Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Święta racja! Tomek1990 nie myli się. Z reguły, wymagania podawane przez producentów są zawsze zaniżane. A nawet jeśli, ma być o.k. na takich parametrach, to dotyczy to zawsze czystego sytemu i gry. Jeśli mamy w tel p2p, anty wirusa, firawalla, i zainstalowane sporo pierdół, które "wzbogacają" nasze biblioteki .dll i rejestr (a na pewno mamy), to dla Gothica 2GB RAM będzie mało.
Oczywiście, możliwe będzie granie nawet i na 512, z założeniem, że ktoś lubi takie "granie" (hehe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 19:47, danzelmario napisał:

?? 2x2Ghz? a cóż to? jesli już to 1x 2Ghz.widac ze klamstwo jak ktos nawet mysli ze ma athlon
x 2 to od raz 4Ghz bo dwurdzeniowy:/


w tym przypadku to prawda i jak najbardziej 2 x 2GHz, a nie 1 x 2Ghz, po prostu dwa rdzenie po 2 GHz każdy ;)
oczywiście w żadnym wypadku nie jest to równe 4 GHz.

uprzedzając odpowiedzi:
tak wiem, że gigaherce to nie wszystko, ponieważ liczy się wydajność (np. jak w procesorach Intel Core 2 Duo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak czytam posty dodane przez Akashiego to wlozy mi dęba stają. czyli wychodzi na to ze obecnie na zadnym kompie na max sie nie pogra? i trzeba czekac na karty z serii GeForce 8?bo one napewno umożliwią gre na max, ale za jaką kase... PB ostro przesadzila jak na kompie za 4 tyś(kupionym teraz) nie mozna bedzie grac na max,np na: core 2 duo e6300 2 giga ram i radkiem x1900XT256 MB tez chyba nie ma mco liczyc na max gre...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:10, scooby01 napisał:

> ?? 2x2Ghz? a cóż to? jesli już to 1x 2Ghz.widac ze klamstwo jak ktos nawet mysli ze ma
athlon
> x 2 to od raz 4Ghz bo dwurdzeniowy:/

w tym przypadku to prawda i jak najbardziej 2 x 2GHz, a nie 1 x 2Ghz, po prostu dwa rdzenie
po 2 GHz każdy ;)
oczywiście w żadnym wypadku nie jest to równe 4 GHz.

uprzedzając odpowiedzi:
tak wiem, że gigaherce to nie wszystko, ponieważ liczy się wydajność (np. jak w procesorach
Intel Core 2 Duo)

tak obecnie gigasherce to nie wszystko ale zadnego procka 2 rdzeniowego tak sie nie podaje ze 2x 2 Ghz! nie wcismiesz mi takiej głupity ze athlon 3800 X 2 to 2 x 2 Ghz! podaj mi dowód na stronie producenta ze tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sory za bledy, po prostu athlon 3800 x2 to w zadnym wypadku nie 2x 2Ghz. procesor jedynie moze wykonywac wiecej watków jednoczesnie ale nie ma to nic wspolnego z wieksza iloscia procesorów w procesorze o ile tak moge powiedziec troche nie logicznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:15, Szmondrowski napisał:

mam procesor AMD Athlon 2800+
Karta graficzna: nvidia gforce fx 5700
ram 1gb

Jak myślicie gothic 3 bendzie dobrze działał czy nie??

bedzie,zalezy jednak co nazywasz działaniem. na mimimum bedziesz grac raczej. moze pewne ewfekty na medium ustawisz.. ale poczekajmy do dema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2006 o 20:16, danzelmario napisał:

bedzie,zalezy jednak co nazywasz działaniem. na mimimum bedziesz grac raczej. moze pewne ewfekty
na medium ustawisz.. ale poczekajmy do dema.


Spoko ale mnie pocieszyłeś:( poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:19, Szmondrowski napisał:


> bedzie,zalezy jednak co nazywasz działaniem. na mimimum bedziesz grac raczej. moze pewne
ewfekty
> na medium ustawisz.. ale poczekajmy do dema.

Spoko ale mnie pocieszyłeś:( poczekamy zobaczymy

e..a co ty myslales:/ grafike masz nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:00, waldiben napisał:

Święta racja! Tomek1990 nie myli się. Z reguły, wymagania podawane przez producentów są zawsze
zaniżane. A nawet jeśli, ma być o.k. na takich parametrach, to dotyczy to zawsze czystego sytemu
i gry. Jeśli mamy w tel p2p, anty wirusa, firawalla, i zainstalowane sporo pierdół, które "wzbogacają"
nasze biblioteki .dll i rejestr (a na pewno mamy), to dla Gothica 2GB RAM będzie mało.
Oczywiście, możliwe będzie granie nawet i na 512, z założeniem, że ktoś lubi takie "granie"
(hehe).


na tych wymaganich spokojnie pójdzie pójdzie gothic ,czytałem że nie powinnoi się nawet trochę ściąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:15, danzelmario napisał:

sory za bledy, po prostu athlon 3800 x2 to w zadnym wypadku nie 2x 2Ghz. procesor jedynie moze
wykonywac wiecej watków jednoczesnie ale nie ma to nic wspolnego z wieksza iloscia procesorów
w procesorze o ile tak moge powiedziec troche nie logicznie:)


chodzi o to, że ta rodzina proceserów posiada dwa jądra. każde taktowane z częstotliwością 2 GHz.
i wcale nie chodzi mi tutaj o HT jak w pierwszych procesorach Pentium 4, gdzie drugi procesor był symulowany.

trochę to trwało ale znalazłem coś co powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. - patrząc na wymagania Gothic''a 3 i zamieszanie związane z nimi...wszyscy będziemy mnie zaskoczeni wymaganiami takich gier jak Crysis czy Alan Wake - pamiętacie jakie było zamieszanie, gdy się okazało, że Crysis potrzebuje 1.5 GB RAM''u i ponad 3 Ghz procek oraz karte pokroju najnowszych GeForców aby grac na wysokich przy Dx 9.0? Właśnie. Natomiast teraz, po tym co nam Piranha zaprezentowała przynajmniej ja już nie narzekam na wymagania przyszlego dziela braci Yerlich. Widac tego typu wymagania sprzętowe się powoli upowrzechniają...i trzeba się z tym pogodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:00, waldiben napisał:

Święta racja! Tomek1990 nie myli się. Z reguły, wymagania podawane przez producentów są zawsze
zaniżane. A nawet jeśli, ma być o.k. na takich parametrach, to dotyczy to zawsze czystego sytemu
i gry. Jeśli mamy w tel p2p, anty wirusa, firawalla, i zainstalowane sporo pierdół, które "wzbogacają"
nasze biblioteki .dll i rejestr (a na pewno mamy), to dla Gothica 2GB RAM będzie mało.
Oczywiście, możliwe będzie granie nawet i na 512, z założeniem, że ktoś lubi takie "granie"
(hehe).

np ja do gothica specjalnie zainstaluje 2 system i powywalam wszystkie zbedne rzeczy i procesy i tym samym bede miec zajętości około 60 mega(explorer tez wylaczam-dodatkowe kilkanascie mega)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:34, scooby01 napisał:

> sory za bledy, po prostu athlon 3800 x2 to w zadnym wypadku nie 2x 2Ghz. procesor jedynie
moze
> wykonywac wiecej watków jednoczesnie ale nie ma to nic wspolnego z wieksza iloscia procesorów

> w procesorze o ile tak moge powiedziec troche nie logicznie:)

chodzi o to, że ta rodzina proceserów posiada dwa jądra. każde taktowane z częstotliwością
2 GHz.
i wcale nie chodzi mi tutaj o HT jak w pierwszych procesorach Pentium 4, gdzie drugi procesor
był symulowany.

trochę to trwało ale znalazłem coś co powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.


no i nie pisze ze 2x 2 Ghz. ja wiem swoje- zadnego 2 rdzeniowca nie liczymy tak ze np athlon 4600 to 2x 2400Mhz..nawet jesli sie myle to i tak to nic nie zmienia bo wydajnosc nie wzrasta 2 krotnie(co najwyzej w testach syntetycznych.k ompresorach i kodowaniu filmów- w grach roznica jest mała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak zewnętrzna część talerza dysku będzie zajęta przez pierwszy system, gdzie szybkość zapisu i odczytu jest większa. Fakt, byłoby lepiej. Nikt nie mówił o przymusie stosowania takiego zabiegu, ale że wymagania do softu są podawane w założeniu o to zastrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:38, scooby01 napisał:

no wiesz... wymagania Crysisa zawsze jeszcze mogą podnieść,w końcu do premiery trochę zostało
;)

Fakt - ale ja pisze na stan aktualny. Aczkowiek patrząc na filmiki z Crysisa można się domyślic, że nawet mocny sprzęt sobie nie radzi(filmik z multi z aktualnego CDA - przecież gra tam nie ma ani porażającej ilości FPS''ów, a przycia niemal co chwilę). Niedługo to już wszystko będzie trzeba uruchamic na dwurdzeniówkach by jako tako chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 20:41, waldiben napisał:

Jednak zewnętrzna część talerza dysku będzie zajęta przez pierwszy system, gdzie szybkość zapisu
i odczytu jest większa. Fakt, byłoby lepiej. Nikt nie mówił o przymusie stosowania takiego
zabiegu, ale że wymagania do softu są podawane w założeniu o to zastrzeżenie.

to trzasne formata dysku i juz. nagram na dvd co trzeba i zainstaluje swiezy windows i powylaczam wszysto co sie da i zajetosc ramu bedzie na poziomie 60-70 czyli mimimum. i gothic przy 2 giga nie bedzie mi haczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować