tak ja sie zapytam jeszce jak inni czy mi pojdzie na kalkulatorze Texas Industries TI-82 silver edition? Bo ma moze z 4 MB pamieci no i ma wyswietlacz graficzny, no i... dokonuje bardzo trudnych obliczen roznych funkcji, itp. ;)

A dla reszty komunikat, idzicie na piwo, tanisze od nowego kompa a efekt i wrazenia nawet mogo byc lepsze no i o bledy trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie ktoś napisze, że ma komputer Windows XP, siwy RAM, i nową technologie płyty głównej ... taką na dyski twarde :P
Niektóre wypowiedzi są na prawdę zabawne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 00:06, Bambadil napisał:

na jakich wymaganiach będę mógł grać....o ile wogóle??

Intel Pentium D 820 2,8 GHz (x2)
MSI GF7600GT 256MB DDR3 (128bit)
1024 MB RAM


pograć to napewno sobie pograsz ;) na średnich powinno spokojnie wyciągnąć, a może i na wyższych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 00:06, Bambadil napisał:

na jakich wymaganiach będę mógł grać....o ile wogóle??

Intel Pentium D 820 2,8 GHz (x2)
MSI GF7600GT 256MB DDR3 (128bit)
1024 MB RAM


Moim zdaniem w rozdzielczości 1024/768 będziesz mógł pograć płynnie w detalach trochę ponad średnich - w zależności co ustawisz, na pewno detale tekstur będziesz mógł ustawić na max i AI na max (a resztę na średnie).
Z 512MB ramu by Ci się jeszcze przydało, wtedy byś mógł być pewny płynności przy tych ustawieniach, przy 1 GB czasem, może zerwać...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 23:58, Khalid. napisał:

Zaraz pewnie ktoś napisze, że ma komputer Windows XP, siwy RAM, i nową technologie płyty głównej
... taką na dyski twarde :P
Niektóre wypowiedzi są na prawdę zabawne :P


Chlopie, to ty z technologią 100 lat za murzynami jestes... :P Ja to juz mam kompa na podtlenek i nadtlenek azotu! A zbudowany jest w technologii 1 nm. Tylko jeden problem, jak go przyniosłem do domu to dotad nie moge znaleźć... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 00:23, roctez napisał:

> Zaraz pewnie ktoś napisze, że ma komputer Windows XP, siwy RAM, i nową technologie płyty
głównej
> ... taką na dyski twarde :P
> Niektóre wypowiedzi są na prawdę zabawne :P

Chlopie, to ty z technologią 100 lat za murzynami jestes... :P Ja to juz mam kompa na podtlenek
i nadtlenek azotu! A zbudowany jest w technologii 1 nm. Tylko jeden problem, jak go przyniosłem
do domu to dotad nie moge znaleźć... :D


Proponuję przerwac off-topic.

Informacje podane przez Akashi''ego wzbudziły we mnie wątpliwości - tzn. jeszcze tydzień temu miałem zamiar kupic sobie G3, bo myslałem, że sobie pogram na minimalnych spokojnie. Tymczasem okazjue się, że na minimlanej konfiguracji na najniższych ustawieniach gra i tak nie będzie komfortowa(tzn. tylko karta wykracza poza strefe minimum, ale to i tak nic nie zmienia). Cóż...takim fanem Gothica nie jestem, aby czerpac przyjemnośc z gry przy 7 FPS''ach(prawdopodobnie), więc sory G3, no bonus this time - jak sobie kupię(kiedyś) lepszy sprzęt to wtedy też kupię Gothica 3, ale na razie sobie odpuszczam - chyba że się zdarzy cud i demko będzie chodzic dobrze - wtedy się bardziej zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 08:04, Tomek1990 napisał:

chyba że się zdarzy cud i demko będzie chodzic dobrze -

Demo nie równa się pełna wersja. w demie zazwyczaj masz mniej plików, a to odbija się na wydajności gry. Aczkolwiek zawsze istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy pełnej także będzie wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować